Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by LosmiSK View Post
    Moj savet je da obavezno postite penzionere u zgradi, posebno koji su sami.
    Da postimo penzionere?
    Misliš da ne jedemo ove debele, samo žgoljave..

    Comment


    • Originally posted by LosmiSK View Post
      Teoreticari ne kontaju da je najveci problem, sto su svi rekli milion puta, ne sam virus, vec to sto ako zarazi odjednom veliki broj ljudi, da nema medicinskog kapaciteta da to pokrpi..
      Zapitas li se ti uopste zasto se polazi od pretpostavke da apsolutno SVI koji dobiju grip moraju ici kod doktora? Zapitas li se uopste na sta bi licio komplet taj ovozemaljski medicinski kapacitet kad bi od sezonskog gripa SVI otisli kod doktora i trazili antivirusni tretman? X puta gori globalni kolaps bi bio nego od ove sprdnje. Covjece, godisnje od obicnog gripa umre 650.000 ljudi. Jedna cijela Crna Gora. Korona jedva 10 hiljada da je prebacila. I vi stvarno uspijevate da ubijedite sebe kako je u pitanju prijetnja toliko ozbiljna, da zasluzuje ovoliku paniku, vanredna stanja, obustavu svega i svacega po cijelom svijetu? Ja vas zalim, koliko je samo lako manipulisati ljudima putem medija...

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Nisam imala temepraturu, nisam kasljala, a to su najcesci znaci, koliko znam nisam bila u kontaktu sa nekim ko je dosao iz najgorih podrucja, a i proslo je
        Bravo Bojana, odlično si postupila.
        Predložiću te u SNS-u za podpredsednicu teniskog saveza.

        Samo moraš našeg predsednika da hvališ više od Federera i to je sve što se traži.

        I nema ali, oko toga nema prepiranja..

        Comment


        • Još šest novih slučajeva koronavirusa – strože mere za državljane Srbije koji dolaze iz inostranstva

          https://www.rts.rs/page/stories/sr/%...us-srbija.html

          Comment


          • Originally posted by Joker View Post
            Zapitas li se ti uopste zasto se polazi od pretpostavke da apsolutno SVI koji dobiju grip moraju ici kod doktora? Zapitas li se uopste na sta bi licio komplet taj ovozemaljski medicinski kapacitet kad bi od sezonskog gripa SVI otisli kod doktora i trazili antivirusni tretman? X puta gori globalni kolaps bi bio nego od ove sprdnje. Covjece, godisnje od obicnog gripa umre 650.000 ljudi. Jedna cijela Crna Gora. Korona jedva 10 hiljada da je prebacila. I vi stvarno uspijevate da ubijedite sebe kako je u pitanju prijetnja toliko ozbiljna, da zasluzuje ovoliku paniku, vanredna stanja, obustavu svega i svacega po cijelom svijetu? Ja vas zalim, koliko je samo lako manipulisati ljudima putem medija...
            Sve je nacrtano, samo treba otvoriti oci. Niko niije ni napisao da je ovaj virus nesto tezi od obicnog gripa, problem je taj sto se ljudska vrsta nije za sad susretala sa njim i treba da se napravi imuno podloga. Virus se poprilicno brzo siri, posebno bi se brzo prosirio ako se ne bi uvele bas nikakve mere, sto ovaj obican grip je organizam navikao posto je star koliko i ljudski rod, manje -vise..

            "Naš organizam nikada nije bio u kontaktu sa koronavirusom, nikada nije razvijao imunološki sistem i kad nema antitijela, lako inficira stanicu i uzrokuje blaže ili teže oblike bolesti, zavisno od spremnosti organizma da se s virusom bori", pojasnio je profesor Zvizdić.

            Mere su ocigledno potrebne, posto sumnjam da ste vi Balkan Info pobunjenici bas pametniji od vlada sirom sveta koje se trude da ovaj virus bar pokusaju da kontrolisu...znam da su vam brojke za sad niske ali to je i poenta da se virus ne prosiri maksimalno..za tebe je to jedva 10k za nekog je i jedan zivot bitan, to je sustinaska razlika. Bolje spreciti nego leciti.

