Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arči Gudvin?

    Comment


    • Originally posted by Jose Paolo Guerrero View Post
      Arči Gudvin?
      Nije on.

      Comment


      • A tek sto Simanic odlazi i trazi se startna cetvorka.

        Comment


        • Originally posted by ajkisloba View Post
          A tek sto Simanic odlazi i trazi se startna cetvorka.
          To vjrv nije tačno. Nudjeni su nam igraci od strec cetvorki do laganih petica kakav je Terry pa nismo reagovali odnosno doveli smo Simonovica. Tu nam igra Davidovac (sa dosta uspjeha u oba pravca) Kuridza a moze i Reath tako da tu pare necemo trositi cak i ako Simanic ode.
          (ps ovo je bio plan do polaska na turnir u Turskoj)

          Comment


          • Mislim da ce se cetvorka traziti zavisno da li je Obradovic zadovoljan Ritom. Ako ode Simanic, a ako Sasa ne misli da Rit, Kuridza il Simonovic to ne mogu da pokriju...Ovaj Teri moze da igra u kombinaciji nekoj i na cetiri...Zavisno sta je u Sasinoj glavi, ali po meni za borbu za F8 treba jos jedna dobra cetvorkica. Simon mi trenutno ne deluje kao neki bitan sraf u timu.

            Sa cetvorkom bi mogli da povijamo i PO EL..mada nije nuzno da nam je potrebno. Gledao sam malo te EL timove i mislim da su Nemci ispod nas kao i Asvel, nije da nas ne mogu dobiti, ali nije to taj kvalitet kog bi se trebali plasiti.Himki i Zenit me nisu imperionirali i sa njima se moze igrati kao i sa Grckim dvojcem. Cak i Makabi bar ovo sto sam ispratio je slabiji defanzivno ove godine. Zalgiris je manje vise nas nivo...Valensija i Baskonija su malo kvalitetije tj iskusnije dok Fener moze biti opasan.

            U principu hocu reci da ima dosta timova sa kojim se moze igrati u ovom sastavu koji imamo ako dodamo tog jos jednog pleja. Ovaj tim je tako napravljn da ce biti cvrst i nezgodan, sa tim jos jednim skorerom na kecu bi bili opasniji dosta i nadam se da traze nekog ko moze isporuciti konstantne brojke u EL..10-15ppg...

            Ovaj tim vapi za punim tribinama. Nadam se da cemo to imati, svakako mislim da se pravi solidna podloga za sl sezonu.

            Po partijama iz predsezone najveci dobitak bi trebao da bude Davidovac, ali mora odrzati formu i prezuti lidersku ulogu ako ovako nastavi da igra. Imamo dosta igraca koji su fajteri kao i sam trener, bice zanimljivo..

            Kakosve lepo izgleda kad imas kvalitetnog i zeljnog dokazivanja trenera koji hoce da grize...Kod Sase se plasim samo tempiranja forme i bukvalno nicega vise...
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Sto se tice pozicije 4, Davidovac najvise i moze da pruzi odatle i direktnim suparnicima na toj poziciji sigurno moze da parira u brzini (za razliku od pozicija 1-3), a nije slab ni u odbrani ledjima ako bi neko tako zeleo da napravi prednost (mislim sigurno da ima igraca koji ce to odraditi protiv njega ali nije to neki veliki broj, dok smo videli da se npr. Velickovic koji to forsira u igri i dobro mu prolazi i nije naigrao tako protiv Davidovca).

              Simonovic je potpisao ugovor na 2 godine ali je uz potpis isla i prica da se interesuje i za trenerski posao pa nam to moze dati i odgovor kakva ce mu biti uloga (ocekujem neki "Keselj" scenario (na ulogu i minutazu mislim) iz njegovog zadnjeg boravka u Zvezdi uz mozda prikljucenje strucnom stabu naredne sezone).

