Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
    sta da redjam pa ovo je tema o virusu

    sto se tice brojki okej ne moram verovati nasima ali onda necu ni tudjima
    Onaj N1 fazon da kad piše koliko je zarazenih u Hrvatskoj napišu 'U Hrvatskoj tipa 1100 slučajeva' a kad pišu za Srbiju 'U Srbiji ZVANIČNO 1500 slučajeva'. Jer ono, Srbija mulja a Hrvati operisani od toga, a vjerujem da su skrivali ljetos zbog turizma prave podatke, drugar u Šibeniku bio jedan vikend pune plaze Nijemaca, još tad ih Austrija stavila na crnu listu, Njemačka poslije isto.

    Edit: I za Bosnu i Hercegovinu ista priča kao za Hrvatsku, prenose brojke bez 'zvanično' jer ono naši ne muljaju ništa, samo Vučić i Srbija.
    Last edited by BorisUnited99; 24-11-20, 17:25.

    Comment


    • Kladionice pune, kafici puni, jest do 6h, ali...Penzosi nose maske itd...
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Bio si u Kini i volis Kineze i veruj da je virus nastao ujedom slepog misha itd...

        I da su ga Kinezi na bilion svojih gradjana iskorenili tako sto su ocistili ulice...oce to tako, kinezi su bas pedantni.
        Bio jesam, i opet cu, a da volim Kineze, pa bas i ne.Sta imam ja da volim njih..? Previse karikiras stvari sa "pedantnim Kinezima" pa to sve nekako izgleda degutantno u toj generalizaciji. Ispada da su oni strokavi, a to svakako nisu. Koliko imamo pravo da ih kritikujemo, vezano za Covid, govori cinjenica da se nas "brat Laprdalo" slikao sa respiratorima i sirio Coronu diljem Srbije (od predizbornog skupa u Valjevu do izbora, pa i dalje), a brat Si" sagradio na ledini i pustio u funkciju bolnicu za 6 dana u Vuhanu.

        U demokratskoj Evropi su postojanje virusa shvatili, onako kako su shvatili, igrale se utakmice, odrzavali koncerti, i gde su svakakvi lobiji uticali na odluku drzave kako ce da se bori protiv virusa, a da ne pominjem USA gde je Trampova administracija gubila vreme dokazujuci da je Kinezima pobegao virus iz tegle iz laba u Vuhanu, dok mu je isti mlatio po pucanstvu....

        Svako ima pravo na svoje misljenje, a meni je vrhunac cinizma zabrinutost za ekonomiju, a cini mi se pre svega za svoju platu, pogotovu kod nas....zamisli molim te, neki kafedzija ce morati da zatvori kafanu, ako dodje do ogranicenja radnog vremena, jer nece biti gostiju...a sto zbog toga moze da umre desetak, dvadesetak ljudi...jbg, sta da se radi, bitno je da pazar bude dobar.
        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Manje vise se slazem sa vecinom sem ovo oko Kineza, jer oni su imali taj virus jos u Decembru i da se ne igram detektiva posto pojma nemam mnogo o njima a ni virusu samom,opet budi neku sumnju i tu se slazem sa Trampom ) meni je malo neverovato da virus tek tako iscezne kod njih..bez obzira na mere itd...al videcemo sta kaze buducnost...jos manje verujem u ujed slepog misha

          Sto se tice kafana, bio sam danas igrom slucaja cekajuci druga da prosetamo u jednoj da popijem caj...i ono je bilo puno....kladionice su pune isto i ne hebu nista sem da se radi do 18h...ako to cudo bude napredovalo,mi smo nahebali poprilicno...

