Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • PAR (15-4), vs Bud 1:1; vs Czv 1:1 -3

    Krka
    MEGA
    Cibona

    BUD (14-5), vs Par 1:1; vs Czv 2:0

    MORNAR
    Cedevita
    FMP

    CZV (12-7), vs Bud 0:2; vs Par 1:1 +3; vs Mor 1:1(+16); vs Ced 0:1(-11)*

    CEDEVITA
    Fmp
    ZADAR

    MOR (12-7), vs Ced 2:0; vs Czv 1:1(-16)

    Buducnost
    KRKA
    Mega

    CED (12-7), vs Czv 1:0*(+11); vs Mor 0:2

    Crvena Zvezda
    BUDUCNOST
    Krka

    PRI (11-8), vs Czv 0:2, vs Mor 1:1 (+3), vs Ced 1:1 (-20)

    CIBONA
    Zadar
    IGOKEA

    FMP (10-9); vs CZV 0:1 (-6)*, vs CED 0:2, vs MOR 1:1 (+6), vs PRI 1:1 (+7)

    Zadar
    CRVENA ZVEZDA
    Buducnost
    __________________________________________________ _________________________
    IGO (7-12), vs KRK 1:1 (+9), vs CIB 1:0 (+25)*, vs MEG 0:1 (-3)*

    Mega
    CIBONA
    Primorska

    KRK (6-13) vs IGO 1:1 (-9), vs CIB 0:2, vs MEG 1:1 (-22)

    PARTIZAN
    Mornar
    CEDEVITA

    CIB (6-13), vs IGO 0:1 (-25)*, vs KRK 2:0, vs MEG 1:1 (-7)

    Primorska
    Igokea
    PARTIZAN

    MEG (5-14) vs IGO 1:0 (+3)*, vs KRK 1:1 (+22), vs CIB 1:1 (+7), vs ZAD 1:1 (+18)

    IGOKEA
    Partizan
    MORNAR

    ZAD (4-15) vs IGO 0:2, vs KRK 0:2, vs CIB 0:2, vs MEG 1:1 (-18)

    FMP
    PRIMORSKA
    Crvena Zvezda
    Završeno je 19. kolo, Partizan je napravio krupan korak ka osvajanju prvog mesta u regularnom delu prvenstva, Mornar je zakuvao borbu za play off, a Igokea je prva ekipa iz donjeg dela tabele koja ne može direktno da ispadne iz lige.
    Sezona se nastavlja nakon kupova, 28. februara. U 20. kolu najzanimljiviji dueli su Crvena Zvezda - Cedevita, direktna borba za preostala dva mesta u play off-u i Mega - Igokea, borba za izbegavanje mesta koje vodi u play out. Poslastica za kraj runde je CG okršaj Budućnosti, koja je vezala 7 trijumfa u svojoj hali i imaju samo jedan poraz kao domaćin ove sezone u ABA ligi, sa Mornarom koji je značajno podigao formu i jedina su ekipa u ligi koja je u poslednjih 5 kola zabeležila isto toliko pobeda.

    Moje predviđanje sezone ostaje isto kao i u prethodnom postu ovakve vrste:
    1. Partizan, 2. Budućnost, 3. Zvezda, 4. Mornar.
    ...
    11. Krka
    12. Zadar

    Comment


    • Jedna zanimljivost - ove sezone nijedno kolo nije kompletirano pobedama svih domaćina. U poslednjih 10 sezona svaki put je to bio slučaj najmanje jednom. Često se dešavalo da u poslednjim rundama pobede svi domaćini, do kraja ove sezone ostalo je još tri kola da se nastavi taj niz.

      14 ekipa, 7 utakmica po rundi

      09/10 1
      10/11 5
      11/12 2
      12/13 3
      13/14 1
      14/15 2
      15/16 3
      16/17 2

      12 ekipa, 6 utakmica po rundi

      17/18 2
      18/19 2
      19/20 0?

      Comment


      • Moze Zvezdi da se cestita titula.

        Mi cemo srecu traziti u Evrokupu.

        Comment


        • Novi igrač Mege. Ajde da vidimo šta će Miloje napraviti od njega.

