Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2020 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 40:15 View Post
    koji problem?
    Prvo pije pa mezi..

    Comment


    • Originally posted by 40:15 View Post
      koji problem?
      Pevaljka.

      Comment


      • Australian Open 2020 - Prognoza

        https://www.youtube.com/watch?v=7qVzry2SmI0

        Comment


        • sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Patnja ko i svaki put kad ES prenosi

            Listings in global territories:

            Africa: BeIN Sports, EuroSport, SuperSport

            Asia Pacific & Oceania: ESPN, Fox Sports, Nine, BTV, CCTV, FBC, SINA, GDTV, QIY, NHK, Sky Sports, Sony Six, W_O_W_O_W

            Canada: TSN, RDS

            Central Asia: EuroSport, Sony Six

            Europe: EuroSport, ServusTV

            Latin America & Caribbean: ESPN

            Middle East: BeIN Sports, EuroSport

            United States: ESPN, ESPN+, ESPN3 and Tennis Channel

            Comment


            • Castim analize

              Beretini-Heris: Trebalo bi ovo Beretini da dobije u 3-4 seta,ovog Herisa sam gledao jednom i nista posebno nije pokazao.Jako teska sezona ceka Beretinija ako hoce da ostane u top 20,top 10 je po meni nemoguca misija jer mnogo jakih igraca kuca na vrata.

              Carbaljes Baena-Berankis: Carbaljes po mom misljenu ovo dobija,on je makar sposoban drzati lopticu u igri. Berankis je ocajno poceo sezonu u Dohi izgubivsi od Ikela a ove godine ga mozda ceka i ispadanje iz top 200 jer ce igrati atp turnire a brani ogroman broj poena sa celendzera.

              Evans-Mekdonaldobija ovo Den,em je u odlicnoj formi em se njegov danasnji protivnik vraca nakon duge pauze i sigurno nije u stanju dobiti ovako dobrog igraca na startu.Evans je jedan od najzanimljivijih igraca na turu,sa 175cm ima odlican servis i igra napadacki tenis i moze biti jako nezgodan za svakoga.Primjetio sam jos da nijedan mec ne dobija i ne gubi lako bez obzira na protivnika tako da mozemo ocekivati i neki tajbrejk veceras.

              Nisioka-Djere: Male su sanse Djerea protiv omalenog japanca koji je ipak bolji igrac na betonu a mislim da mu Djere i odgovara po stilu igre jer nije nesto posebno agresivan i daje mu mnogo ritma. Laslo mora jako dobro da servira jer je ipak 18 cm visociji i tu mora da napravi prednost ako hoce u drugo kolo. I njega ceka teska sezona jer brani puno poena sa sljake i ne bi trebao sebi da dozvoli da dodje na te turnire sa niskih samopouzdanjem.

              Pelja-Smit: Nece ovde biti problema za Gvida koji je imao odlicnu proslu sezonu kakav god da je trenutno njegov nivo to ce biti dovoljno za Smita koji ne zasluzuje da igra grend slem ali eto domaci je igrac.

              Kveri-Coric: Prvi mec koji je 50-50 jer je ipak pitanje kakvo je stanje sa zdravljem Corica a vidjeli smo i na atp kupu da mu ni forma nije na nivou. 2 igraca koji imaju odlicne servise(ali na drugaciji nacin) ali i veliku muku sa forhendom koja je Kverija kostala bolje karijere a Bornu ce izgleda kostati.Mislim ipak da ce Borna uspjeti ovo da izvuce jer ima kudikamo bolji ritern i kretanje i to bi moglo da presudi.

              Safat-Barere: Francuz je zanimljiv igrac i klasican predstavnik njihove olraund skole,dosta podsjeca na Benetoa recimo stim sto mislim da ce ipak osvojiti atp titulu. Veliki je favorit danas bez obzira sto je Safat lagano prebrodio kvalifikacije a takvi su uvijek opasni u prvom kolu.

              Sapovalov-Fucovic: Sapovalov se konacno trgao i zaigrao kako se ocekuje od njega,nije nesto dodatno upapredio svoje dobre strane ali mane uspjeva mnogo bolje da sakrije.Juznji je bio odlican igrac ali ce izgleda kao trener biti jos bolji,jako bitno i za njega sto sa prvim igracem uspjeva da postigne rezultat. Nisam neki ljubitelj igre Fucovica ali mu se mora priznati da je jak fizicki i da moze dosta toga da stigne,servis mu je velika mana i pored dosta dobre visine.

              Albot-Raonic:Pravi test za Milosa da vidi gdje je u ovog trenutku,Albot se dobro krece i malo poklanja tako da ce Raonic morati dobro na namjesti ruku i samo servis mu nece biti dovoljan.

