Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ganac View Post
    Lupaš Uroše (izvini za lupašali je ovom prilikom prigodno) jer se ceo svet uči i prilično je iznenađen agresivnošću istog.
    Iz tog razloga i još nekih se dešavaovaj ružni bum u Italiji. Španiji, USA, Engleskoj...zato treba slušati doktore.
    Izuzetno mi je žao što ne samo Evropa već i mi (koji sebe svrstavamo u Evropu)ne konstatujemo Afriku i virus. da li tamo nema virusa?
    Interesantno je da ga ima i u Indiji, a tamo je sada preko 30C.

    Doduse na toliko populaciju i navodno 128k testiranih, samo 3k pozitivniih je maciji kasalj. Vrlo moguce i da je veliki broj importovanih.

    Da treba slusati doktore se slazem, sto zbog nas samih sto zbog njih jer ce onda oni imati manje posla.

    I dalje ostajem pri tvrdnji da ih ne treba vozati od studija do studija svaki Boziji dan, pustite ih da i oni odmore.

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Za ovo ima dosta nagovestaja, cak je i Kon juce rekao da je bilo zagusenje. Sasvim je moguce da kasne rezultati po 7+ dana.
      Juce?
      Zagusenja su od prosle nedelje i sami su to priznali.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Evo Indigo i Doktor kaze da se pete nedelje sve lomi...

        Comment


        • Ima i ovaj stream
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Tiger tests positive for coronavirus at New York City zoo, first case of its kind in the U.S.

            https://www.cbsnews.com/news/tiger-b...inkId=85882384

            Carole fuckin Baskin... that bitch!

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Da jos nesto.... aparat za testiranje u Nisu, koji je donacija i koji radi 1.200 testova dnevno (koliko se secam)... da imaju aparat ali ne i pomocni materijal da aparat radi, ali i nema potrebe. O boze.
              da,1200

              https://www.danas.rs/drustvo/u-nisu-...rat-za-koronu/

              uradite samoprocenu,ne moze da skodi


              https://covid19.rs/
              Wizard

              Comment


              • Novi omiljen izraz lica
                Screenshot_20200406-033558_Chrome.jpg

                Kon tokom pola emisije, dok slusa Nestorovica koji se krevelji, oslovljava ga sa Peca i malo malo kaze nesto glupavo, i premijerku koja pokusava da vadi, pa se sama saplete. Inace njih dvoje niti drze razmak, nit imaju maske, nit rukavice.

                Comment


                • Ovamo kod mene pojedini ljudi imaju teoriju da su prebolovali koronu jos u decembru i januaru. Neobicno veliki broj ljudi je bolovao nesto sto je tad okarakterisano kao bas jaka upala pluca i doktorima nije bilo jasno otkud neki drugi simptomi uz to. Kazu da je upravo zbog toga sad mali broj zarazenih odje.

                  Comment


                  • Originally posted by Alistair Drake View Post
                    Ovamo kod mene pojedini ljudi imaju teoriju da su prebolovali koronu jos u decembru i januaru. Neobicno veliki broj ljudi je bolovao nesto sto je tad okarakterisano kao bas jaka upala pluca i doktorima nije bilo jasno otkud neki drugi simptomi uz to. Kazu da je upravo zbog toga sad mali broj zarazenih odje.
                    da, i dva forumaša odavde su imale isto jak grip u decembru i januaru. Sigurno da ovaj virus traje već neko duže vreme.

                    Ne znam, ja sam mišljenja da život ne sme da stane, a sada je 95% stao. Imali smo i ptičiji i svinjski grip (od koga je 200 hiljada ljudi umrlo ukoliko se ne varam), pa opet nismo imali ni približno ovakvu histeriju.

                    Da l je virus prirodan ili veštački, to zaista nemam pojma niti bih da nagađam. Ali da je cela ova frka veštačka, u to sam siguran. Šta im je namera, ni to ne znam.

                    Najebali smo kad prođe sve ovo, to je takođe neumitno. Od mikro do makro nivoa.

                    Zato keep calm and stay positive (ok, corona negative)
                    Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                    До поновног сусрета, твој Швабо

                    mala H2H 2018/19
                    suicide
                    2019
                    velika H2H 2019/20

                    Comment


                    • Originally posted by ?????? View Post
                      Ma Ganac ti smeš da mi kažeš šta hoćeš. Uopšte se ne upuštam u tematiku korona virusa, kao samog virusa, jer doktor nisam. U to se razumem kao Bin Laden u Bibliju.

                      Mene interesuje pozadina i rezultat toga, prva stvar, to je u domenu ovoga sa pričaonice, a druga stvar, ko je odgovoran?

