Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preliminarni podaci iz Izraela, na maloj grupi vakcinisanih medicinskih radnika (102): Vakcinisane osobe su razvile od 6 do 20x više IgG antitela nego osobe koje su preležale teški oblik kovida.
    https://www.jpost.com/health-science...IOBVIBA33bNFC0
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Ne pise bas to u tekstu, pise da su razvile od 6-20x vise antitela posle druge doze, vrv u odnosu na prvu.

      A u odnosu na teske slucajeve pise ovo

      Results showed that antibodies were higher than those who suffered severe cases of the virus.

      Ne pise koliko vise konkretno. Ali svakako dobri podaci.

      Comment


      • Originally posted by colchonero View Post
        Ne pise bas to u tekstu, pise da su razvile od 6-20x vise antitela posle druge doze, vrv u odnosu na prvu.

        A u odnosu na teske slucajeve pise ovo

        Results showed that antibodies were higher than those who suffered severe cases of the virus.

        Ne pise koliko vise konkretno. Ali svakako dobri podaci.
        U svakom slučaju piše :"Rezultati su pokazali da su antitela veća od onih koji su pretrpeli teške slučajeve virusa." ?????
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Originally posted by Constantin View Post
          U svakom slučaju piše :"Rezultati su pokazali da su antitela veća od onih koji su pretrpeli teške slučajeve virusa." ?????
          Da da, bas sam to i kopirao sa engleskog i rekao optimisticno u svakom slucaju.

          Comment


          • Večeras zvanično, "s pravosnažno rešenje" izlazim iz "zatvora"....preko e-uprave se prijavio za "bocku"...

            Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Što mi ovo nešto poznato...[emoji40]

              Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • “The antibody decay generated by the vaccine in humans goes down very slowly (...) We believe there will be protection potentially for a couple of years.”
                prevod: Propadanje antitela koje generiše vakcina kod ljudi opada vrlo sporo (...) Verujemo da će zaštita biti potencijalno par godina.

                Jos bih dodao: i kako kod koga (to ce sve ispitivati i pratiti na ovima koji prime)

                vakcina je pravljena da bude sezonska i to su rekli. ne samo zbog toga sto ce ta anti tela nestati vec i zato sto virus mutira 2x mesecno i ko zna kakav ce biti za recimo 2 godine pa ce morati apdejtovati vakcinu (kao i protiv gripa sto apdejtuju). To su sve rekli ko je pazljivo pratio.

                a ono sto mene najvise zanima Brnabic je pre 6 dana primila drugu dozu vakcine a onaj je reko da posle 10 dana zastitne mere nisu obavezne. e bas da vidim dal ce biti bez maske ili lazu narod.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  prevod: Propadanje antitela koje generiše vakcina kod ljudi opada vrlo sporo (...) Verujemo da će zaštita biti potencijalno par godina.

                  Jos bih dodao: i kako kod koga (to ce sve ispitivati i pratiti na ovima koji prime)

                  vakcina je pravljena da bude sezonska i to su rekli. ne samo zbog toga sto ce ta anti tela nestati vec i zato sto virus mutira 2x mesecno i ko zna kakav ce biti za recimo 2 godine pa ce morati apdejtovati vakcinu (kao i protiv gripa sto apdejtuju). To su sve rekli ko je pazljivo pratio.

                  a ono sto mene najvise zanima Brnabic je pre 6 dana primila drugu dozu vakcine a onaj je reko da posle 10 dana zastitne mere nisu obavezne. e bas da vidim dal ce biti bez maske ili lazu narod.
                  Bice verovatno sa maskom, dok god se ne utvrdi moze li vakcinisana osoba biti tihi prenosioc.

                  Comment


                  • Originally posted by colchonero View Post
                    Bice verovatno sa maskom, dok god se ne utvrdi moze li vakcinisana osoba biti tihi prenosioc.
                    pa rekli su da ne moze (prenositi). Zato sam to i napisao dal ce Brnabic nositi masku od ponedeljka.
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • inace Vucko jos nije primio vakcinu a pita se sto je tako slab odziv. mnogo naprednjaka ceka njega...

                      i kolko puta je ponovio da je zemlja ravna ploca stvarno cu poverovati u to
                      Last edited by Sam Hornish Jr.; 20-01-21, 15:56.
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                        pa rekli su da ne moze (prenositi). Zato sam to i napisao dal ce Brnabic nositi masku od ponedeljka.
                        Ma jok, nisu jos to utvrdili.

                        Comment


                        • Originally posted by colchonero View Post
                          Ma jok, nisu jos to utvrdili.
                          ja ti kazem na KZS da su to rekli. Nisam izmislio pobogu.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                            ja ti kazem na KZS da su to rekli. Nisam izmislio pobogu.
                            Aha to moguce ofc, ne pratim to toliko.

                            Comment


                            • Vučić su roditelji imai ili imaju korona-sad sam već pogubio vreme, a i on je bio slinav. Možda zbog toga nije primio

                              Glede maski, Ana bi trebalo da je nosi još neko vreme, zbog efekta na masu.

                              Inače, odziv na vakcinaciju je katastrofalan
                              Wizard

                              Comment


                              • Originally posted by Beocca View Post

                                Inače, odziv na vakcinaciju je katastrofalan
                                Gde si ?

                                "Svaka vakcina koja ce te drzati van bolnice i mrtvacnice je dobra!"
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X