Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Dekkard- To sto si napisao nije istina i to malo kosarkaskog znanja je izjelo klubastvo, ako imas svoje misljenje, nece ono nista promeniti ako kazes javno na ovom forumu. Bukvalno niko se nije opredelio, pa cak ni partizan, Zvezda i FMP i ako je tu jasno sta ce biti.


    @SamoZvezda.. Ne treba on da donese ko ce ici u EL, vec ko je sampion ABA lige tj sta ce biti na kraju sa ligom. Sto se tice plata, FIBA mora doneti kao i UEFA neki akt, da se zamrznu sredstva do novog pocetka ili nesto slicno. Videcemo ko je musko a ko Dusko...kad dodje do momenta novca.

    Lige, gde plasman nesto znaci, posebno za izlazak na evropska takmicenja i ako je odigrano 3/4 sampionata prosto moraju imati konacan raspored. Ponistavanja sezone bi dovelo do ogromnog jaza izmedju timova, mnogo manjih ulaganja i kosarka bi imala velikih problema u sezonama koje dolaze. I ako nije odigran PO, ti moras imati pobednika, jasno da je PO bitniji, ali isto tako je i regularni deo bitan, ne treba ga obesmiliti na bilo koji nacin. Problem je sto ce prvi uvek imati probleme, posto ce svi ostali biti za ponistenje sezone, to je prosto logicki.

    Jasno je kako se radilo te 99-te tako treba i sada. Sa tim da ce se igrati EL i EC pa ako bude potrebe i u septembru. Bukvalno kuakvicki cin traziti da se poniste lige, AKO SU ZIVOTI BITNI, i sport u drugom planu, gde je problem podeliti titule? mmmm

    Sportski i najpravednije je tako, a poprilicno glupo razmisljanje, pa PO je PO, moglo bi biti drugacije, klasicno jajarenje.

    Licno bih zelo, kako sad stvaristoje, da se odigraju F8 i F4 turniri ako bude sansi, ako ne, onda se zna sta i kako.
    Last edited by LosmiSK; 02-04-20, 11:55.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Originally posted by Ivan9 View Post
      Izjasnili su se i pojedinci iz Mornara i CedOli da bi KKP trebao biti sampion
      Kako ono kažu... fun fact je da su svi bili igrači KKP
      Spoiler
      Ako mi časi smrti postanu bliski,
      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
      Nije umio da odstupi,
      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
      Pao unapred, a ne unazad,
      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
      Uračunato i u moj pad.

      Comment


      • @SamoZvezda.. Ne treba on da donese ko ce ici u EL, vec ko je sampion ABA lige
        Budi ozbiljan... ovo drugo , rešava i ovo prvo .

        Comment


        • Originally posted by Samo Zvezda View Post
          Budi ozbiljan... ovo drugo , rešava i ovo prvo .
          ABA liga ima prednost za jednu licencu, ali ne mora biti prvak. Sve i da je tacno to sto pises a nije, on je direktor lige. Onda stavite limara, cokija, bokija i Tedeskog da bude cetvoroclano predsednistvo pa nek se dogovore.

          Problem ABA lige jeste sto se odluke donose preglasavanjem, ucenama i strahom. Grcima svaka cast sto su izbacili Olimpijakos, kilometrima su ispred nas....Sad ce tavoriti jos jednu sezonu bez A lige i titule.

          EL jeste bitna ali nema titule za njih itd...plakace zbog te odluke.

          Prosto resenje je dati EL da vodi ABA,neki covek koji ce biti placen za to. ABA je najbolje sto ovaj region daje u sportu i opet neki zele da i to uniste.

          Samo Zvezda, sta ti mislis o kraju ABA lige?
          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
          2× German League champion (2018, 2019)
          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

          Comment


          • Samo Zvezda, sta ti mislis o kraju ABA lige?

            Ne znam na šta konkretno misliš ?

            Ako misliš da li je potrebna svima u regionu , da mislim .Bez obzira što bi Srbija mogla da napravi verovatno najbolju ligu u regionu , to bi po kvalitetu bilo daleko ispod.
            Last edited by Samo Zvezda; 02-04-20, 12:53.

            Comment


            • Verujem da svi ovi u ovih 8 ili više klubova što su za poništenje lige imaju zavidno košarkaško znanje. I u ova 2-4 kluba što su za proglašenje pobednika.
              Samo ovih prvih ima dominantno više.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                Ne znam na šta konkretno misliš ?

                Ako misliš da li je potrebna svima u regionu , da mislim .Bez obzira što bi Srbija mogla da napravi verovatno najbolju ligu u regionu , to bi po kvalitetu daleko ispod,
                Mislim na odluku koju treba doneti za ABA ligu!!! Nasa liga jeste ubedljivo najjaca, ali bez decentralizacije moci i bez trpanja love samo u dva kluba, ta lika je nepotrebna i negledljiva po meni.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by LosmiSK View Post
                  Mislim na odluku koju treba doneti za ABA ligu!!! Nasa liga jeste ubedljivo najjaca, ali bez decentralizacije moci i bez trpanja love samo u dva kluba, ta lika je nepotrebna i negledljiva po meni.

