Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Maltene ko policijski cas...


    policijski cas je kad te zakljucaju u stan ili kuci i kad nesmes nigde da mrdnes. Ja recimo za vikend mogu otici na vikendicu i uzivati. ako je tebi to ISTO...
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • Kazu sad kinezi da virus nije potekao iz Vuhana nego da je unesen (u Kinu) putem smrznute hrane.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Dobra mera,sad su ukljucili i teretane i frizerske u sve,tako da radnim danima sve se zatvara u 5 osim prehrambenih,a preko vikenda maltene nista ne radi

        Danas 8000 sutra ce biti jos vise mozda i 9000 ove nedelje,moguce da cemo stati na 10000,brutalna brojka

        Koliko god mi neodgovorni bili,nas zdr.sistem je impresivan,na ovoliko zarazenih mali broj mrtvih imamo,ali to ce posle ici na gore sigurno

        Pol.cas ne mogu da uvedu dok ne bude vanredno stanje,a to je pravno komplikovano,a to jeste najaca i najefikasnija mera,jer svaki kontakt sada je previse,niko mi ne moze reci da nece biti privatnih zurki po kucama...

        Comment


        • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post


          policijski cas je kad te zakljucaju u stan ili kuci i kad nesmes nigde da mrdnes. Ja recimo za vikend mogu otici na vikendicu i uzivati. ako je tebi to ISTO...
          Pa rekoh "maltene"

          Comment


          • Zvanično 7.999 novozaraženih, preminulo još 48 osoba

            http://rs.n1info.com/Vesti/a678578/K...-decembar.html

            Comment


            • Originally posted by Srkisa View Post
              Dobra mera,sad su ukljucili i teretane i frizerske u sve,tako da radnim danima sve se zatvara u 5 osim prehrambenih,a preko vikenda maltene nista ne radi

              Danas 8000 sutra ce biti jos vise mozda i 9000 ove nedelje,moguce da cemo stati na 10000,brutalna brojka

              Koliko god mi neodgovorni bili,nas zdr.sistem je impresivan,na ovoliko zarazenih mali broj mrtvih imamo,ali to ce posle ici na gore sigurno

              Pol.cas ne mogu da uvedu dok ne bude vanredno stanje,a to je pravno komplikovano,a to jeste najaca i najefikasnija mera,jer svaki kontakt sada je previse,niko mi ne moze reci da nece biti privatnih zurki po kucama...
              Nas zdravstveni sistem odavno ne postoji, nijedna vlast nije ulagala u zdravstvo jos od raspada SFRJ, nije im se isplatilo. No ovi lopovi ne bi nista radili da nemaju kombinaciju... prosto.

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post

                Pol.cas ne mogu da uvedu dok ne bude vanredno stanje,a to je pravno komplikovano,a to jeste najaca i najefikasnija mera,jer svaki kontakt sada je previse,niko mi ne moze reci da nece biti privatnih zurki po kucama...
                u dva najveca grada je proglaseno van. stanje. kao i u mnogim drugim gradovima.

                ali kad bi to uveli opet bi imali demonstracije na ulicama i samo bi jos vise pogorsali sliku

                da ne pricam o opoziciji koja bi to iskoristila u svoje svrhe
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                  u dva najveca grada je proglaseno van. stanje. kao i u mnogim drugim gradovima.

                  ali kad bi to uveli opet bi imali demonstracije na ulicama i samo bi jos vise pogorsali sliku

                  da ne pricam o opoziciji koja bi to iskoristila u svoje svrhe
                  Nije isto van.stanje i van situacija,vanredno stanje se odnosi na citavu zemlju i proglasava se trojnim potpisom predsednika premijera i predsednika skupstine

                  To za demonstracije je druga stvar koja otezava tu odluku,ali ako ni ovo ne da rezultate uvesce ne sumnjam,ja sam rekao da kad dodjemo do 100 mrtvih,ali smo mi dobri po mrtvima kad pogledam susede

                  Comment


                  • Gledajuci druge drzave sa slicnim brojem stanovnika i njihov odnos zarazenih-umrlih, nemoguce da je kod nas ovako nizak, povecava se broj zarazenih, a smanjuje broj preminulih.

                    Ali saznacemo to jednog dana, kao i za Obrenovac onomad u poplavama.