            Imunoloski, sa sve lekovima i terapijama smo navikli na obican grip, ali na ovo nismo, ako treba da ti se crta, mogu i to....Nema leka za ovo sm da ti organizam istrpi ovaj virus, i niko nije skroz izlecen, tek ce doci vrem da se stvori imunoloska odbrana od ovog virusa.

            Valjda necemo morati da ti javimo kad umre, ne dao Bog 1m ljudi pa da se tebi ukljuci lampica u glavi i da nesto shvatis ozbiljno. Ludi Kinezi su zabetonirali grad, zato sto eto sto kaze onaj gore ucenjuju svet sa tim i kazu ko je gazda....

            Trazi termin posle vucica i izadji da objasni da je sve ovo lakrdija i da je opasniji obican grip...svet kupuj vreme da se ovo dovede na razinu obicnog gripa, inace ranije je ovaj grip bio bezopasan i ocigledno je ( daj Boze ) dostigao neki svoj vrhunac.

            Kakve bi po tebi trebale da budu mere? Sta bi ti konkretno uradio sad da ti daju odresne ruke da ovo resis? Na kraju me i zanima da li si dosao do ovoga, obicnom logikom ili si negde procitao, zanima me gde si se obavestio oko ovih tvojih informacija da npr ovo sve treba iskulirati i bice sve ok?
            Last edited by LosmiSK; 19-03-20, 09:59.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by Karamazov View Post
              Još šest novih slučajeva koronavirusa – strože mere za državljane Srbije koji dolaze iz inostranstva

              https://www.rts.rs/page/stories/sr/%...us-srbija.html
              Nije sest, nego osam.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                Nije sest, nego osam.
                Kolko?

                Comment


                • Originally posted by Alistair Drake View Post
                  Kolko?
                  Trazi djavola, da se ne izrazimo drugacije
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by Nerealan View Post
                    pravda za brata, koliko su bolesni ljudi poput ove što je to okačila na twitter I optužila, ne sme čovek ni u jednu večernju šetnju da izađe

                    a poenta policijskog časa je generalno, šta? Nebulozno.
                    Ne može da izađe u večernju šetnju. Poenta policijskog časa je prinudno ostajanje kod kuće.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Ne može da izađe u večernju šetnju. Poenta policijskog časa je prinudno ostajanje kod kuće.
                      U svrhu čega? Je li veća šansa između 20:00 i 05:00 da se proširi zaraza? Objasni mi samo logičku pozadinu ovakve zabrane. Ja eto mislim da će izazvati jo-jo efekat i da će zbog toga ljudi više izlaziti danju i samim tim će više njih u isto vreme biti na ulici te imati veću šansu da se zaraze.
                      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Poenta je da se život organizuje tako da ima što manje kretanja. A može da se organizuje tako da se sve obaveze pozavršavaju do 20:00h. Prošetaj kera tri puta do 8 uveče, ako ima fiziološke potrebe izađeš na kratko ispred kuće/stana, ne šetaš ga po Knez Mihajlovoj.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Meni to vise lici na neku demonstraciju sile.


                          Ovdje kod mene i bez policijskih satova poslije 20h jedva da ima ljudi.
                          Last edited by DinoFC; 19-03-20, 10:30.

                          Comment


                          • Pa gde bi ljudi i išli posle 8 kad sve radi do 6. Nisu problem ljudi koji šetaju, već kad se koncentrišu na malom prostoru, al šta ja pričam ljudima koji su zatvoreni u mišljenje sistema.
                            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                            До поновног сусрета, твој Швабо

                            mala H2H 2018/19
                            suicide
                            2019
                            velika H2H 2019/20

                            Comment


                            • Niste svesni kako se virus širi, neznanje vam formira stavove.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Niste svesni kako se virus širi, neznanje vam formira stavove.
                                A u prilog ovome ide reč stručnjaka

                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X