Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Desetkovana Igokea muški gine u Ljubljani.

    Comment


    • @ganac

      Nemam nameru da te ubeđujem ali pročitaj šta je napisao disciplinski sudija u odluci o kažnjavanju kkcz

      Lako je pronaći i meil iz sedišta Aba lige... pročitaj sadržaj i vreme kad je poslato. Možda pomogne u razumevanju ovog slučaja...

      Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

      Comment


      • Cedelimpija jedan korak dalje 1. Il 2. Mjestu. Sve su prilike da je opet njihova 3. Pozicija.

        Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

        Comment


        • Dragan Bajić konstantno čupa Igokeu iz govana. Zaslužio bistu ispred dvorane.

          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

          Comment


          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
            @ganac

            Nemam nameru da te ubeđujem ali pročitaj šta je napisao disciplinski sudija u odluci o kažnjavanju kkcz

            Lako je pronaći i meil iz sedišta Aba lige... pročitaj sadržaj i vreme kad je poslato. Možda pomogne u razumevanju ovog slučaja...

            Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
            Naravno zato sam napomenuo sekretarica. Međutim istinu nikad nećemo saznati celu (kada kažem istinu mislim na sve ono šta se oko ove utakmice spremalo).

            Mark it 20:0 : To je tužan paradoks, onaj koji je jedino odgovoran za bezbednost i garancije nije pouzdan jer je pristrasan.... zanimljivost sa druge strane je da su opet pripadnici HR MUP daleko profesionalniji i bez obzira na svu hipoteku u odnosima dva naroda oni su uvek stavljali profesionalno ispred nacionalnog.
            Međutim, niko ne želi da kaže kako se uprava KKB ponela revanšistički (revanšistički zbog 5 tekme ne zbog učinjenog KK CZv da se utakmica pomeri- kako je tada KK CZv iskazala dobru volju a nije morala???) i ni malo viteški i nije na zahtev KKCZv izašla u susret ( i nemojte o datumu u vreme reprezentativnih aktivnosti jer su Čović i Šunturlić javno izrekli da je bilo koji drugi datum privatljiv "pa makar igrali i dve utakmice u tri dana"). Znači em što nije postojala dobra volja od strane uprave KKB ja bih se zapitao i zašto nije postojala dobra volja da se na terenu zarade bodovi?
            Spoiler
            Ako mi časi smrti postanu bliski,
            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
            Nije umio da odstupi,
            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
            Pao unapred, a ne unazad,
            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
            Uračunato i u moj pad.

            Comment


            • Originally posted by StefanPG View Post
              Cedelimpija jedan korak dalje 1. Il 2. Mjestu. Sve su prilike da je opet njihova 3. Pozicija.

              Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
              Pa koliko su samo meceva dobili u neizvesnim zavrsnicama i nemogucim sutevima bilo je samo pitanje kad ce neko od "autsajdera" to da im naplati. To da li ce biti 3-ci (inace su bili mesto br. 2 prosle sezone pa su izgubili u majstorici kuci od Buducnosti) ostaje da se vidi posto sa ovom igrom to im je premija.
              Sledece kolo gostuju Partizanu, do kraja dolaze jos 2 puta u Beograd (Zvezda i FMP), docekuju Buducnost kuci.

              Zakuvava se i na tabeli pored "brloga" koji gledamo van terena.

              Comment


              • Sva je prilika da će liga saviti kičmu pred Čovom, nažalost, jer ako se liga raspadnje njihovi impotentni klubovi i lige će se srozati na amaterski nivo, moraće da se povinuju Nebojši veličanstvenom kako bi i to malo što imaju sačuvali.

                Jedino Srpska košarka može da preživi bez ove tamnice srpske košarke.

                Ali nastaviću da se molim košarkaškim bogovima Bogdanu Bogdanoviću i Miši Vujaniću da ovo zlo od lige doživi raspad.

                Comment


                • Naprotiv, liga će nastaviti da bivstvuje bez srpskih klubova, kao i u periodu pre pristupanja srpskih klubova.
                  Naravno neće imati kao tada klubove sa ugovorom sa EL ali to ne bi imali ni sa srpskim klubovima.
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Mislio sam na svaku nacionalnu ligu posebno. A to što će oni nastaviti sa nekom krnjom ligom nikakav problem.
                    Samo da mi spasimo našu košarku.

