Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
    To je to, na to sam mislio. Zajedno sad mozemo da istrgujemo bolje uslove kod fiba ali zajedno, na nivou lige. Znam da je nemoguce ali zamisli da npr tri tima iz Aba ili dva iliti cetiri idu u fb ls. Price da Djordiju treba balkan su netacne po meni. Njemu treba novac a mi nismo ti koji mogu da daju novac u kontinuitetu. Pa cak ni bg blizanci. Svaki budzet aba timova je povuci potegni od godine do godine.
    Da li stvarno mislis da navijace KKP i novokomponovane navijace KKCZ zanima igranje lige sa nekim Turskim, Belgijskim, Holandskim i no name Nemackim timovima. Ne bi napunili ni Basket Land kada bi dosao no name Elceribirir, ili Makabi Rishon ili vec koji iz te lige.

    Nemoj misliti da Fiba liga ima bilo kakvo interesovanje, dovoljna ti je ona sezona kada je KKP ucestvovao u istoj kakvo je interesovanje bilo, pa oni kada su igrali EC i vec ispali imali ukupno 700 gledalaca na jednoj utakmici. Isti je slucaj i sa mojim navijacima koji hoce da skoce sa mosta zasto nismo vec sada obezbedili mesto na f4.Sa takvim nipodostavanjem pisu o svakoj ekipi iz El smatrajuci KKCZ institucijom u toj istoj EL, kada smo pre par sezona igrali EC jedva u prvom delu se moglo prikupiti 3.000 u Pioniru.

    I dalje smatram da EL najkvalitetinije takmicenje sa ubedljivo najboljim klubovima koji ucestvuju u istoj, mi preko aba lige imamo jos 4 kluba koji preko EC traze svoju sansu da udju u istu. Da li je pravedno ovo sto Djordi radi sa licencama, po meni nije, da li je potreban drugi i zanimljiviji model ( poput sadasnjeg u EC) da, mnogo vece sanse za manje klubove da dodju do playoffa, ovakav sistem nama koji igraju na dva fronta sa imperitivom uvek da najbolja forma bude u aprilu kada je playoff aba lige je poguban .
    Da li ce se Djordi vratiti na stari sistem, nece, da li cemo mi kao region imati prolaz tamo, od sledece sezone samo dve lige ce dati prolaz u EL, a u konkurenciji ce biti VTB<ABA liga, i eventualno jos nemacka liga. Pa proceni sam, da li sponzori, publika, tv kuce ce i ovakav sistem u EL prihvatii ili igranje sa Bambergzima i ostalim tutifruti ekipama koje ni pomocu google ne mozes pronaci.

    Nesto vezano i za aba ligu

    Zamolio bih @samozvezda da okaci onu tabelu sto je ABA sajt objavio a tice se broja domacih igraca, i broja stranaca u ekipama> Nekada spin masinerija jedno pise a istina ih posle osamari pa se povuku i traze novu podvalu u svoju korist.Medju njima i moj drug @losmi

    Comment


    • Nisam

      Comment


      • Evo za Šarca:
        https://www.hoops.com.au/forum/46318...9-20-season-us

        Comment


        • Nije to.
          Ima na ABA-LIGA tviter, broj stranaca i domaćih igrača.

          Comment


          • Originally posted by Пера Ложач View Post
            Ladno smo kao el tim imali manji budzet od Partizana.

            Comment


            • To je SC sa nekog foruma...mogu zamisliti ko je pisao. Olimpija 9.4m budzet pa Buducnost :-) Brose 15m xD itd..gluposti..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • "Ne mogu da otkrijem imena, ima dosta timova širom Evrope koji žele da igraju Evroligu, lista je poduža, što govori o tome da je takmičenje uspješno. Moramo da gledamo tržište po tržište i tražimo klubove koji mogu da rade samostalno i odgovore svim zahtjevima takmičenja koji su veliki. I biće još zahtjevniji kako vrijeme bude prolazilo. Partizan i Crvena zvezda su kandidati, kao i Budućnost, ali imamo i klubove u Italiji, Španiji, Rusiji, koji mogu da budu kandidati za A licencu. Za mene je jako važan koncept Evrokupa, jer s nekim klubovima imamo mogućnost da radimo godinama unazad, zbog čega nam je mnogo lakše da razmišljamo o njima kao kandidatima", izjavio je Bertomeu.

                Bas se dobro zajebava ovaj co'ek
                Last edited by Nemam_ti_kad; 14-01-21, 13:18.

                Comment


                • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                  "Ne mogu da otkrijem imena, ima dosta timova širom Evrope koji žele da igraju Evroligu, lista je poduža, što govori o tome da je takmičenje uspješno. Moramo da gledamo tržište po tržište i tražimo klubove koji mogu da rade samostalno i odgovore svim zahtjevima takmičenja koji su veliki. I biće još zahtjevniji kako vrijeme bude prolazilo. Partizan i Crvena zvezda su kandidati, kao i Budućnost, ali imamo i klubove u Italiji, Španiji, Rusiji, koji mogu da budu kandidati za A licencu. Za mene je jako važan koncept Evrokupa, jer s nekim klubovima imamo mogućnost da radimo godinama unazad, zbog čega nam je mnogo lakše da razmišljamo o njima kao kandidatima", izjavio je Bertomeu.

