Announcement

Collapse
No announcement yet.

GRAND PRIX OF JAPAN 2010

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

    MOTOM888, procitaj sta celnici Yamahe kazu o problemima koje imaju i koje ce imati u daljem razvoju.
    Ako govore istinu, ne pise im se bas najbolje.
    Sa druge strane, Dukati i Honda su u mnogo povoljnijem polozaju.
    To su predhodna dva posta, na engleskom.
    Mislim da je Rosi izvanredno ocenio momenat kada ce otici.
    A verujem da kada ova sveopsta kriza prodje, eto opet Dukatija u superbajku.
    Bjadji moze sada da stavlja natpise kakve hoce, ovo mu je prva titula u ovom takmicenju, i to tek kada je Aprilija napravila neverovatan motor.
    Gde je bio ranije?Zasto nije do sada uspeo nesto da uradi.
    Inace, za tvoju informaciju, Rosi mu je cestitao na osvojenom sampionatu.

    Comment


    • #32
      Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

      Lorenco je novi sampion najjace klase.Vec ovog vikenda moze da proslavi osvajanje prve titule u motogp-u.
      Na zalost, Pedroza je na prvom slobodnom treningu imao tezak pad, prilikom koga je polomio neku kost koja je deo kljucne kosti.
      Po prvim prognozama, nece voziti naredne 3 trke.
      Rosi je bio fantastican, pogotovu ako uzmemo u obzir tezinu staze za njegovo rame.

      Comment


      • #33
        Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

        [quote author=vesna8.11 link=topic=2893.msg173412#msg173412 date=1285883473]
        MOTOM888, procitaj sta celnici Yamahe kazu o problemima koje imaju i koje ce imati u daljem razvoju.
        Ako govore istinu, ne pise im se bas najbolje.
        Sa druge strane, Dukati i Honda su u mnogo povoljnijem polozaju.
        To su predhodna dva posta, na engleskom.
        Mislim da je Rosi izvanredno ocenio momenat kada ce otici.
        A verujem da kada ova sveopsta kriza prodje, eto opet Dukatija u superbajku.
        Bjadji moze sada da stavlja natpise kakve hoce, ovo mu je prva titula u ovom takmicenju, i to tek kada je Aprilija napravila neverovatan motor.
        Gde je bio ranije?Zasto nije do sada uspeo nesto da uradi.
        Inace, za tvoju informaciju, Rosi mu je cestitao na osvojenom sampionatu.
        [/quote]

        Ne vidim kraj ovoj krizi, čini mi se da će biti još gore ne samo za Yamahu nego i za sve ostale (pogledaj npr. šta se sve dešava u superbike-u).
        Uostalom na muci se poznaju junaci. Npr. Ben Spies prošle godine, iako nije imao najbolju mašinu to mu nije smetalo da oduva konkurenciju na čelu sa iskusnim Hagom na dominantnom fabričkom Dukatiju, znači nije sve u motoru itd... vozač pravi razliku što reče Džeremi - 80% je vožač 20 % je motor. Što se tiče Bjađija 2007 god. njegove prve godine u WSBK je bio treći na Suzukiju u generalnom plasmanu (3 pobede, 14 podijuma) što uopšte nije loše imajuću u vidu konkurenciju zatim da nije poznavao staze, mašinu i sl. 2008 je prešao u Dukati ali ne u fabrički tim već u Sterilgarda Go Eleven tim gde je do teškog pada u Australiji praktično bio egal po vremenima (čak i brži) sa Troj Bejlisom koji je kao što svi znamo legenda Dukatija. E sad ta Aprilja je svakako fantastičan motor ali taj motor treba i neko dobro da vozi (npr. pogledaj Nakana i Kamijera šta su uradili), 2009 su sa Bjađijem doterali tu mašinu a ove godine se vidi rezultat što se već i prošle godine videlo u drugom delu sezone kada je jedino Ben bio bolji od Maksa. Pa lepo od njega što mu je čestitao, nadam se da je Maks zaboravio ono pesničenje iz Katalunje.

        Comment


        • #34
          Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

          Danasnji trening.Rosi je uzeo novi motor, Lorencu je zao Pedroze, pogotovu sto vise ne mora da razmislja o tituli h5g6k8

          "I don't want to think for now how Dani's situation will affect me, but I am sorry for him, it's very bad luck to be injured at this stage of the season," he said.