          Comment


          • Zvezda opet kaznjena zbog, izmedju ostalog, pljuvanja...

            haters gonna hate, gypsies gonna spit
            sloboda ili ništa

            Comment


            • A odluka o neodigravanju utakmice jel doneta? ili se plase da je donesu ? o cemu se radi ?

              Comment


              • Svakako bi Liga trebala da razjasni tu dilemu oko nepotrebno neodigrane utakmice. Ja to gledam na sledeci nacin, mozda nisam u pravu ali da kazem: Prva disciplinska instanca (disciplinski sudija) odredio je tri kazne (20:0, minus bod i novcana). Nakon zalbe Czv , zalbeno vijece (druga instanca) je dvije kazne modifikovala (bod vracen, novcana kazna smanjena) sto bi trebalo da znaci da je prva kazna (20:0) ostala na snazi. Jer ukoliko ne bi bilo prve kazne ne bi bilo potrebe ni za placanjem trece kazne. Naravno , cetvrta moguca kazna (zabrana igranja PO) nije ni razmatrana iako stoji u pravilniku. To je moje vidjenje, ne znaci da sam u pravu. Ne zeljeci da se vracem na pocetak i dopise, bia-e, zakone, itd itd...

                Comment


                • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                  Svakako bi Liga trebala da razjasni tu dilemu oko nepotrebno neodigrane utakmice. Ja to gledam na sledeci nacin, mozda nisam u pravu ali da kazem: Prva disciplinska instanca (disciplinski sudija) odredio je tri kazne (20:0, minus bod i novcana). Nakon zalbe Czv , zalbeno vijece (druga instanca) je dvije kazne modifikovala (bod vracen, novcana kazna smanjena) sto bi trebalo da znaci da je prva kazna (20:0) ostala na snazi. Jer ukoliko ne bi bilo prve kazne ne bi bilo potrebe ni za placanjem trece kazne. Naravno , cetvrta moguca kazna (zabrana igranja PO) nije ni razmatrana iako stoji u pravilniku. To je moje vidjenje, ne znaci da sam u pravu. Ne zeljeci da se vracem na pocetak i dopise, bia-e, zakone, itd itd...
                  Ova ne postoji niti je ikad postojala u bilo kojem kosrkaskom takmicenju kada je u pitanju nedolazak (neopravdani) neke ekipe na utakmicu u toku regularnog dela sezone. Isti nedolasci su se vec dogadjali u ABA u proslosti (Makabi mi pada na pamet) pa klubovi nisu kaznjavani pomenutom kaznom (Makabi je te sezone kada se to desilo igrao plej-of i osvojio titulu).
                  Ako se kojim slucajem nedolazak (neopravdani) desi za utakmicu plej-of serije onda tim trpi i dodatnu sankciju koja je ispadanje iz plej-ofa tj. drugi tim prolazi dalje bez obzira na trenutni rezultat u seriji.
                  U ABA pravilniku i stoji za tu vrstu kazne izraz "kada je primenjivo", da je primenjivo uvek i u svakom delu takmicenja ta odrednica u pravilniku bi bila suvisna.
                  Last edited by Borca; 12-02-20, 15:03.

                  Comment


                  • Jos jedno saopstenje [emoji1]
                    Sto se ne ugledaju malo na bracu iz Pireja, mislim ako te neko krade, obmanjuje i laze, napusti ga majku mu. Evo imaju KLS, pa nek puste nas kojima se igra ova liga i koji volimo da zivimo u lazi da se igramo.

                    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                    Comment


                    • Covic ako nastavi ovako, izbacice ga iz lige. Zvezdu a i FMP. Mnogo tezak covek..Dao bih ga partizanima a nama uzeo Cedevitu koliko danas...uh, to mi deluje kao san, prelepi san..

