Announcement

Collapse
No announcement yet.

Koronavirus

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako se Kina resila korone

    Malo letova iz Europe

    “Kao prvo, jako je malo letova iz Europe za Kinu. Da biste se uopće ukrcali u avion treba vam ne samo viza nego poseban ‘zdravstveni ausweiss’ koji izdaje lokalno kinesko veleposlanstvo ili konzulat, a za koji vam treba negativan test na koronu ne stariji od 72 sata prije leta. A to je još problematičnije ako vam je let u nedjelju, a konzulat radi samo do petka popodne. Onda doslovce se ne možete testirati u javnom sistemu (u UK je to NHS) nego samo u privatnoj praksi koja garantira da ćete rezultat dobiti na vrijeme. I onda tek kad imate taj ‘zdravstveni ausweiss’ tek onda možete letjeti.

    Na aerodromu u Amsterdamu – nema Kineza. Iako ih je prijašnjih godina bilo posvuda. Samo jedna cura koja je isto letjela za Stockholm i to u hazmat odijelu. Ostali su je gledaju kao svemirca. Onda u Stockholmu pun kufer provjera i puno gnjavaže s tim dokumentom, mjerenje temperature na ulasku u avion, a skoro svi u hazmat odijelima.

    Kad smo sletjeli, izlaze jedan po jedan i red. Najprije provjera dokumentacije, pa opet testiranje. E sad… to testiranje je bilo drugačije nego u UK. U UK u NHS-u ti daju da sam sebi uzmeš bris. Moš’ si mislit kako neki average John ili Karen znaju sami sebi uzeti bris i da bude onako kako treba. Kod UK privatnika lik malo počeše grlo i nozdrvu i to je to. U Kini ti operaterka u hazmat odjelu zabije onaj štapić duboooko u nos, do balčaka. I onda te još udavi gurajući ti ga u grlo. Bogami vrlo neugodno, ali iznimno temeljito uzorkovanje. Od silne boli sjetiš se stare profesorice analitičke kemije koja je govorila da je u analitici najbitnije dobro, temeljito i reprezentativno uzorkovanje. Ako to nije kako treba onda imaš ono ‘garbage in – garbage out’, džabe ti najbolja metoda”, prisjetio se Močilac.

    Hotel kao karantena

    Močilac kaže je nakon toga dobio broj te ga je autobus odvezao do specijalnog hotela koji služi samo za karantenu. “Dobiješ svoju sobu iz koje ne smiješ izlaziti 14 dana, de facto ćelija. Hapsana (bajbokana, rešt, pržun, buksa, ćuza, you name it). Fino i lijepo, i luksuzno, ali hapsana. Donose ti hranu (nije loša), i svako malo pojave se svemirci u hazmat odijelima da ti mjere temperaturu. A onda za 14 dana opet testiranje (kuku lele). I tek onda možeš u javnost.

    Za to vrijeme imate tu neku kao samoizolaciju u UK koje se nitko ne pridržava, a nema niti kontrole, niti je ona na toj razini uopće moguća/izvediva. Kina je najprije kratkim, ali vrlo brutalnim i posvemašnjim lockdownom zagušila epidemiju korone na svojem ozemlju ali se onda zabarikadirala te je ulaz u Kinu puno teži. Nije nemoguć, može se ali osoba mora dokazati da je corona-free i nikome se ne vjeruje na riječ ili lijepe oči (Nullius in verba). Svatko tko ulazi u Kinu smatra se nositeljem zaraze i tretira se kao epidemiološka opasnost. Dok se ne dokaže suprotno.

    Gledam s prozora hotela na ulicu… ljudi hodaju okolo uglavnom bez maske, netko nosi masku, ali uglavnom nemaju. Iz autobusa kroz Xi’an sve izgleda normalno, drveće je još više poraslo od prije dvije godine i čini mi se da je Xi’an još i zeleniji nego prije.
    __________________________________________________ ______________________________________________
    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

    Comment


    • sta kaze Kisicka kad zatvaramo?

      bome mi ako se zatvorimo pukli smo. Nismo mi bogata Nemacka
      Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

      Comment


      • Taj kš treba treba rasformirati i pohapisti, sta oni lupetaju i baljezgaju, veze s mozgom nema, a i da se zapita covek kako zavrsise te teske medicinske nauke. Nego kad politika glumi struku, tako je to u autokratskoj hajduciji.

