Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena zvezda - prelazni rok 2020/21

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zali Boze para bacenih na brata iz zeleznika... Ko zna koliki je njima budzet...

    Comment


    • Originally posted by Šarac View Post
      Cekaj sada verujes Covicu da je 5 miliona budzet, sada je on apostol istine jel tako, a nijedne godine nismo ni blizu bili zacrtanog budzeta pa otuda i minus po zavrsnom racunu za proslu sezonu, sve od tolikih para koji Covic objavi da cemo imati.

      Ja tebi nikada nisam napisao da si glup, da se blamiras, i ne vidim sta sam ja to nesto smanjio ili povecao, samo pokusavam Milosu ovog puta ne iz Trstenika nego iz Futoga ili Veternika da objasnim da nije zlato sve sto sija.

      Evo samobanovacu su sto sam pogresio za 700 k eura neto budzet. Neka mi izvine ostali forumasi na pogresnoj informaciji.

      Mlad si naucices i ti jednog dana.
      Nisi za 700 k jura već za 10 miliona jura...tako su pisali Tegi&co da je budžet 14,3 miliona....
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • Ne razumem Losmi tvoju potrebu da konstantno kontriras svima. Daj boze da Zvezda ima budzet 15 miliona. Ko to ne bi voleo? I ovaj budzet pomenut na Skupstini ja ne znam odakle cemo skupiti. Korona je dosta toga sjebala. Ako ne bude publike bice jos teze. Niko ne pominje minus iz prosle sezone od 2,2 miliona.
        Bice jebeno.
        Mi smo zadrzali najjeftinije igrace.
        Gist, Braun, Beron, Stratos, Panter, Stimac su bili najbolje placeni igraci prosle sezone i otisli su svi do jednog.
        Doveden je Hol koji kosta duplo manje od bilo kod gore navedenog
        Noko, Loyd nemaju veca primanja od Brauna ili Gista. Cak Noko ima dosta manje nego je imao Gist.
        Ova domaca osnova je najjeftinija osnova u poslednjih 10 godina.
        Posle one poslednje sezone DR ovo je prvi put da ne zadrzimo ni jednog igraca iz prve petorke.
        Ja bih voleo da imamo daleko veci budzet ali i ovo je odlicno u ovim uslovima.


        Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

        Comment


        • Imam osjećaj da je 5mil prijavljeno jer tako mora a bez publike nemam pojma kako cemo pokriti.
          Ruku na srce, tim je dobro uklopljen, ako sve bude kako treba moze to da izgleda dosta ljepse nego prosla sezona.
          Fino bi bilo ako bi se doveo neki prangijas, visokog ne bih dovodio, racunam na Davidovca, Rita i MJK da mogu da iznesu zadatke. Krila bas tanka al Sale svakako igra sa dosta dodavanja i brzim protokom lopte pa ce i oni ostajati sami za spot-up.

          Comment


          • Originally posted by Victor BG View Post
            Imam osjećaj da je 5mil prijavljeno jer tako mora a bez publike nemam pojma kako cemo pokriti.
            Ruku na srce, tim je dobro uklopljen, ako sve bude kako treba moze to da izgleda dosta ljepse nego prosla sezona.
            Fino bi bilo ako bi se doveo neki prangijas, visokog ne bih dovodio, racunam na Davidovca, Rita i MJK da mogu da iznesu zadatke. Krila bas tanka al Sale svakako igra sa dosta dodavanja i brzim protokom lopte pa ce i oni ostajati sami za spot-up.
            Sednici sinoc na Kalemegdanu prethodila je sednica kluba u Cetvrtak. Ovobsto pises je istina. Sarac je vec sve objasnio da se ne ponavljam

            Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

            Comment


            • Ne razumem Losmi tvoju potrebu da konstantno kontriras svima. Daj boze da Zvezda ima budzet 15 miliona. Ko to ne bi voleo? I ovaj budzet pomenut na Skupstini ja ne znam odakle cemo skupiti. Korona je dosta toga sjebala. Ako ne bude publike bice jos teze. Niko ne pominje minus iz prosle sezone od 2,2 miliona.
              Bice jebeno.
              Uopste nisam kontras vec iznosim svoje misljenje koje je ocigledno drugacije od drugih. Taj famozni 14m budzet je istrolovao najveci troler na forumu i sad se drzite te price. Niti ja uopste pisem da je nas budzet ogroman ali ocigledno nije ni 4.3m kao sto je ovde bilo pisano. Taj budzet cemo sakupiti kao i onaj sto smo sakupili prosle sezone i sezone pre ....