                  Bas se dobro zajebava ovaj co'ek
                  Baš nas dobro zajebava....
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
                    "Ne mogu da otkrijem imena, ima dosta timova širom Evrope koji žele da igraju Evroligu, lista je poduža, što govori o tome da je takmičenje uspješno. Moramo da gledamo tržište po tržište i tražimo klubove koji mogu da rade samostalno i odgovore svim zahtjevima takmičenja koji su veliki. I biće još zahtjevniji kako vrijeme bude prolazilo. Partizan i Crvena zvezda su kandidati, kao i Budućnost, ali imamo i klubove u Italiji, Španiji, Rusiji, koji mogu da budu kandidati za A licencu. Za mene je jako važan koncept Evrokupa, jer s nekim klubovima imamo mogućnost da radimo godinama unazad, zbog čega nam je mnogo lakše da razmišljamo o njima kao kandidatima", izjavio je Bertomeu.

                    Bas se dobro zajebava ovaj co'ek
                    Evo resenja Djordijeve zagonetke, podebljano i obojeno.

                    Comment


                    • Mi nemamo 10m godisnje da sipamo a da nam se vraca 2-3m max sa punim arenama na 16utakmica. To znaci da neko mora da sebi iz dzepa izbije 7-8 miliona onako da se narod zabavi. Od toga nema nista. Cak i ovo sto ucestvujemo u EL iziskuje opasan napor kako organizaciono tako i finansijski a neko pravljenje dugorocnog olana zaista ne vrijedi kad ne znas sta ti se moze desiti sutra....

                      Comment


                      • Cuj klubovi koji mogu da rade samostalno... kakva sarena laza. Pa i njima neko sipa toliko koliko fali isto kao i nama. Ili su to fudbalski klubovi ili tajkuni/privatnici kojima je to stvar prestiza, ili je to drzavna kompanija kao kod nas jer je to procenjeno kao drzavni interes. Razlike prakticno i da nema. Ona postoji samo kada su u pitanju prava oko tv prenosa, gde procenat ide EL, a sto Djordi izbegava da izgovori...

                        Nama bi najbolje doslo da se naredne i poslednje sezone plasiramo na F4 pa bi skroz ruzno izgledalo da takav klub izbacis iz lige. Mada ja ne znam kako je to on zamislio - izboris EL kroz evrokup i onda bez obzira na plasman u EL dogodine ispadas iz nje? Pa to je potpuna ludost gde moze da se desi da neko ko je usao iz evrokupa bude ucesnik F4 a nakon cega onda treba da ustupi mesto nekom novom iz evrokupa iako je bolji od 14 klubova EL? Da oni samo imaju startno mesto a gde ce stalno poslednja 2 ispadati i ima logike. Ovako ne bi bilo hrdjavo da ako nas izbace razmisliti o ligi sampinjona.
                        Last edited by mmajstor; 15-01-21, 10:47.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Cuj klubovi koji mogu da rade samostalno... kakva sarena laza. Pa i njima neko sipa toliko koliko fali isto kao i nama. Ili su to fudbalski klubovi ili tajkuni/privatnici kojima je to stvar prestiza, ili je to drzavna kompanija kao kod nas jer je to procenjeno kao drzavni interes. Razlike prakticno i da nema. Ona postoji samo kada su u pitanju prava oko tv prenosa, gde procenat ide EL, a sto Djordi izbegava da izgovori...

                          Nama bi najbolje doslo da se naredne i poslednje sezone plasiramo na F4 pa bi skroz ruzno izgledalo da takav klub izbacis iz lige. Mada ja ne znam kako je to on zamislio - izboris EL kroz evrokup i onda bez obzira na plasman u EL dogodine ispadas iz nje? Pa to je potpuna ludost gde moze da se desi da neko ko je usao iz evrokupa bude ucesnik F4 a nakon cega onda treba da ustupi mesto nekom novom iz evrokupa iako je bolji od 14 klubova EL? Da oni samo imaju startno mesto a gde ce stalno poslednja 2 ispadati i ima logike. Ovako ne bi bilo hrdjavo da ako nas izbace razmisliti o ligi sampinjona.
                          Ne ispadaš ako si u osam... Ako su obe ekipe iz EK u 8 , ispada slabije plasirana a ulazi samo pobednik EK

                          Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

                          Comment


                          • Stiven Grej pojačao Igokeu

                            https://www.b92.net/sport/kosarka/ve...nav_id=1795726

                            Comment


                            • Originally posted by Samo Zvezda View Post
                              Ne ispadaš ako si u osam... Ako su obe ekipe iz EK u 8 , ispada slabije plasirana a ulazi samo pobednik EK

                              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
                              To je bolje, ali i dalje totalno nefer i netakmicarski.
                              Budes bolji od 8 evroligaskih klubova i na kraju opet ispadnes. Od kada se igra ova ligaska EL mi bi svaki put ispali jer nikad bolji od 9og mesta nismo ostvarili. Samo me interesuje koji bi motiv nekom klubu bio da iz EK igra EL kada vladaju ovakvi neravnopravni uslovi?
                              Tako da ako ne budemo imali A licencu mozda bi stvarno trebalo razmisliti o Fiba liga sampiona, a ovaj suludi sistem koji je smislio Djordi ne verujem da ce moci da funkcionise jer ce masa kluba slicno razmisljati pa niko nece zeleti da igra Evrokup.

                              Comment


                              • Problem je i sa kvalitetom EC takmicenja. Medju tim ekipama nema mnogo njih koji bi mogli da igraju EL.
                                Logicno bi recimo bilo da iz EC upadnu 4 ekipe ili da bar upadnu 2 a da se igra baraz za ulazak. Ali to bi podrazumevalo da ispadnu 4 ekipe iz EL a to nema sanse da se dogodi. Mogu da ispadaju samo ekipe koje su usle iz EC.

                                Mislim da se ide ka potpunom zatvaranju EL na neke 24 ekipe pa ko upadne upadne.
                                Ne znam samo sto ovo kucamo na ABA liga

                                Comment

                                Working...
                                X