Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2020 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Australian Open 2020 (glavna tema)

    Krvavo nebo nad Australijom..



    Intenzivni sumski pozari sirom australijskog kontinenta (koji su do sada usmrtili preko milijardu zivotinja i unistili preko 10 miliona hektara sume) prijetili su da ugroze i jedan od najvecih teniskih turnira - Australian Open 2020. Najvecu prijetnju po igrace predstavlja znatno povisena toksicnost vazduha. Ipak, buduci da se radi o dogadjaju koji ima reputaciju najbolje organizovanog grend slem turnira, ljubitelji bijelog sporta su uvjereni da ce zdravlje igraca biti prioritet za organizatora.

    Pocetak turnira je zakazan za ponedeljak 20. januar, a finale za nedelju 2. februar. Kvalifikacije ce se igrati od 14. do 17. januara.
    Zrijeb je zakazan za cetvrtak, 16. januar.

    Australian Open ima cak 3 pokrivena terena. Ove godine se svecano otvara i Practice Village, mjesto osmisljeno s ciljem da se igraci i navijaci zblize kao nikada prije. Ovo ce biti prvi AO na kome ce igraci igrati na GreenSet betonskoj podlozi. Takodje, ovo ce biti prvi grend slem na kome ce se Hawk Eye implementirati na svim kvalifikacionim mecevima, na svim terenima. Video igrica AO Tennis 2 izasla je 9. januara.

    Aktuelni sampioni u singlu su Novak Djokovic i Naomi Osaka.



    Ove godine se muska konkurencija cini jacom nego ikada. Mnogo mladih momaka koji pruzaju fantasticne partije na betonskoj podlozi, dok su velikani ranjivi, u godinama.. Ali stari lisci umiju maestralno da tempiraju formu i zato su poslednjih cak 12 slemova zavrsili u njihovim rukama. Da li ce broj 13 biti (ne)srecan i za koga, vidjecemo...

    U proteklih 16 godina su na AO cak 13 titula podijelili Federer i Djokovic. Preostala 3 trofeja su "razgrabili" Marat Safin (2005), Rafael Nadal (2009) i Stan Wawrinka (2014).



    Zvanicna internet stranica: https://ausopen.com/

  • #2
    Ajd pa neka nam je sa srećom!

    Idemoooo
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • #3
      Andreescu se povukla, jos uvek se nije oporavila od povrede, to dosta znaci jer ce zbog toga Serena da bude top 8 nosilac

      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • #4
        Kakav žreb priželjkuju Rodjini fenovi?
        SF-Nola ili Rafa?

        Comment


        • #5
          Totalno je nebitno jer je to predaleko, meni je mnogo bitnije kakva ce prva 4 kola da mu izgledaju, posebno sto dolazi bez zvanicnog meca na slem.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • #6
            Nola, mada ce Rodzer zavrsiti pre SF ovaj Slem, tako da je svejedno.
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • #7
              Originally posted by bojanaBG View Post
              Totalno je nebitno jer je to predaleko, meni je mnogo bitnije kakva ce prva 4 kola da mu izgledaju, posebno sto dolazi bez zvanicnog meca na slem.
              Pa jel on bas 2017-e dosao na AO bez i jednog meca od polufinala Wimbledona 2016-e i onda ih sve pokidao, sve sa Rafom na kraju? Neka ta prica..

              Comment


              • #8
                Ja ne bih voleo Federera u žrebu, mislim da će Medjed ispasti pre SF tako da nikako Rodja i voleo bih da izbegnemo Kirgiosa.
                Sve ostalo može.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Joker View Post
                  Pa jel on bas 2017-e dosao na AO bez i jednog meca od polufinala Wimbledona 2016-e i onda ih sve pokidao, sve sa Rafom na kraju? Neka ta prica..
                  Ali igrao je HC i imao je neke meceve u nogama, sad nece imati niti jedan.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • #10
                    Šta je razlog zašto nije igrao ni jedan meč?

                    Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Weltschmerz View Post
                      Šta je razlog zašto nije igrao ni jedan meč?

                      Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
                      Pretjerao sa egzibicijama, valjda.

                      Comment


                      • #12
                        Pa bio je na onoj turneji i zbog toga je kasnije otisao na odmor, kasnije poceo pripreme i onda je otkazao ATP Cup.
                        Ja sam ocekivala da se pojavi i odigra jedan mec na Kooyongu, ali izgleda da nece ni to...u svakom slucaju, meni je drago sto je otkazao ATP Cup, njemu je svezina potrebnija od meceva, samo se nadam da ce imati dobar zreb u prva 2 kola, da ne naleti na neke mine, tipa Anderson...
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • #13
                          Novak je prosle godine zavrsio Rogerovu godinu na Wimbledonu. Praktično ga je obrisao sa Toura za 2019.godinu. Dovoljno se Feđa odmorio. Adekvatan žreb za prvu nedelju šalje ga daleko, po mom mišljenju u finale. Malo jači protivnik u 4tom kolu je sasvim dovoljno zagrevanje za završnicu.

                          Slem je Slem. Žreb će odlučiti. Ko dobije više ovih omladinaca taj će najviše da se izmori. Ostali profitiraju. Uz malo sreće gledamo Đoković Federer finale.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Weltschmerz View Post
                            Šta je razlog zašto nije igrao ni jedan meč?

                            Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
                            Krenuo vozom pa zakasnio, shebala ga ona mala Greta

                            Comment


                            • #15
                              Spominjali su neku promjenu podloge na AO ove godine, da li je to ova sa ATP cupa ili ce biti drugacija?

                              Comment

                              Working...
                              X