Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prenosi na SK

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sjajno za NFL,jos samo da mi neko odgovori na koliko jos imaju prava prenosa?Sto neko gore rece jos samo da obezbede Engleze i bombonica

    Comment


    • Samo sto ce biti problem da daju nedto kvalitetno u nocnom terminu. Jer, ni Premier a ni Bundes liga nemaju(ili nisu imali do ove sezone) te termine osim vanrednih kola. A te termine su pokrivali sa Spancima i Portugalcima

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Ja mislim da ce gledanost biti veca kada imas dve lige iako se termini preklapaju, ne mali broj njih ce juriti tekmu koja je najzanimljivija bez obzira koja je liga. Dajes samo jos siru ponudu gledaocima. Negde moras da gubis da bi dobio.

        Doci ce do prelivanja, gledanost na svih tih 10 kanala sveukupno ce biti veca iako ce parametri za pojedinacan kanal da se razlikuje iz nedelje u nedelju.

        Ja sam doduse operisan od toga sta se nalazi u osnovnoj ponudi, zato sto i ovako ne palim TV zbog sporta.
        Generalna gledanost će sigurno biti veća. Ali ja sam mislio na gledanost Bundes lige, kad dođe do preklapanja. Ima možda ukupno 10 utakmica Bundesa koje bi ja gledao pre PL-a. I to ako se pogodi loš meč u PL-u.

        Ali kapiram šta pričaš. Ima logike.

        Originally posted by ognjen View Post
        Sto se tice tih 10 SK kanala. Primijetio sam da mnoge utakmice spanske Primere idu na SK HD a na kanalima kao sto su SK4, SK5 itd. idu utakmice nekih liga koje ne pripadaju listi zvanicno 5 najjacih liga ili odbojka. Ja tek od nedavno opet imam SK i to sam primijetio, ne znam da li je to tako bilo i u prethodnim sezonama. Barca i Real obicno idu na SK1 ili SK2 ali vecina ostalih utakmica La Lige su van opsega Sk1 - SK10. Kakvu kategoriju ima taj SK HD kanal, da li se on smatra kao bitniji od ovih 10 kanala?

        Nije bilo tako prošlih sezona. Sad su masovno počeli da stavljaju Primeru i čak i PL na taj SK HD kanal. Često i stavljaju neke liže lige u ponudu na prva 3 kanala, a ostavljaju Primeru i PL na HD kanalu kad se poklapaju termini. Osnovna ponuda SBB-a je SK1, SK2 i SK3. Ta 3 kanala su glavna. Što znači da veliki broj korisnika nema SK HD. Što dalje znači, kad stave PL tu, poručuju...plati pa se klati.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Ja volim Bundes, ali termini im se baš poklapaju sa PL-om. Glavne utakmice su obično subota pola 4 i pola 7, što je udarni termin za Engleze.

          Ali svakako osveženje.

          Nadam se da će napasti sledeće godine Engleze iz sve snage, jer su bez toga baš siromašni...
          Pa Englezi vise nemaju udarne termine, vikendom su svi mecevi rastrkani, a obicno u 16h subotom bude neka od manje gledanih utakmica. Ne znam sad da li su ovakvi termini aktuelni zbog korone, ali meni se ovaj novi sistem svakako vise dopada. Vise mogucnosti da se isprati vise meceva.

          Comment


          • Originally posted by limun View Post
            Pa Englezi vise nemaju udarne termine, vikendom su svi mecevi rastrkani, a obicno u 16h subotom bude neka od manje gledanih utakmica. Ne znam sad da li su ovakvi termini aktuelni zbog korone, ali meni se ovaj novi sistem svakako vise dopada. Vise mogucnosti da se isprati vise meceva.
            Mislim da je to samo zbog korone, i da će vratiti kad se unormali. Gde će Englezi da se odreknu tradicije, nema šanse.

