Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prenosi na SK

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by MareLFC View Post
    A, gde bi Arena eventualno prenosila tekme od 16h?
    Otvore nove kanale.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

    Comment


    • #62
      Originally posted by Vladan View Post
      NBA je statisicka greska sto se gledanosti tice poslednjih desetak godina, isto kao i F1, ali svakako zastrasujuc paket je kupila Arena, nece im se isplatiti, no drzavne pare trose, moze im se. Naravno nesto ce prenositi i O2 koja je isto u vlasnistvu vladajucih snaga. NBA TV je doveden preko njih takodje, nije lokalizovan ali i to je dobra stvar za sve koji prate NBA. Termini ubijaju americke sportove kod nas, NFL ima najbolje, ima vijernu, ali ne toliko veliku i znacaju bazu.

      SK svakako moze da bude miran dok god drzi tenis(sto se gledanosti tice tenis pa deset mjesta prazno), PL, Moto GP(dok vozi Rosi, vidjecemo kakva ce biti gledanost kad on zavrsi karijeru, za sad je fenomenalna), EL i EC(zbog Zvezde i Partizana uglavnom), Primeru(Real i Barselona) i nacionalne selekcije u fudbalu, vidjecemo sta ce uraditi sa Eurom sledece godine za koji drze ekskluzivna prava. Prica se da napadaju Bundes, ali termini mogu biti problematicni, svakako Bundes nema neku gledanost, vise logike ima da idu po Kalco i naravno LS i LE.
      Ne znam dal bi se slozio stobom. Ali ispravi me ako gresim, Arena su bukvalno na citavom balkanu jel tako? Tako da prenosi ce biti i u Bosni, HR pa i u Srbiji. Mislim da ce im se isplatiti taj paket. :-) Barem ja cu gledati sto vise... Samo mi nije jasno sto AS1 prenosi iste tekme sto i NBA TV. To mi malo bljak. Ali ajde... :-)

      Mislim imam srecu da mogu i Arene i Sportklubove da gledam pa mi je sve jedno.

      Comment


      • #63
        Nema sta da se slazes ili ne, znam stanje gledanosti i udjela trzista, pa i SK je dostupan u cijeloj ex yu, pritom u Srbiji, BiH i CG je dostupniji od Arena, u Srbiji i CG SBB odnosno Telemach plus Total imaju 50% trzista, sportski kanali nisu gledani koliko mislite, ni blizu. Ali ima vise i manje gledanih sadrzaja, pa ja F1 najvise pratim uz PL ali to ne mijenja cinjenicu da je slaba gledanost, isto kao sto je slaba gledanost NBA desetak godina unazad, statisticka greska.
        sigpic

        Comment


        • #64
          Reklo bi se da je i Championship na nivou statisticke greske onda cim su subotnji mec Wednesday - Leeds stavili na SK8 a termin je 13:30.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Vladan View Post
            Nema sta da se slazes ili ne, znam stanje gledanosti i udjela trzista, pa i SK je dostupan u cijeloj ex yu, pritom u Srbiji, BiH i CG je dostupniji od Arena, u Srbiji i CG SBB odnosno Telemach plus Total imaju 50% trzista, sportski kanali nisu gledani koliko mislite, ni blizu. Ali ima vise i manje gledanih sadrzaja, pa ja F1 najvise pratim uz PL ali to ne mijenja cinjenicu da je slaba gledanost, isto kao sto je slaba gledanost NBA desetak godina unazad, statisticka greska.
            nadam se da to ne znaci da ce i F1 otici sa sport kluba...
            Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

            Comment


            • #66
              Originally posted by Vladan View Post
              NBA je statisicka greska sto se gledanosti tice poslednjih desetak godina, isto kao i F1, ali svakako zastrasujuc paket je kupila Arena, nece im se isplatiti, no drzavne pare trose, moze im se. Naravno nesto ce prenositi i O2 koja je isto u vlasnistvu vladajucih snaga. NBA TV je doveden preko njih takodje, nije lokalizovan ali i to je dobra stvar za sve koji prate NBA. Termini ubijaju americke sportove kod nas, NFL ima najbolje, ima vijernu, ali ne toliko veliku i znacaju bazu.

