Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sto se tice fudbalskog znanja Mesi je tu neka druga dimenzija,niko mu nije ni blizu,ali ako se gledaju igre u sezoni svakako da nisu Mesi i Kristijano trebali da pokupe tolike zlatne lopte,jedne sezone je Bajern dominirao i tada je trebao Roben ili Riberi da uzme tu nagradu,druge je Snajder izdominirao,Cavi,Inijesta,svakako one sezone kad su uzeli sve sa Barselonom i Spanijom,ali ova zlatna lopta je postala neka nagrada za igraca koji je najisplativiji u tom svetu marketinga i tu je Kristijano oduvao konkurenciju,jedino Mesi zahvaljujuci fudbalskom znanju moze da mu parira.

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      mozda ni u jednom trenutku nisu bili najbolji igraci svojih ekipa ali jesu najvazniji
      Ovo je poenta svega. Ali se uvek govori i govoriće se da je to nagrada za najboljeg fudbalera godine i tu svaka dalja priča prestaje da me zanima

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Gledam ovaj azijski kup...Jordan dere Ozije trenutno...ali mi zapade za oko jedan igrac Jordana...Al-Taamari, bas opasan...vidim da je od ove sezone u Apoelu i ima odlicnu statistiku...bas podseca na Salaha...
          "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

          Comment


          • Nisam našao temu o Azijskom kupu, pa ću ovde samo napisati kako je Rajan pročitao ovog.
            Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

            Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

            Comment


            • Nova fudbalska pravila, koja počinju od sledeće sezone.

              Football new rules by IFAB.

              1)No rebounds from penalties: If it hits the post or the goalkeeper saves and it comes back out to the forward, the game will be stopped, there will be no second chance.

              2)Substituted players can leave the field anywhere: This is to stop time-wasting, when a player is taken off they will no longer have to leave the field at the halfway line and can leave the pitch at the nearest point.

              3)No attacking players in the wall:
              This rule prohibits attacking players standing in the wall when a free-kick is being taken, a tactic increasingly employed in recent years.

              4)Coaches will receive cards:
              Currently, coaches only receive verbal warnings for misconduct, but the change will see them receiving yellows and reds as players do.

              5)Accidental handball goal won't stand: Goals scored which have hit a player's hand, deliberate or not, will no longer stand.

              New rules effective from June 1, 2019.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Koja glupost, svašta.. Pa zar treneri ne dobijaju kartone

                Izbaciti samo ofsajd i gotova priča, čuj ne možeš šutnuti ako ti neko odbrani penal, koje besmislice..

                Comment


                • Ovo drugo mi je u redu.
                  Ko je naj sasvim potpuno sasvim najbolji? https://ibb.co/SmC01mT

                  Kad sam bio mali moji su idoli bili Brena, Boba, Doors i Čorba, sada samo Zdravko Čolić.

                  Comment


                  • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
                    Koja glupost, svašta.. Pa zar treneri ne dobijaju kartone

                    Izbaciti samo ofsajd i gotova priča, čuj ne možeš šutnuti ako ti neko odbrani penal, koje besmislice..
                    Kako misliš izbaciti ofsajd? Skroz iz upotrebe?
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Originally posted by z0La View Post
                      Kako misliš izbaciti ofsajd? Skroz iz upotrebe?
                      Naravno

                      Neće biti više pravljenje zamki i ispadanja, ja bih to izbacio ili da postoji samo u 16 metara.. Jer mi je više glupo čim predješ polovinu terena može ti svirati ofsajd..

                      Comment


                      • Meni je ovo sve super. Ne bih ja tu ništa diro.

                        Comment


                        • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
                          Naravno

                          Neće biti više pravljenje zamki i ispadanja, ja bih to izbacio ili da postoji samo u 16 metara.. Jer m ije više glupo čim predješ polovinu terena može ti svirati ofsajd..
                          Meni je to jedno od najboljih pravila. Za njega moraš da uključiš mozak, što dodaje igri dodatnu dimenziju.

                          Bez njega ne bi imao nikakav red na terenu. Timovi ne bi mogli da se kreću u napadu kao što se sad kreću, a ni u odbrani.

                          Presing ne bi više postojao, jer timovi ne bi smeli da napadaju visoko sa mnogo ljudi. Iza bi ostao veliki prostor gde možeš da ostaviš jednog napadača samog da čeka. Igrao bi se verovatno mnogo zatvoreniji fudbal, jer bi se timovi branili duboko.
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Fudbal bez ofsajda bi bio obično ritanje lopte.

                            Jedino što bih promenio i primenio staro pravilo o pasivnom ofsajdu. Ovo sad ostavlja mnogo prostora za manipulaciju....
                            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                            Comment


                            • Ja bih i loptu izbacio ako može. Ali to sam samo ja

                              2. pravilo je na mestu.
                              5. nisam razumeo, jer se ovo misli kada igrač npr. postigne autogol rukom, dosuđivaće se penal ako je u 16, a ne gol? Glupost, onda direktno prkosi pravilu o prednosti

                              ostala pravila ne bih komentarisao
                              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                              До поновног сусрета, твој Швабо

                              mala H2H 2018/19
                              suicide
                              2019
                              velika H2H 2019/20

                              Comment


                              • Prvo pravilo, wtf... Bas ne razumijem zasto...

                                Sent from my Mi A1 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X