Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Jesam i dalje skeptik, zato je sigurica kuca. Trust no one.
    Brale, NS ima oko 400k Zarazeno 50-60 i od njih kriticno 10. To je za moju ulicu malo a on prica o 24h karantina, to je suludo

    Sta oni rade sem sto mole ljude po ceo dan da ne izadju napolje..

    Dosli Kinezi da im kazu da ljude salju na Sajam..ma ovo nema veze sa mozgom..ali ja se pridrzavam. Kakvi god su politicari, u 99% slucajeva se pridrzavam akta drzave.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Ja isto nikog ne znam direktno, ali muzevi/zene od kolega/koleginica od sestre i od drugarice su zarazeni.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ma ima tu milion propusta. Drugar vozi kamion, imao turu kroz Francusku, Nemačku, Austriju, Madjarsku. Zaglavio 7 dana duže od planiranog u Francuskoj i Nemačkoj.

        Po povratku niko mu apsolutno ništa nije rekao, on se 'ladno vidjao sa drugarima u toku dana, kući sve normalno, i posle 3 dana opet otišao na put. Kontam ja da bi njegova lična svest morala da bude na višem nivou, i da je to neodgovorno i pogrešno na milion načina, ali da mu baš niko ništa ne kaže, ne zapreti, upozori, proveri bilo šta, e to mi nikako nije jasno. Pa on je mogao da zarazi 100 ljudi, što je maltene 1% stanovništva mesta u kom živi.
        Last edited by mark !t zer0; 31-03-20, 23:25.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Imam ja sličnu priču iz mog kraja, sin došao iz inostranstva, zarazio roditelje, majka mu je preminula, ocu se bore za život.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
            Jesu oni napravili neoprostive greške, ali nema sada vremena da se o tome priča, više sam pričao u smislu šta je sada pametno uraditi. Ako će strah da poboljša situaciju, onda mi je ok.

            Veći je problem što ja njima apsolutno ništa ne verujem i nemam pojma kakva je situacija realno.

            Ne daj Bože kad bih se zarazio ne znam šta bih radio, toliko nemam poverenja da bi opcija ležanja u kuci mesec dana došla u opticaj.

            Jel poznaje bilo ko nekoga ko je zaražen?
            Pretpostavljam da smo tu nedje istih godina, tako da ako ga zakacis vjerovatno ti je najpametnije da ga odlezis kuci... Ako nisi asmaticar i ako nemas problema sa plucima, mislim da nema potrebe da se razvlacis po bolnicma ili jos gore da te smjeste u jedan od tih privremenih logora.

            Ako si mlad i zdrav, vjerovatno bi ti se ovo sranje manifestovalo isto kao kod mene... Za mene nije bilo potrebe da idem u bolnicu. Jos ja ovamo nemam osiguranje, tako da bi me odrali da sam otisao tamo da lezim dvije nedelje. Ostao sam kuci i odlezao ga kao gospodin Naravno, posto zivim sam rekao sam sebi da cu otici u bolnicu ako mi se stanje pogorsa... jbg, nikad ne znas. Srecom, dovoljni su mi bili antibiotici da skinem temperaturu tako da nisam morao da se cimam. Raspadao sam se jedno deset dana, ali nije bilo nista strasno.

            Svakako je najpametnije da se covjek pripazi sad kad je virus u jeku i naravno da je najbolje da ga ne bolujes uopste jer nikad ne znas kako ce koga da udari. I dalje mislim da se dosta ljudi prepada i panici bez potrebe. Razumijem da strahuju stari i bolesni(za njih je i sezonska gripa kriticna i svaka upala pluca im moze biti poslednja), ali ove mlade stvarno ne razumijem. Pazi sebe da bi sacuvao druge... Ti ces ga bez problema prelezati, samo treba biti pazljiv da ga ne bi prenio nekom drugom ko je u toj kriticnoj kategoriji.

            Necu reci da je k*rcina od virusa, ali nije vala ni takva babaroga kakvim ga dezurni lozaci predstavljaju.
            Last edited by powerslave; 01-04-20, 00:07.