              SK svakako moze da bude miran dok god drzi tenis(sto se gledanosti tice tenis pa deset mjesta prazno), PL, Moto GP(dok vozi Rosi, vidjecemo kakva ce biti gledanost kad on zavrsi karijeru, za sad je fenomenalna), EL i EC(zbog Zvezde i Partizana uglavnom), Primeru(Real i Barselona) i nacionalne selekcije u fudbalu, vidjecemo sta ce uraditi sa Eurom sledece godine za koji drze ekskluzivna prava. Prica se da napadaju Bundes, ali termini mogu biti problematicni, svakako Bundes nema neku gledanost, vise logike ima da idu po Kalco i naravno LS i LE.
              Bundes liga ima na eurosportu koji je u start paketu sbb-a.

              ja bi voleo ako vec ne mogu uzeti celu sezonu Indycara da uzmu barem Indijanapolis 500 jer to je najveca i posebna trka. a sledece godine ce nastupiti ponovo Alonso. to ce ljudi hteti da gledaju.
              Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

              Comment


              • #67
                Originally posted by Vladan View Post
                Nema sta da se slazes ili ne, znam stanje gledanosti i udjela trzista, pa i SK je dostupan u cijeloj ex yu, pritom u Srbiji, BiH i CG je dostupniji od Arena, u Srbiji i CG SBB odnosno Telemach plus Total imaju 50% trzista, sportski kanali nisu gledani koliko mislite, ni blizu. Ali ima vise i manje gledanih sadrzaja, pa ja F1 najvise pratim uz PL ali to ne mijenja cinjenicu da je slaba gledanost, isto kao sto je slaba gledanost NBA desetak godina unazad, statisticka greska.
                Nisi u pravu... velika, ogromna je razlika, 1 utaimice tjedno od SKa i 7 utakmica tjedno od arene sa emisijama i konferencijama i etc.

                Nije ti ta kalkulacija dobra nikako koliko god htio opravdati SK oni su imali najgluplje termine i utakmice u prijenosima...

                Comment


                • #68
                  Nemam ja sto da ih pravdam, SK je sasvim dobro pokrivao PO, a posebno finala konferencija i finale dje su sve utakmice prenosile, gledanost je jednostavno premala. SK je prenosio NBA kad je otvoren, pa par godina nije pa onda ponovo jeste do ove sezone, uzorak je tu. A regularni dio sezone toliko nebitna gledanost da se mjeri promilima. SK je mogao x puta da predje na jaci paket, nikad nije, to ti sve govori.

                  Ja znam da ce Arena od Partizana i Zvezde u ABA imati vecu gledanost za mjesec dana nego za NBA prenose za cijelu sezonu. To je jednostavno tako. Pritom sportski kanali imaju share kao dokumentarni kanali, jbg to su fakti.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Ok, po tvome NFL se isplati a NBA ne. Ja garantiram zivotom da na podrucju Balkana ima veci krug pratitelja NBA nego NFL za koje si tvrdio da ima svoju bazu.

                    Ali nije isto 6 utakmica NFL na 3 kanala nedjeljom i jedna i pol tjedno na 6 kanala NBA, ljude onda niti ne zanima dali ima ili nema prijenos jer sta bi se cimali oko debila komentatora kad vec citavu sezonu udaraju League Pass i tako im je svejedno ako SK u najavi izbaci senzacionalnu vijest da ima Live prijenos, Phoenix vs Klipersi Nedelja 21:30.

                    Ovo je posve neka druga dimenzija i to sto SK nije presao na taj paket im nije za pohvalu nego fijasko. Fakt je fakt.

                    I ja ovo sve pisem sa strane regije, ti pises sa strane Zvezde i Partizana i Srbije. Arena je prije svega naravno kao i SK regionalna tv postaja. Nije sve ssmo Zvezda i Partizan

                    Comment


                    • #70
                      Moras da naucis da citas, jasno sam rekao NFL ima bazu koja je vijerna ali ne toliko velika i znacajna, nema nista nejasno, dakle isti kos kao NBA i F1, ipak NFL ima mnogo bolje termine, samim tim je primamljiviji za reklame. Pritom cijena NFLa je mnogo manja od cijene NBA za evropsko generalno, a pogotovo za nase trziste. E sad isplati li se je vec druga prica, po meni tesko. SK je sponzor srspke lige u americkom fudbalu, imaju neku racunicu ocigledno.

                      Ako bi gledao samo po stanju na netu rekao bi covjek NFL je najgledaniji posle fudbala, kosarke i tenisa na ovim prostorima, kad je SK ostao bez NFLa bila je prava buna po netu, ali to je maltene to, stanje NFLa kod nas je stanje na netu, a ljudi po netu ne cine ni jedan posto ukupnog broja gledalaca. Na kraju dana pitaju se penzioneri pa Zadruga ima 20-30%, a premijum sport 2-3%, to su fakti, ne moze da se bjezi od njih. Do nekih top procenata moze da dodje prenoseci sport samo RTS, HRT i sl. Sportski kanali no no.

