Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jedini golman koji je to dobio je Lev Jašin i tu se priča završava sa golmanima koji će to ikada dobiti, ovo su druga vremena.

    Ove godine će stvarno biti zajeban izbor. Salah se sjebao na Afričkom kupu, Mane i Firmino nisu taj kalibar, Van Dajk je štoper, Ronaldo mršava sezona individualno, iako je uzeo Seriju A i Ligu nacija, ali Seriju A bi uzeli čak i sa Radonjićem kao starterom, a Liga nacija nije još uvek ozbiljan faktor, tako da bi se trebao gledati čisti kvalitet fubalera, a tu je Mesi još uvek druga dimenzija za sve ostale.

    Da rezimiramo, Van Dajk ili Messi, blaga prednost Mesiju, iako kladionice daju blagu prednost Van Dajku.

    Comment


    • Originally posted by NSG View Post
      To su bile navijacke zelje, klubu je i dalje osvajanje PL primarna zelja pred pocetak sezone i najvazniji trofej.

      Osvajanje LS je odlican parametar za dobijanje ovakve nagrade. Individualne na sirem nivou.

      Uz VVDa, ozbiljan kandidat mi je i Alison ali vidim da ga nema ni u pricama o tome.
      Nemoj pogresno da me shvatis, nemam ja problem sa tim da VVD uzme zlatnu loptu. Zasluzio je. Meni cak i smeta koliko se prednost daje u dodelama individualnih nagrada. VVD i Liverpool su dokaz koliko dobra odbrana bitna i koliko rasterecuje napadace.

      Ono sto meni je smeta je stav pojedinaca kojima je jednog dana najbitnije takmicenje EPL a narednog UCL... da su osvojili Carabao to bi bio najbitniji trofej prosle sezone.

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Nemoj pogresno da me shvatis, nemam ja problem sa tim da VVD uzme zlatnu loptu. Zasluzio je. Meni cak i smeta koliko se prednost daje u dodelama individualnih nagrada. VVD i Liverpool su dokaz koliko dobra odbrana bitna i koliko rasterecuje napadace.

        Ono sto meni je smeta je stav pojedinaca kojima je jednog dana najbitnije takmicenje EPL a narednog UCL... da su osvojili Carabao to bi bio najbitniji trofej prosle sezone.
        Daa, to kazem za parametre individualnih trofeja. U ovoj prici su odvojeni od ovih stavova iz drugog pasusa sa kojima se slazem sa tobom.Uopste mi se nije svidela ta "sreca" navijaca kad su ispali iz kupova. Ipak je urodila plodom, ali takodje je moglo znacajnije uticati na razvoj sezone ali i saamog kluba.
        insta: engleski_dopisnik

        Comment


        • C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

          Comment


          • Originally posted by belgrade_owl View Post
            Nemoj pogresno da me shvatis, nemam ja problem sa tim da VVD uzme zlatnu loptu. Zasluzio je. Meni cak i smeta koliko se prednost daje u dodelama individualnih nagrada. VVD i Liverpool su dokaz koliko dobra odbrana bitna i koliko rasterecuje napadace.

            Ono sto meni je smeta je stav pojedinaca kojima je jednog dana najbitnije takmicenje EPL a narednog UCL... da su osvojili Carabao to bi bio najbitniji trofej prosle sezone.
            Za navijace Liverpul je EPL mnogo bitniji, cak sam ja u jednom trenutku napisao da bi bilo dobro okrenuti se domacem prvenstvu i dici ruke od evrope. Sad nema veceg trofeja u klupskom takmicenju od LSa, i prestiznije je od svake domace lige. Ali u slucaju Liverpula, koji je vec po tom pitanju najtrofejniji u Engleskoj, domace prvenstvo ima mnogo veci znacaj.

            Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
            IMG-20190614-192941
            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

            Comment


            • Transferi fudbalera i nacin na koji novinari objavljuju cenu nekog fudbalera

              Citam vest u vezi Real Madrida i pise u clanku

              Podsetimo, u Madrid su ovog leta stigli Azar (100 miliona), Luka Jović (60 miliona), Eder Militao (50 miliona), Ferland Mendi (48 miliona) i Rodrigo (45 miliona).
              Uvek se pise otkupna cena i samo otkupna cena. Ta cena se formira kada igraci potpisu ugovor, to moze da znaci vrednost nekog fudbalera ali cesto i ne mora. Klub i igrac dogovore super uslove , igrac se zastiti sa milion drugih tacaka ugovora a klub nabije cenu jer mu taj igrac bas odgovora i treba i ne zeli da ga menja. Takodje, zar plata igraca nije osnovno merilo vrednosti, koliko igrac zaradjuje godisnje ? Po tome se vidi njegova prava trzisna vrednost i ako su vec napisali kolika je otkupna cena, logicno je da napisu i koliki je transfer, recimo u slucaju Luke Jovica, 60 miliona ( otkupna cena) + 6 miliona godisnje, to je relevantan podatak .

              Comment


              • Pa otkupna cena je vezana za transfer, to su pare koje ne idu njemu, a koliku će on imati platu je druga stvar
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Originally posted by Nerealan View Post
                  Pa otkupna cena je vezana za transfer, to su pare koje ne idu njemu, a koliku će on imati platu je druga stvar
                  Da, znam ali plata igraca je osnova, njegova godisnja plata a ne otkupnina koja moze biti zanimljiva i bitna, ali nikada se skoro ne spominje . Nejmar je placen koliko 200 i nesto miliona, i stalno se to spominje kao njegova vrednost, a on ima neku drugu platu, nije to njegova vrednost kao igraca, vec je to vrednost otkupnine koju je neki klub zeleo da plati jer mu taj bas taj igrac odgovara ili je jedini na toj poziciji slobodan. Sto znaci kada se napise Nejmarova vrednost je 200 miliona, to je laz, njegova vrednost je 30 ili 40 miliona i to je prava informacija , to je nesto sto zelim da saznam , a otkupna cena nije njegova vrednost, vec je dogovor bio kluba i igraca kod potpisa ugovora i to je jako rastegljivo i zavisi od milion faktora . Kada slobodan igrac nadje klub da li je njegova vrednost 0 ? Njegova vrednost je godisnja plata i to bi trebalo da bude osnovna informacija kod svakog teksta, a dogovor i otkupna cena je nesto drugo .

