Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Naravno da vakcina stiti, da covek ne zavrsi u bolnici sa teskom klinickom slikom, od koje moze da umre.

    Inace AstraZeneka recimo stiti i od oba mutanta, engleskog i juzboafrickog, objavljeno ovih dana.
    Za kinesku ne znam, ostale su se takodje pominjale da stite od novih sojeva. Ali ne znam u kojoj meri.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Rekli su da nijedna osoba koja je primila obe doze vakcine, ali ipak se zarazila, nije zavrsila u bolnici.
      Meni je to sasvim dovoljno sto se tice vakcine, da i ako dodje do zarazavanja, to budu blagi simptomi.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Takve garancije ne može da da ni WHO.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Inače, sad mi je rekao brat od ujaka da je primio revakcinu pre 20 dana.

          Edit: kineska vakcina je bila
          Last edited by dekkard; 06-03-21, 13:56.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Rekli su da nijedna osoba koja je primila obe doze vakcine, ali ipak se zarazila, nije zavrsila u bolnici.
            Bojana samo jedna opaska. Rekla si da lazu za brojke a onda im verujes na ovom. Necu da se svadjam sa tobom, nije mi to namera.

            A za one procente sto trazim ja sam gledao "X" konferencija za stampu i jos nisam cuo nekog da je trazio to niti znam gde ima odgovora. A itekako je bitno jer bi se tu pokazalo da li je ovaj virus "strasan" ili ipak preteruju u zastrasivanju stanovnistva.
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • Ne da se ne zastrašuje narod , nego se smanjuju brojke umanjuje efekat koji virus ima jednom kad se preleži.
              Priča o očuvanju zdravlja tada tek počinje.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                PRVO SU REKLI 10 DANA POSLE DRUGE DOZE OSOBA JE ZASTICENA I NE MORA NOSITI MASKU I NE MOZE PRENOSITI VIRUS.

                TO STO ONI SVAKI CAS MENJAJU STAVOVE NIJE NAROD KRIV

                I kako ja njima bilo sta posle ovoga da verujem. Pa Vucic je prvo rekao da je svako ko primi vakcinu zasticen od teze klinicke slike a zadnje je rekao 30,000 (od milion i 400,000) su moguce zivotno ugrozeni
                Ako ste u pravu, što se derete, rekla je davno jedna mudra osoba...

                Ali smo bar videli jednu jasnu reakciju... eto

                Nego, danas je godina od nultog slučaja, kako je rekla sada već ministarka DKT... Sećate se kad je pomenula 1.mart,pa se sva zapetljala
                Wizard

                Comment


                • sinoc je precednik rekao za procente. 95% iznad 57 godina

                  juce sam bio na CDC-u i ovo je statistika

                  0.04% 0-17
                  0.35% 18-29
                  1.05% 30-39
                  2.83% 40-49
                  14.73% 50-64
                  21.69% 65-74
                  27.88% 75-84
                  31.39% 85+
                  Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • jbte koji su ovo bolidi...kazu zabrana koncerata posle koncerta i ostalih zajebancija...za vikend ce nas zatvoriti pa opet otvoriti u ponedeljak

                      Ko nas je kleo nije dangubio..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Danska suspenduje upotrebu vakcine AstraZeneka

                        Danska suspenduje upotrebu AstraZenekine vakine protiv koronavirusa zbog potencijalnih negativnih efekata.


                        Prema zdravstvenim vlastima, kod nekoliko pacijanta su se razvili krvni ugrušci nakon što su primili vakcinu, prenosi Dojče vele. Jedan od njih je povezan i sa smrću, navodi se.

                        Danska zdravstvena uprava u četvrtak je privremeno zaustavila upotrebu Astrazenekine vakcine protiv koronavirusa. Zemlja je zaustavila upotrebu ove vakcine na 14 dana.

                        To je usledilo nakon izveštaja o “ozbiljnim slučajevima krvnih ugrušaka među vakcinisanim ljudima”, navodi se u izjavi.

                        Maunus Heunige, danski ministar zdravlja, rekao je da još nije jasno da li su krvni ugrušci povezani sa vakcinom.

                        Insajder se obratio AstraZeneki i Regulatornoj agenciji za lekove i zdravstvene proizvode, britanskom regulatoru vakcine radi komentara, ali nije odmah dobio odgovor.

                        Druge zemlje zabrinute su zbog vakcine AstraZeneke koju je razvila britansko-švedska farmaceutska kompanija.

                        Ova vest dolazi nakon što je pet zemalja EU preventivno suspendovalo jednu određenu seriju vakcine AstraZeneka protiv koronavirusa nakon smrti vakcinisane osobe, prenosi Biznis Insajder.

                        U Evropi je jednoj osobi dijagnostikovan višestruki krvni ugrušak i umrla je 10 dana nakon vakcinacije, saopštila je u sredu Evropska agencija za lekove. Drugi je imao ugrušak u plućima i hospalizovan je.

                        EMA je zabeležila još dva slučaja tromboze kod ljudi koji su primili vakcine.

                        “Trenutno nema naznaka da je vakcinacija prouzrokovala ova stanja, koja nisu navedena kao negativni efekti kod ove vakcine”, dodala je EMA i istakla da je pokrenula istragu.

                        Od utorka su Austrija, Estonija, Litvanija, Luksemburg i Letonija obustavile upotrebu ove serije vakcine.

                        U Nemačkoj mnoge doze vakcina koje je ova kompanija proizvela ostaju neiskorišćene zbog zabrinutosti u efikasnost protiv mutacije virusa.

                        Zbog nedostatka studija o efektima na starije ljude, ova kakcina je u Nemačkoj odobrena za mlađe od 65 godina.

                        Južna Afrika je zaustavila predstavljanje ovih vakcina zbog ispitivanja koje je pokazalo da je manje efikasna protiv južnoafričkog soja koronavirusa.

                        nova.rs
                        __________________________________________________ __________________________________________________ __

                        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                        Comment


                        • Nije samo Danska, vec i Austrija, Letonija, Litvanija, Luksemburg, Estonija i Italija jednu seriju.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Haha al Rusi

                            https://www.ipsos.com/en/global-atti...e-january-2021

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • I uz ove i ovakve brojeve, interesovanje za vakcina iju naglo pada-oni koji su hteli su se vakcinisala, drugi neće ni da čuju.
                              Mađari su izašli sa cenama ruske u kineske vakcine, a mi postajemo jedina zemlja sa većom ponudom od potražnje
                              Wizard

                              Comment


                              • U ovoj državi je sve moguće...čak i:

                                Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X