Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Željko Mitrović opremljeniji nego mnoge bolnice i zdravstvene ustanove.

    Comment


    • Originally posted by Karamazov View Post
      Gordana Uzelac
      Šta je pitala? Nije valjda opet nešto za Djilasa?
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Originally posted by Constantin View Post
        Фотографија корисника Aleksandar Bozinovic


        Фотографија корисника Aleksandar Bozinovic






        Aleksandar Bozinovic

        4 ч.
        Drugari, pošto me već stotinak ljudi pitalo o stanju i propratnim detaljima vezanim za bolničku izolaciju, evo da podelim:

        Ne znam da li imam koronu.

        Nikoga od nas ne testiraju. Kažu, takva je doktrina. Testiraće nas pred otpust odavde, i to 2 puta, pa ako oba puta budemo negativni, onda možemo svojim kućama. To samo znači da je ona cifra koju vam prenose na televiziji netačna, a uz to i jako opasna, jer koronu ima ko zna koliko ljudi - testiranje se uopšte ne radi dok ne dođete dotle da ne možete da dišete bez respiratora. Mere kontrole ljudi u samoizolaciji su smešne, i mene niko nije ni pozvao ni obišao a u prethodnih nedelju dana sam bio u kućnoj izolaciji, po nalogu svog lekara a kasnije i epidemiologa. Ukratko, zaraza se širi potpuno nekontrolisano.

        Ja sam smešten na plućnom odeljenju, imam virusnu upalu pluća. To sam saznao tek drugi dan od kako sam smešten. Osoblje bolnice sa nama ne deli informacije. Kada izmere nivo kiseonika u krvi ili temperaturu, samo zapišu na papir i ponesu sa sobom. Ako izlazite iz sobe viču na vas, mahom su svi neljubazni (uz par izuzetaka).

        Od lekova pijemo kineske ekperimentalne tablete (narandzaste), koje dobijamo bez kutije pa im ne znam ime. Uz njih, pijemo i neke antimalarike(?) koji su danas nestali pa nam ih nisu dali. Ime tog drugog leka sam saznao preko interneta, ovde ne postoji neko ko bi podelio sa nama ni šta nam je terapija, niti od čega nas leče.

        Kada sam pitao lekara šta da kažem ljudima s posla, rečeno mi je da "99.9% imam koronu", i to je doktorka onako odokativno ocenila, ali ponovila da neću biti testiran jer nisam "kandidat".



        Jedan od simptoma ovog virusa (ili čega god da imamo) je i proliv, i to imaju svi hospitalizovani ovde. Na žalost, održavanje wc-a u bolnici je jako loše i neredovno, i danas sam morao da nalovim čistačicu i da je zamolim da oriba wc jer ono ni neprijatelju ne bih poželeo.

        Za kraj, doručak se sastoji od viršle ili kriške salame i parčeta hleba. Uz to se dobije i hladan čaj.

        Ostanite kod kuće. Nikome nije potrebno ovo.

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Ovaj doktor je tezak dupeuvlakac.
          Ne bih ga osuđivao, jednostavno bi rekao to isto ko god je na vlasti.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by MareLFC View Post
            Šta je pitala? Nije valjda opet nešto za Djilasa?
            Đilas i Jeremić pokrali aspiratore ...istina živa, video ih lično Marjan Rističević.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Ne bih ga osuđivao, jednostavno bi rekao to isto ko god je na vlasti.
              Generalno, tip je ljigav ma ko bio na vlasti...jel to ?
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Kako su krenuli ameri će do ponoći preći 100 000

                Comment


                • Originally posted by Constantin View Post
                  Generalno, tip je ljigav ma ko bio na vlasti...jel to ?
                  Ne, radi u državnoj bolnici, državni je nameštenik i zavisi od državnog budžeta. Njegov zadatak nije da bude populista nego da što bolje organizuje lečenje ljudi.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by MareLFC View Post
                    Šta je pitala? Nije valjda opet nešto za Djilasa?
                    Upoređuje broj obolelih i mrtvih u Švajcarskoj i u Srbiji, sve u nameri da pohvali našeg predsednika.

                    Onda je Vučko prekinuo i rekao da to nije za poređenje.

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Ne bih ga osuđivao, jednostavno bi rekao to isto ko god je na vlasti.
                      Ne osudjujem ga, to je samo konstatacija. Samo ne mora da bude bas toliko ocigledan.

                      Comment


                      • Originally posted by Karamazov View Post
                        Upoređuje broj obolelih i mrtvih u Švajcarskoj i u Srbiji, sve u nameri da pohvali našeg predsednika.

                        Onda je Vučko prekinuo i rekao da to nije za poređenje.
                        Pa dve muve jednim udarcem, eto Svajcarska je gora a on ispao dobar politicar...kao da nije znao ta dva-tri pitanja..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Ne osudjujem ga, to je samo konstatacija. Samo ne mora da bude bas toliko ocigledan.
                          Ma ništa ga ne košta u ukupnoj slici. Hrani sujetu majmunu, a on može nesmetano da radi svoj posao, kao profesionalac, što i jeste.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Je l je cuo Losmi sta je predsednik rekao?

                            “Uskoro moramo da gradimo nove bolnice. Moraćemo da uzmemo Halu sportova ili Pionir, što se Beograda tiče. Čair od sutra počinje da radi u Nišu, a Novom Sadu je sajmski prostor mnogo bolji nego Spens.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Je l je cuo Losmi sta je predsednik rekao?
                              Srpska (novosadska) elita ide u master centar novosadskog sajma... Ipak smo mi evropska prestonica kulture za 2021!!!
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by torpedo View Post
                                Kako su krenuli ameri će do ponoći preći 100 000
                                Prebacili....
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X