Announcement

Collapse
No announcement yet.

KRK 2020

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miovrag View Post
    Pa kako koji druze,Covica. Vidim da su im sudije krive pa rekoh red je da se oglase...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Verovatno se ovo neće svideti objektivnima ali ovako situaciju Pejdž vs Panter vidi Drakon (sudija) koga nema više na ovom forumu

      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

      Comment


      • Situacija sa Gistom je ipak faul. Nije igrao do kraja odbranu telom, koristio je levu ruku.

        Ova situacija sa Panterom svakako nije čista.

        Na svakoj utakmici imate ovakve duele i uglavnom sudije puste igru. Ovde i Pejdž koristi ruke, što nema pravo.

        Al iskusno je ovo odradio, u trenutku kad je Panter krenuo da se izvlači takođe koristeći ruke iskoristio je priliku za pad.

        A i malčice ga je cimnuo Panter, taman dovoljno da se pojača utisak. Ovde sudije može se reći i nisu pogrešile.

        Pogrešio je Panter. U ovako važnom momentu uvek se ruke drže visoko, on je trebao biti taj koji će navući Pejdža na faul.

        Greška je bila faul Brauna. Ono ili je faul u napadu Voldena ili pusti igru.

        Bila je greška i faul u napadu Berona. A sumnjiv mi je i Mozli kad je Jaramaz u produžetku pogodio trojku.

        Delovalo mi je da je napravio faul nad Đenkom.
        Last edited by Karamazov; 17-02-20, 16:39.

        Comment


        • Karamazov sve objasnio. Bukvalno kako i ja mislim. Sa tim da bih ja napisao da je ispao glup ...
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment




          • Pogledajte Davidovca kako je pametno odmah krenuo da podiže ruke.

            Panter je ispao glup, jbg.

            Comment


            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
              Verovatno se ovo neće svideti objektivnima ali ovako situaciju Pejdž vs Panter vidi Drakon (sudija) koga nema više na ovom forumu

              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
              33.5
              Čuvanje igrača koji ne kontroliše loptu

              Igrač koji ne kontroliše loptu ima pravo da se slobodno kreće po terenu za igru i zauzme bilo koji položaj koji nije već zauzeo drugi igrač. Kada se čuva igrač koji ne kontroliše loptu, elementi vremena i rastojanja se primenjuju. Igrač odbrane ne može da zauzme položaj toliko blizu i/ili tako brzo u putanji protivnika koji se kreće, da ovaj nema dovoljno vremena ili rastojanja bilo da se zaustavi ili promeni pravac. Rastojanje je direktno srazmerno brzini protivnika, ali nikada nije manje od 1 normalnog koraka. Ako igrač odbrane ne poštuje elemente vremena i rastojanja prilikom zauzimanja svog početnog pravilnog položaja čuvanja i dođe do dodira sa protivnikom, on je odgovoran za taj dodir. Jednom kad uspostavi početni pravilan položaj čuvanja, igrač odbrane može da se kreće da bi čuvao protivnika. On ne sme da ga sprečava da prođe, ispružajući ruke, ramena, kukove ili noge u njegovu putanju. On može da se zaokrene unutar svog cilindra, da bi izbegao povredu.
              http://www.kss.rs/wp-content/uploads...-igre-2014.pdf
              U prilog ovome što moj forumski prijatelj Drakon piše...ipak, za prosutim mekom ne treba žaliti već ukazati onim (ovde sad ide Miličić o sudijama, da ne postavljam klip) da više ne prave takve gluposti i greške s namerom da jedan tim oštete.
              Last edited by nebitan; 17-02-20, 17:40.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by Karamazov View Post


                Pogledajte Davidovca kako je pametno odmah krenuo da podiže ruke.

                Panter je ispao glup, jbg.
                I tu je bio faul malog Trife.
                Spoiler
                Ako mi časi smrti postanu bliski,
                I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                Nije umio da odstupi,
                Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                Pao unapred, a ne unazad,
                I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                Uračunato i u moj pad.

                Comment


                • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                  Verovatno se ovo neće svideti objektivnima ali ovako situaciju Pejdž vs Panter vidi Drakon (sudija) koga nema više na ovom forumu

                  Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                  Objektivan je u pm. Svako se dns naziva sudijom i njegovo misljenje je vjerodostojno

                  Comment


                  • Originally posted by Mrkela View Post
                    Objektivan je u pm. Svako se dns naziva sudijom i njegovo misljenje je vjerodostojno
                    Da si se bar potrudio da pročitaš ovo pravilo koje je @Ganac postavio pre nego što si se dohvatio tastature...

                    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                    Comment


                    • Sta se lozite,zar kup nije takmicenje koje Covic poklanja,nadoknadice on sve to kad bude bilo bitno,u ABA ligi,takmicenje kojim gospodari.

                      Comment


                      • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                        Da si se bar potrudio da pročitaš ovo pravilo koje je @Ganac postavio pre nego što si se dohvatio tastature...

                        Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                        Ma prijatelju, užasno je što ni ne žele da vide ono što bi i Filipu Višnjiću bilo jasno.
                        Evo boldovao sam i povećao da mora videti (ako želi).
                        Last edited by nebitan; 17-02-20, 17:41.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • @Karamazov

                          Kad bi se to sviralo što se sudilo Gistu , teško da bi se neka utakmica završila... Malo bi bilo 12 igrača



                          Ovu drugu situaciju je objasnio Ganac


                          Nemam nameru da bilo koga ubeđujem u kvalitet sinoćnog deljenja "pravde"... Samo nemam baš puno razumevanja za tzv realne zvezdaše

                          Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                          Comment


                          • Ja se slažem sa tobom u vezi pravila, jer zaista kad bi se sviralo po pravilima retko koji igrač bi završio utakmicu.

                            Moj komentar pogotovo u vezi Pantera je više na ocnovu iskustva nego što sam se oslonio na pravila.

                            Toga je morao biti i Panter svestan a ne da poput đaka prvaka ovako naivno nasedne na mamac.

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Ja se slažem sa tobom u vezi pravila, jer zaista kad bi se sviralo po pravilima retko koji igrač bi završio utakmicu.

                              Moj komentar pogotovo u vezi Pantera je više na ocnovu iskustva nego što sam se oslonio na pravila.

                              Toga je morao biti i Panter svestan a ne da poput đaka prvaka ovako naivno nasedne na mamac.
                              Super, ako je takav kriterijum pa držanje (evidentno) od strane Pejdža i malog Trife nije faul, onda ni kontakt Berona noktom nije faul za 2+1 ili onaj kontakt Gista, zaista je smešno imati različite kriterijuma na dva kraja terena.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Faul Gista je stvarno bio, to se na prenosu vidjelo i to su bila 2 kontakta, ovi uglovi bas i nisu najbolji za gledanje, al ko je gledao prenos vidio je situaciju.
                                Sto se faula Pantera tice, ne mogu snimak da nadjem, pa ne mogu 100posto da kazem, ali vi citirate pravilo dok se igrac krece, a Panter se u ovoj situaciji nije kretao, a kad je krenula kretnja igraca odnosno ubacanje lopte, Panter rukama gura svog cuvara i time pokusava da izgradi svoju poziciju da primi loptu. Tako me sjecanje sluzi, ne kazem da je ispravno, al meni se tako ucinilo.

                                Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X