          Lorenzo was third fastest in Friday practice, behind Rossi and Pedrosa's Repsol Honda team-mate Andrea Dovizioso.

          Rossi, who was 0.3sec ahead of Lorenzo, used an upgraded M1 engine that the Mallorcan - who has one less engine left from his allocation than the Italian - is likely to try later in the weekend.

          "We are much better here than in Aragon, which is a relief!" said Lorenzo, whose podium streak came to an end with fourth place at Aragon.

          "I don't have the new engine yet like Valentino, I hope we can use it soon, but anyway here we lose much less in the straight here compared to at the last race and we have better acceleration.

          "We can improve the traction a bit in some parts of the track but in general this was a good day and we are not so far off Valentino. I hope the rain stays away so we can continue to improve tomorrow.

          "Firstly I want to say that we are really sorry for Dani and we wish him all the best," added team manager Wilco Zeelenberg.

          "Valentino was using the new engine and it looks very good, so we are looking forward to being able to use it soon as well.

          "Tomorrow we need to find a little bit more rear grip but all in all we have a good rhythm and the bike is feeling good for Jorge.

          Comment


          • #35
            Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

            Lorenzo - ZASLUZENA TITULA! Dani - iskreno,razocarao me je malo!

            Rossi - Incredibileeeeeeee!!!!! DDD jaaaaooo ljudi,pa on ce ovde pobediti &^@4(

            Comment


            • #36
              Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

              Cim se ove godine neko priblizu Lorenzu padne i slomi se...ovo je nevjerovatno

              Rossiu je sve krenulo na dolje kad je Japan otkazan na pocetku a sad dodje Japan i evo ga prvi . Kako je krenulo jos ce i da pobjedi.

              Jorge nek uzme titulu bojim se da mu je ovo poslednja ikad (%fsd%&j
              [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

              Comment


              • #37
                Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                Sto se mene tice Maxova titula ove godine je zasluzena. Nije samo koristio prednost jakog motora nego se pokazivao i na stazama sa teskim krivinama. Drugo potpisati za tim koji je svjeze ushao u konkurenciju ne poznavati taj motor, ne znajuci koliko je jak i opeth osvojiti je po mene veliko dostignuce Bjadjija. Nije lako sjesti na novu masinu i odmah osvojiti sampionat.

                Konkurencija je ove godine u WSB bila nevjerovatna, za razliku od GP-a stvarno imas 5-6 vozaca koji mogu da voze odlicno i pokazu telnat. Rea je po meni jedno ogromno otkrice Superbike-a.


                Rossi je dakle koristio novi motor a Lorenco nije to je uredu. Al sada ce Lorenco kad nema pritiska lakse da vozi i to je dobro za njega. Sada cemo mozda vidjeti borbu izmedju njega i Rossia mada opeth je tesko reci. Dal novi motor daje samo privremenu prednost Valentinu.
                [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                Comment


                • #38
                  Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                  [quote author=L. Lawliet link=topic=2893.msg173473#msg173473 date=1285924440]
                  Dal novi motor daje samo privremenu prednost Valentinu.
                  [/quote]

                  Vreme će biti bitan faktor, ako bude kiše a sve su šanse da će pasti u Nedelju biće mu lakše, rame neće trpeti toliko.

                  Comment


                  • #39
                    Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                    [quote author=L. Lawliet link=topic=2893.msg173468#msg173468 date=1285923941]
                    Cim se ove godine neko priblizu Lorenzu padne i slomi se...ovo je nevjerovatno
                    [/quote]

                    Potvrđeno.

                    A small problem with the throttle cable didn't allow Pedrosa to close the throttle when he came to brake...

                    Repsol Honda has revealed that a problem with the throttle cable caused the accident that left Dani Pedrosa was a broken collarbone and almost certainly ended his 2010 MotoGP title hopes.

