Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • sigpic

    Comment


    • Prati li neko AFCON? Malopre sam gledao mec izmedju Alzira i Senegala. Alzirci su ovom pobedom obezbedili plasman u 1/4 finala. Taj je kolektiv zaista ozbiljan kandidat za osvajanje turnira, spoj mladosti i iskustva koji je na SP prosle godine pokazao koliko vredi. Uz to, primetno je da u timu vlada odlicna atmosfera.

      Kao i uvek, navijao sam za Senegal ali su oni, nazalost, neobicno losom igrom ispali sa turnira, iako su imali najvise bodova na tabeli nakon prva dva kola. Sama je postavka, sa dva napadaca, bila dovoljno napadacka ali je sve to izgledalo nepovezano. Gana je preokretom slavila protiv Juznoafricke Republike i na taj nacin uspela da se izbori za ucesce u nokaut fazi.

      Iako je poslednjih desetak godina proslo u znaku Obale Slonovace, Gane, pa i Kameruna, ja nikako ne mogu da zaboravim Senegal sa SP 2002. Mislim da je svim ljubiteljima fudbala u pamcenju ostala urezana ona slika Papa Buba Diopa kako pored Petija proklizavajuci matira nemocnog Barteza, najavljujuci sunovrat francuskog tima i pocetak senegalske bajke. Bilo je tu mnogo momenata za nezaborav: slavlje igrom oko dresa nakon tog gola Francuzima, zatim kontra za udzbenike protiv Danske i rutinska egzekucija Salifa Diaoa, goleada protiv Urugvaja, neverovatni driblinzi El Hadzi Diufa, sou Henrija Kamare protiv Svedske...Nista manje neobican ni napet nije bio ni kraj tog putovanja, u produzecima protiv Turaka.

      Bila je cast gledati Diopa, Kamaru, Diufa, Fadigu, Salifa, Sisea i ostale, definitivno je to bio jedan od onih momenata kada covek shvati da je fudbal mnogo vise od obicne igre. Naravno, na klupi je sedeo pokojni Bruno Metsu, koji je svojim znanjem i talentom, neophodnim da se jedan, uslovno receno autsajder dovede do 1/4 finala, takodje zauzeo jedno od najznacajnih mesta u istoriji africkog, i uopste, svetskog fudbala.



      Nadam se da ce Senegal, nadahnut ovom neverovatnom generacijom, jednog dana ponovo postati mocan tim, dostojan istorijskog rezultata ostvarenog 2002. godine.
      Last edited by Bogi; 27-01-15, 21:25.

      Comment


      • Ne verujem da ce Senegal u narednim godinama da napravi nesto slicno 2002 zato sto je to tada bilo neocekivano, tako je kod vecine africkih selekcija.Kada nisu pod lupom i pritiskom, oni te pozitivno iznenade i naprave bum nevezano koje je to takmicenje.Kada se od njih puno ocekuje, vecina njih manje ili vise podbace.Treneri iz ''malih'' reprezentacija dolaze vise do izrazaja i njihovi sistemi, plus to sto vecina igraca ima veliku zelju za dokazivanjem i postoji velika glad za pobedom i zbog toga se i desavaju iznenadjenja u poslednje vreme.Barem meni se tako cini.Vide sanse da se probiju i da sebi obezbede bolji angazman od trenutnog.Stekao sam utisak da se na svakom prvenstvu desi iznenadjenje i pojavi se nova reprezentacija kojoj mnogi nisu dali bas puno sansi da ce da doguraju do zavrsnice.Sve te jace repke ne uspeju da se izbore sa pritiskom i velikim ocekivanjima pa zbog toga pucaju.Taj Senegal 2002 se bas probio zato sto ih je vecina unapred otpisala, ocekivalo se da tu grupu prodju Francuzi i Danci.Urugvaj tada nije bio nesto posebno jak, a Danci su tada imali par zvucnih imena(Tomason, Jorgensen, Sorensen, Gravesen, Gronker).Treba tu dosta da se poklopi stvari Senegalu da bi postali sampioni na svom kontinentu.A i vecini reprezentacija je problem da dovedu strucnjaka koji moze da zadovolji njihove apetite i da se izbori sa pritiskom.

