Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakva smejurija ovaj KŠ i sramota, i teska sramota.
    Kako ti ljudi zive sami sa sobom??

    Originally posted by dekkard View Post
    Temperatura, kašalj, gubitak čula mirisa i ukusa - uobičajena.
    Nakon primanja vakcine nastavio je sa istim načinom života koji je vodio i pre vakcinacije kada je sve vreme bio zdrav.
    Ok, nemam pojma kakav je zivot vodio.

    Ili nije bio pazljiv ili je baksuz. Sta znam postoje reakcije na vakcine, ali da dobije kovid, bas je baksuz.

    Ali ako mu nije otislo na pluca i D-dimer (koagulacija) ok, onda ce sve brzo i lako da prodje.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by Brian McShtull View Post
      Dobro i?
      Sta hoces da kazes ovim graficima, reci nesto. Bas me zanima sta ti mislis.
      Svaki dan ovde postavljas svasta, i nikad nista ne napises, samo postavljas neke grafike, neke vesti...daj napisi nesto ovo je Forum, da razmenimo misljenje. Sta ti mislis o vakcinaciniji?

      Sent from my motorola one action using Tapatalk
      pa covek je pitao za efekte, sto sam mu i predstavio

      sta ja mislim, mislim da Kinezi itekako nesto kriju a pitanje je kakvu vakcinu mi dobijamo. evo danas cujem od kolega da se ljudi sve vise zarazavaju posle kineske vakcine

      a ovim nasima ja bi prvo na KZS postavio umesto svih onih glupih i ponavljajucih pitanja samo jedno (za pocetak) najjednostavnije. da mi kazu od ovih 4,525 umrlih do sada kolko je u procentima 60+, izmedju 40-60, izmedju 20-40, i <20. I kolko je imalo jos jednu bolest pored korone.
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
        pa covek je pitao za efekte, sto sam mu i predstavio

        sta ja mislim, mislim da Kinezi itekako nesto kriju a pitanje je kakvu vakcinu mi dobijamo. evo danas cujem od kolega da se ljudi sve vise zarazavaju posle kineske vakcine

        a ovim nasima ja bi prvo na KZS postavio umesto svih onih glupih i ponavljajucih pitanja samo jedno (za pocetak) najjednostavnije. da mi kazu od ovih 4,525 umrlih do sada kolko je u procentima 60+, izmedju 40-60, izmedju 20-40, i <20. I kolko je imalo jos jednu bolest pored korone.
        To pitanje je postavljeno do sad koliko hocesp uta, sta ti vredi kad oni lazu i kad to nisu prave brojke.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          To pitanje je postavljeno do sad koliko hocesp uta, sta ti vredi kad oni lazu i kad to nisu prave brojke.
          pa gde su procenti?
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
            pa gde su procenti?
            Procenti su nebitni kad je osnovni podatak netacan
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Duže vrijeme uopšte ne obraćam pažnju na broj testova i broj pozitivnih - te cifre ama baš ništa ne pokazuju. Jedino relevantno mi je broj ljudi koji su hospitalizovani, čak ni broj umrlih nije pokazatelj.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Procenti su nebitni kad je osnovni podatak netacan
                pa dobro mene interesuju i ti procenti od netacnog. gde ima to da se nadje?
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Totalna 2 nezavisna slucaja gledas, oni imaju svo pravo da tuze BIH zbog izjave njihove ministarke, kao sto EU moze njih da tuzi zbog nepostovanja rokova.
                  Po tebi, posto oni nisu postovali rokove prema EU( a BIH nije clanica), onda oni ne smeju da tuze istu tu BIH
                  zanimljivo,dva totalno razlicita slucaja sa istim akterom...

                  ne mozes ti da tuzis nekog ko ima svoje misljenje (pri tom ne znam ni da li je ta osoba lekar)-dakle nesto potpuno subjektivno a s druge strane debelo krsis ugovor,sto je potpuno objektivna stvar...


                  i sta bi dobili tuzbom tamo nekakve biserke iz BIH?

                  to ne bi radila mi pekara iz botosa a ne farmaceutski konglomerat
                  Wizard

