Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://imgur.com/X6GN50h
    Last edited by Constantin; 16-01-21, 14:36.
    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

    Comment




    • Doktore Nestore....
      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Norveški zvaničnici promenili su preporuke o vakcinisanju protiv kovid-19 pošto je 13 starijih osoba umrlo posle imunizacije
        https://rs.n1info.com/zdravlje/norve...THToPpU-TVF5wU



        Ne primam!
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • Velika Britanija i SAD takođe su prijavile brojne slučajeve neželjenih efekata sa smrtnim posledicama.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • kod nas ako samo spomenu da je JEDNA osoba umrla vlada ce bankrotirati. Kon na pol poziciji. Vidim juce se potreso
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • JA bi tebi Seme dao duplu dozu...kombinaciju Fajzera i Sputnjika...
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Originally posted by Beocca View Post
                verujem da is trazio na netu,meni se ovo cini relevantnim,mozes zvati i pitati

                naravno da ne smeju lagati

                https://www.beo-lab.rs/seroloski-test-na-koronavirus/
                Jesam, u kratkim crtama mi je radnica iz privatne laboratorije rekla to sto piseu tekstu. Moguce da sam zakacio malo virus.

                Comment


                • Last edited by Sam Hornish Jr.; 17-01-21, 14:33.
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • pise da istice u septembru '22 dotle traje zastita
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                      pise da istice u septembru '22 dotle traje zastita
                      Da ne piše možda da je dotle validan rok upotrebe? Pitam za komšiju...

                      Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Originally posted by Constantin View Post
                        Da ne piše možda da je dotle validan rok upotrebe? Pitam za komšiju...

                        Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
                        Expires u prevodu "istice"

                        Best before u prevodu "najbolje upotrebiti do"


                        Pa i rekli su 2 godine da traje (kad sam slusao na BBC ili gde vec)
                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                          Expires u prevodu "istice"

                          Best before u prevodu "najbolje upotrebiti do"


                          Pa i rekli su 2 godine da traje (kad sam slusao na BBC ili gde vec)


                          Vlade na Balkanu nastoje da nabave vakcine protiv koronavirusa, ali ih očekuje druga opasnost - sve veći broj skeptika po pitanju vakcinacije, piše agencija Frans pres.

                          Među tim skepticima su neki lekari, političari, pa čak i teniska zvezda Novak Đoković. Dezinformacije o kovidu-19 šire se društvenim mrežama brzo kao i sama pandemija.

                          „Naravno da će Srbi odbaciti ovu zlu i smrtonosnu stvar“, poručuje jedan korisnik interneta na Fejsbuk stranici poznatog skeptika.

                          „Zašto bi neko ko je zdrav primio vakcinu“, pita drugi.

                          Antivakserski pokret je globalan, a posebno plodno tlo je na Zapadnom Balkanu.

                          U ovim siromašnim zemljama jugoistočne Evrope već će biti teško kupiti dovoljno doza za sve.

                          Tu je i veliki izazov, prevazilaženje nepoverenja, kako to kaže predsednik Severne Makedonije Stevo Pendarovski.

                          „Ne smemo dozvoliti da polupismeni šarlatani i pseudo-lekari dominiraju nad najvećim imenima nauke i instituta, koji su od pojave prvih vakcina spasili milione života“, rekao je makedonski predsednik.

                          Zabrinutost je stvarna. Više od polovine anketiranih u većini zemalja regiona u oktobru nije nameravala da se vakciniše protiv kovida-19, navodi se u izveštaju Savetodavne grupe za Balkan u Evropi (BiEPAG).

                          Poređenja radi, istraživanje Ipsosa sprovedeno istog meseca pokazalo je da je više od 60 odsto ispitanika bilo spremno da se vakciniše u zemljama poput Španije, Nemačke ili SAD.

                          Ako se neko i dalje preispituje vezano za ultra brzi razvoj novih vakcina, na Balkanu, teorije zavere oko virusa nailaze na „upečatljiv“ odjek, navodi BiEPAG.

                          Više od polovine anketiranih veruje da je koronavirus stvoren u kineskoj laboratoriji ili da farmaceutska industrija ima ulogu u njegovom širenju. Trećina veruje da ima istine u teorijama koje pronalaze vezu između virusa i 5G mreže, koju vide kao biološko oružje američke vojske ili zaveru Bila Gejtsa da svetsko stanovništvo bude čipovano.

                          Ta uverenja su izgleda „duboko uvrežena u svim slojevima društva“ u Srbiji, Bosni, Albaniji, na Kosovu, u Crnoj Gori i Severnoj Makedoniji, navodi BiEPAG.

                          Na Balkanu su dezinformacije već dugo ukorenjene zbog nepoverenja u vlasti i institucije, kompromitovane zbog korupcije i netransparentnosti.

                          Da biste se „upecali“ na lažne vesti u Srbiji, dovoljno je da otvorite neki od tabloida koji redovno predviđaju skori rat. Teorije međunarodnih zavera neprijatelja iz komšiluka ili iz sveta obiluju regionom, gde su političari ovladali veštinom odvraćanja pažnje od ekonomskih problema, koji ga proganjaju od ratova devedesetih.

