Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma to u Nemackoj negde, podmetli neprijatelji i mrzitelji sociopate.

    Ujutru Grcka zatvara granice za nas, mozda ipak plane revolucija, jer po reakcijama, "sve mi uzmi samo nemoj more i odmor"... ko zna [emoji849]
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • RTS:

      U poslednja 24 sata zabeležena su nova 302 slučaja koronavirusa u Srbiji, a preminulo je 5 osoba. Na respiratoru se nalazi 81 pacijenat. Testirano je 5.030 osoba.

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        Hvala, Urke.
        Ovde je osnovni problem totalni amaterizam onih koji se time bave.
        Nekada, za vreme zlog komunizma, je postojala ambulanta u skoro svakom selu u koju je dolazio doktor odredjenog dana u nedelji - sada toga nema.
        Nekada se znao red u celom tom sistemu - sada toga nema.
        Da li je opravdanje vanredno stanje sto nisu sredjene udarne rupe po ulicama, sto nije pokosena trava po javnim povrsinama, sto po rekama plovi gomila djubreta.....
        Sta cemo sa komarcima i krpeljima koji su se nakotili u ovim vlaznim danima za nama?
        Koliko ce se tim putem zaraziti i cime?
        Stric je otisao, ostatak familije u tom ogranku je u samoizolaciji zato sto nisu imali gde da se testiraju.
        Nisu isli ni na derbi, ni na zurke, vec ziveli normalno koliko god se to moglo u ova luda vremena.
        Jebiga!
        Saučešće omšo.
        Nije baš tako, kod mene imaš zdravstvene stanice (mislim 3) i zdravstvenu ambulantu, od toga nije ni zdravstvena ambulanta popunjena kadrom a ima predviđenu i pedijatriju i za trudnice a ove zdravstvene stanice i ne rade.
        Možda se pitaš zašto a jednostavan odgovor je da lekari opšte prakse NEĆE da dolaze da rad na selu.(to je jedina istina). Nije naš sistem zdravstva dobar ali nije ni treš, samo su ljudi treš.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Sve to stoji, komso, ali to je na drzavi da uredi da lekari opste prakse u primarnoj zastiti budu dobro placeni, isto kao i pomocno osoblje i da imaju bonuse za to sto rade na vise lokacija - da vidis koliko bi to dobro funkcionisalo.
          Ovako, dosli smo do toga da terapiju i inekcije po selima daju veterinari.
          Last edited by kronostime; 05-07-20, 16:16.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Trenutno su kućni ljubimci i ostale zivotinje bolje zdravstveno zaštićene jer ovi iz svetog Modesta dolaze na adresu i pregledaju i vakcinišu ljubimce.
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Jos jedan mucan Utisak nedelje, nastavak od proslog puta, naravno o trenutnoj situaciji.

              Ali jbt iako sve znas, znas da lazu ko psi, znas da neverovatno manipulisu, znas da si prepusten sam sebi, znas da ce biti haos sa diletantima i idiotima, znas da cemo da potonemo u svakom smislu (ekonomija ode u pm), i opet kada sve ovo BIRN zagrebo samo, svasta izaslo i opet se sokiras.

              A dr Panicu iz Sindikata lekara i fatmaceuta, svaka cast na svemu.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Otac Nebojse Stefanovica umro od kovida
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Sad gledah na fb kod nas vanredna situacija uvedena,a juce kao nema novozarazenih

                  Comment


                  • 289/7872,6 mrtvih 93 na respiratoru

                    Od toga 99 novih u Kg 92 u Vojvodini 10 u Smederevu 21 u Moravickom 13 u Rasinskom to je ukupno 235,ajde da kazemo da u ostatku zemlje nema nijedan slucaj sto znaci da u celom Bg ima 54 slucaja sto je 15% ukupno zarazenih ili nesto vise

                    Debelo ovde nesto smrdi

                    Pogresna tema

                    Comment


                    • Bolnice su pune po BGu, to je danas cak i Loncar rekao, pa su neki pacijenti poslati u Pozarevac i oni izbace ove brojke.
                      Jos danas vest da je Brus novo zariste i da je umrlo 6 ljudi tamo...
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Ja ne znam da li postoji i jedna drzava koja ne izbacuje tacne brojke za glavni grad,ja gledam region sve se zna Zagreb Skoplje Sarajevo Podgorica tacan broj testiranih i zarazenih

                        Verovatno u Bg ima trenutno 200-300 slucajeva dnevno,sad zasto to ne ubacuju u podatke ne znam verovatno da ih ne bi napadali sto su pozarazili toliko ljudi

                        Ja iskreno mislim da za respiratore i mrtve trenutno ne lazu,da je virus slabiji nego na prolece ali jer kriju podatke novozarazenih to se ne vidi

                        Comment


                        • Sto kaze Srkisa
                          Sumadijski okrug 117, Vojvodina 92, Smederevo 10, 21 moravicki, 13 rasinski = 253

                          Ukupno 289

                          Zakljucak 80% je u BG ahhahahah.

                          A gde su Valjevo, Uzice ceo zlatiborski, Vranje, Leskovac, Nis, NP, Sabac, istok. Ovo je bas dno od izvestavanja, svakim danom sve gore.

                          Ma ko zna bre koliko ima po BG, evo KG sam imao 99 danas, par stotina (manje od 300) testirali.
                          Last edited by colchonero; 06-07-20, 15:04.

                          Comment


                          • Drugarica moja koja ima bebu od godinu dana je dosta lose vec nekoliko dana (zarazila se na poslu), ima T od 38.5- do preko 39, nema cula ukusa i mirisa, ceste dijareje, snimila pluca nekako na kraju, ima mrlje na jednom krilu, ali zanimljivo saturacija (zasicenje krvi kiseonikom) ne ide ispod 97, a vec ispod 90 je frka velika.
                            Dobila za bolnicu uput, juri veze po gradu, a nije da ih nema, no mesta u bg bolnicama NEMA Nude joj Pozarevac i Smederevo ona nece.

                            To seljakanje iz kovid bilnice jedne druge, ovde analize ove, one onde, pa nemaju testove, traje DANIMA.

                            Navodno sada se pojavio i svinjski grip, tako bar poturaju pricu, a kako to znaju, e pa ne znam gledaju u pasulj vrv.

                            Vidim da i dr [emoji879] kaze kako salju iz Bg u Po, jer nema mesta u Bg.

                            Raspad, a nije da ga nismo ocekivali.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by madrid View Post
                              Sto kaze Srkisa
                              Sumadijski okrug 117, Vojvodina 92, Smederevo 10, 21 moravicki, 13 rasinski = 253

                              Ukupno 289

                              Zakljucak 80% je u BG ahhahahah.

                              A gde su Valjevo, Uzice ceo zlatiborski, Vranje, Leskovac, Nis, NP, Sabac, istok. Ovo je bas dno od izvestavanja, svakim danom sve gore.

                              Ma ko zna bre koliko ima po BG, evo KG sam imao 99 danas, par stotina (manje od 300) testirali.
                              Evo kazu zlatiborski 68 hahaah,jbg znaci vec preko 300 bez Bg i Nisa

                              Comment


                              • Originally posted by Srkisa View Post
                                Evo kazu zlatiborski 68 hahaah,jbg znaci vec preko 300 bez Bg i Nisa
                                110 je zlatiborski po RTS, +24 Leskovac.

                                Comment

                                Working...
                                X