Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3 sekunde da izvedes penal, kao fild gol u NFL-u. Imace jednog igraca koji mu brzo postavlja loptu na krec, ovaj da uzme zalet i bam.
    sigpic

    Comment


    • Moze, svidja mi se. Jos ako onaj koji drzi loptu smije da sutira na prepad, fudbal ce postati mnogo bolji nego sto jeste. Zamisli covjek postavlja loptu, skida ruku s nje i iz koljena bahaaaaaaa. Za sekundu izveden, broji se dva gola.
      sigpic

      Comment


      • Mislis nesto ovako?

        sigpic

        Comment


        • Ludilo. Ne svidjaju mi se tako radikalne promene. Kul bi bilo da se vrati zlatni gol ako vec zele ozbiljnije promene. Svidja mi se jedino to hokejasko izvodjenje penala. Ista stvar se radila u MLS-u 90ih, ima klipova po yt-u, zanimljivo je.
          Originally posted by Dekinjo
          Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
          Originally posted by La Jugoslavia
          Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

          Comment


          • No offside rule...

            Sudije u PL

            Comment


            • Ne zajebavaj, to je prelose, jos ti strucnjaci iz MLS nisu mogli penal da ubodu
              sigpic

              Comment


              • Sto brate sta fali, bas bi bilo zanimljivo gledati igraca kako posle 120 minuta trcanja pokusava da potrci. Koga ne uhvati grc-pobedio.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Ima osam predloga cini mi se, ok mi je da zaustavljaju vrijeme posle 80. minuta kad je lopta izvan terena ili na faul a i tipa kad golmanu treba minut da izbaci loptu, a ne posle sudija produzi 5 min a od tih 5 se opet 3 minuta potrosi na odugovlacenje.

                  Sent from my LG-H818 using Tapatalk

                  Comment


                  • Comment


                    • Je l samo meni bode oči konstantno korišćenje 3-5-2 za formacije s dva beka, eventualno jednim? Daj da ne pravimo više od tih bekova krila, šta znam, glupo nekako. Ne ide mi u glavu zašto se to ne nazove pravim imenom.. 5-3-2
                      S druge strane ne vidim da je iko ikad napisao da Barsa igra 2-5-3 formaciju.
                      Ili ako bek pređe na protivničku polovinu, odmah ga tretiramo kao krilo u današnje vreme?
                      Nebitna priča, samo mi je baš nejasna

                      Comment


                      • Originally posted by p4p1 View Post
                        Je l samo meni bode oči konstantno korišćenje 3-5-2 za formacije s dva beka, eventualno jednim? Daj da ne pravimo više od tih bekova krila, šta znam, glupo nekako. Ne ide mi u glavu zašto se to ne nazove pravim imenom.. 5-3-2
                        S druge strane ne vidim da je iko ikad napisao da Barsa igra 2-5-3 formaciju.
                        Ili ako bek pređe na protivničku polovinu, odmah ga tretiramo kao krilo u današnje vreme?
                        Nebitna priča, samo mi je baš nejasna
                        Ako mislis na Kontea, Poketina, Kumana i Muslina trendsetera koji je prvi poceo , to je 3-4-3 ne 3-5-2. Al u svakom slucaju, razlika izmedju 3-5-2 i 5-3-2 je sto u formaciji 5-3-2 igraci na bokovima overlapuju ponekad, dok u 3-5-2 bokovi su sastavni deo napada i dosta su ofanzivniji. Obrati paznju npr. na Markosa Alonsa u Celziju, lik je jako cesto u protivnickom sesnaestercu, pa razmisli kojoj bi ga liniji pripisao dal prvoj ili drugoj Ali generalno se uvek timu pripisuje formacija koja se koristi u napadu. Medjutim uvek imas minimum 3 formacije, defanzivna, ofanzivna i tranziciona. Junajted da uzmem kao primer, 4-3-3 za napad, a kad Valensija overlapuje napred, Darmijan zajedno sa stoperima formira liniju sa 3 stopera, ili ako se i Darmijan kojim slucajem nadje u napadu, Kerik formira liniju sa tri stopera i to vise nikako nije 4-3-3 ali se pripisuje 4-3-3 jer je to ofanzivna formacija.
                        Last edited by bici; 25-01-17, 23:41.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Ali šta da kažemo onda za Albu i Dani Alvesa? Koliko puta su razvaljeni kontrama jer ni na levoj ni na desnoj strani nema nikog, a jesi li video nekad da je neko Barselonu potpisao kao 2-5-3, ili 2-1-4-3, nebitno?
                          Postoje ofanzivno i defanzivno orijentisani bekovi naravno, ali meni je bek - bek, pa makar se u svakom napadu svog tima nalazio u protivničkoj trećini terena. Ako se radi o kvalitetnom timu, to svakako i očekujem od bar jednog beka, da u napadačkoj fazi bude na protivničkoj polovini. Ne mislim ja na fluidniji prikaz, niti prosečnu poziciju npr. i sl. Samo ono generalno nazivanje formacija, pred početak utakmice

                          Comment


                          • Formacija postaje sve besmislenija u fudbalu (ako je ikada i bila značajna sama po sebi) zbog toga što pred početak meča može samo da se nagađa koje su instrukcija date igračima u pogledu kretanja, markiranja, napadanja šesnaesterca, centaršuteva i slično. Ono što meni upada u oči jeste da timovi pred početak svakog meča moraju da prijave formaciju (to sam viđao u Seriji A na spiskovima igrača koji su dati sat vremena pred početak meča), tako da verovatno treneri žele imati nekakav kostur oko koje će graditi taktiku. Ali je činjenica da je to samo mrtvo slovo na papiru i da sve to može izgledati drugačije. 4-3-3, na primer, dok pucneš prstima postaje 3-5-2, samim tim i 5-3-2, sve u zavisnosti od karakteristika igrača. Ako ti u 3-5-2 jednog "bočnog" štopera igra Aspilikueta, od njega možeš očekivati da u nekom trenutku ode na stranu i postane bek-linijaš, te transformiše sistem.

                            Formacija ne kazuje mnogo sama po sebi, ali odaje jednu stvar u pristupu - gde želiš da izvršiš pritisak na protivnika kada ima loptu. Ako igraš ravnu 4-3-3, po pravilu se vrši pritisak još na defanzivce i zbog toga trojka veznom redu mora da ima pokretljive, agresivne igrače, koji se brzo oslobađaju lopte i ne "petljaju". Trebaju ti tri identična igrača, plastično rečeno, box-to-box kako kažu u Menadžeru. Ne samo vezni igrači, u 4-3-3 ti treba maltene 11 identičnih igrača na terenu, izuzetnih fizičkih mogućnosti i discipline. Zbog toga 4-3-3 ne uspeva na mnogim terenima.
                            3-5-2 puni sredinu i očekuj jak pritisak na vezni red i čovek-čovek markaciju od svih igrača sem libera. 3-5-2 je i "ubila" 4-4-2 zbog toga što si efektivno imao igrača manje u polju.

                            To je sada više ukras i ne govori mnogo, šta god se naškrabalo. Sem, možda, gde će te protivnik pritisnuti kada imaš loptu u posedu, što opet nije mala stvar.
                            Last edited by Crni Đorđe; 26-01-17, 10:19.
                            sigpic

                            Comment


                            • sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X