                  Cesto se desi da neki prosecan igrac dobije super uslove, stavi u ugovor da moraju da mu daju na vreme platu , da igra minimum 80 minuta, stavi za sebe super uslove, ali klub zato stavi da ako ode ranije da mora da se plati 20 miliona, stavi neku ludacku cenu, to je cena koja je dogovor interni izmedju kluba i igraca, nije trziste napravilo,a trziste je napravilo godisnju vrednost igraca i to je ono sto je bitno.
                  Last edited by ekvador; 28-07-19, 11:18.

                  Comment


                  • Nije bas tako crno belo, siroka je tema. Sta cemo sa igracima koji imaju dobre menadzere i izboksuju vecu platu od realno procenjene/zasluzene?
                    Ili sa igracima koji dobiju jacu platu jer su u klub dosli kao slobodni igraci i nije bilo potrebe da se novac trosi na transfer? Da li broj godina ugovora ima uticaj na tu vrednost? Sta cemo sa timovima/ligama gde nema uopste dostupnih ili tacnih vrednosti primanja?
                    insta: engleski_dopisnik

                    Comment


                    • Slazem se, nije ni godisnja plata uvek merilo, ali je opet bitna informacija, odnosno jeste jedina dostupna informacija u vezi vrednosti igraca, i kada se izvestava normalno je da se napise, Nejmar je presao u PSZ za platu od 30 miliona, ugovor je na 5 godina, a otkupna vrednost je 200 . To je informacija a to nikada ne pise vec se spominje otkupna vrednost kao vrednost transfera, sto opet nije tacno jer nije ukalkulisana plata. Recimo to cesto rade sada sa Zvezdom, pa novinari samo napisu " doveden je kao slobodan igrac" , to jeste olaksica, ali ne igra besplatno, njegova vrednost je recimo milion evra, i to se napise a posle ide da nije placeno obestecenje .

                      Godisnja plata igraca bi trebala da bude glavna informacija, ona je glavno merilo vrednosti igraca, trziste ga formira i taj podatak je najzanimljiviji , koliko on vredi godisnje, a otkupna cena je druga informacija.
                      Last edited by ekvador; 28-07-19, 12:13.

                      Comment


                      • Nije godisnja toliko mjerilo kao sto ti sad pises. Vece je mjerilo spremnost drugog tima da otkupi ugovor igraca. To se zove trziste, prosta ekonomija.
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • Jeste postoji licitacija i ko da vise, za igraca pod ugovorom, ali vrednost igraca je njegova godisnja plata, meni je kao citaocu to zanimljivo i bitno, poenta je da kod izvestavanja skoro nikada ne napisu njegovu pravu vrednost nego samo otkupninu

                          Comment


                          • Kod transfera mislim da je ipak otkupna cena glavna informacija. Kakve licne uslove je dogovorio je nesto sto ne treba da se istice ispred onoga koliko je klub dao da bi ga doveo. Pogotovo kad bi tu dodali bonuse i eventualno povecanje plate u slucaju timskog uspeha kao stvari koje bi trebali onda dodatno objasniti. Naravno da je bitno da se naglasi, ali bih ipak prednost dao otkupnoj ceni kao prvoj informaciji koja treba da se iznese pa nakon toga o detaljima ugovora.
                            insta: engleski_dopisnik

                            Comment


                            • Mislim da je vrednost igraca i godisnja plata i vrednost transfera i vrednost bonusa koje taj transfer nosi. Odlican primer je prvo transfer Ibrahimovica u Ajaks iz Malmea. Doveden je za veliki novac u to vreme a po njegovi recima imao je najmanju platu od svih igraca zbog njegovog tadasnjeg menadzera. Ko je citao njegovu knjigu moze i sam da se uveri. Drugi primer je transfer Koundea u Sevilju. Monci kaze da on trenutno nije najskuplje pojacanje Sevilje ali bi mogao da bude. A zasto? Decko je placen 20 miliona, ali njegovom doskorasnjem klubu u slucaju odredjenih uspeha Sevilje sleduje po milion za svaku sezonu. Samim tim, taj transfer vise nije 20 miliona vec mogucih 25. Ekonomija je cudo, i ko je ne poznaje lako se uplete u njene zamke.

                              Comment


                              • Taj Ibrahimovic, kao zverev, nadobudan sa velikim egom, menadzer mu kriv,trener, nikada on pa menadzer predlaze, na njemu je da prihvati ili da kaze ne moze vise, on ionako misli da je najbolji pa moze da vidi transfere drugih igraca . Kod izvestavanja treba da stoji plata igraca, moze i obestecenje i bonusi, a kada mi napisu samo obestecenje kao da me je novinar pljunuo, brate napisi lepo sve sta treba hocu da znam koliko zaradjuje godisnje, kolika mu je vrednost . Isto tako za ocene igraca, pa pre 30 godina su to radili bez interneta, sada retko koji medij koji se bavi sportom ili ima sportsku rubriku napisu ocene igraca
                                Last edited by ekvador; 28-07-19, 13:44.

                                Comment

                                Working...
                                X