Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Znaci danas bar 387, + Nis,BG,Vranje,Pazar,istok i Macva, bez podataka.

    E sad nije ni TOLIKI problem kriti podatke, ako se drzi pod kontrolom, ocigledno je da to svi rade zbog medjunarodnih odnosa, iako bi naravno trebalo da bude kaznjivo. Uostalom i logicno je da ako je smrtnost 0.2% a ti imas 6-11 zvanicnih smrti dnevno (realno vise, koliko vise ne znam) pritom puno mladjih oboljeva navodno, ne mozes da imas svega par stotina zarazenih. Ali po strani to. Ovde je haos sto ako si se ti kao drzava zvanicno odlucio na to smanjivanje, nedopustivo je da ti objavis recimo 250 zvanicnih slucajeva, a u istom danu 6-7 likova daju izvestaje iz svojih ustanova, gde svaki prijavi po 80 u proseku i sve pada u vodu u minutu I to sve u istom danu, iznova i iznova. To je uzasan neprofesionalizam. Jos pritom predsednik premijerka i stab govore na sve te podatke vec iznete, 80% u BG. Ako je to tacno, daje se zakljucak koliko ovde dnevno ima. Kazem opet, ja ne sumnjam da mnogi spustaju broj, ali mi smo definitivno broj 1 u nestrucnosti uklapanja tih podataka, da svako moze da uoci bez da se udubi uopste. Ja razumem istrazivacko novinarstvo razotkrije ili bude neki leak u buducnosti, ali ovako javno je bas porazavajuce, vise cinjenica da ih uopste nije blam.


    Ja iskreno mislim da cemo mi uci sa 20% kolektivnog u septembar. Do juna je bilo 450 000, uzmimo da u svim ovim bez BG koji su ostali bude 200 ukupno, sto je prilicno safe bet, to je 550-600. Nek BG ima 70-75% sad ako su malo sanirali to je 2k ukupno. Dodaj 10x nenadjenih=20k dnevno. 20 000x50 dana. Jos milion, sto je isto prilicno safe bet, posto smo imali skoro 500k kad skoro niko od nas nije znao zarazene na prolece, a sada skoro svako zna po vise njih. Tako da racunam tih milion i po, po zavrsetku leta, odnosno oko 20% populacije, sto sa obzirom da smo imali sve otvoreno, utakmice, politicke skupove, granice itd. ne zvuci nelogicno. Ovo je samo moja procena. Ameri koji su reper svima trenutno jer imaju najvise slucajeva(njihov CDC) racunaju 10x vise od da imaju od nadjenih, sto je 500k dnevno. Sto daje za nedelju dana 1% imuniteta. Tako da i njih ocekujem na 20% do kraja leta.

    Ali ono bitno, sto vrv nikad necemo saznati tacno je broj smrti, gde ce biti najvise sumnje, neko vise, neko manje.
    Last edited by colchonero; 06-07-20, 18:35.

    Comment


    • 20% je malo za jesen kad se spoji sa gripom,ali bolje nego 5-6% mada ne znamo ni koliko traje imunitet,recimo da traje 6 meseci kod lakse obolelih sto znaci da onih 5-6% sa proleca mozda nece biti imuno vise,no u boljoj smo poziciji od Spanije i Italije jer oni su ranije doziveli pik,bilo bi ekstra kad bi sa ovakvim merama izgurali,leto nam pomaze

      Razumem ja njihovu laz i zasto to rade,ali vala su mogli malo to iskusnije da urade,sto kazes madrid da ne govore transparentno podatke iz opstina,Bg im je najvazniji definitivno,ne bi oni ni razmisljali o zatvaranju da situacija nije kriticna

      Comment


      • NESTOROVIĆ ODGOVORIO KONU ZA MASKE: Sve ovo može da se reši za pet dana

        Prema rečima epidemiologa Predraga Kona, nošenje maski nije pitanje hoću – neću, već je pitanje obaveze koja će trajati jako dugo – sve do proleća sledeće godine.

        – Virus nam je jasno rekao: “nema sezone kod mene, kod mene je situacija da idem i preko leta i preko zime, u bilo koje godišnje doba”. U takvoj situaciji treba da se zna da nošenje maski nije pitanje hoću – neću, već je pitanje obaveze koja će trajati jako dugo – sve do proleća sledeće godine – istakao je dr Kon pre dva dana.

        Međutim sa time se nije složio doktor Branimir Nestorović, kako je naveo svi se ponašaju kao da je ovo neka nova epidemija.

        – Uf, svi se ponašaju kao da je ovo neka nova epidemija, a ovo će se ugasiti za 4-5 dana, treba samo da probamo da smanjimo transmisiju. Odjednom postoji potreba ljudi koji pričaju da smo ih bezveze zatvorili, sad predlažu da ih zatvorimo. Strah me šta će biti na jesen sa ekonomijom, biće besparica. Svi u svetu smo kršili ljudska prava, zaključavali ljude – rekao je dr Nestorović, smatrajući da nam velika nevolja tek sledi, nosili mi maske ili ne.




        ovog nisu zatvorili?
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Otprilike je sve sumirano u ovih trideset sekundi.

