Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opšta fudbalska diskusija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Freshman91 View Post
    Maricu, de Lewa poluspic, da l' si pio nesto ??? Klasican golgeter lik, znas ti sta je poluspic ???

    Retko ko bazira igru na dobroj odbrani ??? Covek bre predje tri igraca, otrese ih ko nista jak kao bik, ako ne to, sutne zabije bombu, ako ne to, pas u prazno asistencija, itd itd, daleko svestraniji igrac... Pritisak je druga stvar, ne verujem da bi na njemu bio ogroman, jer on ne bi bio placen 20m kao Lewa, daj boze ako 15m predje, a i to je nemoguce, Viteseu je dosta i 10m, za toliko ce pristati...
    Ja sam taj koji ga gleda redovno, a ti samo povremeno.
    Bas zbog slabe realizacije je po nekima vise za poluspica nego za spica.Ne mislim ima dosta ljudi koji misle kao ja.Nije klasican golgeter covece, i ja i Erik smo ti koje su najvece vrline.Voli da ucestvuje u igri, da ne ceka u sesnaestercu loptu nego se stalno krece, mozes ga poneki put videti kako ide i na 30 m od gola kako bi primio loptu i na taj nacin povukao defanzivce za sobom sto bi njegovim saigracima dalo prostor da se ubace iz drugog plana.Nije isti tip napadaca kao Gomez, pa da ceka da mu se namesti lopta na tacni.Tesko da cemo njega videti na toj poziciji posto vecina timova igra sa jednim napadacem, eventualno ako ga Junajted dovede sto u ovom trenutku cisto sumnjam da ce se to desiti.A i on je u Lehu iz Poznanja vise igrao poluspica nego sto je spica.;)Tu informaciju sam procitao na drugom forumu, ali zbog formacije je pomeren napred kao istureni napadac.

    Tvente je crvsta ekipa u Holandiji, ne verujem sada da bi njih mogao da otrese kao druge ekipe.A i verujem bas da ce preci u Totenhem jer ce tamo biti mnogo manji pritisak nego sto je u Arsenalu.

    Gde ce Vitese da ga proda za toliko kada mu ugovor traje jos dve godine, a njegova trzisna cena je 10 miliona evra.Ocekujem neku sumu izmedju 12 i 15 miliona evra i to sve pod uslovom da neki veci klubovi zagrizu za njega, ovako bez njih mozda ode i ispod svoje cene.

    Comment


    • Само ћу написати, Алтидор једнако 18 голова (сви из игре), толико о тој лиги, свакакви играчи тамо надају голова, што не мора да значи да је Бони "свакакав", али се мало преувеличава.

      Comment


      • Ne moze igrac koji ima povecani radijus kretanja, da zbog tog jednog fakta bude poluspic, za takvu vrstu pozicije daleko moras biti raznovrsniji igrac a to Lewa nije. Nisam nigde rekao da je kao Gomez drvo, i pre sam govorio da je Lewa pokretljiviji igrac, ali ta pokretnost nije dovoljna da on igra poziciju iza napadaca.

        To povremeno je meni sasvim dovoljno, par u Bundesu, par u LS, i imam uvid u karakteristike igraca. On jeste poacher klasicni, ali isto tako masi dosta sansi, ume da promasi nemoguce.

        Vitesse ce oberucke da prihvati 10m kad ti kazem, ljudi nisu videli taj novac nikad u zivotu. Pusti ti cenu na TM, realnost je sasvim drugacija. Max je 15m i to ako se umesaju mnogo jaci klubovi pa da se kolju oko njega, tada se izvlaci novac. Ovako sumnjam da ce ga jaci klubovi traziti sem Spursa i eventualno Arsenala, cujem da se i Njukara pominje. U Bundesu uvek ima zainteresovanih, oni sve kupe iz Holandije...