                      Srbija je prioritet i Areni i SKu, jednostavno najvece trziste je u pitanju, ako ne prodju u Srbiji ne prolaze ni na drugim teritorijama, i naravno da su Zvezda i Partizan najvazniji. Prava za Srbiju su najskuplja. Jbg Medvescak je imao najbolju gledanost na SK godinama ako pricamo o Hrvatskoj uz tenis, nije ni PL bila na tom nivou. Dakle Medvescak. Buducnost je prosle sezone igrala EL ali sta to znaci SKu kad je CG toliko malo trziste da im je maltene nebitno. SK u CG prenosi i LS srijedom, uz jako lijepu gledanost za crnogorske prilike ali za regionalne i ne toliko. Ako je cijena ok uzece se opet, ako nije nece trositi pare na nesto sto im se ne ispalti sigurno. Zato EL i EC kad igraju Partizan i Zvezda stizu do shareova do kojih ne stizu NBA i F1 za cijelu sezonu.

                      SK nije na drzavnoj sisi da baca pare, njima je profit sve, mogu li oni sebi da priuste da ih bacaju? Sigurno. Zele li? Naravno da ne. Iako je vlasnik United Grupe mnogo bogatiji od Telekoma, toliko je mocniji da moze da ih preuzme u roku od 24 sata, ali zna se sta je fondu prioritet. A ko ne zna UG trenutno drzi BC Partners.

                      SK po netu npr. godinama pljuju zbog tenisa ali je tenis apsolutni broj jedan sto se gledanosti tice. Jer zene gledaju tenis, umjesto jednog pola koji prati sport na tenisu su dva, to je dosta bitno i zbog Moto Gp, jer je Rosi fenomenen medju zenama takodje. Na sta ce MGP liciti kad ode Rosi ostaje da se vidi. I dok je tako tenis, PL, MGP, EL i EC posebno kad igraju Zvezda i Partizan ce uvijek biti prioritet. Jbg Cedevita i Cibona nikad nisu imale tu gledanost u Hrvatskoj kao Medvescak. Fakti su fakti.
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Hm, nisam toliko upućen u ovo sto cu napisati ali pretpostavljam da je slucaj da NFL nema na toliko puno platformi za gledati kao sto je to u slucaju NBA, u krajnoj liniji i taj League Pass koji dosta ljudi ima a ne znam postoji li to uopće u NFL. To je sto se tice te bune.

                        F1 je svakako generalno u padu svugdje u svijetu a kako ne bi bio na SK. Ma da je zanimljivo da u srbiji prava ima SK a u Hrvatskoj Arena kako to komentiras.

                        Ne znam kako to moze da im se LS ne isplati srijedom. Ne moze se ocekivati velika gledanost za regionalne prilike kada slika ne ide van Crne Gore.

                        Sto se tice Medvescaka to su fakti i to sve stoji ali to je ono na sto sam ja mislio aludirajuci da nije sve u Zvezdi i Partizanu nego da se mora gledati regionalni paket.

                        Sto se tice Moto GP, ja ne znam ko vise gleda zbog Rossija? Mislim on uopce nije konkurentan dok imas Marca koji je najbolji vozac ikad, ok, treba to samo jos dokazati brojkama ma da je to formalnost.


                        Je li United Grupa vlasnik Nove TV u Hrvatskoj?

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by Mrkela View Post
                          Je li United Grupa vlasnik Nove TV u Hrvatskoj?
                          Da, kao i Nova BH u Bosni i Hercegovini, Nova S u Srbiji i Nova M u Crnoj Gori.

                          Najveća regionalna TV mreža.
                          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                          Comment


                          • #73
                            Da se ne lažemo, dosta ljudi prati i strimove iako ima na tv.

                            Ne treba samo gledati trenutno stanje već i trend rasta. Ja razumem šta kaže Mrkela. Više će se ljudi uključiti u praćenje NBA kada imaju svaki dan utakmice, nego 1 sedmično.

                            Ali mislim da je NFL bolja investicija na duže staze ako već mora da se bira. Sport se odavno probio u Južnu Ameriku, polako je počeo i u Evropu. Igraju se utakmice u Londonu itd. Očekujem da za 10 godina postane više globalan.

                            Sezona traje pola godine, utakmice se igraju na nož od prvog kola, svaka je važna.

                            Salary cap gde nema vrdanja kao u NBA, garantovana zanimljivost svake sezone. Mada je i NBA postao izjednačen, pitanje vremena kada će doći opet do polarizacije u superstarova u 2 tima ili jedan super tim.

