Announcement

Collapse
No announcement yet.

Anime

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16

    Comment


    • #17
      Attack on Titan
      https://www.imdb.com/title/tt2560140/

      Preporuka za ovaj.
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • #18
        Da sam morao da pogađam ko će da otvori anime temu na SK forumu, Uroš bi mi bio pri dnu te liste



        Prvo i prvo, Studio Ghibli. Svi animirani filmovi koje su napravili, pogotovo od Miyazaki.
        Drugo, Satoshi Kon. Svi njegovi filmovi. Perfect Blue i Millenium Actress su fantastični.

        Od serija, Death Note, Berserk i Fullmetal Alchemist su lektira. Za Berserk bi posle preporučio mangu, i to od početka zato što je tu cela priča, tj. biće kad i ako bude ikada završeno
        Od ovih manje ozbiljnih, Dragon Ball i One Piece. Mada bih i za ovo pre preporučio mangu. Za DB zato sto je Toriyama genije, bukvalno je uveo revoluciju u žanr i neprevaziđen kada treba prikazati tečnu akciju kroz panele, a za OP, zato što je mnogo praktičnije, anime se bliži hiljaditoj epizodi i pun je fillera. Za Dragon Ball vredi overiti i poslednja tri filma jer se konačno uklapaju u celu priču, a poslednji ima i fenomenalnu animaciju.

        Stein's Gate je super, malo sporije kreće, ali posle postaje odličan. Nisam ništa gledao nakon prvog anime-a, ne znam da li valja.

        Osim toga, neko je pomenuo Hellsing. Prvi anime je ok, ali obavezno posle overite OVA-e koje prate priču iz mange


        Od ovoga što nije navedeno:

        One Punch Man - parodija na shonen žanr, glavni lik pobeđuje svakog protivnika jednim udarcem i pada u depresiju zbog toga. Fantastična animacija u prvoj sezoni. Vredi overiti i mangu jer je dalje odmakla i zbog najbolesnijeg crteža koji sam ikada video kada su mange u pitanju.

        Mob Psycho 100 - od istog lika koji je pisao i prethodni, verovatno još i bolji.

        Initial D - jeste da su likovi šupljikavi i da nema neku radnju, ali je dobra za zaljubljenike automobila, pogotovo ko se loži na japanska kola. Uz to ima blesavu eurobeat muziku koja se tako savršeno uklopila u sve da je anime bukvalno postao simbol eurobeata. Sem toga, progurao Toyotu AE86 u legendu

        Monster - odličan psihološki triler. Može i kao manga, a uz to overiti i druge dve Urasawine mange, Pluto i 20th Century Boys.

        Darker Than Black - jako dobra akcija i zanimljiva priča. Ima i drugi deo koji je nešto slabiji.

        Death Parade - nešto novija stvar, pomalo eksperimentalna.

        Code Geass* - zvezdica je tu jer ovo nije baš iskrena preporuka. Ima sve najgore anime klišee i fanservice, ali ima priču koja te vuče i gomilu preokreta da ne možeš da prestaneš da gledaš i na kraju si još počašćen i sa prilično dobrim završetkom. Ima dosta sličnosti sa Death Note-om, ali je mnogo blesavije.


        I od ovih aktuelnih, Attack on Titan. Anime je konačno otkrio jednu od najvećih misterija, ali sam ja čitao i mangu koja je dalje odmakla i mogu vam samo reći da najbolje tek dolazi
        Last edited by s_hyperion; 08-04-20, 23:37.

        Comment


        • #19
          Hvala na doprinosu i tebi i svima.

          A što ja ne bih otvorio anime temu, inteligentniji sam od ovih praznoglavaca što me etiketiraju. Anime su za mene umetnost. Prvo je emocija mngoo jača, priče su bolje, teme su bolje a motivi pogotovo.

          Ne može glup čovek da gleda anime, ali može GoT.

          Fullmetal me dirnuo baš u srce a vidim da se i Elon Musk loži na isti.

          Druga verzija mi je lepša, pozitivnija, prva verzija mi je bolja.

          One piece je ok totalno.

          Comment


          • #20
            Originally posted by ?????? View Post
            Hvala na doprinosu i tebi i svima.

            A što ja ne bih otvorio anime temu, inteligentniji sam od ovih praznoglavaca što me etiketiraju. Anime su za mene umetnost. Prvo je emocija mngoo jača, priče su bolje, teme su bolje a motivi pogotovo.

            Ne može glup čovek da gleda anime, ali može GoT.

            Fullmetal me dirnuo baš u srce a vidim da se i Elon Musk loži na isti.

            Druga verzija mi je lepša, pozitivnija, prva verzija mi je bolja.

            One piece je ok totalno.


            Nisam video da si ovo napisao. Nemoj pogrešno da me shvatiš, ne mislim da si glup, samo mi nekako nije išlo uz tebe A da je anime za pametne ljude... Pa i ne mora da znači, 90% toga je čisto smeće, kao i svuda, ali ono što valja, stvarno valja i često je ispred zapadne animacije.