              Lopez-Bautista: Felisijano i dalje moze da dobije poneki mec ali prevelik je zalogaj za njega Bautista u ovom stadijumu karijere. Mnogo je bolji sa osnovne linije Agut i tu Lopez moze da mu uzme 1 od 5 poena tako da je sve jasno u ovom mecu.

              Siner-Pursel:Siner nije bas najbolje otvorio sezonnu ali dobro,porazi su od igraca od kojih se moze izgubiti. Ne sumnjam da veceras dobija svoj prvi od ko zna koliko grend slem meceva.U drugoj rundi moze da ide na Sapovalova i to bi bio odlican mec ako do njega dodje.

              Edmund-Lajovic: Lajovic je dobro odigrao Atp kup ali nije me kupio igrom tako da mu ne dajem bas velike sanse protiv Edmunda koji mu ne lezi.Morace Dusan da spremi bas dobru taktiku i da izbjegava Edmundov forhend koliko god je to moguce.

              Garin-Travalja: Garin je dobar igrac na sljaci ali na betonu mu nikako ne ide.Travalja je imao odlicnu pripremu za ovaj turnir na celendzeru gdje je odigrao finale tako da njemu dajem blagu prednost.

              Opelka-Fonjini: Jedan od derbija dana i potencijalno mec u 5 setova.Opelka je sposoban isporuciti 30-tak asova a servis gejm u kom Fabio izgubi zivce i podpomogne sa par duplih gresaka uvijek moze doci tako da ima cemu da se nada. Naravno,Fonjini je RF za amerikanca igracki ali kod njega su motivacija i fokus stalni problem. Da dodam jos samo da pobjednik ima fin zrijeb.

              Sangren-Trungeliti: Sangren uvijek na pocetku sezone pruze najbolje partije a prosle godine je uzeo turnir u Ouklandu gdje je igrao tenis za top 20. Trebao bi i veceras proci iako protivnik nije lak jer prosao 3 meca kvalifikacija i dobro igra na sporom betonu.

              Cilic-Mute: Cilic nastavlja da pada ali i dalje ne odustaje i sigurno ce se on kad tad vratiti u top 20 za pocetak jer ipak cini se da nije on jos sve rekao i da ima tu jos tenisa.Imace bas teskog protivnika koji dolazi prepun samopouzdanja nakon finala u Dohi. Mute iako nije visok igra napadacki tenis i sigurno ce muciti Marina a tim svojim uglovima koje je u stanju da pogadja sa oba krila.

              Halis-Krajinovic: Mislim da nece biti previse problema za Filipa iako se nije proslavio u Dohi. Halis je lagano prosao kvalifikacije ali nije tu bilo nekog tezeg protivnika a i on mi je nekako vise igrac za dvoranske celendzere. Ne moze on probiti Krajinovica sa osnovne a servis ce ga kad tad izdati.

              Dzonson-Federer: Mogao je i laksi zrijeb za Rodzera da bude u prvom kolu ali mislim da nije lose ni ovako cisto da vidi u kakvoj se formi nalazi. Dzonson je uzeo celendzer prosle sedmice ali tesko da moze ovde bilo sta da napravi sa svojim limitiranim setom.Jednostavno isuvise je tu mana pocevsi od drugog servisa do bekhenda koji je jedan od najgorih u top 100 a i nije bas Stiv poznat kao igrac koji skida favorite pogotovo na velikim turnirima.

              Tomson-Bubljik: Jedan igrac poznat po brkovima a drugi po ogromnom broju duplih servis gresaka. Salu na stranu jos jedan tjesan mec i mogucih 5 setova. Trebalo bi da je Bubljik favorit ali ako ga stane servis bice mu tesko jer Tomson zna da drzi lopticu u terenu a i on sam da odservira poprilican broj aseva.

              Anduhar-Mmo: Pablo ako je zdrav je ok igrac na sljaci i sporom hardu i mislim da ovde prolazi iako ovog Mmoa nisam bas mnogo gledao. Vidim da je bio dobar junior ali za sada nema nijednu pobjedu na slemovima sto svakako nije bas sjajno za jedno 22godisnjaka.

              Davidovic-Gombos: Fokina je pokazao prosle sezone u par navrati da moze biti opasan na sljaci ali servis mu je rak rana. Gombos se prosetao kroz kvalifikacije tako da prednost ide njemu.

              Hurkac-Novak: Od Hurkaca ove sezone ocekujem ulazak u top 20,igrac sa zanimljivim stilom koji igra vise na osjecaj a ne na snagu. Servis i osnovni udarci su mu ok ali voleji i drop sotovi su zaista nesto posebno kod njega.Novak je solidno poceo sezonu,na atp kupu iznenadio Pelju ali mislim da nema sanse.

