Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nasi koji zive tamo, dosta su zadovoljni kako se Kinezi sa tim bore. Ozbiljni su i svesni opasnosti, ne ko ovi ovde.

    Kakva crna demokratija. To mozda u ovim normalnim drustvima gde stvarno postoji decenijama, sokantno to zatvaranje, mrcvarenja, ali gde ovde gde nema ni d od demokratije, kad ne znas ni sta je to u sustini, ali su ti puna usta iste, a do juce bila socijalisticka drzava gde nije smelo da se pisne. Pa da nadoknadimo propusteno dosli do toga da svaka susa ima misljenje.

    Danas konkretno je aktuelno biolosko oruzje koje napada samo vladike i sam vrh SPC, jer sumnjivo sto ove nize rangirane svestenike nece virus


    Kinez izvede vojsku na ulice, policija pozakljucava zgrade i krene kontrola od vrata do vrata. Da li su uradili ovo, ono, kakva je situacija u kuci, sve popisu sta treba...
    U svakom slucaju ne dizu revoluciju, maske nose i zbog zagadjenja odavno, ne umiru od "udisanja co2"i dovode stvar polako u svoju normalu, dok cekaju vakcinu. Diaciplina, a i moraju, nema cile-mile.

    Ispravno? Pa jbg njima to radi, a mislim da nemaju nista protiv.
    A mi "drljamo demokratiju" dok postaje sve "veselije" sa ovim diletantima koji nas vode.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Nasi koji zive tamo, dosta su zadovoljni kako se Kinezi sa tim bore. Ozbiljni su i svesni opasnosti, ne ko ovi ovde.
      ti poredis nas i Kinu

      pa ni Evropa ne moze da resi to kako su oni.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Nisam poredila nista, nisi razumeo. A za Evropu se ne brinem, oni imaju demokratiju i mnogo bolje zdravstvene sisteme.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Constantin View Post
          Čini mi se da si se bezrezervno izjasnio za hollywoodsku produkciju...drž'se ovog Tvog stava "ne verujem nikom"...ispravniji je, čini mi se...[emoji16]

          Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
          Bio si u Kini i volis Kineze i veruj da je virus nastao ujedom slepog misha itd...

          I da su ga Kinezi na bilion svojih gradjana iskorenili tako sto su ocistili ulice...oce to tako, kinezi su bas pedantni.
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Dr Miloš Babić, neurobiolog i molekularni biolog iz San Dijega, napisao je tekst koji nam veoma detaljno objašnjava imunitet na koronavirus, kao i način na koji funkcionišu vakcine - ali pre svega ruši brojne teorije zavere koje prate pandemiju. Njegova predviđanja bude nadu.

            https://nova.rs/magazin/zdravlje/tek...e-nadu/?ref=yt

            Pa između ostalog kaže:

            "Šta treba da radimo dok čekamo da vakcina dođe?

            Jedna od najpredvidljivijih priča u toku ove pandemije se bavi brodovima za krstarenja. Ovi brodovi su čak i u normalnim periodima jako osetljivi na viruse; svake godine se desi da negde neki mora da se hitno vraća u luku, zato što je na brodu izbila nekakva epidemija. Gusto napakovani ljudi u prostorijama koje dele ventilaciju i koje moraju da budu zatvorene kada je napolju vetar i kiša – pa, to je savršeno za širenje raznih virusa.
            Otud, niko se nije iznenadio kada su ovi brodovi odmah na početku epidemije postali centri zaraze. Zbog lakog prenosa, velika većina putnika i posade je dobila virus, i većina je imala dosta tešku bolest, u proseku težu nego na kopnu. Samo oko 20% zaraženih ljudi nije imalo simptome.
            Cela industrija je naravno hitno zatvorena, i države su ušle u karantin. Ali onda je neko u Americi imao briljantnu ideju: okej, zaravnili smo krivu, i sada možemo da uz mere bezbednosti opet počnemo sa krstarenjima. Ovo je i urađeno, protiv svih saveta svih epidemiologa, i završilo se u roku od nekoliko dana kada su na ovim brodovima odmah izbile ponovo epidemije. Opet je bila zaražena velika većina svih putnika. Ali ovaj put, čitavih 80% zaraženih ljudi je imalo samo blagu ili čak asimptomatičnu bolest.