                            Koja je poetna? Poenta je da ukoliko ljudi zavole ovaj sport, a to mogu ako imaju gde da ga gledaju, baza navijača će se širiti, a vremenom će im postati interesantnije da gledaju kako Seattle Seahawksi idu kroz rebuild fazu nego kako Arapi u Sitiju daju 500 miliona po roku i da li je Pogba piškio u Dubaiju ili kakio a Zidan bio u istom wc pa se raspričali.

                            Fudbal u evropi niko neće prestići nikada, ne postoji teoretska šansa, ali postoji potencijal da se ljudi zalepe za NFL i da bude više praćen od NBA i zbog termina i zbog dužine sezone.

                            Samo je bitno da SK prenosi i da svako malo rade ono što Pedja i Srdjan rade, da objašnjavaju pravila. Ljudima to deluje strašno komplikovano, a nije uopšte teško.

                            Bitno je samo da se prenosi jer će baza ljudi koji prate rasti. Vidim po okruženju već dosta ljudi da prati. Ali za razliku od NBA gde su kasno utakmice i gde prate samo najveći fanatici, svi koji gledaju NFL su zakucani od 7 do 1 nedeljom (ako ne i do 5 ujutru). To je sigurica.

                            Jer ne traje sezona do maja pa da ne gledaš svaku, i igra se jednom sedmično. To je ta neka prednost NFL-a.
                            Last edited by Cassius Clay; 22-10-19, 12:41.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Da se ne lažemo, dosta ljudi prati i strimove iako ima na tv.
                              Upravo ovo, utakmice NFL-a od 19h gledam isključivo na NFL RedZone. I to ne preko nikakvog gamepassa, nego uđem svake nedelje u 18:45 na Reddit i svake nedelje bude isti stream koji radi savršeno, i to preko browsera na LG TV-u. Nikada ni za jedan sport nisam video kvalitetniji stream od toga, dešavalo se da ispratim dva termina i ugasim ga u 01:30, a da nijednom nije zaštekao.

                              Razlog tome je što izbor utakmica (iako nije do SK-a) nije uvek najbolji, a i na RedZoneu ne postoje reklame, što znači da se konstantno nešto dešava. Što se tiče kasnijih termina, tu zavisi od same utakmice. Ako postoji izraziti derbi (ili makar meni zanimljiviji od ostalih) kao što je prošle nedelje bilo Rams v 49ers onda gledam na SK, dok sam recimo ove nedelje gledao isto na RedZoneu jer su mi sve tri utakmice bile interesantne.

                              Comment


                              • #75
                                Gledam i ja zbog komentatora, nekad i kada nije RedZone.

                                Previše ima onoga "ja mislim, ja ovo, ja ono".

                                Tipa McCaffrey najbolji rb u ligi. Posle 7 nedelja ga proglase za najboljeg, ne u najboljoj formi. I Wilson je MVP kandidat pa nije najbolji qb u ligi. Kladim se da bi mnogo ljudi pre uzelo Zeke-a, Kamaru itd nego Christiana.

                                Onda ide uobičajeno "ja tebi vojvodo, ti meni serdare"... Pedja hvali NEP a mrzi ih, pa onda manično spomene Aarona Rodgersa, a Srdjan uzdiže odbranu Buffalo Billsa, koja stvarno kida, ali uzdiže je iz istih fazona kao što je podjebavao Rossija na Ducatiju jer je Stonerov navijač. Pa kao da ispadne da divizija NEP-a nije najslabija u fudbalu ubedljivo sa smrdljivim Jetsima i Dolphinsima.

                                Nikako da spomene da je Buffalo završio utakmicu bez Josha Allena kojeg je igrač NEP kacigom vratio na fabrička podešavanja.

                                Pedja često greši i umesto 3rd govori 4th, kao je li moguće da bacaju pas na 4. pa kaže a ne ipak je treći.

                                Ali kada sam te počinjao bili su mi ekstra jer lepo objasne. Ostali momci su ok i znaju više, ali imaju monotone glasove za komentatore.

                                Bila bi fora da postoji opcija (ako je to moguće) da budu originalni komentatori.

                                Nešto što je totalno logično komentatorima na Foxu ovi naši se iščude i uzdignu na neki pijedestal.

                                I meni stream-ovi šljakaju uvek ekstra.

                                SK ne koristi sav reklamni potencijal koji pruža NFL. Dok su na američkim kanalima na svakoj pauzi reklame, kod SK se ostaje na terenu i onda daju neku priču komentatori. Super je za gledaoce ali SK bi trebao to da iskoristi jer to je sasvim normalno.

                                Generalno nema zamerki i dobar posao rade. Ovo su samo detalji.
                                Last edited by Cassius Clay; 22-10-19, 16:37.

                                Comment

                                Working...
                                X