Announcement

Collapse
No announcement yet.

PL Klasici

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PL Klasici

    Ponukan novim segmentom na oficijelnom sajtu Sport Kluba- PL Klasici odlučio sam i ja da pokušamo dati svoj doprinos samoj temi u ova vrlo teška vremena.

    Sama činjenica da nema fudbala kao i sporta generalno uticala je da otvorim ovu temu na kojoj bi se svi mogli prisjetiti nekih dobrih utakmica, poteza ili bilo čega što je na vas ostavilo jak utisak i ostalo u vašem sjećanju.

    Za početak postavit ću ovaj video preokreta Manchester City-a protv QPR koji je direktno uticao na osvajača Premier Lige.

    Nakon nekog vremena (ako tema doživi neki normalan odziv) napravit ćemo anketu gdje ćemo glasati koji momenat u historiji Premier Lige možemo proglasiti kao najveći.




    Viškin komentar daje posebnu draž.
    DALE 1992-2020
    NIKAD ZABORAVLJEN

  • #2
    Odlicna ideja ali samo jedno pitanje. Si kontao da svako od nas stavi po jedan klasik ili kako?

    Ja bih stavio 2 utakmice koje volim cesto da se podsjetim, u pitanju su 2 preokreta Utd protiv Totenhema.
    Prvi je 2001/02 a drugi iz sezone 2008/09

    https://youtu.be/bQ7RJ5UEwng


    https://youtu.be/qpVuP2eo-wk
    Hated, adored never ignored

    MUFC

    Comment


    • #3
      Evo od mene jedna za navijace Man. Uniteda.

      Najveci je svoju prvu titulu osvoio u sezoni 1992/93 a mnogi smatraju da je upravo pobeda protiv mojih Sova bila odlucujuci mec.

      Comment


      • #4
        @Miki nema potrebe za nekim posebnim pravilima, tako da svako moze postaviti vise videa, pa cak i objasniti iz svog ugla zasto bas taj momenat smatra bitnim.
        DALE 1992-2020
        NIKAD ZABORAVLJEN

        Comment


        • #5
          Jel moze i Championship?

          U svakom slucaju, poslednji Premier League Steel City derbi odigran je na Hillsborough-u januara 1994. godine, Sove su slavile 3:1.

          Comment


          • #6
            Moze naravno, sve u okviru engleskog fudbala.
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • #7
              Originally posted by Jax Teller View Post
              @Miki nema potrebe za nekim posebnim pravilima, tako da svako moze postaviti vise videa, pa cak i objasniti iz svog ugla zasto bas taj momenat smatra bitnim.
              Odlicna ideja, malo da prekratimo ovo vrijeme.
              Bas mnogo klasika ima. Ko je pratio PL krajem '90tih i pocetkom 00'tih zna da je svaki mec Utd i Arsenala bio na noz, po meni najvece rivalstvo na terenu sto sam gledao u PL. To je bas bila mrznja a borba za titulu iz sezone u sezonu.
              Sto se tice ova 2 meca sto sam postavio, prvi mi je fascinantan koliko su se lagano resetovali u 2 pol, kakva igra. Drugi mec je bio bitan u borbi za titulu, nekoliko nedelja nakon preokreta sa AV i gola Makede a ovdje kakav pritisak u 2 pol, nisu dali disati igracima Totenhema. Ronaldo i Runi[emoji146]
              Hated, adored never ignored

              MUFC

              Comment


              • #8
                U sezoni 2012-13 je vidjena jedna od najvecih drama u play off mecevima, sastali su se Watford i Leicester.

                Comment


                • #9
                  Sta je Troy Deeney ispratio trenera i saigrača vjerojatno ni on sam ne zna broj.
                  DALE 1992-2020
                  NIKAD ZABORAVLJEN

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by belgrade_owl View Post
                    U sezoni 2012-13 je vidjena jedna od najvecih drama u play off mecevima, sastali su se Watford i Leicester.

                    Koja je to ludnica bila, nevjerovatno.
                    Hated, adored never ignored

                    MUFC

                    Comment


                    • #11
                      Jedna od drazih pobeda. Nekoliko meseci posle onog diskutabilnog gola Garsije (mislim da ga nije bilo) u polufinalu LS. Ali ne bi ni bilo onih 3:3 u finalu.

                      Tih godina sam obozavao Murinja, doktora taktike, a Drogbu niko nije mogao zaustaviti. Lep period.

                      https://youtu.be/bnJrBv2HMmE
                      insta: engleski_dopisnik

                      Comment


                      • #12
                        Spomenuo ju je Miki, a definitivno za mene i dalje najznačajnija utakmica i momenat otkad pratim Junajted. Borba za titulu sa Liverpulom, jurnjava da se okrene, Fergi uvodi Makedu od 17 godina, komentator RTS-a to komentariše kao ogromno kockanje, i onda bum, taj gol tad su PL prenosili RTS, RTL, mislim i BHT, uglavnom imalo se gdje gledati tada najjaču ligu svijeta sa sve velikom četvorkom.

                        Sutra se baš navršava ravno 11 godina od ove utakmice

                        Last edited by BorisUnited99; 04-04-20, 18:08.

                        Comment


                        • #13
                          Dan kada je šampionski tim Junajteda sa Bekamom, Skolsom, Kantonom, Nevilom, Kinom i ostalima bio nemoćan.
                          Sautempton - Mančester Junajted 6:3

                          Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                          Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by BorisUnited99 View Post
                            Spomenuo ju je Miki, a definitivno za mene i dalje najznačajnija utakmica i momenat otkad pratim Junajted. Borba za titulu sa Liverpulom, jurnjava da se okrene, Fergi uvodi Makedu od 17 godina, komentator RTS-a to komentariše kao ogromno kockanje, i onda bum, taj gol [emoji3] tad su PL prenosili RTS, RTL, mislim i BHT, uglavnom imalo se gdje gledati tada najjaču ligu svijeta sa sve velikom četvorkom.

                            Sutra se baš navršava ravno 11 godina od ove utakmice

                            Te sezone smo lose smo krenuli ali onda dobar kraj '08 i pocetak '09 nas vratio u trku. Tad su VDS, Vidic i druzina bili bedem pozadi, 14 meceva uzastopno bez primljenog gola i onda ovaj mec sa Vilom i kasnije onaj preokret sa Totenhemom.
                            Posle smo sa jos nekim u gostima preokrenuli, Blekburn ili Wigan tako nesto.

                            @NemanjaMikser kakav je majstor Le Tisije bio
                            Last edited by Miki28; 04-04-20, 19:08.
                            Hated, adored never ignored

                            MUFC

                            Comment


                            • #15


                              Prije tačno 2 godine a moralo je da bude bar 4-0 na poluvremenu

                              Comment

                              Working...
                              X