                          Antivakserske teorije šire se „lako tamo gde je slabo poverenje u autoritet“, kaže penzionisani profesor epidemiologije sa Univerziteta u Beogradu Zoran Radovanović.

                          „Na Balkanu, posle 30 godina propadanja, ljudi ne veruju vlastima, uključujući i medicinske vlasti“, dodao je.

                          Veliki je kontrast u odnosu na Titovu Jugoslaviju, koja je pobedila poslednju veliku evropsku epidemiju variole masovnom kampanjom vakcinacije sedamdesetih godina.

                          Prema profesoru Radovanoviću, skepticizam prema vakcinama razvio se tokom poslednjih pet godina, u početku kao reakcija na MMR vakcinu (morbile, zauške, rubeole), koja je lažno povezana sa autizmom. Kao rezultat, u 2018. godini zemlja je zabeležila nagli porast slučajeva morbila.

                          Prema studiji, koju je objavio Lanset, Srbija je među šest zemalja u svetu, koje su između 2015. i 2019. zabeležile „značajan porast“ broja onih koji smatraju da vakcine nisu bezbedne.

                          Te sumnje po Balkanu širi šačica lekara, od kojih neki imaju desetine hiljada pratilaca na društvenim mrežama. Oni hvale navodne prednosti hodanja bosim nogama 15 minuta dnevno ili postavljaju linkove za članke o navodnim opasnostima novih vakcina.

                          Tviter nalog srpskog psihijatra i političarke desnice Jovane Stojković je zatvoren nakon objavljivanja obmanjujućih informacija o vakcinama usred napada na migrante i LGBTK zajednicu.

                          „Ili lekari ne znaju mnogo, ili se ne edukuju, ili namerno ćute o negativnim aspektima vakcinacije“, rekla je ona agenciji Frans pres.

                          Ona odbacuje etiketu da je antivakser i navodi da je za „slobodu izbora“.

                          Lekari su 2017. podneli prijavu protiv doktorke Stojković, koju optužuju za širenje panike tvrdnjama da će nevakcinisanu decu „oduzimati roditeljima“ i neistina o samim vakcinama.

                          Neki mladi naučnici nastoje da se bore protiv takvih glasina.

                          Isidora Stanković, koja studira biomedicinu u SAD, navela je komponente Fajzerove vakcine na Fejsbuku.

                          „Ono što izgleda ‘opasno’ jer ste bežali sa časova hemije, nije nužno da je tako“, navodi ona.

                          Ali, u Hrvatskoj, specijalista interne medicine doktorka Lidija Gajski rekla je na televiziji da tehnike koje se koriste za nove vakcine nisu dokazane i da „veza između koristi i štete nije jasna“.

                          Naučna zajednica je, međutim, obrazložila brzi razvoj vakcina, podsećajući da se, istorijski gledano, gotovo svi neželjeni efekti pojavljuju u roku od šest nedelja.

                          To nije sprečilo pulmologa, bivšeg člana srpskog kriznog štaba, da dovede u pitanje „efekte“ vakcine „na plodnost“ iako nijedan podatak ne podržava ta strahovanja.

                          „Ako je date ljudima bez prethodnog testiranja na miševima, stvarate zabrinutost“, rekao je Branimir Nestorović.

                          U međuvremenu, dolazi do daljih podela po pitanju vakcina.

                          Ana Popovac (50) iz Mostara kaže da „veruje u modernu nauku“ i da sa nestrpljenjem čeka na vakcinaciju. Međutim, njena majka (80) ne želi ni da čuje za to.

                          „Ona čita informacije na Fejsbuku koje su za mene lažne, i veruje da zapravo ja čitam lažne informacije“, dodaje Popovac.
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                            Expires u prevodu "istice"

                            Best before u prevodu "najbolje upotrebiti do"


                            Pa i rekli su 2 godine da traje (kad sam slusao na BBC ili gde vec)
                            upravo znaci to-vakcina je upotrebljiva do septembra '22. i serijski broj-nigde ne pise imunitet

                            (valjda ne trolas)
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by Beocca View Post
                              upravo znaci to-vakcina je upotrebljiva do septembra '22. i serijski broj-nigde ne pise imunitet

                              (valjda ne trolas)
                              meni nije logicno zasto bi u tom papiru uopste pisao rok upotrebe. to valjda treba da pise na pakovanju od kutije. Mislis da taj datum (sep '22) stoji kod svih primaoca? Pogledaj kako se poklapaju dani: od 17-tog do 17-tog, slucajnost?
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                                meni nije logicno zasto bi u tom papiru uopste pisao rok upotrebe. to valjda treba da pise na pakovanju od kutije. Mislis da taj datum (sep '22) stoji kod svih primaoca? Pogledaj kako se poklapaju dani: od 17-tog do 17-tog, slucajnost?
                                Ma u pravu si. Inače Arapi pišu s desna na levo, a ovde je sve naopako.

                                Inače za pismene, kojima je IQ preko 50, sve lepo piše...e sad da li ti nas samo zajebavaš ili si stvarno u rangu "Slavice sa fb" ne znam, ali preteruješ više sa tom patkometrijom teorijama zavere gde ti je svaki zarez sumnjiv. Ako nećeš da primiše vakcinu i ako si protiv, to je tvoja stvar....
                                Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                                Last edited by Constantin; 18-01-21, 12:58.
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X