Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evroliga / Evrokup 2020-21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rusi u odlucujuce 2 utakmice (moraju obe da pobede da bi imali sanse za prolaz) ulaze bez glavnog igraca na poziciji 2-ke

    Eurohoops @Eurohoopsnet
    Lokomotiv Kuban terminates Jordan Crawford's contract due to the player "repeatedly violating the club's internal regulations"

    Comment


    • EL zabranila transfere Himkiju, PAO se navodno rastaje sa Foster-om.

      Comment


      • Panata nije znala koristiti sjajne košgeterske sklonosti Fostera.

        Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

        Comment


        • Valensija zgazila Zenit u gostima.

          Comment


          • Poezija od igre Efesa.

            Fener potučen do nogu.

            Comment


            • Vasa "Zver" Micić

              Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Dosta losa kampanja Zvezde u EL ove sezone. Mada ni prosle nije bilo nesto narocito. Iako mi je izgledalo pocetkom sezone , cak je i najavljivano, da moze da se proba nesto vise, rezultatski losa kampanja. Naravno ima tu i objektivnih problema izazvanih koronom koji svakako dodatno remete i otezavaju situaciju, pa neke greske u selekciji prije svega se i teze ispravljaju. Vjerovatno ce i pored tih gresaka, ovo biti dovoljno za Abu, kazem vjerovatno, jer me ne bi zacudilo da bude tako. Od dolaska Radonjica stepen odbrane i agresivnosti je podignut na veci nivo i to je ono sto me, uz svakako kvalitetan roster za aba uslove i usmjerava u pravcu razmisljanja da ce biti dovoljno za Abu.

                Comment


                • Najgora sezona do sada svakako u ovom novom formatu, ali Zvezda ni u sezoni kada je bila na pozitivnom skoru u ovom formatu (zadnja Radonjiceva sezona u prvom boravku na klupi i skor 16-14 cini mi se) nije dosla do plej-ofa (isti igrala u prethodnom formatu EL, predzadnja sezona Radonjica u prvom boravku na klupi Zvezde). Tu je i bilo nekog kontinuiteta u igrackom kadru i dobrih sezona "domace" osnove (tj igrom su "izrasli" na cenu ispod koje su u tom trenutku igrali u Zvezdi) pa opet nije bilo dovoljno.

                  Ove sezone doduse zbog "korona" problema nema ni publike (uz odsustvo igraca kada se zadese pozitivni na testu) sto je dodatni bitan "minus" za tim i klub kao sto je Zvezda.

                  Uglavnom, meni stvarno nije realno da ne samo Zvezda nego bilo koji klub iz ABA moze da bude na pozitivnom skoru u sadasnjoj EL sto je neophodno za plej-of, evo trenutno su na pozicijama 9 i 10 timovi sa 14-12, a na poziciji 11 tim sa 13-13 skorom i vrlo je moguce da cak 3 tima sa pozitivnim skorom ne udju u plej-of.

                  Sa druge strane mislim da navijaci ABA klubova nece jos dugo razmisljati o tome kakva im je bila EL "kampanja" posto ce uskoro EL za ABA klubove biti dostupna samo kroz jednogodisnje ucesce i to kad se domognu finala EK ili sto je sigurnije osvoje isti.
                  Last edited by Borca; 26-02-21, 21:03.

                  Comment


                  • U pravu si generalno, zaista je i pomalo cudna ovogodisnja kampanja, gdje timovi i sa dosta poiztivnim skorom su daleko od PO. Lici po malo na onu mala bara a puno krokodila. Vjerovatno si u pravu i za ovaj dio vezan za buducnost aba ligasa u EL. Jos ako bude sve manje novca usled korona privredne krize, kao sto pretpostavljam. Sa druge strane , opet je Zvezda klub koji zadnjih godina , sa izuzetkom nase sezone u EL, konstantno igra EL ali nisam vidio da izvlaci pozitivne stvari iz tog kontinuiteta igre u EL. Pricam o takmicarskim ambicijama. Ove sezone uci u sve bez prvog pleja a davati novce na Rocestija ,kasnije Koloma je bio prilicno los potez...iako mi je u pre sezoni djelovalo da moze da izgleda solidno, odjednom su kola krenula nizbrdo. Veliki broj licenciranih igraca a na kraju nista. Licno mislim da je onaj problem sa Nnokom na pocetku dosta poremetio staff jer su kasnije dovodjenjem JOBa i Terija pokusali da to izvuku, nazalost ni jedan ni drugi nisu bili taj impuls timu iako je na papiru djelovalo to dobro. Time je i problem resavanja prvog pleja ,pao u drugi plan....uglavnom...dosta je bilo neuspjesnog krpljenja...da bi evo vec u trecoj cetvrtini sezone prvi plej bio Uskok. Dje ga je Kolom sad? Oporavlja se od Kovida?

                    Ne znam , vi znate bolje od mene jer nisam pratio bas bas detaljno ali mi se cini da je sezona losa za sad, tako se nesto namjestilo.

                    Moram svakako dodati igru protiv Reala u Madridu, igru u Kupu koja je u stvari ono sto Zvezda moze. Vecerasnji mec nije ono sto treba da bude reper mogucnosti tima.
                    Last edited by Nemam_ti_kad; 26-02-21, 21:55.

                    Comment


                    • Daće nam, kao i uvek s'vremena na vreme, kao Zvezdi u fudbalu ili Steaui, ili Partizanu '91.
                      Mi smo samo podkusuri za elitu i Evropu.Sa ovim igračima i budžetom, bez pomoći publike, ovakvim stilom i načinom igre, da se nadigravamo sa boljim od sebe neće ići.
                      Treba dosta toga da se sklopi i skocka.
                      Možda se i poklopi neka selekcija, mooožda, neki strani igrač, možda ponekad poguraju ljudi u narandžastom, verni dozvole da obuku dres oni koji "ne smeju" i td.
                      Do tada, najrealnija opcija za sve nas sirotane je neki niži nivo takmičenja i da to podrži i malo pogura ambicioznija i poštenija grupa ljudi tj uprave i da u tom okruženju, koji nam pripada, uživamo pošteno i časno.
                      Do tada ovo nam je što nam je i treba prihvatiti ove rezultate kao realnost.

                      Comment


                      • Ranije je bilo nekoliko grupa, timovim medjusobno igraju u grupi, pa neki idu dalje u nove grupe itd. Na kraju se dolazilo do plej-ofa 8 ekipa kao i sada ali si tamo mogao da dodjes i bez da odigras i jednu utakmicu protiv npr Reala ili CSKA (skoro pa redovnih ucesnika F4).

                        Ovo sada je klasican ligaski sistem u EL, igras 34 kola regularne lige gde si ti (ABA klub) u toj ligi ono sto je u ABA ligi npr Krka, redovno se bori za opstanak, a cesto i "iznenadi" pa uprkos najmanjem (ili sa jednim od najmanjih) budzetu i uvek skromnom igrackom sastavu opstane pa i dalje igra ABA.

                        Comment


                        • Retko kad se desi Lester.

                          Comment


                          • Evroliga na srpski način: Padaju rekordi, Micić stigao Teodosića

                            https://www.mozzartsport.com/kosarka...odosica/380146



                            Comment


                            • Real nudi Vasi Miciću 2.500.000 evra! Na listi je i Nedović

                              https://www.mozzartsport.com/kosarka...nedovic/380220

                              Comment


                              • Nikola Kalinic MVP EL za Februar.

                                Comment

                                Working...
                                X