Announcement

Collapse
No announcement yet.

Australian Open 2020 (glavna tema)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Je l' zna neko kolika je kvota na Novaka da ce uzeti RG? Da se obogatim.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      Je l' zna neko kolika je kvota na Novaka da ce uzeti RG? Da se obogatim.
      Mislim da sam video 5. Na Rafu je manja a na Thiema mozda 6. Gledao sam one americke, pa sam mozda izgresio, ali cini mi se da je na Novaka 4/1.


      edit: proverio sam, malo je manja: 13/4, a na Thiema mizerno veca. Na Rafu ispod 2 kvota.
      Last edited by mark !t zer0; 04-02-20, 17:01.
      sloboda ili ništa

      Comment


      • A da Rafa nece osvojiti? Kolika je za to kvota?
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • e pa jbg, ne znam, ali je oko 1.9 da hoce, kontam da je onda tolika i da nece.

          Djokovicu i Thiemu se daju podjednake sanse, tipa na Thiema je 14/4. Jedino jos postoji kvota za Tsitsipasa ivde gde sam ja gledao, i to 19.
          Last edited by mark !t zer0; 04-02-20, 17:04.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Hvala
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Sto se RG tice, mnogo je bitno ko ce biti koji nosilac. I naravno kakav ce biti zreb.
              Ali ima do RG jos dosta...
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Meni je Thiem drugi favorit bez dileme, ali to ide u prilog Novaku, bez pritiska može da igra.
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Nisam znao da je Fedja onako neizivljen, haha.

                  Last edited by Joker; 06-02-20, 01:40.

                  Comment


                  • Postavljala sam ja to, oni uvek maltretiraju Troxlera
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Jedan šatro osvrt.

                      Đoković je najbolji teniser kojeg sam gledao i to je za mene definitivno. Ne znam šta se mora desiti u narednih nekoliko godina da bih promijenio to mišljenje, osim da se pojavi neko bolji od njega, ali to Federer i Nadal, po mom mišljenju nisu. Ako njih trojica sačinjavaju najbolju eru u Open eri ili već tu opjevanu zlatnu eru tenisa, te ako su njih trojica tri najbolja igrača ikada, onda je Đoković najbolji ikada. No, radije ću ostati pri ovom 'najbolji kojeg sam gledao', jer je korektnije, te je bazirano na utisku koji se može i lakše procijeniti i statistički uporediti sa igračima koji su igrali u istoj eri kao i on, te igračima u čijoj eri je i on igrao - Federerom i Nadalom. A bolji je od obojice.

                      Dosta smo godina na forumu osporavali svakog od njih, Federera zbog konkurencije, potom i Novaka zbog konkurencije, jednom smo asimilirali određene poraze usljed godina, drugom zamjerali stil igre i činjenicu da mu je najveća konkurencija 'starac od 33/34 godine' ne osvrćući se na nivo koji je 'taj' starac pokazivao kada je dolazio do tih mečeva. Neke stvari su se osporavale s pravom, neke bez prava, a za neke stvari tek godine pokažu jesu li tačne ili ne.

                      Prema Novaku i Rafi smo bili prilično oštri, nepošteni i nekorektni kada smo njihov vanserijski talenat povezivali samo sa fizikom. Koliko se puta hvalio Federer za tenis koji je prikazivao od 30. do 34. godine života zato što je u godinama koje smo smatrali poznim uspio osvojiti 1 Grand slam i doći do nekoliko finala istog, sve to dok smo govorili kako Novak i Nadal neće biti ni blizu tog nivoa u tim godinama.

                      Očigledno smo jednom dijelom i bili u pravu, ali u obrnutom smislu, jer jedini razlog zašto Novak i Rafa nisu ni blizu tog nivoa jeste zato što su na daleko većem, ostvarujući mnogo bolje rezultate nego što im je iko nas predviđao, samim tim daleko bolje nego što je i Federer ostvarivao u tim godinama. A ono što je posebno u tome jeste da su to radili i rade sa prilagođenijim i drugačijim stilom igre u odnosu na one iz 'najboljih dana', što samo potvrđuje moć njihove adaptacije i raskoš talenta koji posjeduju.

                      Novak Đoković je prošle nedjelje imao 32 godine, Dominic Thiem 26. Usporedbe radi, Novak je imao isti broj godina kao i Federer u finalu Wimbledona 2014. godine, a Thiem kao Novak tada. Kao što je dobio taj meč sa Federerom kao mladi ili mlađi lav, tako je dobio i ovaj sa Thiemom, kao stariji. Možemo sada osporavati Thiema govoreći da on nije na tom nivou, ali jedini razlog zbog kojeg nije leži u Novaku, jer je on na većem. Kao što je bio na većem u odnosu na Federera te 2014. godine. To nikada nije imalo veze sa godinama, niti u julu 2014. niti u januaru 2020. godine.

                      To je povezano sa nekim drugim stvarima koje je Novak pokazao i koje ne mogu biti osporive kako god neko gledao na njih.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • Prle 👏 . Ne pišem lepo ali lepo obožavam da pročitam.

                        Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                        Comment


                        • Čitam da je sada i matori metulazem Rod Lejver dao sebi za pravo komentarisati Novaka Đokovića u ne baš sjajnom kontekstu. Ne mogu svariti šta pojedinci sebi daju za pravo. OK. Bio Australijanac veliki šampion svoga doba. Samo tadašnji tenis nema niđe veze sa sadašnjim koji je svetlosnim bilionima godina dijamentralno suprotan i teži za igrati. U svakom mogućem smislu i pogledu. Od psihičkog napora, fizičkog da ni ne pričam.

                          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • opa,medo prvi ostavio komentar
                              Wizard

                              Comment


                              • sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X