              Mi smo zadrzali najjeftinije igrace.
              Gist, Braun, Beron, Stratos, Panter, Stimac su bili najbolje placeni igraci prosle sezone i otisli su svi do jednog.
              Doveden je Hol koji kosta duplo manje od bilo kod gore navedenog
              Noko, Loyd nemaju veca primanja od Brauna ili Gista. Cak Noko ima dosta manje nego je imao Gist.
              Panter i Stimac su bili dodatak na polusezoni, ako se gleda pocetak sezone onda poredis Gist, Braun,Beron,Stratos, Dzenkins Faye i Odzo sa Nkoko, Loyd, Hall, Volden, Simonovic i Rit sa tim da dolazi jos jedan taj bek po navodima sa skupstine. Ne bih se bas zakleo da je to nesto skuplje, ali ajde nek ti bude....

              Ko zna sta ce se desavati jos u toku sezone pa cak i do kraja priprema.

              Ova domaca osnova je najjeftinija osnova u poslednjih 10 godina.
              Posle one poslednje sezone DR ovo je prvi put da ne zadrzimo ni jednog igraca iz prve petorke.
              Ja bih voleo da imamo daleko veci budzet ali i ovo je odlicno u ovim uslovima
              Ne znam kako je ova domaca osnova najeftinija kad su ostali svi igraci sem Jovanovica, Nenadica od proslog pocetka sezone a dodat Simonovic. Ugovori valjda idu na gore iz godine u godinu a ne na dole.

              Ko hoce da barata cinjenicama, ja sam tu...Ko hoce da spusti nivo rasprave na ulicni deo, od mene nema nista.

              Da se razumemo,mislim da je budzt skroman ali ne i premali kako hoce da se napise, a jos nije ni blizu kraj prelaznog roka i moze se svasta dogadjati da ne pisem i o samoj sezoni. Da ne ulazim i da je po vama verovatno i strucni stab jefitniji...

              Pricam kosarkaski, a ne ostrasceno i vodenicu mnogih.

              Ako dovedemo dobrog pleja ili beka kombo...sa jednim kvalitetnim ispod kosa, to bi bio jako dobar prelazni rok sa tim u kakvim uslovima ce se raditi ove sezone. Ono sto je bitno za ovu sezonu i nije klise, jeste da se uzme ABA i da Sasa se privikne na ovu atmosferu u Srbiji.

              Kljucni momenat struke je pozicje 3-4-5 gde smo s resili nekih domacih resenja a verujemo nekim istrosenim igracima i njihov doprinos ce biti kljucni...tu mislim na Kuzmica,Simonovica, Kuridzu..Duop Rit ne vidim kao problem...Nije isto Nkoko sa dobrim Kuzmicm i Nkoko sa Kuzmicem koji je spor i los...Isto pitanje Borise, mislim da je izlazak na draft nepotreban i da bi ova sezona za njega trebalo da bude dobra i da maksimalno odradi sansu...ako ga izbace Rit,Kuridza i Simonovic,onda bolje da se ugasi tj da ode u Igokeu...

              Pozicije 1-2 su dobro popunjene i kvalitetnija ce biti od pocetka prosle sezone ako se ubode igrac tipa Pangos kao sto se htelo ili nesto slicno

              Braun-Filip-Nenadic

              Djekna, Beron

              Je daleko slabija od

              ? Hall, Uskokovic

              Loyd, Volden ako se pogodi taj prvi plej ili bek, da je bio Pangos to bi bilo za koplje bolje...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ne znam zašto svi na svim forumima stavljaju Voldena na 2 kad je on čisti kec. On nema šut da bi igrao 2.
                Doveli smo dva startna pleja dve najbolje ekipe u EC i mnogima to nije dobro. Malo realnosti.

                Comment


                • Hall, Walden, Uskoković,
                  USA sg, Loyd, Radanov,
                  Davidovac, Lazić, Dobrić,
                  Simanić, MJK, Simonović,
                  Nnoko, Kuzmić, Reath

