Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E ovo se zove pad braco,a ne ovo u Spaniji i Italiji

    Comment


    • Samo da nisu u pitanju testovi cija je preciznost 30%

      Comment


      • Originally posted by Srkisa View Post
        Bez zarazenih nema mrtvih,bitan je na kraju i evo garantujem ti da ce se u Iranu povecati u nekom od narednih dana jer se povecao broj zaraznih,cista matematika
        Videcemo, vec treci dan se broj mrtvih na dnevnom nivou se smanjuje.

        Comment


        • Ma ti u kini u ta 2 dana (1 reqlno samo su neki pretekli u 2. zbog izvestavanja) vec su bili prakticno zarazeni danima, nego su tad usli, a realan broj tog dana je 1800 u odnosu na 2400 dan pre. Ali ako se izbace ta 2 dana krivina je jasna, nemojte da mislite da ce to da ide strmo. Nekoliko nedelja su se peli na na 8k nekoliko nedelja ce se i spustati.

          Comment


          • Mislim da ovi rezultati nemaju veze sa istinom.
            Ocekuju svi porast, imas sve preduslove za porast jer se u maloj meri ljudi pridrzavaju socijalnog distanciranja, virus moze nesmetano da se siri I onda odjednom belezis nemoguc pad.

            Ovo nije moguce, kakvi diletanti. Do pre tri dana si od 100 testiranih imao 40-50 zarazenih, sada procenat van svake pameti otisao dole kada trebamo da idemo ka peaku.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Originally posted by madrid View Post
              Ma ti u kini u ta 2 dana (1 reqlno samo su neki pretekli u 2. zbog izvestavanja) vec su bili prakticno zarazeni danima, nego su tad usli, a realan broj tog dana je 1800 u odnosu na 2400 dan pre. Ali ako se izbace ta 2 dana krivina je jasna, nemojte da mislite da ce to da ide strmo. Nekoliko nedelja su se peli na na 8k nekoliko nedelja ce se i spustati.
              Znam o cemu pricas ali ako gledamo pik on je 5000 realno dan posle tog problematicnog sledeci je vec bilo duplo manje,to su cinjenice,ti izbacujes ta 2 dana kao prevelika odstupanja da bi bilo validno,optimista si,ja sam vise pesimista i racunam i ta 2 dana ili 1 kako god,na kraju krajeva mi samo pokusavamo da iznosimo zakljucke i vadimo slicnosti sa Kinom koja je vec odavno zavrsila epidemiju posle 2 meseca

              Ovo kod nas je vec ozbiljan pad,ako sutea padne na 20 30 ja cu reci da smo blizu kraja,ali opet samo malo nedicipline i ode to u vis
              Za Spaniju i Italiji ne mogu reci da su blizu kraja jos uvek

              Mi idemo po kineskom modelu za sada,facinantno
              Last edited by Srkisa; 30-03-20, 14:21.

              Comment


              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                Samo da nisu u pitanju testovi cija je preciznost 30%
                Cak i najkvalitetniji imaju 90 procentualnu sigurnost.

                Comment


                • Ne brinite, bre....

                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Sumnjam da je ovo tacno ali ko zna..Tri mrtva, 40 novih zarazenih..cudno mi deluje..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • U stvari ako je ovo pik bolji smo od Kineza

                      Comment


                      • Ma nisam optimista, tou Kini je jedna grupa testova samo zbog izvestavanja nije sve stiglo u jedan dan, nego je manji broj pretekao. A kazem nisam optimista niti nezadovoljan brojevima, jer kad je statistika u pitanju i kalkulacije, to je matematika. Moze u medicini da bude odstuapanja, ali ne moze npr. svuda da bude odnos necega 50-50 a u recimo Nemackoj 90-10 dugorocno. Evo 1 decko me malopre podsetio,radi se o Gausovoj raspodeli. Nije to berza pa da moze nakon mesec dana penjanja da dodje krah odmah. Razlike u ovom slucaju mogu doci zbog kolicine testiranja "preciznijeg ubadanja" tacnih slucajeva itd. ali pravilo vazi. Zato ne treba paniciti ni ako sutra bude dosta ozbiljniji procenat, kao onaj dan sto nije trebalo paniciti. Kao sto sada ne treba slaviti i proglasavati pobedu, ne ide to tako.