        Brajki, nemoj da si neozbiljan, kakav Altidore crni...
        sigpic

        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
        -Jürgen Klopp

        Comment


        • Tebi jeste, po meni on nije klasican poacher.Gomeza mi je pao prvi na pamet kada su u pitanju takvi napadaci, dok igra ekipa igra i on.Kad ekipe nema on ne primi ni jednom loptu.Ima dobru tehniku Levandovski, krasi ga lucidnost, ali nema pravi njuh za gol.Poneki put nema pravi osecaj kada da udje u prazan prostor.A i kao sto rekoh voli on da loptu drzi u svojim nogama, ne samo da primi loptu i prosledi drugom igracu.Nije mu ta pozicija strana, prosle i pretprosle je povremeno sa Bariosom cinio tandem, igrao je povucenije u odnosu na njega kao sto u Junajtedu igraju Runi-van Persi.Bas zbog toga sto Klop ne veruje puno Siberu je samo mislim protiv Hanovera igrao poluspica i tada je korektno odradio posao.Juce nisam gledao utakmicu Dortmunda, ali po formaciji je kada je usao igrao isto poluspica.Slicnog je profila kao Muhamed Zidan, mada oni koji su barem povrsno pratili Bundes ranijih godina znaju o kome pricam.Sta po tebi Levandovskom sve fali za poluspica?Da cujem sta imas da kazes.

          Rekoh u zavisnosti od toga ko se bude zainteresovao za njega toliko ce biti placen, pa Njukasl koga je doveo zimus i to ispod cene bas zbog toga sto se niko nije zainteresovao za te igrace.

          Comment


          • Originally posted by freshman91 View Post
            brajki, nemoj da si neozbiljan, kakav altidore crni...
            па управо сам то и ја рекао, какав црни алтидор, а он забо 18 комада у холандији и прећи ће до краја 20 сигурно...не дајем суд о том бонију док се не проба на јачој сцени пошто у холандији знају да доминирају баш просечни нападачи јер се игра ултараофанзивно (што је један од разлога због којег не гледам ту лигу). дакле, нек дође дечак у пл нпр. нек забоде у првој сезони 12+ комада, па да га величамо :d

            Comment


            • Ma kakav Lewandovski i tehnika, nema sanse da on moze da igra poluspica.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Originally posted by Brajkula View Post
                па управо сам то и ја рекао, какав црни алтидор, а он забо 18 комада у холандији и прећи ће до краја 20 сигурно...не дајем суд о том бонију док се не проба на јачој сцени пошто у холандији знају да доминирају баш просечни нападачи јер се игра ултараофанзивно (што је један од разлога због којег не гледам ту лигу). дакле, нек дође дечак у пл нпр. нек забоде у првој сезони 12+ комада, па да га величамо :d
                Ne nego covek ima veceg genijalca iza njega da ga hrani loptama, nije on toliko los. Ali poenta price da sudis jednom igracu po kvalitetima drugih igraca, to mene malko brine. Altidore i Bony su dva univerzuma, ustvari, cela Eredivisie je jedan univerzum, a Bony je iznad tog univerzuma. Nisi ga gledao Brajki tako da tvoje misljenje necu ni da komentarisem... Samo cu ti reci da se za Juve ubio covek...

                Pajo, za mene poluspic je igrac tipa, Rooney, Suarez, VP, Vucko, Joveta. Dakle igraci koji ne moraju striktno da imaju veliki radijus kretanja(jer to nije najvaznija stvar koja cini poluspica), kao sto su u ovom slucaju to Sule i Rooney, vec da ima sposobnost izuzetnog driblinga, odlicne kontrole lopte i odlicnog pasa, bilo kratkog ili dugog, dosta je to komplikovana pozicija jer iole jaci krilni igrac ili 10-ka, moze igrati na takvom mestu. Lewa nije tog kalibra, on je klasican napadac i onako visok najidealniji je za klasicnog spica i nista vise. To sto je on u karijeri igrao tu, nista ne znaci, da li je bio efektivan, to je druga stvar. Cim ga je Klop prebacio na napadaca, poceli su sevati golovi. Protiv Hanovera ono nije bila klasicna SS pozicija, vise je licilo na 4-4-2, jer su on i Siber delovali kao par.