                  Znaš da nisam objektivan U svakom slučaju sačekati odluku Evrolige jer neke ishitrene odluke , mogu da znače kraj Aba lige a to bi bilo najgore .

                  U svakom slučaju ja sam sa sezonskom u Pioniru , šta god igrali ...uz ovih "vučićevih" 100 , snaći ću se još za 200 evrića

                  Comment


                  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                    Znaš da nisam objektivan U svakom slučaju sačekati odluku Evrolige jer neke ishitrene odluke , mogu da znače kraj Aba lige a to bi bilo najgore .

                    U svakom slučaju ja sam sa sezonskom u Pioniru , šta god igrali ...uz ovih "vučićevih" 100 , snaći ću se još za 200 evrića
                    Apsolutno se slazem sa ovim.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • http://sportklub.rs/Kosarka/ABA-Leag...anu-pehar.html


                      Verovatno sto danas nema KZS u 15 h pa da cujemo nesto sto je mnogo bitnije za nas narod. Bravo za SK portal, moramo biti informisani svakako.

                      Comment


                      • Valjda ce uskoro i ovo da se resi, da Sarac predahne malo

                        Bice sve okej.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                          Valjda ce uskoro i ovo da se resi, da Sarac predahne malo

                          Bice sve okej.
                          Veći problem imaju gtr novinari ...ne mogu da nađu ni jednog van kkp , sadašnjeg ili bivšeg , ko će nam saopštiti šta je najispravnije

                          Comment


                          • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                            Veći problem imaju gtr novinari ...ne mogu da nađu ni jednog van kkp , sadašnjeg ili bivšeg , ko će nam saopštiti šta je najispravnije
                            Mora da je u pitanju onaj propali, debeli nesrećnik.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                              Ne znam da li se Cobbs šalio zbog prvog aprila ali ja sam imao dobar osjecaj za PO. Sad ne treba ni spominjati...
                              Kobs se na drustvenim mrezama prepirao sa navijacima posle slicnih izjava koje je imao, mislim to je "bitka" u koju kao igrac/javna licnost ulazis sa znanjem da ces izgubiti 100% (eventualna "pobeda" bi bila da iskljucis nalog (naloge) i time se spasis) ali on i dalje nastavlja u "istom ritmu".

                              Sto se tice lige i odluka koje bi donelo predsednistvo van klubova to je jednostavno nerealna situacija posto oni ni jednu dosta blazu odluku nisu 2.5 meseca uspeli da potvrde.

                              Samo za podsetnik, pricamo o ligi u kojoj disciplinski sudija donosi odluku po pravilniku za neodigranu utakmicu u Podgorici (sto jedino i moze da uradi) i u obrazlozenju iste bukvalno "kuka" kako nije na njemu da o tome odlucuje vec na visoj instanci.

                              Potom se ta visa instanca oglasava (posle dosta vremena) i objavljuje kako smanjuje novcanu kaznu i vraca oduzet bod ekipi koja se nije pojavila na utakmici bez obrazlozenja odluke (hoce da se je.. i da im ne udje fazon), a pritom to i dalje nije zvanicna i potvrdjena odluka te i 2.5 meseca posle termina utakmice (kolo pre kraja regularnog dela i pocetka plej-ofa) na tabeli lige i dalje stoje zvezdice uz timove i objasnjenje da se zvanicna odluka/potvrda i dalje ceka.

                              Kad ovakvu uslovno receno laksu odluku ne mogu/smeju da donesu mogu zamisliti da li bi sami smeli da odluce o sampionu, timovima koji ispadaju/idu u baraz.

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Zvezda, Mornar, Budućnost, CedOli, FMP, Cibona, Krka, Primorska... svi su za poništenje lige, od ovih ostalih se jedino eksplicitno izjasnili da Partizan bude šampion Partizan Igokea i Igokea Partizan.
                                Za Krku i Primorsku lazes. I nema nikakve logike da Buducnost trazi ponistenje lige i da vam na taj nacin pomogne. Za Mornar, Cibonu i CedOli mozda postoje neke insajderske price koje su mi promakle, tako da se tu nista ne bih zaleteo.

                                "U Primorskoj se pridružujemo svemu što su napisale kolege iz Krke. Ova sezona treba da se zaključi, rezultati su valjani jer je odigrano više od 90 odsto utakmica. Predlozi za sezonu 2020/21 bi trebalo da budu pripremljeni od strane uprave lige, o kojima će se raspravljati i glasati. Naš predlog je da se odluke za sezonu 2020/21 donesu što kasnije, kada se stvari smire i normalizuju u najvećoj mogućoj meri, a njihovo donošenje sada bi bilo preuranjeno, s obziorm na globalnu situaciju"
                                Last edited by Karamazov; 02-04-20, 16:54.

                                Comment

                                Working...
                                X