                    Sto se tice mera, daj sta das, i nisu toliko lose, ali KASNE BAR MESEC DANA.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Pored svog saljam sto se izdvojio, a nije tesko cim su uz vlast, nekoliko vrhunskih strucnjaka je sa druge strane iskocilo, i pomaze narodu na sve nacine.
                      Recimo pre nekoliko dana pulmolog dr Dejan Žujovic je na svom fb profilu vise od 2 sata odgovarao svima koji su bili uplaseni, bolesni, imaju simptome, a nisu mogli do nekog kovid centra.
                      Pa recimo jedan njegov tekst

                      https://nova.rs/kolumne/pise-dejan-z...-pise-na-zidu/

                      Mada je veliki broj lekara na tviteru koji sve zovu danima, da im se svako ko ima probleme obrati preko privatnih poruka za pomoc.

                      A tu je i ovaj covek koj i sve lepo objasnjava, ko hoce da razume, virusolog i mikrobiolog Veterinarskog instituta u Kraljevu Milenko Šekler, jutros bio gost na N1



                      A ko nece da ga slusa, a steta odlican je, neka procita bar ovo o koncentraciji virusa, koja je potrebna za zarazavanje, vakcinama ,maskama...

                      http://www.nspm.rs/savremeni-svet/st...tml?alphabet=l


                      P.S. i znam tacno anti-komentar koji ce biti. Ali imam odgovor.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post

                        A ko nece da ga slusa, a steta odlican je, neka procita bar ovo o koncentraciji virusa, koja je potrebna za zarazavanje, vakcinama ,maskama...
                        otkad sam ja ovo napisao da je virus kao radijacija

                        a zasto se ljudi uprkos nosenju maski i dalje zarazavaju pa zato sto maske ne stite od radijacije

                        zarazavaju se i medicinski radnici koji su 100 puta zasticeniji

                        najvaznija je:

                        1) distanca


                        a sto se tice vakcina pa Brnabic je jutros rekao da ce sve vakcine (iz kine, rusije, amerike, britanije) biti uvezene cim dobiju zeleno svetlo u njihovim zemljama tako da ce ovde narod moci birati koju ce uzeti

                        tako da olgice mirno spavaj
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Kakav distanca?? Gde, na ulici, na livadi, u nedodjiji??

                          A na poslu, prevozu, prodavnici, zgradi u mimohodu sa komsijama, liftovima??

                          A vodi Brnabu kuci slobodno, bar da ne slusamo ono baljezganje jedne nepismenjakuse.

                          I nemoj da mi tepas, pogotovu sto nisam Olga.

                          Inace super spavam.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • https://www.facebook.com/10003486511...8140311691469/

                            Comment


                            • Za tepanje sam tu ja.

                              Slazem se sa Semom da treba drzati distancu od ljudi...cak vecu i od samog virusa. Prosto mi oce zasuze kad mu citam post, uzivo bi to bilo sigurno i gore.

                              Od ovih sto nisu verovali u virus i lizaca kasika, dosli smo do...verovanja u srebrnu vodu i drveni caj..napredujemo..

                              Ljudi ni danas ne kontaju velicinu problema u kojoj se nalazimo na globalnom nivou..
                              Last edited by LosmiSK; 01-12-20, 23:26.
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Kakav distanca?? Gde, na ulici, na livadi, u nedodjiji??

                                A na poslu, prevozu, prodavnici, zgradi u mimohodu sa komsijama, liftovima??

                                A vodi Brnabu kuci slobodno, bar da ne slusamo ono baljezganje jedne nepismenjakuse.

                                I nemoj da mi tepas, pogotovu sto nisam Olga.

                                Inace super spavam.
                                kom prevozu? ne smes ici gradskim prevozom to sam ja mojima zabranio

                                u prodavnici se ne zadrzavaj duze od 10 minuta

                                e sad na poslu zeznuto... zavisi kolko vas je u jednoj prostoriji. zavisi i kako se oni ponasaju van posla. ako lutaju svugde onda si naj...

                                ma opusteno preziveces

                                e da i sve ovo ne vredi ako ti neko u kucu donese virus i to smo naucili

                                tako da u svakom slucaju nista ti ne vredi. ma opusti se ne gledaj vesti i zivi normalno. slusaj muziku nesto veselo, vodi ljubav itd.

                                a mozda si i imuna i dzabe se brines
                                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                                Comment

                                Working...
                                X