Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja znam dosta ljudi samo mi nije jasna ova stvar, evo

    Strina imala, stric negativan, mali rodjak spavao sa njima i opštio sa svima nama. Deca su vazda bila klice. Kako je moguće da mali koji saobraća sa 2 babe, sa strinama tetkama stričevima, nije nikome preneo?

    Mogu ja prihvatiti covid onog momenta kad mi se skinu sa tv i kad kažu "ne znamo ništa, ni kako se prenosi ni ništa" a ne već prave vakcine a ne znaju ni bre pravila prenošenja i ostalo.

    Meni nije problem ni vakcinu primiti da ne slušam tu priču. Nije mi problem ni da ne budem u pravu. Samo neću da mi neko vredja inteligenciju.

    Ja sam kod običnog gripa vidjao pravilnosti i da ljudi zaraze bar još nekoga u porodici, ovo što znam ljudi, svi su izolovani slučajevi.

    A znam ih preki 10-5. Starosti od 22 do 50 i nešto godina. Ok, uzmemo da ne pokazuju simptome ti u porodici. Ali moraju biti nosioci virusa.

    I onda sam na malom video koji je spavao sa pozitivnom majkom i saobraćao sa svima nama šupljinu te priče. Niko pod milim Bogom niko iz cele šire familije 7-77 nije fasovao koronu od njega.

    Što znači da je malac nema. A kako je nema ako je 15-20 dana spavao sa zaraženom majkom na istom krevetu?

    Nije tu meni ništa jasno, a dužnost svakog čoveka je da sumnja u sve i da preispituje. Nisi dobar demokratski gradjanin ako samo upijaš nešto. Ne kažem ovo tebi. Nego inače.

    Neka prvo struka uradi svoj posao, ja na reč ne verujem nikome

    Comment


    • A da ne pričam o ovome što Proto kaže da čim se medijski najavi novi talas i počne mislim da se 700 ljudi javi u roku od 10 minuta.

      Vi niste svesni do koje granice ide panika odredjenih ljudi, koje su to psihoze i stanja.

      Comment


      • Originally posted by Prototype View Post
        Mene najvise nervira sto stvaraju paniku i strah medju ljudima. Oni koji imaju ozbiljnije simptome trebaju se odmah javiti i pruziti im se pomoc, svi koji imaju blaze simptome, a vecina ih je takva, nek ostaju u izolaciji. Ljudi mogu da umru od straha, iako su pritom zdravi, stres moze da ubije coveka. Zamslite vi starije osobe koji vec imaju zdrastvenih problema, pa im kazete da su pozitivni, a oni slusaju sta se sve prenosi preko medija, pa tu nema nidje pozitive, njih ce samo pomisao na moguci scenario da sahrani.
        Ko stvara strah i paniku i gde ti vidis taj strah i paniku? Ja vidim samo odgovorne neke ljude u manjem broju, sa jedne strane i lelemude, neverne Tome, antimaskere i antivaksere, opustene "ma nece mene" i razne sektase, da ne kazem teoreticare zavera... to je sve ista grupa, sa druge strane .
        Panicara vrv ima, kao i u svakodnevnom zivotu, sa raznim strahovima i fobijama, ali ti su u jako malom broju.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Pa na panicare pre svega msm na medije, politicare, a i strucnjake koji menaju misljenja svako dva tri dana. Pogledaj samo onu nasu primadonu od predsednika koliko puta i kako je menjao misljenja tj izlaganja.

          Sto se tice obicnih ljudi, jbg njih ne krivim pa i da su panicari, iako kao sto kazes ima ih malo.
          Last edited by Prototype; 30-09-20, 00:39.

          Comment


          • Znači Švedjani koji ne nose maske su lelemudi. Zbog ovoga će biti i moguć je jedino tehnokratski totalitarizam.

            Jer kad kritikuješ političare ne mogu ti ništa, ali su se vrlo lukavo setili tehnokratije, WHO i raznih činovnika od struke. I sad dodje tako neki potplaćeni idiot sa grupom potplaćenih naučnika idiota, krovno telo čije uredbe usvajaju sve države sveta ( WHO šta propiše poštuju države), onda ti se tehnokratijom izbija bilo kakav vid samostalnog mišljenja i logike.