          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by Srkisa View Post
            20% je malo za jesen kad se spoji sa gripom,ali bolje nego 5-6% mada ne znamo ni koliko traje imunitet,recimo da traje 6 meseci kod lakse obolelih sto znaci da onih 5-6% sa proleca mozda nece biti imuno vise,no u boljoj smo poziciji od Spanije i Italije jer oni su ranije doziveli pik,bilo bi ekstra kad bi sa ovakvim merama izgurali,leto nam pomaze

            Razumem ja njihovu laz i zasto to rade,ali vala su mogli malo to iskusnije da urade,sto kazes madrid da ne govore transparentno podatke iz opstina,Bg im je najvazniji definitivno,ne bi oni ni razmisljali o zatvaranju da situacija nije kriticna


            Nije jos naucno dokazano, niti imaju dovoljan uzorak da tako nesto dokazu.
            Ovo sto ti pises je bas lupanje ala Nestorovic, i mislim da nije odgovorno bilo sta pisati ovde o samoj Koroni(virusu), osim prenositi vesti i izneti politicko misljenje o nekoj situaciji koja je vezana za Koronu.

            Ja kad udjem ovde, kao da krizni stab zaseda sve sami doktori.
            Ne znamo ko sve ovo cita, ali pazite sta pisete, nemojte se bas previse uziveti.
            Brojevi su sumnjivi u celom svetu, ne samo u Srbiji.

            Sent from my motorola one action using Tapatalk
            Last edited by Brian McShtull; 06-07-20, 22:16.
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • brojevi nisu tacni samo da znate. ni upola.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • Radovanovic izjavio da je 2.jula umrlo 52, a ne 6 kao sto su oni rekli
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Onih 46 je znaci udatio autobus sto bi premijerka rekla.

                  Sumnjam i da je taj broj od 52 tacan, istina je negde izmedju - bliza ovom broju od 52 na zalost.

                  Comment


                  • Gadna je ovo bolest, pre osam dana mi je preminula jedna rodjaka (zvanicno srce) koja je cekala rezultate testa, danas je prminuo i njen suprug koji nije imao nikakvih hronicnih oboljenja.

                    Cuvajte se.

                    Comment


                    • Najviše preminulih u danu - 13 osoba izgubilo borbu s koronom, 299 novozaraženih

                      Na respiratoru su 110 pacijenata.
                      http://rs.n1info.com/Vesti/a617310/K...ul-podaci.html

                      Comment


                      • Umesto da uzmemo motike u ruke mi se cudimo. Mij drug ima covid al bleji kuci i nije se testirao i ne izlazi.

                        Izjeba nas psihopata opet na izborima, sto je najgore i na sledecim ce.

                        Dvorio sam babe i sad kad je najgore one setaju...neverovatno. sad sve napada..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Adam The Llama View Post
                          Nije jos naucno dokazano, niti imaju dovoljan uzorak da tako nesto dokazu.
                          Ovo sto ti pises je bas lupanje ala Nestorovic, i mislim da nije odgovorno bilo sta pisati ovde o samoj Koroni(virusu), osim prenositi vesti i izneti politicko misljenje o nekoj situaciji koja je vezana za Koronu.

                          Ja kad udjem ovde, kao da krizni stab zaseda sve sami doktori.
                          Ne znamo ko sve ovo cita, ali pazite sta pisete, nemojte se bas previse uziveti.
                          Brojevi su sumnjivi u celom svetu, ne samo u Srbiji.

                          Sent from my motorola one action using Tapatalk
                          Pa tebi niko ne brani da me ismejavas ili ignorises,a oni koji dolaze na sportski forum da bi pronasli naucno dokazane cinjenice eminentnih strucnjaka imaju vecih problema od korone

                          Samo sam se nadovezao na madridov post,rekao sta mislim,a pritom sam citao dosta o tome,mozda je lupanje ne kazem da nije

                          Po ovome sto oni izbacuju smrtnost je veca nego kod prvog talasa,danas je 30 dodato na respiratore,ovim tempom uskoro stizemo i tu pik
                          Sve je ovo posledica preteranog zatvaranja u prvom talasu,sad kako ce ispasti videcemo,oni ocigledno nece da zatvaraju nista vise

                          Comment


                          • Vucic upravo najavio produzeni policijski cas u BG od petka do ponedeljka.

                            Comment


                            • Prica o saturaciji pluca, u sve se razume. Kaze narod kriv, srami se narode.

                              Comment


                              • Kakav bolesnik, sta mi trpimo majko mila
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X