                    Comment


                    • #40
                      Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                      Kad se zadnji put desila neka takva glupost? Uzas
                      [pic]http://img525.imageshack.us/img525/7776/80747749.gif[/pic]

                      Comment


                      • #41
                        Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                        Lorenco je imao vise srece, nego pameti. Ovim uopste ne umanjujem njegovo vrhunsko umece kao vozaca,
                        ali on gotovo da i nije imao sa kim da se bori, ali bas onako zestoko, tokom cele sezone.
                        Jednostavno, kada je trebalo malo rizikovati, on se povlacio, kada je trebalo ne rizikovati, drugi su padali.
                        Pa neka neko sada kaze da nije i sreca ponekad potrebna.
                        Uzasno me je zao Pedroze, ovo apsolutno nije trebalo da se dogodi, jer bi smo tek sada videli od kakvog su materijala napravljeni on i Lorenco.
                        Mislim da bi se zestoko borili. Ovako, Lorenco opet moze samo onako lagano da zavrsi trku.

                        Comment


                        • #42
                          Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                          Prvo, kaniđa. Momak, bez uvrede, ali otkinuo si žestoku glupost. Prvo, ono obilaženje je bilo za knjigu, a drugo, Hejden je zver koja može da pobedi bilo koga. Čovek sa retko velikim srcem, da ne kažem m....a.
                          Drugo, motom888 - ni ja ne vidim skori izlazak iz krize, mislim da će sranje biti sve veće. Sa tobom se ne slažem po pitanju Bjađija, ali tu sam subjektivan, pa da ne širim.
                          I treće (ili prvo), LL - Lorencu je ovo poslednja titula ikada samo pod uslovom da mu ti (ili neki drugi Rosijevac) odseče nogu ili nešto gore.

                          Comment


                          • #43
                            Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                            [quote author=vesna8.11 link=topic=2893.msg173516#msg173516 date=1285934398]
                            Lorenco je imao vise srece, nego pameti. Ovim uopste ne umanjujem njegovo vrhunsko umece kao vozaca,
                            ali on gotovo da i nije imao sa kim da se bori, ali bas onako zestoko, tokom cele sezone.
                            Jednostavno, kada je trebalo malo rizikovati, on se povlacio, kada je trebalo ne rizikovati, drugi su padali.
                            Pa neka neko sada kaze da nije i sreca ponekad potrebna.
                            Uzasno me je zao Pedroze, ovo apsolutno nije trebalo da se dogodi, jer bi smo tek sada videli od kakvog su materijala napravljeni on i Lorenco.
                            Mislim da bi se zestoko borili. Ovako, Lorenco opet moze samo onako lagano da zavrsi trku.
                            [/quote]
                            Koliko god umanjivali ili ne Lorencove kvalitete, ova titula će biti osporavana dok ne pređe u istoriju, samo što će to biti izjavljivano na lepši ili ružniji način. Jedini način da se dokaže je da osvoji još jednu, mada će i tada biti prigovora...

                            Comment


                            • #44
                              Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                              Ovim uopste ne umanjujem njegovo vrhunsko umece kao vozaca,-odnosi se na Lorenca,
                              i govori sta ja mislim o njemu kao vozacu.
                              Samo sam iznela opste poznate cinjenice,sto uopste ne umanjuje njegove zasluge.
                              Jedino, sto bi bilo mnogo neizvesnije da drugi nisu imali toliko pehova, a sasvim je sigurno da on ne bi imao toliku prednost.
                              I ne mislim da ce mu ovo biti poslednja titula.Osim, ako ga Spiz ne zaustavi, a ovaj covek je mnogo jak, i mentalno, i sto je izuzetno vazno, nisu mu potrebni psiholozi da mu neprekidno pune glavu da on to moze, tj. da moze da pobedjuje. h5g6k8

                              Comment


                              • #45
                                Odg: GRAND PRIX OF JAPAN 2010

                                lorenzova titula nema sta da se osporava momak je sjajan,cak i da se pedosa nije slomio tu je jos uvek stoner kojeg vidim niko i ne spominje i on bi pravio problema pedrosi,njega nikad ne treba otpisati i ovo je sada prilika za njega da mozda bude vicesampion ako obidje pedrosu(bodovi),jer trenutno pedrosa se povredio,lorenzo ima problema sa agregatima nazalost,rossi je i dalje nije u potpunosti oporavljen i stoneru je ovo idealna sansa ako ne bude brljao

                                Comment

                                Working...
                                X