            Btw, nekako sam uspeo da ne pomenem Watanebeove serije i sad me je sramota. Samurai Champloo je fantastičan, a Cowboy Bebop je bolji od bukvalno svega što sam naveo

            Comment


            • #21
              Originally posted by zdravkelja View Post
              Nisam video da si ovo napisao. Nemoj pogrešno da me shvatiš, ne mislim da si glup, samo mi nekako nije išlo uz tebe A da je anime za pametne ljude... Pa i ne mora da znači, 90% toga je čisto smeće, kao i svuda, ali ono što valja, stvarno valja i često je ispred zapadne animacije.

              Btw, nekako sam uspeo da ne pomenem Watanebeove serije i sad me je sramota. Samurai Champloo je fantastičan, a Cowboy Bebop je bolji od bukvalno svega što sam naveo
              Zdravkelja koji je najmračniji od svih koje si naveo?

              Cowboya ću pogledati, Code Geass zvuči interesantno. Treba mi nešto u žanru prvog FMA, sa onako izraženim moralnim dilemama i mračnim scenama. Nisam fan rokanja po svaku cenu.

              Comment


              • #22
                Ne znam za nešto toliko slično FMA, ali u ono što tražiš se najbolje uklapa Monster.

                Drugi bi bio Attack on Titan, ali su prve dve sezone uglavnom krljačina, dosta smrti i beznađa, tek kasnije dolazi politika i moralne dileme. Još nije ni završen, ali će biti u narednih godinu dana.

                I mogao bi možda da overiš Evangelion.


                Samo da još jednom kažem, Code Geass sa debelom zvezdicom pominjem, jer je papazjanija svega i svačega, bio sam mnogo mlađi kada sam ga gledao Ima dosta jakih momenata, ima i moralnih dilema, ali i dosta đubreta koje treba preživeti dok dođeš do njih. Death Note jeste najsličniji zbog protagoniste, ali je istovremeno i mecha anime kao Gundam i Macross... Blesavo je.

                Comment


                • #23
                  "Zdravo Uroše.

                  Mušiši nije ni nalik FMA, ali meni se sviđa, pa baci pogled.

                  Lista animea koje preporučujem (bez posebnog reda): Samurai Champloo, Baccano, Durarara!!, Soul Eater, Psycho-Pass (mislim da sam za ovaj već rekao), Devilman: Crybaby, Shingeki no Bahamut: Genesis, Shingeki no Bahamut: Virgin Soul, Kekkai Sensen, Kekkai Sensen and Beyond, Gintama (ali pretpostavlja da već znaš za Gintamu), i Arslan Senki možda. I jedna preporuka u potpunosti različita od FMA Kimi no Na Wa.

                  Evangelion nisam gledao. Nisam ljubitelj mecha animea. "

                  Ovo sam dobio juče kao preporuku

                  Comment


                  • #24
                    Baccano i Durarara!! su mi gotivni za pogledati, pogledaću i Evangeliona za njega sam ga i pitao jer ima biblijskih motiva. Hvala Zdravkelja.

                    Eventualno ću sve overiti kroz par godina.

                    Comment


                    • #25
                      Parasyte je isto bas jak anime, gledah ga pre fazon 5 god i odlican je. U skorije vreme sam gledao Seven deadly sins, ok je, možda malo dečiji.

                      @uros od tih mračnih, Tokyo Ghoul je ok, ali samo prve 2 sezone, 3.i 4. su krš krševa.

                      Samurai Champloo je po meni umetničko delo, animacija, story i muzika, apsolutno je svuda dobar.

                      Ja ovih dana treba da se uklopim da gledam Hunter x Hunter, nego nemam vise vremena da gledam 10 ep, u domu zdravlja sam 8h i ono, mora da se izdvoji malo za teretanu

                      Comment


                      • #26
                        O bratuški pa gde si ti, ubilo te vreme jebote Tj dom zdravlja. Aj navrni nekad kad se bude igrao NFL mada vidim da te masakriraju smene.

                        Dobri će biti Brownsi ove sezone

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Cassius Clay View Post
                          O bratuški pa gde si ti, ubilo te vreme jebote Tj dom zdravlja. Aj navrni nekad kad se bude igrao NFL mada vidim da te masakriraju smene.

                          Dobri će biti Brownsi ove sezone
                          Hahahah tebra, citam pomalo sta se desava u forumu, narocito kad mi treba rezime sta se sve desava u svetu sporta

                          Ma bezi, jos od oktobra krecu predavanja na doktorskim

                          Sto se tice nfl-a, taj sport bukvalno najvise iščekujem

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by LejkerBoy View Post
                            Hahahah tebra, citam pomalo sta se desava u forumu, narocito kad mi treba rezime sta se sve desava u svetu sporta

                            Ma bezi, jos od oktobra krecu predavanja na doktorskim
                            Hahahahahahah, srećno brate!!! Jebeš sport onda, samo gazi i da nas spasiš od covid19 (ako postoji)


                            Sent from my iPhone using... using my brain cells

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Cassius Clay View Post
                              Hahahahahahah, srećno brate!!! Jebeš sport onda, samo gazi i da nas spasiš od covid19 (ako postoji)


                              Sent from my iPhone using... using my brain cells
                              Hahahahaha samo soušl distensing

                              Hvala tebraaaaa

                              Comment

                              Working...
                              X