                      Neko mora biti odgovoran, a ako niko nije odgovoran onda je insajder. Jer se znalo da se može preliti i onda se trebalo reagovati na vreme.

                      Nije se trebala igrati Liga Evrope i nije se trebao igrati Kalčo, znači uvek ima odgovornih, a ako ne odgovaraju onda su bili insajderi.

                      Tamo nema virusa bar ne za neke delove za koje ja znam u Africi.
                      Slažem se sa boldovanim, uvek ima odogovornih, a naravno da ni ja nisam stručan ali se i bojim da se upustim u teorije zavera. Tek onda narod može da flipne, zato se i nadam da je sve ovo uzrokovala priroda i njena borba protiv nemarnih ljudi koji su i doveli civilizaciju na rub propasti.
                      Svi su iznenađeni i uplašeni, vlasti u zemljama (svim) lutaju kao oslepeli švaba u filmu Kozara sa onom već legendarnom replikom "Ustaš, četnik, hilfe.." tako i vlasti lutaju i traže pomoć na sve strane.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Kakvi degenerici, zeleo bih bas da takvi fasuju virus pa da ih uhvati panika.

                          Toliko strucnjaka smo sada dobili koji se razumeju u zdravsto i koji misle da znaju u kom je stanju nas zdravstveni sistem. Dodje mi da se zapitam, zasto li su svi ljudi zavrsavali medicinski faks i muciili muku duzi niz godina.

                          Comment


                          • Strucnjaci smo za sve, obicno je u pitanju sport i politika, ali sad je zdravstvo doslo na red
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Ja sam to iskreno i primecivao i pre, sve pocinje od toga da dosta stvari nisu toliko strasne i benigne su pa moze kucna nega. I ljudi taj sablon na osnovu njihovog iskustva primenjuju na sve. Sada je ovo vec uzelo jaceg maha.

                              Pre neki dan mi jedan lik napisa na viberu da ne treba da stane ekonomija nego da ovo zahteva kucnu negu i da se moze izbeci krah zdravstvenog sistema. Sine, pogledas Italiju/Spaniju i pomnozis te cife x5 i dobijes broj zrtava po tvom sistemu. Moracu da begam iz zemlje, nema teorije da cu preziveti buducu krizu i da se borim sa ovakvim srpskim umovima.

                              Naravno nije zavrsio medicinu, ne mogu ni da se setim koji faks.
                              Last edited by Ricma; 06-04-20, 09:17.

                              Comment


                              • Originally posted by Ricma View Post
                                Ja sam to iskreno i primecivao i pre, sve pocinje od toga da dosta stvari nisu toliko strasne i benigne su pa moze kucna nega. I ljudi taj sablon na osnovu njihovog iskustva primenjuju na sve. Sada je ovo vec uzelo jaceg maha.

                                Pre neki dan mi jedan lik napisa na viberu da ne treba da stane ekonomija nego da ovo zahteva kucnu negu i da se moze izbeci krah zdravstvenog sistema. Sine, pogledas Italiju/Spaniju i pomnozis te cife x5 i dobijes broj zrtava po tvom sistemu. Moracu da begam iz zemlje, nema teorije da cu preziveti svaku buducu krizu gde srpski ''strucni'' um dolazi do izrazaja.

                                Naravno nije zavrsio medicinu, ne mogu ni da se setim koji faks.
                                Pobegneš u Švedsku i prođeš kao bos po trnju...ili ćeš možda da brišeš u USA ili Španiju? Svi muku muče, neki zato što su iznenađeni (većina) neki i iznenađeni i zdravstveni sistem takav da im se jebe za čoveka a neki imaju stav da se organizam sam mora izboriti. Juče pričam sa rođakom u Švajcarskoj, rizična grupa i kući je u samoizolaciji. Švajcarska nije uvela vanredno stanje i ima preko 600 mrtvih od korone, (što njih ne brine ali i zbrinjavanje ljudi je tamo drugačije urađeno. Firma u kojoj radi ga plaća 100%, poslala mu paket sa maskama, rukavicama, gelom za ruke, sredstvima za higijenu i dezinfekciju....naravno da je sve fraj. Naša država (vlast) se opredelila da nam uzme kintu a sumnjam da su se i firme isprsile u zaštiti svojih radnika).
                                Ipak se usuđujem reći da trenutno ni jedna zemlja nije u mnogo boljoj poziciji od nas, zato pazi gde kidaš.
                                Spoiler
                                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                                Nije umio da odstupi,
                                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                                Pao unapred, a ne unazad,
                                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                                Uračunato i u moj pad.

                                Comment

                                Working...
                                X