Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Tezak dan za Italiju opet.
    Strašno.....upoređujem podatke, imaju još oko 70 000 "aktivnih" bolesnika, od toga 4000 kritičnih...crne brojke.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment


    • Jel ima neko podatak koliki je procenat u Italiji ljudi koji dnevno umiru od korone, a koliki iz drugih razloga?

      Bez ovog podatka ne možemo da shvatimo težinu ovoga.

      Italija ima 60 miliona ljudi, ko zna koliko ih dnevno umire iz drugih razloga.
      Last edited by goku; 28-03-20, 18:48.

      Comment


      • Ja sam ne nekom drugom forumu procitao da Italijani i Spanci sve smrtne slucajeve vode kao da je od korone. Nema mi logike osim ako nije neki vid manipulacije koji ja trenutno ne mogu da razumem...

        Kaze neki bitan Britanac da ocekuje 20k mrtvih od korone. Ja u to ne verujem.
        Nesto se cudno i opasno desava.

        Comment


        • Meni je čudnije kako je samo u Kini stalo.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by goku View Post
            Jel ima neko podatak koliki je procenat u Italiji ljudi koji dnevno umiru od korone, a koliki iz drugih razloga?

            Bez ovog podatka ne možemo da shvatimo težinu ovoga.

            Italija ima 60 miliona ljudi, ko zna koliko ih dnevno umire iz drugih razloga.
            Doktori i epidemiolozi u Srbiji a i u Svetu nedeljama bruje o tome kako je ovaj virus najopasniji za hronicne bolesnike i stanovnike starije dobi. Sumnjam da postoji tacan podatak, ali kao sto su napisali gore Italijani i Spanci svakog hronicnog bolesnika koji je testiran pozitivno na COVID-19 zavode kao da je umro od tog virusa. To ima smisla posto je virus sigurno pogosao njihovo stanje i ubrzao razvoj hronicne bolesti.

            Opet, ako si slusao nasu doktorku iz Italije, tamo je pacijent 0 bio muskarac od 38 godina koji se spremao za maraton i redovno igrao fudbal, imao je veoma jake simptome.
            Last edited by belgrade_owl; 28-03-20, 18:59.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Meni je čudnije kako je samo u Kini stalo.
              Totalna izolacija i prekid svih socijalnih kontakta.....jedna od mera.
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Originally posted by Ljuba90 View Post
                Ja sam ne nekom drugom forumu procitao da Italijani i Spanci sve smrtne slucajeve vode kao da je od korone. Nema mi logike osim ako nije neki vid manipulacije koji ja trenutno ne mogu da razumem...

                Kaze neki bitan Britanac da ocekuje 20k mrtvih od korone. Ja u to ne verujem.
                Nesto se cudno i opasno desava.
                Ta brojka od 20k je pre nekoliko nedelja iznosilo 400k.

                Da se nesto cudno i opasno desava je tacno, mi obicni smrtnici nikada necemo saznati sta.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  Doktori i epidemiolozi u Srbiji a i u Svetu nedeljama bruje o tome kako je ovaj virus najopasniji za hronicne bolesnike i stanovnike starije dobi. Sumnjam da postoji tacan podatak, ali kao sto su napisali gore Italijani i Spanci svakog hronicnog bolesnika koji je testiran pozitivno na COVID-19 zavode kao da je umro od tog virusa. To ima smisla posto je virus sigurno pogosao njihovo stanje i ubrzao razvoj hronicne bolesti.
                  Što je najgore, ni jedna nevolja ne ide sama...

                  https://www.npr.org/sections/goatsan...-then-positive
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Sve zrtve koje iznose su od korone,sigurno ne bi bez veze plasili ljude govoreci i za druge,na ovih 900 ima jos 100-200 sigurno umrlih od drugih bolesti

                    Italijani su vec presli 10000 zrtava,bice ih nekoliko puta vise ako ne padne broj zarazenih,stagnira oko 6000,to je puno,to znaci prosecno oko 1000 mrtvih u narednom periodu

                    Pa evo danas je kod nas sigurno neko umro ali ne od kroone pa je nebitan ko da nije umro,korona hype samo radi trenutno

                    Kinezi su resili maestralno,te zrtve za njih su nista,Evropa je vec daleko gora,a ne jenjava ni malo,a prvi slucaj u Kini je samo 10-20 dana ispred ostatka Eveope i sveta,a oni su odavno vec van epidemije

                    Comment


                    • Originally posted by Constantin View Post
                      Totalna izolacija i prekid svih socijalnih kontakta.....jedna od mera.
                      Kako onda ne slede svi njihove mere? Njima se cifre ne pomeraju poslednja tri, četiri dana.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Za Kinu nije čudno jer su opalili totalni karantin, negdje pročitao da tako nešto nije zapamćeno u modernijoj istoriji. Ne vjerujem da su se puno bunili oko šetanja, kučića, ugrožavanja demokratskih prava i sličnog.

                        Comment


                        • Sto se tice tih teorija zavere, kada se izuzme ona da je virus isfabrikovan, najglasnija je ona za 5G mrezu I sve stetno sto ta nosi sa sobom.

                          To su teorije. Realnost je da su hronicni bolesnici najugrozeniji jer Corona pogorsa njihovo stanje do te mere da ih stavlja u kriticno stanje ili vodi do smrti.
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Imate snimak, juce je brujala Italija o tome kako su Kinezi pre 4-5g napravili ovaj virus...mix SARSA i nesto od slepih miseva..
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Originally posted by Constantin View Post
                              Totalna izolacija i prekid svih socijalnih kontakta.....jedna od mera.
                              Zar nisu to u Ita jos uveli?

                              Inace sam za to, karantin 24/7 osim bas u nabavku i apoteku, sta znam svaki 3ci-4ti dan, uz papir koji se svaki put odstampa sa neta ili prepise i to ono... Pod punom moralnom i materijalnom odgovornoscu.... policija sparta pregla ausvajs lupi datum, vreme, dakle sledeci put kada te zaustavi sa istim papirom samo u povratku ka kuci.
                              Ne vredi, sa nedisciplinovanima mora ostrije.

                              Sta je sa Svedjanima, ima li naznaka eksplozije kod te njihove opustene varijante?
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Zar nisu to u Ita jos uveli?

                                Inace sam za to, karantin 24/7 osim bas u nabavku i apoteku, sta znam svaki 3ci-4ti dan, uz papir koji se svaki put odstampa sa neta ili prepise i to ono... Pod punom moralnom i materijalnom odgovornoscu.... policija sparta pregla ausvajs lupi datum, vreme, dakle sledeci put kada te zaustavi sa istim papirom samo u povratku ka kuci.
                                Ne vredi, sa nedisciplinovanima mora ostrije.

                                Sta je sa Svedjanima, ima li naznaka eksplozije kod te njihove opustene varijante?
                                Ih, u Italiji morali precizirati da samo žive kučiće mogu šetati. Kad im je došlo iz dupeta u glavu tad je već uzelo maha.

                                Comment

                                Working...
                                X