                  Ovako složeno deluje da bi mogli da funkcionišu. Ideja moderne košarke je da svi sve rade, naravno u skladu sa svojim gabaritima i motoričkim sposobnostima. Prvenstveno se tu misli na šut i asistencije, i kad se posmatra tako ovde ima 7,8 igrača sa dve ili više asistencija u rukama.
                  Naravno, vremenom će se pokazati šta treba menjati i izvršiće se neophodna doselekcija koju rade svi EL timovi tokom sezone.
                  Bitna karika uspešnog tima je trener koji ima iskustva u odabiru igrača, jasnu viziju tima i koncepcije igre, te verujem da su ovi igrači izabrani nakon detaljne analize svakog od njih.
                  Za ovaj budžet sigurno nije moglo više od ovoga, praktično otkako učestvujemo u EL u kontinuitetu smo na dnu liste klubova po visini budžeta. Što svakako ne znači da ne treba da gajimo umereni optimizam, to je u osnovi svakog zdravog navijača.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Ne bih ja dovodio dvojku. Ako nemamo kesa za kvalitetnog pleja koji pravi razliku, onda nam ne treba ni 2. Radanova ne treba gusiti. 20 min po mecu za decka. Sad ili nikad. Ako se ispostavi da ne moze onda oko ng naci suv kvalitet i to je to. Mozemo na 3-4 meseca da platimo ozbiljnu 1/2 zverku.
                    Last edited by Storm; 04-08-20, 12:41.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Hall, Walden, Uskoković,
                      USA sg, Loyd, Radanov,
                      Davidovac, Lazić, Dobrić,
                      Simanić, MJK, Simonović,
                      Nnoko, Kuzmić, Reath

                      Ovako složeno deluje da bi mogli da funkcionišu. Ideja moderne košarke je da svi sve rade, naravno u skladu sa svojim gabaritima i motoričkim sposobnostima. Prvenstveno se tu misli na šut i asistencije, i kad se posmatra tako ovde ima 7,8 igrača sa dve ili više asistencija u rukama.
                      Naravno, vremenom će se pokazati šta treba menjati i izvršiće se neophodna doselekcija koju rade svi EL timovi tokom sezone.
                      Bitna karika uspešnog tima je trener koji ima iskustva u odabiru igrača, jasnu viziju tima i koncepcije igre, te verujem da su ovi igrači izabrani nakon detaljne analize svakog od njih.
                      Za ovaj budžet sigurno nije moglo više od ovoga, praktično otkako učestvujemo u EL u kontinuitetu smo na dnu liste klubova po visini budžeta. Što svakako ne znači da ne treba da gajimo umereni optimizam, to je u osnovi svakog zdravog navijača.
                      Realno moja neka zelja,sto sam pominjao vec par puta je da Simanic ode u Nba a dovedemo nekog igraca na poziciji 4,malo drugacijeg od ovih koje imamo.
                      Koliko se secam neke izjave Sale je oterao Gabriela iz Lokomotive jer je smatrao da mu ne treba takav igrac na poziciji 4,a meni je Simana isti igrac kao Kenny...Drugo da nije doveden Simon pa i ajde,ali ovako bespotrebno dupliranje istog profila igraca.
                      Na 5 cemo se pokrpiti,Nnoko,Kuz ce moci da odigra 15 min,tu ce jos MJK i Reath da popunjavaju minute gde fali tako da nema brige.
                      Znaci uz beka kog znamo da trazimo,napraviti rokadu Simanic-Pojacanje i to bi bilo to.

                      Comment


                      • Originally posted by DelijaVrsac View Post
                        Realno moja neka zelja,sto sam pominjao vec par puta je da Simanic ode u Nba a dovedemo nekog igraca na poziciji 4,malo drugacijeg od ovih koje imamo.
                        Koliko se secam neke izjave Sale je oterao Gabriela iz Lokomotive jer je smatrao da mu ne treba takav igrac na poziciji 4,a meni je Simana isti igrac kao Kenny...Drugo da nije doveden Simon pa i ajde,ali ovako bespotrebno dupliranje istog profila igraca.
                        Na 5 cemo se pokrpiti,Nnoko,Kuz ce moci da odigra 15 min,tu ce jos MJK i Reath da popunjavaju minute gde fali tako da nema brige.
                        Znaci uz beka kog znamo da trazimo,napraviti rokadu Simanic-Pojacanje i to bi bilo to.
                        Izvini druže, ali poređenje Simanića i Simonovića je kao oko i dupe. S jedne strane, imaš superatletičnu (za standarde belca) četvorku, brzog, skočnog, sa izvanrednim šutem za tri. S druge strane, imaš stretch trojku, koji pitanje je da li može da igra na 4 u EL konkurenciji u 2020-oj u 34-oj godini. Previše spor, previše mator, previše umoran za bilo koju ozbiljnu košarku.
                        On je očigledno došao najviše zbog dobrih odnosa sa upravom da otalja ove dve godine pre nego što ide u penziju i pridruži se Kešelju na nekoj funkcionerskoj poziciji.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Hall ako bude prva jedinica potpuno sam siguran u brzu doselekciju. Nije on los igrac,zna obe strane terena ali prvi plej u EL ekipije van svake pameti. Njegov sut je u principu los, imao je negde dobre procente ali vis rezultat sto mu se ide dosta ispod bloka. On je u Promiteusu pustio korenje i dobio loptu u ruku, sto stvarno bi bilo suludo u Zvezdi da se desi.