            A i meni se ovaj sistem više sviđa.
            I LOVE HOUSE MUSIC!!

            Comment


            • Originally posted by z0La View Post
              Što znači da veliki broj korisnika nema SK HD. Što dalje znači, kad stave PL tu, poručuju...plati pa se klati.
              Pa kako bi drugacije naterali narod da kupi kanale koji su u posebnoj ponudi, to je sasvim ocekivana odluka. Ja, imam na totalu extra paket gde imam SK 1,2,3, HD, Nova Sport i SK 1 HR dok imam i EON gde su ostali kanali meni je to dovoljno.

              Comment


              • Originally posted by z0La View Post
                Mislim da je to samo zbog korone, i da će vratiti kad se unormali. Gde će Englezi da se odreknu tradicije, nema šanse.

                A i meni se ovaj sistem više sviđa.
                Vratice se zbog zakona o back out-u za meceve koji se igraju subotom u 16h. Sky i BT izaberu meceve koji idu van tog termina a ostalo ide subotom u 16h. Taj zakon je trenutno zbog pandemije suspendovan. Mi recimo na SK mozemo da gledamo sve meceve, Englezi neke imaju u regularnoj Sky i BT pretplati a za neke moraju dodatno da plate.

                U ovom slucaju nije u pitanju tradicija vec interesi klubova. Meni je recimo velika glupost sto Spanci videkonm igraju u 10 termina 10 meceva, ranije se znalo 2 meca u subotu, jedan u nedelju u podne i jedan u nedelju uvece ostalo sve nedelja u 17h.

                Trenutno su samo Spanci i Englezi u rasturenim terminima, Italija (nedelja 15h), Francuska (subota 20h) i Nemaka (subota 15:30) imaju standardan raspored kao i pre pandemije.

                Comment


                • Originally posted by belgrade_owl View Post
                  U ovom slucaju nije u pitanju tradicija vec interesi klubova. Meni je recimo velika glupost sto Spanci videkonm igraju u 10 termina 10 meceva, ranije se znalo 2 meca u subotu, jedan u nedelju u podne i jedan u nedelju uvece ostalo sve nedelja u 17h.
                  Zašto je konkretno glupost? Prosečan gledalac može da pogleda više utakmica. I ne vidim lošu stranu raštrkanih termina, osim ovog tvog "ranije se znalo", tj. nekog sećanja na prošla vremena. Nekad se stvari menjaju i budu još bolje.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • Originally posted by z0La View Post
                    Zašto je konkretno glupost? Prosečan gledalac može da pogleda više utakmica. I ne vidim lošu stranu raštrkanih termina, osim ovog tvog "ranije se znalo", tj. nekog sećanja na prošla vremena. Nekad se stvari menjaju i budu još bolje.
                    Ma ok, razumem ja i napredak tehnologije i novac od TV prava, ali nekako nije to ono pravo za moj ukus. Hiper produkcija nekako ubija volju u mom slucaju.

                    Comment


                    • Ljudi hoce li mi neko reci na koliko jos godina SK ima prava prenosa za NFL?

                      Comment


                      • Ocigledno niko ne zna, u suprotnom bi dobio odgovor.

                        Comment


                        • Originally posted by 1984 View Post
                          Ljudi hoce li mi neko reci na koliko jos godina SK ima prava prenosa za NFL?
                          nemoj me drzati za rec mislim da SK ima prava na NFL do 2024-2025...

                          Comment


                          • Da li je tacna informacija da SERIJA A prelazi na SK od sledece sezone...

                            Comment


                            • Originally posted by maksic View Post
                              Da li je tacna informacija da SERIJA A prelazi na SK od sledece sezone...
                              to bi bilo super
                              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Originally posted by maksic View Post
                                Da li je tacna informacija da SERIJA A prelazi na SK od sledece sezone...
                                Odakle ti ta informacija? Si to negde procitao ili?

                                Comment

                                Working...
                                X