Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jos samo jedan "detalj" koji mi je zaparao mozak danas, kada je novinar poredio masovno testiranje u Ceskoj i Sloveniji i odsustvo istog kod nas, dr Kisic kaze: da se ne poredimo sa drzavama koje nemaju milionsko stanovnistvo.

    E sad, mozda ne zna geografiju, ali ovo lupetanje nema veze sa strukom, ovo je isto kao kad onaj pocne da lupeta i da se frlja sa neverovatnim podacima.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Mene strasno nervira sto vuku ove lekare i epidemiologe od studija do studija, sa Prve na pink pa onda na RTS.... trebalo bi da puste malo te ljude na miru i da ih oslobode pritiska.

      Takodje mislim da je kajron koji non stop ide na B92 i Prvoj besmisle i da samo opterecuje ljude.

      Comment


      • Inače, stream na kanalu Roylab Statsa je prekinut. Je l' zna neko nešto o tome? Torpedo?
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Pukao je, vratiće se. Gledaj ovde
          https://www.worldometers.info/coronavirus/

          Comment


          • Evo izašlo je obaveštenje da se vraća sutra u 13:00.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Niko ne vodi ovako jaku kampanju kao Srbija.
              Problem je samo što kampanja nije antivirusna nego politička.
              Svakodnevne konferencije Predcednika, Premijera, Konova, Plavuša,.... svega.
              Gostuje se na svim frekvencijama bar 2x dnevno...
              Rezultat: manje testiranih na 1M od BiH, a igrom slučaja znam da se u BiH z.bava.

              Dr Kon je uzeo posao PR menadžera. Nije lijepo. I ti ljudi treba od nečega da žive.

              Sent from my Redmi K20 using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by forum1nick View Post
                Niko ne vodi ovako jaku kampanju kao Srbija.
                Problem je samo što kampanja nije antivirusna nego politička.
                Svakodnevne konferencije Predcednika, Premijera, Konova, Plavuša,.... svega.
                Gostuje se na svim frekvencijama bar 2x dnevno...
                Rezultat: manje testiranih na 1M od BiH, a igrom slučaja znam da se u BiH z.bava.

                Dr Kon je uzeo posao PR menadžera. Nije lijepo. I ti ljudi treba od nečega da žive.

                Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
                Ovoj našoj "struci" ne bih poverovao dobro jutro da mi nazovu, a kamoli sada.
                sigpic

                Comment


                • Ne bih vas deranžirao, samo nastavite sa paranojom...

                  Lep večer stem gifom.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment



                  • Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Ne znam ko pri zdravoj svesti može da poveruje u ijednu rečenicu izgovorenu na kzn.
                      Ne verujem im za broj testiranja, ne verujem u broj obolelih, ne verujem u tačnost testova, ne verujem da rezultati ne kasne pet, šest dana.

                      Ne verujem da imaju plan, ne verujem da znaju šta rade. Ne verujem ni u tu silnu opremu što smo dobili a ni u 500 respiratora koji samo što nisu stigli. Završice se pandemija mi ćemo još čekati isporuku.

                      Al evo sad će peak, krajem peta i početkom šeste nedelje i kada to prodje moramo biti spremni za narednih petnaest dana jer su to ključni dani za nas.

                      Ako ne, nece virus sigurno preživeti jako UV zračenje, nestaće u maju a ako ne sigurno julu i avgustu, najkasnije do septembra ili oktobra a u najgorem slučaju u novembru ili decembru.
                      Za ovo ima dosta nagovestaja, cak je i Kon juce rekao da je bilo zagusenje. Sasvim je moguce da kasne rezultati po 7+ dana.

                      Comment


                      • Le monde pise da Francuzi imaju najmanji broj novih pozitivnih od kad je oocelo jace testiranje jedno 15ak dana. Ispod 2000 uz 300 i nesto smrti.

                        Comment


                        • Umesto da zatvoriš Kinu dok je bila jedina, sada zatvaraš ceo svet. Genijalno. I, kad se ovo završava? Neka sutra ne bude nijedan slučaj u Evropi, a neka ostane 10 u SAD, opet će se proširiti.

                          Na kraju će samo pustiti prirodnu selekciju kao što su trebali pustiti na početku jer neće imati rešenje, dok Bil Gejts ne napravi vakcinče.

                          Ta teorija da će virus oslabiti i da će se steći neki imunitet, možda opet mutira itd

                          Ja ni ne verujem da je svuda istog intenziteta i isti, mislim da je evoluirao ali nisam pratio ni 3 minuta.

                          Što se tiče politike, korona je pokazala da jedino Radulović ima pola grama mozga i da čovek razmišlja svojom glavom.
                          Last edited by Cassius Clay; 05-04-20, 21:40.

                          Comment


                          • Lupaš Uroše (izvini za lupašali je ovom prilikom prigodno) jer se ceo svet uči i prilično je iznenađen agresivnošću istog.
                            Iz tog razloga i još nekih se dešavaovaj ružni bum u Italiji. Španiji, USA, Engleskoj...zato treba slušati doktore.
                            Izuzetno mi je žao što ne samo Evropa već i mi (koji sebe svrstavamo u Evropu)ne konstatujemo Afriku i virus. da li tamo nema virusa?
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Ma Ganac ti smeš da mi kažeš šta hoćeš. Uopšte se ne upuštam u tematiku korona virusa, kao samog virusa, jer doktor nisam. U to se razumem kao Bin Laden u Bibliju.

                              Mene interesuje pozadina i rezultat toga, prva stvar, to je u domenu ovoga sa pričaonice, a druga stvar, ko je odgovoran?

                              Neko mora biti odgovoran, a ako niko nije odgovoran onda je insajder. Jer se znalo da se može preliti i onda se trebalo reagovati na vreme.

                              Nije se trebala igrati Liga Evrope i nije se trebao igrati Kalčo, znači uvek ima odgovornih, a ako ne odgovaraju onda su bili insajderi.

                              Tamo nema virusa bar ne za neke delove za koje ja znam u Africi.

                              Comment


                              • Čuj iznenadjeni agresivnošću, za koji kurac primaju plate? Za šta sprovode one Event 201 sa simulacijama? Ako si iznenadjen i ne znaš šta je, hermetički zatvaraš Kinu.

                                Ako ima neka životinja random u sobi, a može da bude i tigar i maca, logično je da ako možeš da biraš da ćeš birati zatvorena vrata pa ćeš kroz prozor videti je li tigar ili je samo obična mačkica.

                                Ne volontiraju oni po WHO i po vladama svetskim da bi bili toliko neodogovorni. Tako da 0% da je spontano.

                                Comment

                                Working...
                                X