        Comment


        • https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...6450fb99507cd5

          Comment


          • Ko je poslednji lik?
            sigpic

            Comment


            • Benzia.
              www.facebook.com/MilanVesti sigpic

              Comment


              • Dobro jutro hehehhe

                Najbolji :

                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                Comment


                • Konacno Obala, konacno !!
                  https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                  Comment


                  • Gervinho tokom izvođenja penala

                    Comment


                    • Na danasnji dan se rodio otac totalnog fudbala.

                      sigpic

                      Comment


                      • Kopacke koje prave "tetovazu"

                        Bilo je avgustovski dan,mada ne bas topao zbog prethodne kise, secam se dobro da sam propustio fudbalski trening jer sam isao na slavu. Proslo 3 dana, trening opet. Iskupljamo se svi polako, trener vice: "Brze momci, sta oblacite opremu kao babe, nema ja ceo dan? Jesmo svi tu? - Jesmo, malo sutra(sam pita, sam i odgovara). Gde je taj Obradovic? Hoce li taj decko nekad doci na vreme? Je l' on i u skolu tako kasni? - Ne vredi treneru,on i kada ranije krene, zakasni opet(neko dobaci)." Vec se svi pripremili, kad, evo ga i Obadovic. "Pa gde si do sada Obradovicu, cekamo te svi kao penzioner penziju kad stoji u banci, u redu? Sta ti se to desilo, sta ti je to na celu, kakve su to 2 rupe ???"
                        Poce Obradovic: "Nista me ne pitajte treneru, za malo glavu da izgubim."
                        Mi svi ozbiljni gledamo i cekamo sta ce reci, trener takodje ozbiljan, a samo se Mix smeje.
                        "Sta se smejes, cekaj da cujemo sta ce covek reci i jel dobro?" - povika trener.

                        Obradoviceva prica je bila ovakva: posle treninga(onaj koji sam ja propustio i bio na slavi), ostali su on i Mix da pogledaju malo kako izgleda trening kadeta(starija ekipa nekoliko godina od nas, njih trenira drugi trener). Bilo ih je neparan broj i falio im je jedan. Obadovic sav srecan prihvatio da igra sa njima jer Mix nije hteo. Medjutim, cim je neko najmladji - ide na gol. Sve bilo super, ekipa u kojoj je Obradovic bio vodi sve vreme, za skoro ceo trening je imao 3,4 intervencije. Ali, kad nesreca hoce, ona se i desi. U jednom od poslednjih napada, trci igrac sa loptom iz suprotnog tima prema golu(na kom je bio Obradovic). Za njim trci jos jedan ne bi li ga sprecio da postigne gol, medjutim ovaj sa loptom brzi. Taj koji je pokusao da ga spreci, vidi da ga ne moze stici i pokusava da ukliza i bar da ili izbije loptu, ili da ga saplete. Jedino je uspeo da ga zakaci po peti i svuce mu kopacku, ali ne potpuno. Sta se onda desava? - Taj igrac sa loptom se u momentu opredeljuje za sut, medjutim, kopacka mu je vec spala sa pete i on jeste zamahnuo nogom, ali loptu nije lepo zahvatio. Gol je promasio, i to bas mnogo, prebacio ogradu od zice i pogodio neki spomenik(posto se groblje nalazi pored fudbalskog terena), ali kopacka(koja je spala sa noge) nije promasila nesrecnog Obradovica. Kao magnet ga zalepila u celo, i to bas djon. Da sve bude jos gore covek je nosio adidas kopacke, Copa Mundial sa metalnim kramponima. Obradovic i posle godinu dana ima 2 vece tacke na celu od onih metalnih krampona(malo udubljene, zato je nas trener i rekao "rupe"). Verujem da ce mu ovaj "veseli" dogadjaj ostati u pamcenju za ceo zivot, a nama svima iz fudbalskog tima sledeca pouka: kada nas zovu stariji na fudbal, neka, ne moramo, bolje igrati sa svojim vrsnjacima jer su tada mnogo vece sanse da, na primer, ostanu svi zubi na broju .
                        Last edited by major96; 10-02-15, 17:04.