                          Loyd tek ne moze biti backup ni u pismu.Prosto receno mnogo kosta i sumnjam da bi uopste prihvatio tu ulogu. Ovde se slazem sa Stormom da kec ili nista, suludo je po meni da na kecu ostanemo sa ovim, posebno sto je Volden kombo i moze da krpi na oba mesta i tu je najbolji.

                          Za Voldena se manje zna da je mozda cak i bolji defanzivac, veoma opasan u tom delu igre i odlican kradljivac lopti, mnogo bolji od Djenke i ta pozicija Djenke bi trebalo da bude njegovo mesto...

                          Kad malo bolje sagledam Rita u principu na EL nivou je bolje da igra cetvorku, prespore su noge tu na cetiri ali kad gledam odnos sutnutih trojki i dvojki, sa tim da ima dosta pick and rolla i to visokog, pitam se odakle on to ima ajbolji postup u ABA ligi. Cudan igrac u principu i ne treba zaboraviti cinjenicu da je FMP funkcionisao na jedan mec nedeljno.

                          U principu Simon i Simanic bi trebali da su razliciti igraci ali stvarno izgledaju slicno posebno u napadu gde se Simanic gadi znojavog tela pa samim tim bezi od kontakta. Oba igraca vise vole za tri nego za dva i beze od kontakta, cak Simanic vis od Simonovica. U odbrani Simonovic je po meni uzas, ali ima vise zelje za skokom od Simanica koji uglavnom ceka neku blokadu iz drugog plana za ostalo nece da se muci.

                          Sale sa ovakvom linijom moze svasta, ali meni bi svetsko cudo bilo da Hall bude prvi plej, posto je on po men idobar za drugog pleja ali uzasan za prvog. Bas velika razlika.

                          Simanic ako ne pokaze na pripremama, kao i Rit ( Kuridza ) itd...letece i doci ce novi igrac, to je bar jasno.

                          Takodje dosta toga zavisi od mogucnosti i mobilnosti Kuzmica, bas dosta toga, sa njim iole dobrim zakucali bi reket defanzivno.

                          Simonovic ugovor na dve godine je los po meni, tu se vracam na Miskovica al da preskocimo to, sasvim je legit ako Simanic krene da kasljuca da ce doci zamena, posto duo Simonovic i Kuridza je solidan ali tek za ABA ligu.

                          X faktor moze biti i Davidovac i njegova uloga. U principu mislim da catch and shot suteri bi trebali kod Saleta da imaju dobru prodju. Kod Simanica nikad nije ni bio upitan sut, vec sve ostalo. Dobric i Simonovic bi mogli da uz Loyda profitiraju uz jake blokove.

                          Svasta moze, dosta toga upitno, ali kad bi mene pitali, definitivno plej...I od Kuridze i Rita bih napravio jednog pristojnog igraca.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Za Voldena se manje zna da je mozda cak i bolji defanzivac, veoma opasan u tom delu igre i odlican kradljivac lopti, mnogo bolji od Djenke i ta pozicija Djenke bi trebalo da bude njegovo mesto...
                            Bolji kradljivac , bolji igrač od Čarlija ??? Daj bre skoncentriši se malo

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              Bolji kradljivac , bolji igrač od Čarlija ??? Daj bre skoncentriši se malo
                              Nije ni dovoljno dobar skorer da bi primarno bio sg... Zapravo, cela ta spoljna linija neće imati jasno podeljene uloge jer su svi tu i da poentiraju i razigravaju.
                              Malo je nategnuto da se od Waldena pravi novi Đenka jer su igrači sa različitim kvalitetima.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Isto pitanje Borise, mislim da je izlazak na draft nepotreban i da bi ova sezona za njega trebalo da bude dobra i da maksimalno odradi sansu...ako ga izbace Rit,Kuridza i Simonovic,onda bolje da se ugasi tj da ode u Igokeu...
                                Ne pita se Simanić ništa za izlazak na draftu, on ove godine puni 22. i kao svaki igrač tog godišta van SAD, automatski je prijavljen.

                                Po primeru Ilića, svakako bi bolje prošao u Igokei nego u Zvezdi.

                                Comment

                                Working...
                                X