            Razlog za ovo su maske. Maska ne zaustavlja virus. Ali maska zaustavlja velike kapljice iz usta, koje nose veliki broj virusnih čestica. Takođe, maske smanjuju brzinu vazduha koji izlazi iz pluća, i time i domet “virusnog oblaka” koji okružuje zaražene osobe. Ovo ukupno znači da ljudi koji budu izloženi zarazi dobiju manji inokulum, tj. manji broj virusnih čestica im uđe u telo.
            Mada čak i jedan virus može teorijski da izazove bolest, u proseku važi pravilo da više virusnih čestica znači teže oboljenje. Kada virusa ima više, oni zaraze više ćelija istovremeno, i onda proizvedu više virusa druge generacije koji se onda brzo šire kroz organizam. Naš imuni sistem u toj situaciji nema vremena da se pripremi da i počne da se zahuktava prema napadaču. Ali ako je broj virusnih čestica mali, imuni sistem ima više vremena da proizvede odgovor na napad pre nego što se virus široko proširi kroz telo. Otud, manje virusnih čestica – u proseku lakša bolest.

            Tako da je odgovor: nosite maske. Insistirajte da drugi nose maske. Nemojte ići na okupljanja gde se nalazi veliki broj ljudi. Naši medicinari su pred tačkom sloma; nemojte im nabacivati još posla, i pritom rizikovati svoj i tuđi život. Držite distancu, perite ruke. Treba nam samo još malo strpljenja."
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                Nisam poredila nista, nisi razumeo. A za Evropu se ne brinem, oni imaju demokratiju i mnogo bolje zdravstvene sisteme.
                pa sta im to vredi kad je Italija bila pala. Spanija isto. Francuska kako je bilo. Britanija isto. Nemacka. Amerika. Belgija, Holandija da ne nabrajam. Svi su oni prosli gore od nas. Zato sto su u EU, imaju vise stanovnika. A za ovo laici.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • HITNO OBAVEŠTENJE!!!

                  Dragi HRIŠĆANI pomolite za oca Serafima, oca Mardarija, mati Salafailu, mati Kseniju iz manastira Blagoveštenje Rudničko, svi su u bolnici!

                  Siguran sam da ovde više nema slučajnosti, biološko streljanje čuvara duhovnosti je u punom zamahu!

                  Smešno i žalosno...
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                    pa sta im to vredi kad je Italija bila pala. Spanija isto. Francuska kako je bilo. Britanija isto. Nemacka. Amerika. Belgija, Holandija da ne nabrajam. Svi su oni prosli gore od nas. Zato sto su u EU, imaju vise stanovnika. A za ovo laici.

                    Prvo, ovo sranje nije gotovo, kako cemo mi da prodjemo tek cemo to da vidimo.
                    Drugo, zaboravio si da dodas samo jos na kraju kako smo ekonomski tigar i da smo najjaci od svih.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ne bih se ja menjao sa prosečnim Kinezom. U svemu nabrojanom ste zaboravili da navedete jednu od ključnih stvari vezano za Kinu, a to je da su ljudi prikrivali i zataškavali informacije o ovom virusu. To možda ne ulazi pod disciplina i organizovanost ali itekako pobija svesnost o opasnosti. Zato i ne treba da čudi kad vezano za Kinu ide "navodno".
                      Last edited by mark !t zer0; 24-11-20, 12:37.
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Kinezi su i prikrili prave brojke, ne ide se u karantin u kakav su oni isli zbog par desetina hiljada zarazenih.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ide se u karantin zbog 5 zarazenih to je pravilna mera,evo u juznoj Australiji 10 zaraznih sve su ih zarvoril ,e sad neke zemlje to ekonomski mogu podneti,neke ne,ali nije ni to ptoblem koliko ljudi nece ovde postovati zatvaranje dok ne pocrka hiljade ljudi,ne shvatamo,nemamo svest ko Kinezi recimo

                          Comment


                          • Znaci ti mislis da se ceo svet zarazio zbog nekoliko desetina hiljada zarazenih u Kini, verujes da su oni dali prave brojke?
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Prvo, ovo sranje nije gotovo, kako cemo mi da prodjemo tek cemo to da vidimo.
                              Drugo, zaboravio si da dodas samo jos na kraju kako smo ekonomski tigar i da smo najjaci od svih.
                              To na drugim temama. :-)
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by ЧШ. View Post
                                Ne bih se ja menjao sa prosečnim Kinezom. U svemu nabrojanom ste zaboravili da navedete jednu od ključnih stvari vezano za Kinu, a to je da su ljudi prikrivali i zataškavali informacije o ovom virusu. To možda ne ulazi pod disciplina i organizovanost ali itekako pobija svesnost o opasnosti. Zato i ne treba da čudi kad vezano za Kinu ide "navodno".
                                Radije bih ostao ovde nego zapalio za Kinu. Kako osecam posledice komunizma, najmanje mi treba da odem u jedan takav sistem.

                                Comment

                                Working...
                                X