Announcement

Collapse
No announcement yet.

US Open 2020.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • US Open 2020.



    Godina 2020-a ce definitivno ostati upamcena kao godina kada je cijeli svijet bio prinudjen da povuce rucnu kocnicu u mnogim oblastima. Pandemija virusa COVID 19 kao da je stala na rep svijetu kakav smo poznavali i sad ga oblikuje po svojim arsinima, dok su ljudi prinudjeni da se prilagode i bore za uslove u kojima bi kako-tako mogli funkcionisati. Tenis nije izuzetak. Naprotiv, rijec je o sportu koji mozda i najvise trpi usled talasa pandemije, upravo zbog njegovog internacionalnog karaktera. Na teniskim turnirima dolaze igraci iz svih krajeva svijeta, sto u vremenu pandemije organizatorima zadaje velike glavobolje i zbog cega se, na kraju, pola godine uopste nije ni igrao takmicarski tenis.

    Ali tenis uzvraca udarac! Tenis se vratio! Americka turneja je tu. Naravno, nije sve isto kao i prije, jos uvijek se navikavamo na prazne tribine i gluvu tisinu nakon fantasticnih poena, igraci su duzni postovati stroge propise u pogledu slobode kretanja i mjera zastite.. ali tenis se ipak vratio. Tenis se bori, uprkos zaostatku od cijelog jednog seta, koji je “korona” uzela sa nulom (Wimbledon). USTA-i se zaista mora odati veliko priznanje za prosfesionalnost i nadljudske napore da bijeli sport prezivi, jer su se morale prevazici brojne, naizgled nepremostive prepreke. Od primarnih, zdravtsvenih izazova, preko pritisaka sa raznih adresa da turneja mora biti otkazana, povlacenja odredjenih zvijezda.. do aktuelnih politickih i (anti)rasistickih tektonskih udara, koji drmaju Sjedinjene Drzave. Reklo bi se nikad tezi ambijent za organizovanje tako prestiznog turnira.

    Aktuelni sampioni u muskoj i zenskoj konkurenciji Rafael Nadal i Bianca Andreescu nece ucestvovati. Naravno, ima jos ucesnika koji su otkazali nastup na USO, ali generalno je utisak da je zenska konkurencija ozbiljnije uzdrmana odsustvom zvucnih imena.

    Turnir ce sacinjavati muska i zenska sing i dabl konkurencija. Kvalifikacija, mjesovitih parova i juniorskih meceva nece biti. Podloga je DecoTurf, sto je novina sa kojom smo se vec upoznali i za koju vazi da je rijec o znatno brzoj podlozi nego prethodnih godina. Neki kazu najbrza u poslednjih 20.

    Zrijeb je zakazan za danas u 18:00 po nasem vremenu.

  • #2
    Sada je 18:20, daj link za zreb
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #3
      Originally posted by miloolja View Post
      Sada je 18:20, daj link za zreb
      Muski -> https://www.usopen.org/en_US/draws/i...S&promo=subnav

      Zenski -> https://www.usopen.org/en_US/draws/i...S&promo=subnav

      Comment


      • #4

        Comment


        • #5
          čestitke otvaraču teme i nadam se da se neću nervirati i da će novak osvojiti a ben i kirjos venčati
          Wizard

          Comment


          • #6
            Dobar zreb za Krajinovića.
            Originally posted by Casiraghi
            Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
            Originally posted by Casiraghi
            Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

            https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
            Originally posted by Casiraghi
            Srecan Mane svima koji slave.

            Comment


            • #7
              cestitke otvaracu teme i da dobijemo novog osvajaca slema
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • #8
                Добар, само босанца да прђемо

                У
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Originally posted by bojanaBG View Post
                  cestitke otvaracu teme i da dobijemo novog osvajaca slema
                  Daleko bilo.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                    Daleko bilo.
                    ajde moze i Cilkan
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • #11
                      Necemo da se ljutimo na Bojanu, ali svi znamo da ima dve zelje na ovom Us Openu. A to su da ne osvoje Djokovic i Serena. Samo je pitanje, ako bi mogla samo jedna zelja da ti se ispuni, sta bi izabrala ? :P

                      Comment


                      • #12
                        Cuj Serena, bas me briga
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • #13
                          Idealno je da ovih par amera na čelu sa onom debelom ispadnu u startu. U suprotnom će nas maltretirati štimanjem termina i prenosom.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Uthred View Post
                            čestitke otvaraču teme i nadam se da se neću nervirati i da će novak osvojiti a ben i kirjos venčati
                            Ču' čestitke.. ni da sam uspio u zivotu. A to bez nervoze, to zaboravi kad ja otvaram. Ima zivi da se iskidamo

                            Cestitke sacuvajte za 30-i, kad oborimo Mila ovamo.

                            Comment


                            • #15
                              Novak osvaja.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment

                              Working...
                              X