Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nitto ATP Finals London 2019.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alfa,sta drugo reci.
    Kakav crni Safin sto je dovodio nekakve fukse na tribine,to je nula obicna.

    Comment


    • Ок Мило је мушкарчина, ха ха ха
      sigpic

      Comment


      • Ne znam to si ti rekao

        Comment


        • Чути, кукао си што сам те победио па си у трансу тражио реванш, али ниси могао да дођеш на ред... тактика чежње...
          sigpic

          Comment


          • Ja sam obozavao Safina ali nemojte porediti njegovu popularnost ni sa Marejom, kamoli sa velikom trojkom, nije on imao globalno ni dio fanova koji ovi imaju.
            sigpic

            Comment


            • Karizma tu igra ulogu više nego što mnogi misle, a Safin ju je imao. Za prosječnog teniskog fana važnija je i od porijekla ili bilo čega.

              Neki dan gledah onaj govor sa AO-a 2002. kad je zijanio od Johansona. Kakav kreten.

              Ali kreten kojeg ne možeš ne gotiviti, svaki potez koji je napravio od lomljavine reketa do raznoraznih idiotarija na terenu bio je toliko spontan i orginalan u načinu na koji je to donosio da ga ne možeš ni popljuvati jer ti je lik ko lik zanimljiv. To je karizma. Kad je imaš mogu ti proći svakakve stvari, kad je nemaš ne prolazi ti ništa.

              Ovo jeste drugo vrijeme, fanboyizam je previše izražen danas, a i društvene mreže su mnogo toga promijenile u tom aspektu. Safin bi sigurno imao daleko veći broj kritičara danas, ali i mnogo veću popularnost nego u vrijeme kada je igrao. Ima je i Kyrgios, lik redovno puni i stadione i trening sesije, bez obzira s kim igra ili trenira, a nije nijednu veću titulu osvojio.

              A Safin je pojam za Kyrgiosa u aspektu karizme i određenog 'x' faktora. Ima ono što se ne može niti naučiti niti isfolirati.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Nik je harizmatican ko kuvana noga
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Prije bih rekao, harizmatičan ko Nolo.

                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • E pazi, da si zena [emoji2960] pa da pricamo o harizmama muskaraca, ovako
                    Novak nije frajer, ali bar harizme ima kolko oces, naravno zavisi sta preferiras, ali da ti si muskarac
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Eh, Olja moja draga, onog trenutka kad ti budem sugerisao da je neko ljepši ili zgodniji od nekog tvog izbora, ne samo da me možeš eliminisati na bazi spola, nego i trajno banovati Ali ne brini, neću te tjerati na to

                      Harizma je nešto drugo, ona je procjenjiva kojem god spolu pripadao. Ako mogu reći da je Safin harizmatičan lik, mogu slobodno i da Nolo i Kyrgios nisu. A nisu

                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment




                      • Lepota i zgodnoća nemaju veze sa duhom, šarmom, šlifom, harizmom, i ti manje lepi imaju više ovog drugog.
                        Safin je bio faca, ali bas da je imao neku preteranu harizmu...mehh. Pravio gluposti, menjao cice ko čarape, pa okej ko to voli, što da ne.
                        Nije moj cup of tea, iako ću uvek da potpišem da je frajer, ono što Nik nikada neće biti.

                        I mani se više pominjanja tog banovanja, preboli, bilo to davno mnogo
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Kako Safin nije imao harizmu?!??!
                          Jasno mi je da nekom Nik nije harizmatican, ali Safin?

                          Sent from my MI 6 using Tapatalk
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Olja,

                            Harizma se određuje na više načina i spol ne mora imati nikakve veze sa tim. To je ono što kažem.

                            A u to zašto tebi neko ima karizmu, a neko drugi nema, nisam uopšte ni ulazio To je lična preferencija, lični rezon, samim tim ti takvo nešto nikad ne bih ni spočitavao. Kao ni različito mišljenje. Tu nam je domen poštovanje, slaganje ili neslaganje i to je to.

                            Što se tiče ovog za banovanje, jebiga, ako si uopšte i mogla pomisliti da sam na to mislio kad ga spomenuh, promašila si. No, ne'a veze.
                            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Kako Safin nije imao harizmu?!??!
                              Jasno mi je da nekom Nik nije harizmatican, ali Safin?

                              Sent from my MI 6 using Tapatalk
                              Ja sam jos "gora" od Olje, meni nije ni frajer
                              13/13!

                              Comment


                              • Nedovoljno klempav za tebe?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X