Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proveravam, imam blagu groznicu na osnovu koje sam zaključio da mi je malo povišena temperatura. A samo glup čovek može ovo neozbiljno da shvati.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Bice okej, Deki, drzi se!
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Popio sam dva panadola, sad ću da se preznojim i biće ok.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Kineski naucnici iz Wuhana tvrde da Korona virus mutira.
          "Patients who tested positive for the virus after January 23 had much weaker symptoms. This included a 50 per cent lower fever, 70 per cent lower feeling of fatigue and an 80 per cent drop in muscle pain."
          https://www.dailymail.co.uk/news/art...nd-strain.html

          Comment


          • I ocekivano je da mutira u slabiji oblik, jer je i virusu u interesu da ne ubije svog coveka, nego da nastavi da zivi sa njim
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Oprostite mi, ali internet je prosto prejak u zadnje vrijeme.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                I ocekivano je da mutira u slabiji oblik, jer je i virusu u interesu da ne ubije svog coveka, nego da nastavi da zivi sa njim
                Sustina je da covek moze da ima koronu i da je prelezi misleci da je obican grip ili cak prehlada. Citao sam vec takva iskustva ovih sto su ozdravili bukvalno na nogama. Sve se svodi na imuno sistem. Pusaci su realno najugrozeniji posto smrt koronom nastaje najvise zbog komplikacija sa disanjem.

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Popio sam dva panadola, sad ću da se preznojim i biće ok.
                  Ti radis? Znas, ovde je i psiha problem...Mene pluca gore, tripujem se, a opet sam se pre neki dan prepusio da ne kazem napio...Nikako onda na posao a da ne javis za tako nesto.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Popio sam dva panadola, sad ću da se preznojim i biće ok.
                    Pijes tek kad poraste T, tako samo omugucavas bolesti da se lakse razvije (svasta ima kod nas, nije samo ovo, ne brini), ali mora telo da se bori.
                    Nalivaj se cajevima i limunadom, da ispiskis to [emoji846]
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Ne radim ja vikendom, uglavnom.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by skeptik View Post
                        Sustina je da covek moze da ima koronu i da je prelezi misleci da je obican grip ili cak prehlada. Citao sam vec takva iskustva ovih sto su ozdravili bukvalno na nogama. Sve se svodi na imuno sistem. Pusaci su realno najugrozeniji posto smrt koronom nastaje najvise zbog komplikacija sa disanjem.
                        Takva iskustva su u vecini, cini mi se oko 80%, problem je sa starijim ljudima i sa ljudima koji imaju neku hronicnu bolest, posebno kardiovaskularne, dijabetes, hronicne respiratorne probleme.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Generalno je tako, ali...izuzetaka uvek ima, ono kad prosto nesto krene lose.

                          Prvi Italijan 38ogodisnji sportista, zdrav ko dren, jedva izvuko zivu glavu, neki nisu. Dakle sve mora da se racuna, a ne to ce samo stare ja sam mlad, mlada...ne desava se drugima.

                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Comment


                            • Kakva su ovo pitanja??
                              Jbt ovu vlast, sto ga neko ne pita zasto se tako mali broj testira dnevno
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X