                Pomenuo si Gomeza, kada ne igra Bayern on ne moze da da gol. Mislim da je slicna situacija sa Dortmundom, kada oni ne igraju, tj vezisti, Lewa retko kad moze sam da napravi neko cudo, moze, ali retko.
                sigpic

                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                -Jürgen Klopp

                Comment


                • Levandovski ima sve sem driblinga, a ni tu nije slab.A i nije to da lomi protivnicke stopere, u poslednje vreme mnogo vise gresi zbog zelje kako bi se u boljem svetlu pokazao skautima koje ga prate.I on zna da ce od leta biti u novoj sredini, pa je i to jedan od razloga zasto je sebican u poslednje vreme.Razlog zasto ne igra poluspica cesce je zbog jednog razloga koji sam vec naveo(Siber), a drugi da nije posvecen defanzivnim zadacima i zbog toga kod Klopa igra klasicnog spica.A svi znamo kakav presing Dortmund igra i koliko bi im to stetilo da Levandovski zabusava.I uglavnom ces ga u nebitnim utakmicama videti da i tu igra.Ako ja lazem za Hanover, oni ne lazu.

                  http://www.kicker.de/news/fussball/b...ver-96-58.html

                  http://int.soccerway.com/matches/201...?ICID=PL_MS_01

                  http://sportdaten.bild.de/sportdaten...1,nd1,ne1,jt0,

                  Ovo poslednje je tim kola.Ne mislis valjda da ce najposeceniji sajtovi da ovako sire dezinformacije, kicker mnogo vise ljudi u Nemackoj cene od bilda.

                  Poluspic je pozicija koja polako, ali sigurno nestaje jer u modernim formacijama sve manje se traze takvi igraci i mislim da ce iz sezone u sezonu tu konkurencija biti sve manja i manja jer ce ti igraci ili biti gurani da igraju napadaca ili krilnog napadaca.Levandovski ce igrati poluspica samo kada se juri rezultat i kada se recimo u toj situaciji ubaci jos jedan napadac.Ovako tesko gde god da igrao da ce igrati poluspica, jer retko koja ozbiljna ekipa igra sa dva napadaca.Ako je on klasican poacher zasto bi ga onda Bajern trazio kada takav Gvardioli nece da odgovara tj ne treba mu takav tip napadaca?

                  http://www.youtube.com/watch?v=VJCB8xQqedU

                  2:30
                  Last edited by Ricma; 07-04-13, 20:58.

                  Comment


                  • Cuj sve sem driblinga, nemoj me zajebavati, covek jedva da zna pas dodati, a kamoli da ima oko za pas ili nesto slicno, nemoj me loziti ovde. Tehnika i on ne idu jedno sa drugim, protiv Sahtjora mi je pokazao sve sto sam trebao da vidim, pa i ona finta suta... Nije naravno krkan kao neki napadaci, ali sasvim pristojan, okretan, nista preko toga.

                    I opet si Maricu previse, kako da kazem, novinarski najstrojen. Jesi gledao utakmicu ??? Jer ja jesam bas tu, a Leva je tu tekmu bio klasican napadac, rotirali se njih dvojica stalno. Bio je malo povuceniji, malko, i opet je lose odigrao iako je dao dva gola, ali to nikako nije bila pozicija poluspica, niti se on na toj poziciji puno zadrzavao. Sam kazes da ne voli da vrsi presing i da ne voli da radi defanzivne zadatke, i jos jednom potvrda da on nije za tu poziciju, jer poluspic mora da grize, da bude radnik na terenu, ili da bude cist genije tipa Totti... On nije ni jedno ni drugo. On ne bi nikad trebao da igra tu, jer je klasican napadac i nikako za tu poziciju gde je pokazao da je daleko losiji nego na svojoj poziciji, i ti meni govoris da je on blize poluspicu nego spicu. Ma daj...

                    Reus je igrac koji moze da igra poluspica, pa uporedi njegove kvalitete sa Robertom, pa ces videti o cemu pricam. Klop njega stavlja ponekad na tu poziciju upravo zbog nedostatka klupe i povrede Kube u poslednje vreme. Na poslednjem mecu, nije islo sa Siberom, on usao umesto Leitnera, Gotze umesto Sibera i druga prica, tu ovaj nije igrao SS, iako na TM vidim pise tako.