              Ako Simanic ode, a Obradovic proceni da mu Kuridza i Simonovic ne mogu mnogo pomoci u ostvarivanju ciljeva uz Davidovca kao sigurnu opciju (i Reath-a koga dosta koristi na poziciji 5) nije iskljuceno da dodje neka 4-ka. Tu onda ocekujem slicnu pricu kao i kod ostalih pojacanja, igrac u najboljim godinama ili neko ko moze da napreduje na ugovor veci od jedne sezone.
              Last edited by Borca; 21-09-20, 14:15.

              Comment


              • Ovo kako mi igramo mi se opasno svidja. To je moderna brza kosarka gdje nema mmogo stajanja, ako napad ne ide preko tebe, duzan si da trcis u ledja ili da zidas krsten blok. Svi sve rade al se zna ko kosi i vodu nosi. Ako napad ne prodje lopta ide Loydu a on ce vec naci rjesenje kroz sut/prodor ili pas ka slobodnom za sut.
                Sto se skoka tice, cim se lopta ispali ka nasem kosu, gradi se covjek koga cuvas, dva centra pokrivaju farbu, krila su oko trojke i plej je jedini koji ceka pas za kontru.
                Pas više, trcanje, agresivnost, opasno smo spremni e sad jos da nas korona mimoidje pa da se igramo.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Kad je to isključivo Čović stariji dovodio igrače?
                  Drugo, NIKAD nije bila situacija da je nagomilano igrača na jednoj poziciji.
                  Treće, i najvažnije i ja Saši verujem.
                  Proste sezone pre nego sto su poslali Kuzmica u FMP imali smo na 5 njega, Gista, Stimaru, Jovanovica i Odza. Koliko je to para za 5 centara? A za drugog pleja se nije imalo. Ne zelim da se secam uopste tih sezona kad je NC bio tim menadzer. Muka mi pripadne.

                  Comment


                  • U realnosti Covic je jedino navijao za Sofa da dodje cak i tad je Radonjic presjekao i dozvolio zbog podizanja rejtinga kluba kao i promocije u EL. Kada podpisete takvo ime oni koji se neckaju lako prelome. To je bio odlican potez tad ali njegova fizicka sprema nije se mogla dovesti u red, steta, al marketinski opasan zabod.

                    Comment


                    • Originally posted by Storm View Post
                      Proste sezone pre nego sto su poslali Kuzmica u FMP imali smo na 5 njega, Gista, Stimaru, Jovanovica i Odza. Koliko je to para za 5 centara? A za drugog pleja se nije imalo. Ne zelim da se secam uopste tih sezona kad je NC bio tim menadzer. Muka mi pripadne.
                      Gist je doveden kao 4/5, igrao je na pet isključivo zbog godina a realno je ostarela četvorka koja je izgubila eksplozivnost i atletičnost.
                      Čak je i Jovanovića Šakota stavljao na 4 u nekim utakmicama.
                      Mali od palube je krenuo kao backup play, pa kad je i on video da to ne šljaka doveden je Lucas.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Vidim najavljuju neke bombe u 19:45...
                        Sarac, javi se

                        Comment


                        • Ko najavljuje?

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Gist je doveden kao 4/5, igrao je na pet isključivo zbog godina a realno je ostarela četvorka koja je izgubila eksplozivnost i atletičnost.
                            Čak je i Jovanovića Šakota stavljao na 4 u nekim utakmicama.
                            Mali od palube je krenuo kao backup play, pa kad je i on video da to ne šljaka doveden je Lucas.
                            Gistu je najveci problem bio sto vise nije bio ni cetvorka ni petica. Izgubio je atlecizam i onda je vise uzimao suteve gde je ciglario kao nenormalan. Mada nije on nikad bio igrac koji moze da vodi tim...
                            Last edited by LosmiSK; 22-09-20, 12:16.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Jimi22 View Post
                              Vidim najavljuju neke bombe u 19:45...
                              Sarac, javi se
                              Ali ko najavljuje, twiterasi zeljni nekih dogadjaja da im upotpuni dan, forumasi na RSB sa par upisa koji su na prst u onu stvar sa Miskom i Covicem pa znaju da ce bas veceras biti najava.

                              Prvo Tery promocija pa onda "spektakl"

                              Comment


                              • Pa receno je da Terry juce dolazi...

                                Comment

                                Working...
                                X