                    Comment


                    • Kao grom iz vedra neba čuh vest kako će Jaka Blažić napustiti CO i pojačati prvoplasirani tim Palakanestra, Virtus iz Bolonje.

                      Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Zvanicno ?

                        Comment


                        • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                          Zvanicno ?
                          Nisam nigde naišao na zvaničnu verziju al se na svakom koraku priča o tom. Rukovodim se onom gde ima dima ima i vatre.

                          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                          Comment


                          • Oni (tim Tedeskog) nastavljaju praksu oslabljivanja u toku sezone ako se to ostvari, prosla sezona je bila ekstrem u tom pogledu s obzirom kako su krenuli (strani trener i gomila stranaca), a kako zavrsili sezonu.
                            Ove su krenuli sa timom gde prakticno 3 igraca (od 12) uopste i nemaju minutazu na utakmicama, jedan od te trojice je otisao u Spaniju, a sad im glavni domaci igrac (ako je istina) i jedan od dvojice nosilaca spoljne linije ide u sred sezone. Uz to nisu iskoristili osipanje Primorske da mozda ugrabe nekog igraca kad su imali prilike.

                            Ne znam koje pare da su u pitanju (posto bi dobili otkup, Jaka potpisao na 2 godine) ali je u pitanju igrac koji je bio mec viner u poslednjim (ne racunajuci danas) utakmicama koje su bile neizvesne, protiv Mege preko 30 poena i indeks skoro 50.

                            Comment


                            • Originally posted by Chiwwi View Post
                              Mislio sam na svaku nacionalnu ligu posebno. A to što će oni nastaviti sa nekom krnjom ligom nikakav problem.
                              Samo da mi spasimo našu košarku.
                              Imamo stagnaciju, ali ova liga je izbacila Kalinica, Bogdanovica, Marjanovica, Micica, Milutinovica, Jovica, Gudurica...Svakom tom igracu je ABA liga bila dobra odskocna daska u karijeri, vecini se to desilo pre nego kasnije.O drugim repkama da ne pricam. Svi oni uspesi sa repkom u kosarci su bili zato sto su nam igraci prosli jugoslovensku skolu kosarke. Nakon nekog perioda nismo izbacivali toliko dobre igrace zato sto nam je liga bila nekonkurentna, a Partizan je bio topovsko meso u prvoj fazi tadasnje Evrolige. Sve uspehe koje smo belezili na reprezentativnom nivou, svi ti igraci su igrali ABA ligu i tako su brze napredovali nego sto bi slucaj bio sa KLSom. I koliko je hrvatskih igraca zbog toga sto je igralo ABA ligu se kotiralo bolje na draftu nego sto bi bio slucaj da su igrali samo njihovu domacu ligu. Saric bi npr bio biran na kraju prve runde ili nize da je Cibona osvojila samo domace takmicenje a ne osvojila ABA ligu. ABA liga je bolja odskocna daska, a ako svako ode na svoju stranu to svi smo u problemu jer necemo ni priblizno dobre igrace izbaciti kao sto smo radili u poslednjih 10 godina(a i pre toga).

                              Jedan Bojan Bogdanovic tesko da bi imao ovakvu ulogu u NBA ligi da nije igrao u CIboni ABA ligu i pitanje je da li bi dosao do trenutnog nivoa. I sama ABA liga je uvek bila blizu top5 evropskih liga i logicno da igraci odavde zavrse u Turskoj/Spaniji/Rusiji itd

                              I prelazak na KLS bi znacilo ostanak Covica u timu zato sto u tom slucaju on ne bi negativno odskakao od ostatka rostera. Zbog manjih budzeta bilo bi manje stranaca, a vise domacih igraca koji sada ne bi imali minutazu. Drugim recima kvalitet bi se razvodnio. Mada i sva ova veca ulaganja i vise stranaca u ekipi se ulaze zbog Evrolige.
                              Last edited by Ricma; 05-01-20, 18:33.

                              Comment


                              • @Ricma....upravo tako.

                                Comment

                                Working...
                                X