                        Comment


                        • http://www.mozzartsport.com/vesti/pr...-fudbala/91134

                          Comment


                          • Velicanstvena generacija. Dobar tekst.

                            Ne bih se slozio sa time da je svako igrao sve. Suprotno: Sebes je provodio sate i dane u razradi sistema pozicioniranja. Taj sistem je bio potpuno stran Englezima, ali nije bio zasnovan na potpunoj slobodi. Minimum 5 igraca je bilo strogo vezano za poziciju, ako ne i vise, i upravo u tome se krio takticki genij Sebesa: za slobodu jednog igraca isla je stroga opreznost drugog, ponekad i dvojice iza njega. Bio je umeren covek koji je znao da balansira izmedju politike i fudbala. Drugi veliki madjarski strucnjak toga vremena, Bela Gutman, bio je potpuno drugaciji karakter.

                            Pogresna prica o potpunoj slobodi u kretanju razvijena je od strane Engleza. Oni samo nisu mogli da prepoznaju na kojoj poziciji igra igrac sa odredjenim rojem na ledjima, jer je do tada pozicija uslovljavala broj. Madjari se toga nisu u potpunosti drzali.

                            Ali, kako to obicno biva, uvek se pojavi neko da stane na put madjionicaru. Madjarska dominacija nije dugo trajala, protivnici su poceli polako da rastavljaju ranjivu madjarsku odbranu, ali da nije bilo zaboravljenog Horsta Ekela Hidekuti bi sigurno odveo Madjare do slave osvajanja SP. Ovako, ostaju u grupi generacija koje se igrale neverovatan fudbal ali ostale bez trofeja svetskog sampiona, sa Holandijom '74 i Brazilom '82. Tu generaciju Holandije takodje su ''ugusili'' fudbaleri Zapadne Nemacke.
                            Last edited by Bogi; 16-02-15, 09:42.

                            Comment


                            • Vahid Halilhodzic is named as new Japan national team

                              The Japanese Football Association have been without a manager since they parted ways with Mexican coach Javier Aguirre, who was dismissed amid concerns of his alleged involvement in an ongoing match-fixing scandal that would interfere with their 2018 World Cup qualification.

                              Halilhodzic's appointment was formally approved at an executive board meeting on Thursday and reports in Japan suggest he will be handed an annual salary of £1.5million.

                              Comment


                              • Goalkeepers: Lloris (Tottenham Hotspur), Mandanda (Marseille), Ruffier (Saint-Etienne).

                                Defenders: Evra (Juventus), Jallet (Lyon), Koscielny (Arsenal), Sagna (Manchester City), Sakho (Liverpool), Trmmoulinas (Sevilla), Varane (Real Madrid), Zouma (Chelsea).

                                Midfielders: Gonalons (Lyon), Kondogbia (Monaco), Matuidi (Paris Saint-Germain), Payet (Marseille), Schneiderlin (Southampton), Sissoko (Newcastle United).

                                Forwards: Benzema (Real Madrid), Fekir (Lyon), Giroud (Arsenal), Griezmann (Atletico Madrid), Lacazette (Lyon), Valbuena (Dynamo Moscow).
                                Tim koji ce biti na raspolaganju Deschampu u prijateljskim protiv Brazila i Danske 22. i 29. marta.
                                Giroud je jednostavno toliko dobar otkako se vratio posle povrede, tako da nije ni bilo mesta za Gignaca, iako ja preferiram ovog zadnjeg. Cabaye takodje van spiska, jer jednostavno nema mesta a i covek vise nije standardan, a Pogba nije na spisku zbog povrede butnog misica protiv Dortmunda. Cak i bez njega ova ekipa obiluje zastrasujucim igracima sredine terena, a tek sa njim. Treba istaci i prvi poziv za Fekira, potpuno zasluzeno, momak je eksplodirao u proteklih par meseci.
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X