Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sarac, kada je KZS i u koliko?

    Comment


    • @Storm - Ne bih ni ja stavio Lazica ali je pod ugovorom (jos 2 godine cini mi se) i nije realno da ne bude u timu.

      @Victor BG - Uskokovica je spominjao Sarac da razmisljaju da ga prebace i da bude na pripremama sa prvim timom pa kako se pokaze, naravno da nije na nivou za EL ali ako ce u FMP-u da bude na poziciji iza Filipa Covica i mozda jos jednog (Pot/Djokovic) kao sto je bilo i ove sezone (Pot, Djokovic i Uskokovic bili na poziciji pleja) onda ni to nije neka sjajna situacija za njega.
      Ja bi iskreno voleo 2 strana pleja (mogu i zajedno da igraju, to je normalna stvar u danasnjoj kosarci), dobrim skautingom mogli bi iskopati i nesto pristupacnije na toj poziciji uz neko provereno ime kao nominalno prvog pleja (mada je taj izraz prvi/drugi plej malo zastareo u varijantama kada se cesto igra sa 2 ili cak i 3 ball-handler-a u isto vreme).

      Sto se dobrog skautinga tice, Radonjic i njegov strucni stab su imali koristi od istog u proslosti kada su iskoristili nesto od predloga koje su dobili od momaka koji su to odradili pro-bono za klub.
      Last edited by Borca; 03-06-20, 14:12.

      Comment


      • Ako su dobre Sarceve cifre (a verujem da jesu), meni je ovo katastrofa.

        Ono sto Kuzmic i Dzenkins donose za ukupno 800k je tragicno malo, pritom ne moze se kriviti klub sto im je toliko dao, vec pre svega njih dvojica (iz razlicitih razloga). Na stranu sto ih obojicu gotivim, al' ako se Kuzmic ne spremi kao komandos tokom leta, meni je to za momentalni sut u bulju - kapiram da bi imali neki osnov za raskid, s obzirom da se on nije povredio na terenu, nego zbog sopstvene neodgovornosti i neprofesionalnosti van terena. Dzenkins ako nastavi da izigrava lajnbekera, to je totalno promasena investicija, on pored odbrane mora da isporucuje bar 8-9 poena, to je neki minimum. A da bi isporucivao toliko, mora da pocne da sutira, a ne da se krije u napadu.

        Ovi domaci igraci nemaju pojedinacno velike ugovore, al' klub mora da pokaze neku hrabrost i viziju i konacno presece na koga ozbiljno racuna, a na koga ne. Nema nikakve logike da potrosimo 500+ hiljada na poziciju tri, a da nemamo clear cut startera, to je cisto bacanje para. Ne moze ni Simanic da bude treca cetvorka sa 220k.

        Nista se meni ovo ne svidja, posle kazu imamo domacu osnovu... Kakva je - bolje da je nemamo, tj. da imamo mogucnost da od temelja gradimo potpuno nov tim.
        Last edited by Nas; 03-06-20, 14:12.

        Comment


        • Deda je jedini domaci igrac iz ove ekipe kog bih ja uvrstio u budzet od 10 miliona. I to kao 11-12. igraca. Ostalo bih sve razjurio. Ali nas budzet zahteva ovakvu domacu osnovu. Zato nema greske sa strancima. Verovatno ce se cekatii avgust za prvog pleja ili centra, ako budemo kratki sa parama. Tada ce biti niza cena.


          Osim ako Nedovic ne pristane da uzme kljuceve tima u ruke za 500k. Ali on i njegova sklonost ka povredama je bas macka u dzaku.
          Last edited by Storm; 03-06-20, 14:26.

          Comment


          • @Nas - Sve si u pravu, posebno oko domacih igraca pod ugovorima na pozicijama 2/3 (Davidovac, Lazic, Dobric, Radanov, Nenadic) i 5 (Kuzmic, Ristic, Jovanovic, Djordjevic) gde imas gomilu igraca, a opet nikog za neku glavnu rolu na EL nivou.

            Comment


            • @Borca

              Pa to ti kazem, ode ti 500+ hiljada na realno najmanje bitnu poziciju u evropskoj kosarci, tu bi komotno mogao Radanova da isforsiras kao nekog 3/2 swingman-a koji ume sa loptom i da od para koje primaju ostali dovedes startera sa top fizikalijama (neki 3/4 igrac). Vecina EL ekipa i nema vise od dve trojke, evropska kosarka se vrti oko bekova (plejmejkera i kombo igraca) - a mi tu realno nemamo nikoga (sem lajnbekera Dzenkinsa od 400k ). Na centru Kuz i Rile pojedu 620k, dodaj Jovanovica za koga sam ubedjen da nema manje od 100-120k, to je lagano cifra od koje mozes da ganjas dva dobra centra, treci da ti bude Djordjevic. Simanic i MJK = starter na toj poziciji, drugi moze da bude i Rit koji nije losiji od njih, a jeftiniji je.