              Dimitrov-Londero: Dimitrov je odigrao dobro na atp kupu i ovde se sigurno nada drugoj sedmici koja bi bila sasvim solidan uvod za eventualni povratak u top 10. Ovde je veliki favorit a i protivnik je u bas losoj formi.

              Kukuskin-Polmans: Kukuskin ako je zdrav lagano odradjuje ove igrace bez servisa koji samo prebacuju lopticu i pustaju ga da radi sta hoce. Tako bi trebalo da bude iako australijanci dosta grizu na domacem terenu.

              Pol-Majer: Pol je odlicno poceo sezonu u kojoj bi trebalo da udje u top 50 najmanje tako da je druga runda za njega ovde prosto moranje. Majer je solidan ma sporom hardu ali nije bas morao da izgubi prva 2 meca u sezoni od sljakasa.

              Ito-Ginesvaran: Ginesvran bi trebalo da dobije jer 3 meca u kvalifikacijama traze mnogo pogotovo kada protivnik ipak celendzer igrac.

              Kolsrajber-Djiron: Koli dobija,klasa je on za ovog Djirona koji je jos jedan u nizu americkih igraca bez servisa koji se motaju tu oko 100-150 mjesta ali jednostavno nemaju kvalitet za nesto bolje.

              Milman-Imber: Ugo bi trebalo da je umoran i ispraznjen nakon prve titule ali Milman je bas los u zadnje vrijeme ali domaci teren mu je najbolja prilika da proigra.

              Paire-Stebe: Ici ce ovo na veliki broj setova najvjerovatnije jer sa Paireom ne moze drugacije.Stebe se mucio tokom cjele karijere sa povredama ali cini se da je konacno zdrav i solidno je poceo sezonu tako da moze da iznenadi nepredvidivog Francuza.

              Svarcman-Heris: Dobija ovo Diego,odigrao je solican atp kup a Heris ce biti jako umoran nakon finala u Adelejdu tako da je ovo jedan od najjasnijih meceva.

              Cicipas-Karuso:Nema sanse Karuso ovde,isuvise je ozbiljan igrac postao Stefanos da sebi dopusti probleme ovde a i Italijan cini mi se vise voli sljaku.

              Struf-Djokovic: Kao i za Federera i Djokovicu je mogao laksi protivnik u prvom kolu. Struf ima odlicnu sezonu iza sebe ali cisto sumnjam da moze da je ponovi mada mu ni taj nivo nece biti dovoljan za nesto vise za ovakvog Novaka.

              Comment


              • Zar je spor hard? Zar ga nisu menjali prvi put posle 2008. i da je sada kao u Parizu, Londonu i Bazelu?
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Za mene svaki hard koji nije u dvorani spor. Ovde ce da bude neka srednje brza podloga recimo.

                  Comment


                  • Ajmo mali kviz. Pogledajte nacin na koji su napisana slova Melburn na sledece dve slike:

                    2010.jpg2020.jpg

                    Prva slika je iz 2010. a ova druga sa danasnjeg meca iz 2020. Koje godine su organizatori AOa promenili nacin na koji se pisu slova MELBOURNE?
                    Budite iskreni, nemojte da guglate. Da vidimo koliko vas je zapazilo ovaj detalj

                    Comment


                    • Recimo 2014.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Recimo 2014.
                        Ajde sacekacu malo da jos neko proba da pogodi pa cu da kazem tacan odgovor :P Doduse nije tesko da se pronadje na netu.

                        Inace i ja nisam znao ovo, slucajno mi je jutros palo na pamet. Mislim da nije lak detalj da se zapamti. Svaka cast ako je neko primetio.
                        Last edited by 147; 20-01-20, 10:00.

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          Ajde sacekacu malo da jos neko proba da pogodi pa cu da kazem tacan odgovor :P Doduse nije tesko da se pronadje na netu.
                          2013
                          There's something wrong with me chemically
                          Something wrong with me inherently
                          The wrong mix in the wrong genes
                          I reached the wrong ends by the wrong means
                          It was the wrong plan
                          In the wrong hands
                          With the wrong theory for the wrong man
                          The wrong lies, on the wrong vibes
                          The wrong questions with the wrong replies

                          Comment


                          • Da to sam bas danas zapazio ponovo, 2017. su promijenjena slova, sjecam se da sam isao da se sisam i zastao, zamislio se te rekoh sebi, hej Vladane, zar su promijenili slova na AO od ove godine? I zaista jesu bila. To je bio 23. januar 2017. kad sam primijetio, a vjerovatno su promijenjena i ranije.
                            sigpic

                            Comment


                            • Znaci, Shapovalov i Fonjini vec pobjegli iz Fedjine cetvrtine. Ljepoota...

                              Comment


                              • Inace su pretnja, bestraga
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X