                    SS nece nikad nestati, jer je to specijalna pozicija za specijalne igrace, prvi predvodnik Totti, pa svi ostali. To je pozicija koja moze da deluje iza, oko, pored napadaca i na krilu, i nije strktno vezana za iza napadaca. Pre ce pozicija klasicnog krilnog igraca nestati, jer upravo se danas ne zna ko je pravi krilni igrac, jer upravo na tim pozicijama imas mesavine SS-a na krilu aka "setajuce krilo", ili 10-ki u formaciji "duple sestice" 4-2-2-2, koju je Mancini koristio sa dve klasicne desetke na krilu, Nasrijem i Silvom.

                    A odkud znas da ga Bayern trazi, i ko tu koga trazi ustvari kada Pep jos nije ni usao u klub ??? Sam si rekao da Pep nece imati slobodu ako dodje, yet ti ovde sam sebe kontradiktujes... Znaci njega ako sada traze, ne trazi ga sigurno Pep, vec ovi iznad sto su iznad menadzera. Plus, Lewa je svakako bolje resenje od Mandzuke. A opet ako Pep bude birao napadaca, on sigurno nece dovesti Lewandowskog, pre ce Bilala staviti kao laznu devetku nego sto ce to uraditi.
                    sigpic

                    “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                    -Jürgen Klopp

                    Comment


                    • Rekao sam ti da sam gledao.Ti tvrdis jedno, a ja drugo i misljenja nam se razilaze.Ja sam video kako je igrao povucenije u odnosu na Sibera i da se ubacivao, Klop nikada ne igra sa dva isturena spica jbt.Slazemo se oko toga zbog toga sto ne kida u defanzivi je veliki minus i sto nije pozrtvovan nego igra vise za sebe i to je glavni razlog zasto nece igrati poluspica.I kome cu da verujem, tebi ili svim pouzdanim nemackim izvorima koji ce govoriti da je tada igrao poluspic?Levandovski kada je dosao se pricalo o njemu da podjednako igra i na poziciji spica i poluspica.A i u prvoj sezoni se vise vodio kao poluspic i to je uglavnom ga pustao da igra u poslednjih 20 minuta kada se u vecini situacija znalo da ce to Dortmund dobiti.Kasnije se povredio Barios i naravno da ce tu uskociti.

                      Klop je pokusao sa Rojsem na pocetku sezone sa poluspicem, nije islo i video je Klop da tu nesto ne stima.Gece se oporavio i njemu je dodelio manje ofanzivniju ulogu u odnosu na Rojsa, dok je ovog gurnuo levo.Ne verujem da ce Dortmund ubuduce igra sa poluspicem u formaciji, jedino kada se juri rezultat.Rojs je igrao tu samo na pocetku sezone, ne znam ni ja kada si ti video njega u skorije vreme da igra poluspica?

                      Kako nije islo na poslednjem mecu, kada je doslo do preokreta kada su usli Gece i Levandovski i to je donelo prevagu na terenu, Klop izvadio Sibera ubacio Lajtnera kako bi mu se takva ofanziva ne bi obila o glavu.Zamenjen je u 83 minutu pri rezultatu 3:2 i naravno da je bitno tada da se sacuva rezultat, ako se da gol odlicno.

                      To ko ga zeli nemam pojma, ali cim toliko pisu o medijima vezano za njega mora da postoji interes Bajerna.Mozes procitati na transfermarketu u glasinama, a i on po meni kao profil napadaca odgovara Pepovom sistemu pa sam zbog toga rekao to sto sam rekao.To je samo moja pretpostavka, a i da se ne lazemo nece oni nikog dovesti od napadaca koji ce ih skupo kostati.I sam Uli Henes je izjavio da nece biti transfera od 40 miliona evra i da je rekao da je to uradio kako bi Dortmund skinuo sa trona.
                      Last edited by Ricma; 07-04-13, 22:53.

                      Comment


                      • Nisi rekao da si gledao mec...