              Uh, kako bih ja to sekao, nista ostalo ne bi.

              Comment


              • Sta je sa gistom? Ja koliko znam on je potpisao na 2 godine?

                Comment


                • Originally posted by Nas View Post
                  @Borca

                  Pa to ti kazem, ode ti 500+ hiljada na realno najmanje bitnu poziciju u evropskoj kosarci, tu bi komotno mogao Radanova da isforsiras kao nekog 3/2 swingman-a koji ume sa loptom i da od para koje primaju ostali dovedes startera sa top fizikalijama (neki 3/4 igrac). Vecina EL ekipa i nema vise od dve trojke, evropska kosarka se vrti oko bekova (plejmejkera i kombo igraca) - a mi tu realno nemamo nikoga (sem lajnbekera Dzenkinsa od 400k ). Na centru Kuz i Rile pojedu 620k, dodaj Jovanovica za koga sam ubedjen da nema manje od 100-120k, to je lagano cifra od koje mozes da ganjas dva dobra centra, treci da ti bude Djordjevic. Simanic i MJK = starter na toj poziciji, drugi moze da bude i Rit koji nije losiji od njih, a jeftiniji je.

                  Uh, kako bih ja to sekao, nista ostalo ne bi.
                  Jbg brate.
                  Kad bi tek tako mogli da se oslobodimo tih ugovora.

                  Comment


                  • @Jimi22

                    Ma jasno mi je da ne mozemo, zato nas sada i ceka neko krpljenje... Samo treba sledeci put izbeci produzavanje ugovora igracima koji imaju mali doprinos, tu ima nekih koji godinama ne napreduju (ili cak nazaduju), a zasticeni su jer su domaci i satro mladi (a neki nisu ni to). Kada im budu isticali ugovori preseci i zadrzati dvojicu max. i dati sansu nekim drugim igracima. Ne znam sta smo zapeli sa cedjenjem suve drenovine, da su makar bolje rasporodjeni po pozicijama pa i da kazemo da ima nekog smisla.

                    Comment


                    • @Nas

                      Ako ima pameti i mogucnosti svakako bi se trebale procistiti te pozicije (sto bezbolnije u smislu sto manjeg finasiskog gubitka za klub) i nekako sanirati greske iz zadnjih nekoliko sezona.
                      Fakticki od odlaska Radonjica se "luta" dosta i znamo svu pricu da je ne ponavljamo po ko zna koji put.
                      Sada je dobijena nova prilika da se odradi reset i mozda krene u nesto sto ce ponovo liciti na neki sistem, bilo bi dobro iskoristi je na najbolji nacin i ne ponavljati greske.
                      Last edited by Borca; 03-06-20, 18:32.

                      Comment


                      • https://www.maxbetsport.rs/zvezda-ze...iganti-214359/

                        Како смо кренули постаћемо као ПАО нема један слободан а да се не доводи с нама...

                        Comment


                        • Originally posted by Czbg9 View Post
                          Sta je sa gistom? Ja koliko znam on je potpisao na 2 godine?
                          Sa Gistom je raskinut ugovor

                          Comment


                          • Ove sezone, sve sto nam ne treba su neka "EL imena" koja su matora i poprilicno istrosena.
                            Ima dosta igraca u ostalim takmicenjima (pre svega na strance mislim) koji imaju potencijal da igraju EL, neki od njih cak i da imaju ozbiljne uloge u bliskoj buducnosti.
                            Klub, a pre svega strucni stab mora da vise skautira igrace i prati trziste.
                            Mislim da pre svega trebamo da se pojacamo sa strancima na poziciji 1(1), 4 i 5, uz ostanak Pantera, ne kevinog, naravno.
                            Recimo,

                            Walters, Cody Miler(1+1), Uskokovic
                            Panter, Djenka, Radanov
                            Dangubic, Dobric, Davidovac(Lazic??)
                            Greg Whitington, Simanic, Simonovic/Kuridza
                            Hamilton, Kuzmic, Ristic(Djordjevic)

                            Comment


                            • Originally posted by Salexn View Post
                              Sa Gistom je raskinut ugovor
                              Moze link te Vesti?

                              Comment


                              • Rsb piše, Saša Obradović novi trener kkcz

                                http://redstarbelgrade.rs/rsb-saznaj...crvene-zvezde/

                                Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                                Last edited by Samo Zvezda; 04-06-20, 09:59.

                                Comment

                                Working...
                                X