                        Na ovo mislim, Gausova raspodela
                        Last edited by colchonero; 30-03-20, 14:32.

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Ovo nije moguce, kakvi diletanti. Do pre tri dana si od 100 testiranih imao 40-50 zarazenih, sada procenat van svake pameti otisao dole kada trebamo da idemo ka peaku.
                          Moguce je...

                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Ovo bas postaje smesno.

                            Zamislite da tesitraju 2000 ljudi pa ne bi bilo deset zarazenih. Bukvalno sam ostao bez reci. Svako ko ima imalo mozga shvatice da je ovo sranje.
                            Ne moze ti procenat zarazenih/testiranih u roku od tri dana pasti sa 35% na 7, 8% a uz to si testirao neuporedivo vise ljudi.

                            😂😂😂😂😂
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by madrid View Post
                              Ma nisam optimista, tou Kini je jedna grupa testova samo zbog izvestavanja nije sve stiglo u jedan dan, nego je manji broj pretekao. A kazem nisam optimista niti nezadovoljan brojevima, jer kad je statistika u pitanju i kalkulacije, to je matematika. Moze u medicini da bude odstuapanja, ali ne moze npr. svuda da bude odnos necega 50-50 a u recimo Nemackoj 90-10 dugorocno. Evo 1 decko me malopre podsetio,radi se o Gausovoj raspodeli. Nije to berza pa da moze nakon mesec dana penjanja da dodje krah odmah. Razlike u ovom slucaju mogu doci zbog kolicine testiranja "preciznijeg ubadanja" tacnih slucajeva itd. ali pravilo vazi. Zato ne treba paniciti ni ako sutra bude dosta ozbiljniji procenat, kao onaj dan sto nije trebalo paniciti. Kao sto sada ne treba slaviti i proglasavati pobedu, ne ide to tako.

                              Na ovo mislim, Gausova raspodela
                              Kakva crna Gausova raspodela, ovo sto gledas je Psihovo doziranje. Nema veze sa matematikom nego politikom.
                              Moraju da predstave rezultate kako bi dali validnost svojim odlukama.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Originally posted by madrid View Post
                                Ma nisam optimista, tou Kini je jedna grupa testova samo zbog izvestavanja nije sve stiglo u jedan dan, nego je manji broj pretekao. A kazem nisam optimista niti nezadovoljan brojevima, jer kad je statistika u pitanju i kalkulacije, to je matematika. Moze u medicini da bude odstuapanja, ali ne moze npr. svuda da bude odnos necega 50-50 a u recimo Nemackoj 90-10 dugorocno. Evo 1 decko me malopre podsetio,radi se o Gausovoj raspodeli. Nije to berza pa da moze nakon mesec dana penjanja da dodje krah odmah. Razlike u ovom slucaju mogu doci zbog kolicine testiranja "preciznijeg ubadanja" tacnih slucajeva itd. ali pravilo vazi. Zato ne treba paniciti ni ako sutra bude dosta ozbiljniji procenat, kao onaj dan sto nije trebalo paniciti. Kao sto sada ne treba slaviti i proglasavati pobedu, ne ide to tako.

                                Na ovo mislim, Gausova raspodela
                                U Italiji je daleko jos od Gausa,u Spaniji se priblizava ali nije jos,mi smo na Gausu ako sutra bude 30,o tome ti pricam,ako U Spaniji ovako nastavi oni ce jos mesec dana biti u epidemiji dok se ne spusti skroz prema raspodeli,to jeopet bolje ne kazem da nije,ali ko garantuje da ce po Gausu i ostati?Niko,zato mora da se ceka i nije dobro sve dok ne padne na mali broj zarazenih,mogu reci da nije katasteofalno(ne raste i ne stagnirw),cilj je da bude po tome svakom ali niko ne garantuje

                                Comment

                                Working...
                                X