            Jer sada ideš protiv "stručnjaka i nauke" i tu se guši svaki vid slobodne misli jer ti uvek ideš protiv "stručnjaka".

            "Ah, ti bolje znaš od nauke." Ima jedan mali problem što u okviru te nauke ima 30 različitih vidjenja ovog virusa, a ja pošto se ne razumem ne dajem nijednom prednost apriori.

            Tako da Kon može da mi popuši kurac jer je jedna mala pičkica koja sluša šta kaže krovna organizacija WHO i ne pita se ništa.

            A za maske su neke EU države dokazale da ne služe ničemu. Elem, brat mi je u Poljskoj, retkost je videti čoveka sa maskom, baš retko kaže.

            Comment


            • Originally posted by Prototype View Post
              Pa na panicare pre svega msm na medije, politicare, a i strucnjake koji menaju misljenja svako dva tri dana. Pogledaj samo onu nasu primadonu od predsednika koliko puta i kako je menjao misljenja tj izlaganja.

              Sto se tice obicnih ljudi, jbg njih ne krivim pa i da su panicari, iako kao sto kazes ima ih malo.
              Pre nego sto je i zvanicno zabelezen kod nas prvi slucaj, znali smo da smo prepusteni sami sebi, svojoj svesti i informisanosti. Kakva vlast, kakvi KS, kakvi eksperti, kakvi bakraci. Ti ljudi rade jedno samo sta im se kaze, zarad malo koristi svoje, malo vise ovih drugih, koje apsolutno zabole d za bilo cije opste dobro osim svog. Tako kritikovanje neko sta se ovde radi, ko sta prica od njih je totalno postalo besmisleno, a sve sto rade ima im neku svrhu i cilj, kako drzati ne bas bistar narod pod svoje. No, nismo mnogo ni disciplinovani, tako da im te tenzije i ne pale vise, stvarno ih vise niko ne slusa.
              Ono sto sam postavila od Kona, ima samo za cilj da pokaze koje su vucibatine i hohstapleri, svi od reda, od pocetka, strucnjaci malo sutra. Bitange najobicnije.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Jesu pomrli Švedjani ovi što ne nose maske uopšte? Da se naselim na prazan prostor

                Comment


                • Idi. Mozda u toj nekoj nedodiji nema internet.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ja sa druge strane zelim da nam ovde pises utiske iz Svedske.

                    Comment


                    • Hoću, kad dodjem u apokaliptične predele. Možda ostane po koja plavuša, svi su umrli jer nisu nosli maske.

                      Kupiću go pro i onda POV snimam

                      Mada moje mišljenje je da je Švedska pokazni primer. Osećam da su napumpali broj smrti da bi bilo "eto šta bude bez maski".
                      Last edited by Cassius Clay; 01-10-20, 17:39.

                      Comment


                      • Urose, na dan kad sam banovan na 2 meseca: umrli su mi na respiratorima pasenog i kolega koga sam znao 25 godina, obojica od COVID-a, obojica zdravi pre toga.
                        Lecio sam hanumu od istog mesec i po.
                        Hoces informacije iz prve ruke?
                        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                        Meša Selimović

                        Comment


                        • a sta je u Svedskoj ja ni ne pratim?
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Bojim se opet ovaj drugi talas sto pricaju, da ce opet sve zatvarati.. Opet necu iz Dortmunda kuci ici da vidim roditelje i brata u decembru kako mi se cini.. Svako ko dobije kasalj, prehladu reci ce da je korona.. Vec od 15.10.poostravaju mere za povratak u Nemacku iz Srbije, 5 dana karantin pa test pa cekanje rezultata..
                              GIFSoup

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Urose, na dan kad sam banovan na 2 meseca: umrli su mi na respiratorima pasenog i kolega koga sam znao 25 godina, obojica od COVID-a, obojica zdravi pre toga.
                                Lecio sam hanumu od istog mesec i po.
                                Hoces informacije iz prve ruke?

                                Teoreticari zavjere bi rekli da je to zbog pogresnog lijecenja u bolnicama, iskljucivanje pluca i stavljanja na respirator..

                                Comment

                                Working...
                                X