            Comment


            • Originally posted by blanco View Post
              Imal neki ekonomista ,da prokomentarise ovo sto je pricao Mali ?

              Koliko sam nesto procitao ,neke komentare ..
              Da li ove mere znace ,recimo sledece
              Radnik primi 35k od poslodavca ,a drzava daje na to jos minimalac od 30k ?

              Koliko sam shvatio poslodavac je i dalje duzan da isplati platu ,ali bez doprinosa i poreza ,a drzava 3 meseca uplacuje minimalac tom radniku ?

              Ili sam nesto premutovao ?
              Drzava olaksava poslodavca sto se tice plata zaposlenih i odlaze placanje poreskih obaveza u drugom kvartalu. Najkasnije moze da ucini to do pocetka 2021.
              Last edited by Ricma; 01-04-20, 00:04.

              Comment


              • Zna li neko kako možemo sami da proverimo imamo li koronu? Sećam se nekog zadržavanja daha 10sec, ima li još nešto?
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Uobičajeni simptomi su glavobolja, temperatura, kašalj, umor, nesvestica. Problemi sa disanjem se javljaju malo kasnije.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Rekordan broj mrtvih u Francuskoj, Tramp prihvatio Putinovu pomoć

                    https://www.rts.rs/page/stories/sr/К...ih-mrtvih.html

                    Kina i dalje bez sporta

                    https://www.rts.rs/page/sport/sr/sto...s-zabrana.html

                    Comment


                    • U Kini još svega 2004 koji se leče...
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Jos sinoc je bilo obavestenje da su sms poruke lazne i da hvataju onog ko je to uradio, tj. slao.

                        Ovde u mom delu Ns je sve ok.

                        ljudi nose maske, rukavice.

                        Nema guzve, prodavnice snabdevene, osim kvasca i graska ni za lek

                        Ima dosta malih prodavnica i odlicno snabdevene, po 5-toro ispred uvr' glave, razmak taman kol'ko treba.

                        Sve stignem da obavim i roditelje da snabdem.

                        Dobra stvar je sto je pijaca zatvorena pa se i zato br. ljudi smanjio.

                        Jedino je podugacak red ispred banke i bankomata.

                        Ne znam kako je u ostalim delovima grada sem ono sto procitam i cujem, i sto ovde procitam.

                        Kod mene sve pod kontolom, nisam cula od nikog ni za jedan slucaj da se neko zarazio od prijatelja ili rodbine, a ni oni ne znaju za nikog.



                        Bice sve ok., malo vise pozitive, ne paniciti, po meni to je najgore

                        Pisem za deo Grbavice u Ns-du.
                        Last edited by Zoje; 01-04-20, 13:15.
                        Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                        Comment


                        • Originally posted by dekkard View Post
                          U Kini još svega 2004 koji se leče...
                          ...ali zato oko 200 000 asimtopamatičnih....

                          elem..u Nišu nigde brašna i kvasca, ali zato gužve i redova po veletrgovinama koliko hoćete. Živele SMS poruke.....to je garant slao neko iz Tempa ili IDEA-e..
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Last edited by mark !t zer0; 01-04-20, 14:15.
                            sloboda ili ništa

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Brale, NS ima oko 400k Zarazeno 50-60 i od njih kriticno 10. To je za moju ulicu malo a on prica o 24h karantina, to je suludo

                              Sta oni rade sem sto mole ljude po ceo dan da ne izadju napolje..

                              Dosli Kinezi da im kazu da ljude salju na Sajam..ma ovo nema veze sa mozgom..ali ja se pridrzavam. Kakvi god su politicari, u 99% slucajeva se pridrzavam akta drzave.
                              Kad se već igraš matematike, nedostaje ti jedan mali, možda nebitan podatak.....na koliko testiranih su ti ove brojke ?
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Originally posted by Constantin View Post
                                Kad se već igraš matematike, nedostaje ti jedan mali, možda nebitan podatak.....na koliko testiranih su ti ove brojke ?
                                Ne znam. Cak i da se pomnozi sa 10, malo je...Treba se cuvati, ali se i preteruje.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X