                      Mada, poceo je da slusa razum, ali mora da pusti ljude da uzivaju u kosarci...
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Izgleda da je covjek mazohista, nemam drugo objasnjenje [emoji1]

                        Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

                        Comment


                        • Saopštenje kao saopštenje, tvoj komentar je zlonameran i ne primeren a reći ču i zašto.
                          Na sajtu KK CZv postoji članak saopštenja KK CZv ali na kraju je ono što je suština, tekst žalbe koji formalno i pravno pokazuje ništavnost odluka (pri tom ne negiraju greške osim prema Jurasu) i verujem da to jeste put kojiim se treba ići kako bi se postavili zdravi temelji - poštovanje prava i slova pravilnika. Ukazuju na grešku i optrukciju klubova u formiranju tela pre početka sezone a to nije Crvena Zvezda već Partizan i Budućnost.
                          Koliko god ne volim Nebojšu Čovića, neistinu još više ne volim.
                          Žalba:http://kkcrvenazvezda.rs/wp-content/...12-02-2020.pdf
                          Pa ko želi malo vremena da potroši neka pročita.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Ne bih da bude iznabadan zbog sledece izjave. Partizanu i jeste zbog (jugoslovenske) istorije mesto u ABA ligi. Onog trenutka kada se Ostoja ili neko drugi bude ponasao kao Covic, treba da leti iz lige u roku od odmah bez obzira sto kao kolektiv salju poruku. Ipak i dalje stoji JSD Partizan, a nije da nije bilo prilike da skinu J iz naziva.

                            Isto vazi i za druge klubove za ponasanje celnika, postoji zajednicki interes kod vecine klubova da liga opstane. Srbi i Crnogorci ugrozavaju opstanak lige. Slovenci i Hrvati su svesni kakve su sve igrace izbacili zahvaljujuci zajednickoj ligi.

                            SEHA je otisla korak napred i ubacila jos par klubova, da nije bila toga izostali bi evropski uspesi u sportu u kom se vrti manje para nego u kosarci. A i razlog zasto su se ukljucili ti klubovi, bilo je zato sto predstavnici iz drugih zemalja igraju na slicnom nivou kao i najjaci timovi iz SEHA lige. I moram da pohvalim da liga ima odlican sistem. Vardar ne bi osvojio dva puta Ligu Sampiona da nije igrao SEHA ligu. Ovo sa kineskim klubom je vise marketing. iznenadio sam se ko im je trener, pa mi je cela situacija smesnija. A i jeste logicno kada postoji takva ''veza''.
                            Last edited by Ricma; 12-02-20, 18:31.

                            Comment


                            • Možemo mi pričati o Čoviću i za mnoge stvari se složiti ALI pročitaj žalbu i biće ti jasno (bez ostrašćenoti koliko god možeš) i videćeš da se ovde on (jbg istina retka pojava) zalaže za pravo i legitimitet.
                              Da se složimo o njegovoj osvetoljubivosti i ne poštenju kod organizacije finala (o drugoj strani neću jer bi bilo previše dva ALI u jednom postu), da se složimo o njegovoj prejakoj sujeti i kako mu nije mesto u košarci kao i dvojcu (do duše bivšem) iz Partizana i gospodinu iz Podgorice. Bilo bi bolje za sve a do toga neće doći dok oni sami ne odu u penziju.
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Nece tu nista na bolje da se promeni i sa njima dvojicom kao zamenljive karike u tom lancu dok vlada ovakva politicka klima i dok ne postoje granice u ponasanju. Prvi problemi su krenuli da se javljaju onog trenutka kada je Zvezda postala pobediva. Ovo sve pocinje od drzavnog vrha, a dok god se fura nacionalna politika na obe strane ovakve stvari ce se desavati. Mozda bi njihovi naslednici bili bolji ili losiji, svakako ce moci da prave baljezgarije zato sto su u mogucnosti. Spomenuo sam ti primet iz SEHA lige i liga je mnogo vise prosperitetna zato sto politicki vrh nema veliki uticaj na klubove koji su u samom vrhu lige, dok je ovde stvar suprotna. Zato sam i napisao Srbi i Crnogorci rasturaju ligu, ovako dok god mora da se stane na neciju stranu cela liga je u problemu i njena je buducnost upitna. Srecom pa Bosnjaci ne mogu da imaju jak klub poput Buducnosti, inace bi haos bio jos veci.

                                Ostoja mi je trenutno misterija, nije mi on tu jos otkrio pravo lice.

                                Edit: Poneki put kada gledam NBA ligu i vidim Sarica, Bogdanovica, Dragica i Nurkica(doduse povredjen), bude mi drago sto je neko iz regiona napravio u najmanju ruku solidnu karijeru pored nasih igraca.
                                Last edited by Ricma; 12-02-20, 19:00.

                                Comment

                                Working...
                                X