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Procenti su nebitni kad je osnovni podatak netacan
                    njemu su bitni posto se i ponasa ovde kao nas KS-ni glave ni repa,a postovi uglavnom pocinju sa CUO SAM
                    Wizard

                    Comment


                    • @miloolja Poenta je da vakcina ne štiti (ili ta koju je primio, nije mi rekao koju je primio).
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • ne znam koliko puta je receno od strane i pozicionih i opozicionih lekara da zastita pocinje nakon dve do tri nedelje od primanja druge doze...ali i onda ne spominju 100% zastiti,nego se krece od nekih,lupam 80 posto,u zavisnosti koja je vakcina...

                        isto vazi za vakcine iz redovnog kalendara imunizacije
                        Wizard

                        Comment


                        • Originally posted by Sam Hornish Jr. View Post
                          pa covek je pitao za efekte, sto sam mu i predstavio

                          sta ja mislim, mislim da Kinezi itekako nesto kriju a pitanje je kakvu vakcinu mi dobijamo. evo danas cujem od kolega da se ljudi sve vise zarazavaju posle kineske vakcine

                          a ovim nasima ja bi prvo na KZS postavio umesto svih onih glupih i ponavljajucih pitanja samo jedno (za pocetak) najjednostavnije. da mi kazu od ovih 4,525 umrlih do sada kolko je u procentima 60+, izmedju 40-60, izmedju 20-40, i <20. I kolko je imalo jos jednu bolest pored korone.

                          Ovo da se zarazavaju posle vakcine, je mnogo glupa teorija. Ne znam da li si cuo ali posle svake vakcine treba da prodje odredjeni period u zavisnosti od toga na koji nacin je izgradjena vakcina, da bi se stvorio odredjen broj antitela. Ove brojke nikome nista ne znace, osim ako nisi neki statisticar pa pises neki rad ili neku analizu ove situacije, u suprotnom gubljenje vremena.
                          Koliko ja vidim vecina ljudi ima dovoljan broj antitela posle drugog kineza. U sustini sve vakcine su efikasne u nekom rasponu od 60-80%. Kada kazem od 60-80% mislim na broj antitela koji je dovoljan da se organizam zastiti, za tok bolesti verovatno bi i 10% znacilo. Tako da koju god vakcinu da primis, samo moze da bude bolje nikako gore.

                          IMG-20190614-192941
                          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by Beocca View Post
                            ne znam koliko puta je receno od strane i pozicionih i opozicionih lekara da zastita pocinje nakon dve do tri nedelje od primanja druge doze...ali i onda ne spominju 100% zastiti,nego se krece od nekih,lupam 80 posto,u zavisnosti koja je vakcina...

                            isto vazi za vakcine iz redovnog kalendara imunizacije
                            PRVO SU REKLI 10 DANA POSLE DRUGE DOZE OSOBA JE ZASTICENA I NE MORA NOSITI MASKU I NE MOZE PRENOSITI VIRUS.

                            TO STO ONI SVAKI CAS MENJAJU STAVOVE NIJE NAROD KRIV

                            I kako ja njima bilo sta posle ovoga da verujem. Pa Vucic je prvo rekao da je svako ko primi vakcinu zasticen od teze klinicke slike a zadnje je rekao 30,000 (od milion i 400,000) su moguce zivotno ugrozeni
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • i juce gledam onog jadnog Kona kaze pa mi vec imamo meru zabrana okupljanja za vise od 5 osoba. iskreno ja nisam ni znao za to

                              a ovo gledam pre neki dan





                              i pitam se ko koga sve u ovom cirkusu laze
                              Last edited by Sam Hornish Jr.; 06-03-21, 10:19.
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Ima tu jedan aspekt, koji svi predviđamo, vakcina je napravljena za jedan soj virusa, virus je u međuvremenu mutirao i vakcina automatski postaje neupotrebljiva. I svaka naredna koja se razvije, a znamo koliko treba vremena da se napravi, registruje, odobri, jer će virus nastaviti da se menja u nastojanju da prodre u organizam.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X