Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uvedeno vanredno stanje u Republici Srpskoj

    https://www.rts.rs/page/stories/sr/К...ina-dodik.html

    Comment


    • Originally posted by Crni Đorđe View Post
      Nema šta da se utuvljuje bilo kome u glavu. Dok smo živi postoji rizik od smrti, svakog dana i svakoga trenutka. Smrt od bolesti, zadesna smrt, smrt nesrećnim slučajem, ubistvom, samoubistvom, prirodna smrt, smrt od gladi. Smrt od gladi se svakome od nas približava galopirajućom brzinom uzimajući u obzir celu ujdurmu oko ovog virusa koji je za nešto manje od četiri meseca odneo dvadesetak hiljada žrtava od Sahalina do Zelanda i Patagonije. Sigurno je da postoji ali mi nikako ne ide u glavu zašto većina svetskih liderčića želi da žrtvuje milijarde ljudi da bi zaustavili tako poguban virus koji kosi svakoga na koga naiđe, kako je to mejnstrim teorija.

      Hvala Bogu da i dalje odlazim na posao, tako da mi je cela ova histerija koja će trajati mesecima već u drugom planu.
      Slobodno idi, ako moraš, samo ne znam na čemu ćeš zahvaljivati Bogu ako nastaviš da se rizično ponašaš. Ima ona stara ko traži Đavola, on ga i nađe. Naravno, sve najbolje ti želim.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Jbt kao da ne pricam srpski, ja kazem kako je kod mene, ti mi odgovoris sa nije tacno i napadnes me
        I sad mi jos ponovi da nije tacno to sto pricam, a kod mene u kraju oba Maksija tako funkcionisu

        Smanjila bi se koncentracija, ali vikendom prepodne ce uvek biti najveca koncentracija, nebitno je sto ta prodavnica radi 24h.

        Ali najveci problem su ovi sto bleje, danas sam u dvoristu jedne skole videla silnu decurliju i roditelje
        A gde sam rekao da kod tebe nije tako?

        Rekao sam samo da to generalno nije tačno, nije svuda tako i naveo moje iskustvo.

        Jel pričam kineski, ne znam.

        A za bleju sam ti objasnio, a i madrid je.

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Nadam se da Italijani danas idu ispod 5000, mora poceti da opada.
          Ne mora ovo nuzno da bude tacno posto su apsolutne brojke i sto dolazi do mesanja starih i novih slucajeva, ono sto bi trebalo da uslovi broj mrtvih je smanjenje broja novih slucajeva. Cak i ako u pocetku ne da to rezultate, na neki duzi period to ce se videti u statistici.

          Comment


          • Originally posted by Karamazov View Post
            Uvedeno vanredno stanje u Republici Srpskoj

            https://www.rts.rs/page/stories/sr/К...ina-dodik.html
            Eto, zvanično smo i najkaubojskija zemlja sveta.
            sigpic

            Comment


            • Ko to mi?
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Slobodno idi, ako moraš, samo ne znam na čemu ćeš zahvaljivati Bogu ako nastaviš da se rizično ponašaš. Ima ona stara ko traži Đavola, on ga i nađe. Naravno, sve najbolje ti želim.
                Bojim se da živiš pod staklenim zvonom. Stotine hiljada ljudi i dalje radi i odlazi na posao jer mora da prehrani sebe i svoje porodice, pošto ako ih virus ne odnese odneće ih glad.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ko to mi?
                  Ona koja se još uvek, jedina na svetu, nije udostojila da sazove svoju Narodnu skupštinu u vanrednom stanju.
                  sigpic

                  Comment


                  • Kakva glad? Zbog čega? Ima svega u izobilju.
                    Moj poslodavac nam je strogo zabranio da radimo, odgovoran čovek. Nije ga niko ni pitao da ne radimo. To se zove svest.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                      Smrt od gladi se svakome od nas približava galopirajućom brzinom uzimajući u obzir celu ujdurmu oko ovog virusa koji je za nešto manje od četiri meseca odneo dvadesetak hiljada žrtava od Sahalina do Zelanda i Patagonije. Sigurno je da postoji ali mi nikako ne ide u glavu zašto većina svetskih liderčića želi da žrtvuje milijarde ljudi da bi zaustavili tako poguban virus koji kosi svakoga na koga naiđe, kako je to mejnstrim teorija.
                      Ovo se i meni mota po glavi.

                      Indigo, a tebi?

                      Comment


                      • Originally posted by Crni Đorđe View Post
                        Ona koja se još uvek, jedina na svetu, nije udostojila da sazove svoju Narodnu skupštinu u vanrednom stanju.
                        Kakve veze to ima sa uvođenjem vanrednog stanja u Republici Srpskoj?
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          Nije vreme za politikantstvo, u redu je uputiti neku zdravorazumsku kritiku koja ide u cilju poboljšanja zdravstvenog stanja ljudi, ali ovi rade otprilike što rade i sve ostale nacije. Problem je što se sve to radi u manjem obimu nego što je neophodno, ali iskreno ne verujem da bi neko drugi u ovom trenutku uradio više.
                          Biće vremena za razračunavanje kad prođe ova pošast, trenutno medicinska struka upravlja ovim problemom, u okviru mogućeg.
                          Kakvo politikanstvo?
                          Ono sa govornica i obracanja svaki, svaki drugi dan? Ona bezocna i besprizorna kampanja iz svake reci i postupka?
                          Ili je ovo politikanstvo?

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Kakva glad? Zbog čega? Ima svega u izobilju.
                            Moj poslodavac nam je strogo zabranio da radimo, odgovoran čovek. Nije ga niko ni pitao da ne radimo. To se zove svest.
                            Ima u izobilju za dve-tri nedelje. E sada, pošto će ubrzano da se troši u narednom periodu (a ova histerija će potrajati dosta duže) a proizvodnja neće moći da potkrepi povećane potrebe stanovništva upravo zato što se sve smanjuje i skuplja, za par meseci ćemo porazgovarati o tome.

                            I eto, baš nekako u vreme setve na severnoj hemisferi mi imamo distopijsku budućnost gde se iz kuća ne može, gde ti mere temperaturu čim kreneš napolje i odvode te u nekakve pritvore i karantine bez ikakvog obrazloženja. A kada za setvu bude kasno moći ćemo svi napolje. Šta li će se desiti naredne godine kada žitarice potpuno podbace ove godine? Znamo šta će se desiti.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Kakve veze to ima sa uvođenjem vanrednog stanja u Republici Srpskoj?
                              Ima veze sa protivustavnim uvođenjem vanrednog stanja u Republici Srbiji. Čisto poređenja radi. Čak i Dodik se razume u to više od najboljeg studenta Pravnog fakulteta u istoriji Beogradskog univerziteta.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                Ovo se i meni mota po glavi.

                                Indigo, a tebi?
                                Jednostavno, ovo je galopirajući fašizam što viđamo ovih nedelja. Pod parolom "za vaše dobro, samo nas poslušajte". Te parole su istorijski izuzetno poznate i tačno se javljaju u trenucima velike ekonomske krize.

                                Znamo kako to završava.
                                Last edited by Crni Đorđe; 28-03-20, 16:08.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X