                        Tvrdim na osnovu onog sto sam video, slab ti je on poluspic. To sta se pricalo o njemu, okaci macku o rep, covek ne igra na toj poziciji onako kako bi trebalo, i ne treba tu vise da se gura, sam kazes covece da nece igrati poluspica zbog "lenjosti", zasto bi onda potencirali bilo kakvu pricu o poluspicu ??? Covek nema dobar pas, nemoj da si u zabludi, nije brz preterano, nije dobar dribler, nije kreativan, covek zna da da gol i to je njegovo jedino znanje. Ume da bude raznovrstan po tom pitanju, ali i to sam retko vidjao.

                        Pogresno sam naveo izmene, poenta je bila da je nije islo sa Shieberom, dao dva gola, ali Borussia slaba bila, protiv prejadnog Augsburga, e tek kada je Gotze usao pocelo je da se igra, nije Lewa uneo nikakvu promenu. Cak sta vise, covek nije bio nikakav faktor, tek je dao gol, kada se pomerio na napadaca i kada je Shieber izasao.

                        Na pocetku sezone Reus je cepao kao klasicna 10-ka, dakle nije bio poluspic, jer upravo nije imao vecu slobodu, vec je samo bio u sredini, zato i nije islo, i zato se pomerio na krilo gde je daleko opasniji i gde ima mnogo vise slobode, kao "setajuce krilo", dok Gotze onda najjaci kao 10-ka, a Kuba onaj drugi krilni igrac. 4-2-3-1 je najidealnija formacija, i tu se Lewa nikako ne uklapa kao nekakav poluspic, niti ima karakteristike za tako nesto.

                        Pepov profil napadaca tesko da ces naci, a kamoli da navedes Lewu kao takvog, to je ludost. Lewa ce doci u Bayern, samo ako pomisle da im je potreban napadac uopste, jer Pep lagano moze svoj sistem da bazira npr na Mulleru koji moze cepati kao "false 9". Oni ako osvoje sve ove sezone, pojacanja im nisu potrebna.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Ja pricao za mec sa Hanoverom, mislio sam da je taj mec tema razgovora posto sam dole okacio linkove sa tog meca, a i ceo pasus mi se odnosio na Hanover ne na Augzburg.Ja pricam samo kako je bilo, niko u Dortmundu nije sanjao da ce Levandovski da se ovako probio i da bude najbolji spic Bundeslige.Bariosova povreda mu je pomogla da se probije i da se razvije u odlicnog spica.

                          Citam sa drugog foruma postove, a oni kazu da su Gece i Levandovski donelu prevagu, pogledao sam cak i duze hajlajtse.Siber je dao dva gola i ne znam zasto si ignorisao to sto sam rekao.Resio Klop da vise ne srlja i opredelio se da izvede Sibera kako bi ojacao vezni red i kako ne bi primili gol iz kontre.Preokrenuli su vec tada, a i pola prve postave im je bila promenjena i igrali su igraci koji su dobijali sansu na kasicicu+oni koji nisu poceli mec.Cak ni Vajdenfeler nije branio na golu.Ja ne znam sta si ocekivao od njih, ali dobro i da su imali i vodjstvo uzevsi u obzir ko im je igrao juce.

                          Dzaba mi pricamo, kada je Rojs tamo igrao samo prinudno i to zbog toga sto se Gece oporavljao od povrede, nije bilo nikakvih rokada po tom pitanju.A i ne znam da li je Rojs igrao OM u Menhengladbahu, daleko od toga da mu je ta pozicija strana, ali dugo nije tu igrao.Po meni Roj nije ni za tu poziciju, mnogo vise ces od njega izvuci ako igra krilo nego u sredini.Gde sam ja rekao da ce Leva u takvoj formaciji da igra poluspica?Rekao sam u kjim situacijama ce se desiti, sto se zapravo i desavalo.Naravno da ce u vecini formacija da bude klasican spic.To sam i ja govorio da je ta formacija najbolja za njih, Leva spic, Gece OM, Rojs levo i Kuba desno.Jednom recju poezija.

                          Comment


                          • Ja sam ti odgovorio za Hanover i dodao Augzburg... Igrala je druga postava, ali tek kada je Gotze usao videla se promena u igri. Nisam ja nista ocekivao, mene Dortumund ne zanima, interesuje me samo igra Lewe na toj poziciji. Shibier je dao dva gola, i taj drugi izjednacujuci, ali je igra bila nistavna. Ja to uopste nisam ignorisao, pa ja sam prvi i naveo taj fakat.