          Licno bih sve zatvorio i vratio policijski cas bar od 6-7 do ujtru a popodne ljudi da prosetaju bez kafana i slicnih sranja..ali videcemo..sto kazes svako ima svoje misljenje...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Manje vise se slazem sa vecinom sem ovo oko Kineza, jer oni su imali taj virus jos u Decembru i da se ne igram detektiva posto pojma nemam mnogo o njima a ni virusu samom,opet budi neku sumnju i tu se slazem sa Trampom ) meni je malo neverovato da virus tek tako iscezne kod njih..bez obzira na mere itd...al videcemo sta kaze buducnost...jos manje verujem u ujed slepog misha
            Postoje razne teorije i svedocenja o postojanju virusa i pre decembra. Decembra je Kina obavestila SZO o postojanju virusa. No, na stranu to, nije to bila moja poenta...kako kazes, vreme ce pokazati, valjda a i nadam se, kako je sve to pocelo, ali sam hteo da kazem da, kad je vec tu, daj da vidimo kako da se izborimo s tim. Opet, kazem, nije se ozbiljno shvatilo kakva opasnost vreba i svako je reagovao, od drzava, kako je reagovao. Svedjani su na primer, protezirali "imunitet krda" pa gde su sad ? Neko je preoprucivao shoping u Milanu .... itd...itd...
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by Constantin View Post
              Postoje razne teorije i svedocenja o postojanju virusa i pre decembra. Decembra je Kina obavestila SZO o postojanju virusa. No, na stranu to, nije to bila moja poenta...kako kazes, vreme ce pokazati, valjda a i nadam se, kako je sve to pocelo, ali sam hteo da kazem da, kad je vec tu, daj da vidimo kako da se izborimo s tim. Opet, kazem, nije se ozbiljno shvatilo kakva opasnost vreba i svako je reagovao, od drzava, kako je reagovao. Svedjani su na primer, protezirali "imunitet krda" pa gde su sad ? Neko je preoprucivao shoping u Milanu .... itd...itd...
              Malo preozbiljno shvatas ovu nasu vlast.Kad kazem preozbiljno tu mislim da ih stavljas na neki nivo neznalica, a oni su mnogo gore od toga..Mozemo pisati danima o ovoj vrsti iiota koja se pripitomila u Srbiji, posebno na vlasti i kad treba zaokruziti jedinicu, ali to je suvisno.

              On je nas i onda zatvorio najvise zbog toga da nas muche njihovim govorima kao neku vrstu predizborne kampanje. On je trenutno u nokdaunu, privreda je u opasnom qrcu svakako...pa mislim da njavise zbog toga ne sme da sve zatvori...tona para ce se izgubiti i bice mu jebenije nego nikad. Samo sto ni to nece biti dovoljno cak ni da mu smanji procenat na izborima, jer su ovde ljudi jednostavno glupi, lakomi i bez obraza..naravno ne svi, ali dovoljno da ima 60% u po bela dana i noci...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Malo preozbiljno shvatas ovu nasu vlast....
                Kako da ih ne shvatas ozbiljno kad proizvode ozbiljne posledice. Neke necemo ispravati nikada...
                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                Comment


                • Pacijenti iz prestonice se prebacuju u Hotel Radon, u Niškoj banji...
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Kažu, ovi moji....opa, Nišlije u Halu, a beogradžani u 'otel....,[emoji40]

                    Послато са Redmi Note 10 Pro помоћу Тапатока
                    Last edited by Constantin; 25-11-20, 13:50.
                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • i jel zasedo Brnabic?

                      koje su mere?
                      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                      Comment


                      • U Srbiji je u poslednja 24 sata potvrđeno još 7.579 zaraženih koronavirusom, a umrla je 41 osoba.

                        Testirano je 22.231 osoba ukupno , a na respiratorima se nalaze 223 osobe.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • idemo mi bice zvanicno i po 20,000 jer kaze Kon u ovom trenutku da ima toliko

                          ja sad izracuno, za imunitet krda (60%) kad bi svaki dan tolko bilo mi bi za 6 meseci tamo krajem maja bili imuni. a to je tacno kad i stize vakcina u EU. koju pola nece hteti.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Mirise na slicnu situaciju kao i za svinjski grip po pitanju vakcina, jebes mu sve. Stvara se materijal za teoreticare zavera kada se bude pojavio novi virus. A i za anti-vaksere.

                            Comment


                            • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                              idemo mi bice zvanicno i po 20,000 jer kaze Kon u ovom trenutku da ima toliko

                              ja sad izracuno, za imunitet krda (60%) kad bi svaki dan tolko bilo mi bi za 6 meseci tamo krajem maja bili imuni. a to je tacno kad i stize vakcina u EU. koju pola nece hteti.
                              Mislim da Šveđani nisu dobro prošli sa varijantom krda...i odustali su.

                              Послато са Redmi Note 10 Pro помоћу Тапатока
                              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                              Comment


                              • Ma kakvi dobro prosli. Svi Skandinavci imali mnogo manji broj, do sada bar, i zarazenih i preminulih, bez svedskog scenarija, mislim da su Finci trenutno jedini u Evropi po nekim nizim ciframa ako su uopste normalne. Videla sam danas neku mapu, svi smo crveni i bordo oni narandzasti.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X