        ____________________________

        [emoji3] vrh!

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Imam koronu. Ne pamtim kada me je poslednji put nešto ovako pogodilo i vezalo za krevet. Prva 3-4 dana sam imao jaku groznicu, ali me je poslednja dva dana malo popustilo. Grlo me boli toliko da ne znam kako gutam uopšte. Toliko za sad.

          Comment


          • Jao bre. Imas terapiju?
            Ono vitamini + antibiotik zlu ne trebalo?
            Si snimio pluca?
            Saturacija kolika je?
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Drzi se, Zdravke!

              Je l' imas mozda ideju gde si se zarazio?
              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Sto vise tecnosti, ono na silu se nalivaj, limunade i cajevi (ne vruci), da ispiskis to sto vise.
                Drz se i kukaj ovde slobodno.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by s_hyperion View Post
                  Imam koronu. Ne pamtim kada me je poslednji put nešto ovako pogodilo i vezalo za krevet. Prva 3-4 dana sam imao jaku groznicu, ali me je poslednja dva dana malo popustilo. Grlo me boli toliko da ne znam kako gutam uopšte. Toliko za sad.
                  Drzi se legendo. Javljaj se ponekad da znsmo da je sve ok. Bas mnogo ljudi ima koronu....
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Svakako sam vakcinisan protiv sezonskog.
                    Ili je otac doneo sa posla, pošto je i on zaražen, ili je majka donela iz škole, kaže da niko od đaka neće da nosi masku. Ali ona nema simptome, a ja i otac imamo. On ima upalu pluća, ali generalno se oseća ok, još mu je i bolje nego meni
                    Moja kuma je lekar, pijemo sve što treba, biće sve ok

                    Comment


                    • Originally posted by s_hyperion View Post
                      Svakako sam vakcinisan protiv sezonskog.
                      Ili je otac doneo sa posla, pošto je i on zaražen, ili je majka donela iz škole, kaže da niko od đaka neće da nosi masku. Ali ona nema simptome, a ja i otac imamo. On ima upalu pluća, ali generalno se oseća ok, još mu je i bolje nego meni [emoji3]
                      Moja kuma je lekar, pijemo sve što treba, biće sve ok
                      Verujem da ćete se i otac i ti izboriti sa virusom.
                      Tada nemojte nikako da se naprežete i samo pratite upute lekara.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Svima zelim da se oporave od korone kao igraci Partizana Markovic i Stojkovic,u petak se zarazili u subotu igraju fudbal.

                        Comment


                        • Evo, samo vam jos Crni fali...Neverovatno da se ljudi ponavljaju kao papagaji..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by s_hyperion View Post
                            Imam koronu. Ne pamtim kada me je poslednji put nešto ovako pogodilo i vezalo za krevet. Prva 3-4 dana sam imao jaku groznicu, ali me je poslednja dva dana malo popustilo. Grlo me boli toliko da ne znam kako gutam uopšte. Toliko za sad.
                            ti si iz Bg-a?

                            samo jedno pitanje kolko cesto si nosio masku?
                            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                            Comment


                            • Originally posted by s_hyperion View Post
                              Imam koronu. Ne pamtim kada me je poslednji put nešto ovako pogodilo i vezalo za krevet. Prva 3-4 dana sam imao jaku groznicu, ali me je poslednja dva dana malo popustilo. Grlo me boli toliko da ne znam kako gutam uopšte. Toliko za sad.

                              Brz oporavak želim!

                              Mi kod kuće čekamo PCR rezultate, zbog pozitivnog kontakta sa posla...

                              Pazite se ljudi
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Sestra i zet se testirali, sreca pa su oboje negatvni. On je imao simptome, ali se na kraju ispostavilo da je stomacni virus, a sestra se testirala zbog njega.

                                A koleginicin sin je pozitivan, a 2 cerke imaju simptome, ona i muz nemaju nikakve simptome za sad.

                                Drz se zdravkelja
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X