                            Ne znam sta je to Lewa uradio da bi se stavio u isti kos sa Gotzeom u tom "preokretu" sem sto se na kraju upisao u strelce. Gotze je ubrzao igru i dodao borbenost u tom presingu koji je bio jadan ceo mec.

                            Igrao je prinudno, i nije imao slobode u igri, kao sto je to imao u 'Gladbachu, citaj bio je kreator klasican, a on nije za takvu vrstu role, nije covek 10-ka. Tamo je rokao kao klasican SS, izlazio na krilo, bio u sredini, isao napred, to su osnovne kretnje jednog poluspica. Reus i ne treba u Borussiji da igra SS, jer onda Gotze trpi na krilu, obicnom rotacijom, obojica su duplo bolji i tu se pobogu slazemo, ali Reus u bilo kojoj drugoj ekipi koja cepa sa SS, evo npr Utd ili Atletico Madrid, savrseno bi se uklopio, i tu je razlika izmedju njega i Lewe. Nisi ti rekao nista, vec sam ja napomenuo sta je najbolje za Dortmund, da tu nikakav poluspic ne treba da igra, niti eksperimentisanje sa Lewom na toj poziciji, jer on u ozbiljnijim utakmicama tu nikad nece igrati, a i ako bude igrao, to nece liciti na bog zna sta.

                            Meni samo nije jasno zasto zaobilazis da mi kazes zasto je Lewa vise poluspic nego klasican spic, mene to interesuje ??? Na osnovu kojih karakteristika, dobrih partija ti zasnivas to misljenje, kada je covek eksplodirao kada je upao na napadaca ??? Stvarno mi nije jasno...
                            sigpic

                            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                            -Jürgen Klopp

                            Comment


                            • Rekao sam dole u jednom od mojih postova koje su karakteristike zbog kojih je vise vukao na poluspica ili spica, ali tebi ocigledno nije dovoljno.Levandovski je igrao u Lehu i jednu i drugu poziciju, citao sam to negde.U prvoj sezoni naravno nista nisam mogao da naslutim posto je neki put zamenjivao Bariosa, a neki put Kubu ili koga vec i tada nisam bio siguran sta mu vise lezi i nije se moglo naslutiti tada, ali nisam ni sanjao da ce toliko golova u prvoj polusezoni da nabije na svoj konto.Ma kolko god da je tada dao, toliko se ispromasivao.Bas zbog te lose realizacije tada su neki govorili(ne ovde na forumu) da je vise za poluspica nego za spica.Ali posle je popravio realizaciju i ne prica se puno o tome, to mu je sekundarna pozicija i tako ce ostati.Igrace samo kada treba da se juri rezultat, taj ocajnicski pokusaj trenera kada ubacuje jos jednog napadaca i baca karte u napad.Obojica smo se slozili oko toga da nije posvecen defanzivnim zadacima i da bas zbog toga njega necemo videti na toj poziciji, barem ne u Dortmundu.

                              Comment


                              • Pa brate, ne mora da znaci ako masi puno da zbog toga ide na poluspica, pa gde je tu logika ??? Pusti te druge sto pricaju, daj mi svoje misljenje, pa ne formiras ga valjda na osnovu tih drugih sto su tamo negde rekli...

                                Ima dosta golova na svom kontu, i to sto je promasio govori o njemu, ne da je poluspic, vec da nije dovoljno velika klasa da bude, ne znam, napadac extra klase. Jer on da je pogadjao pola sto je promasio, bio bi medju najboljim napadacima golgeterima sveta. Ako popravi to svoje sutiranje, moze biti rasni golgeter, pravi onaj nabijac vrhunske klase, ali on kao igrac i prica o nekakvom poluspicu ne pije vodu, niti ce ikad piti, gde god da zavrsi.

                                Pa kako ja njega da zamislim da mi igra iza Falcaa ili Van Persija kao SS ??? Ne pije vodu nikako...
                                sigpic

                                “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                                -Jürgen Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X