Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moze se steci utisak da ni hrvatskim klubovima se bas ne igra liga, jer ne vidim koji je tacno problem da Cibona ne sazove skupstinu? Prosto ko hoce da preda papire taj ce da igra, ko ne preda nacice mu se zamena.
    Oni nemaju sta da izgube, jer verovatno opet nece izboriti evropu na terenu, a ustedeli bi na troskovima i cimanja po raznoraznim mehurima, testovima i jebadama.

    Comment


    • Opa evo Ostoja promjeni pricu, sve sad moze, moze da se igra nema prepreka OSIM da Toskovic ciji je red da predajedava ligom izvrsava svoje obaveze za koje su oni glasali potvrdno.
      Pa ne ovo se ne dešava.
      Zaboravio je napomenuti da se menadzment lige izabrao i izmedjuostalog vecinom(ako ne i jednoglasno) i da je Zvezda zbog toga potegnula spor sa ABA a da to zbog ne predavanja registracije Partizana nemoguce tako i pocetak lige ne moze startovati.
      N E M O G U C E kakav klovn vodi Partizan

      Comment


      • Originally posted by Ivan9 View Post
        Pa super onda ligu igraju oni klubovi koji su poslali registracioni papir i koji smatraju da nema nikakvih prepreka (da je sve zakonski apsolutno legalno). Njih 27.
        Ovaj jedan klub koji ima problem sa imenom i prezimenom predsednika ABA, koji se bira rotaciono i ciji mandat traje 1 sezonu(a realno ovlascenja su mu verovatno manja nego nekog predsednika kucnog saveta) i ne treba ni da igra.

        Nadam se da ce klubovi zainteresovani za regionalnu kosarku naci nacin da izbace tu jednu trulu jabuku iz korpe i nastaviti dalje u duhu legalnosti i pravde koja im je svima na umu. Samo ostro seci ali i pravedno.
        Jedino logično i zdravo rešenje.
        Bravo

        Comment


        • Originally posted by Philipp Degen View Post
          Ili 'ajmo da se vodimo onom logikom kako Cova nije nista u FMP-u zakonski. Sve regularno.
          Ајмо да се водимо онда оном логиком како Миле Додик није ништа у КК Игокеа законски...Спојио свој клуб са ККП како би упумпавао паре и прао дугове ККП,а врхунац је изговор ,,Промоција кошарке у Реп.Српској''!А деца у Реп.Српској до тад нису видела кошаркашку лопту него им ''институција'' донела ко кошаркашку лопту као Прометеј старим Грцима ватру...Па онда долазимо до Ф4 2013 године у Лакташима,где Игокеа која је била прва у лиги и играла најбоље,баш тад одигра најгору утакмицу против ККП у полуфиналу...
          Лига ће наравно да се настави јер ће лимени да попусти у последњем тренутку и биће у фазону ,,Шта нам раде,није било компромиса,приморани смо,позивам гробаре да се мобилишу''...
          Last edited by Монтепаски; 25-09-20, 14:29.

          Comment


          • У сваком уговору стоји који је суд надлежан у случају спора. Тако је и у случају АБА лиге.
            Суд у Лозани у причу је убачен да би се некима дала тема да пишу, а други да читају, у недостатку жељених вијести још од Нолана Смита.
            Пуна подршка за господина Остоју и све што чини. Надам се само да неће попустити под притисцима и да ће, за промјену, макар једном остати досљедан.
            Last edited by forum1nick; 25-09-20, 14:21.

            Comment


            • Kako imate snage za raspravu ja vam se divim, imamo filijalu Zvezde u ABA odavno, od ove godine Partizan (Mladost Zemun) i Buducnost (Studentski Centar) imaju svoje filijale u ABA2 koje nemaju nikakve prepreke da udju takodje u ABA ligu na osnovu plasmana u ABA2. Rasprave ce biti jos zanimljivije ako/kad sva 3 kluba budu imali svoju filijalu u ABA.
              Jos samo Tedeski i Slovenci da proguraju svoju prvo u ABA2 pa da i oni budu ravnopravni sa te strane.

              Kad smo kod ovih zadnje pomenutih, doveli su zamenu za povredjenig Matijanga

              Sportando
              @Sportando
              Jones is a new Dragon
              Jarrod Jones joined Cedevita Olimpija

              Comment


              • Ma bre da se mi docepamo te A licence pa nek’ se organizuju onda kako hoce. Igramo El odmorni i na kraju rekreativno kup i kls.
                Last edited by Karamazov; 25-09-20, 15:48.

                Comment


                • Tako će na kraju i biti.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Ovu ligu ne smiju da vode klubovi vec nezavisno tijelo i to je to. Za sporove Lozana.

                    Poslano sa mog Redmi 6A koristeći Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by StefanPG View Post
                      Ovu ligu ne smiju da vode klubovi vec nezavisno tijelo i to je to. Za sporove Lozana.

                      Poslano sa mog Redmi 6A koristeći Tapatalk
                      Cu nezavisno telo. A ko bi cinio to telo?????? Jel ima slican primer negde. Liga pripada klubovima sto je zahtev i EL. Liga treba pravno da se transformise i predje u formu D. O. O

                      Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

                      Comment


                      • Originally posted by Borca View Post
                        Kako imate snage za raspravu ja vam se divim, imamo filijalu Zvezde u ABA odavno, od ove godine Partizan (Mladost Zemun) i Buducnost (Studentski Centar) imaju svoje filijale u ABA2 koje nemaju nikakve prepreke da udju takodje u ABA ligu na osnovu plasmana u ABA2. Rasprave ce biti jos zanimljivije ako/kad sva 3 kluba budu imali svoju filijalu u ABA.
                        Jos samo Tedeski i Slovenci da proguraju svoju prvo u ABA2 pa da i oni budu ravnopravni sa te strane.

                        Kad smo kod ovih zadnje pomenutih, doveli su zamenu za povredjenig Matijanga
                        Upravo je to peoblem. A on se ne resava tako sto ostali timovi uvedu svoje filijale u istu ligu. Valjda ti je to jasno.
                        sloboda ili ništa

                        Comment


                        • Ja to godinama pricam, nevezano za Ostoju. Ne postoji slican primer ovome trenutno ma svetu.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Ма гдје не постоји, па у Србији су некада председници једних клубова сједили у управи другог клуба и сви лијепо заједно у истој лиги.
                            Ехххх каква су то времена била.

                            Comment


                            • Ma kakva Lozana, najbolje direktno Strazbur da nas tuže za višegodišnje sportsko ponižavanje.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Igraće FMP ABA ligu, za mene to ovde nije predmet diskusije, niti Čović niti Ostoja. Oni vode svoj rat od koga se meni povraća, i ovo je samo jedna bitka. Besmisleno mi je da raspravljam ko je od njih dvojice odvratniji, ljigaviji, prljaviji...

                                Mene druga stvar zanima.

                                Pošteno bi bilo da izadjete sa zajednickim stavom. Jel vam FMP filijala ili nije, ko vuče konce u FMP-u, ko u Zvezdi, zašto se Čović pita oko odlazaka igrača iz FMP-a, i slične stvari. Onda možemo da diskutujemo da li bi FMP trebalo da učestvuje ili ne.

                                Znam ja sve ovo gore i bez potvrde, ali izgleda da se vi niste izmedju sebe dogovorili.
                                sloboda ili ništa

                                Comment

                                Working...
                                X