Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
    To onda nije regionalna liga. Ništa ovde ne treba menjati ako se zaista želi regionalna liga.

    Pogledaj samo Euroleague... ili stvarno misliš da u Španiji, Turskoj, Italiji, Rusiji nema daleko bogatijih I boljih timova od npr naše kkcz???

    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
    pa upravo ti je evroliga pravi primer. Ne dobija svaka zemlja koeficijent za broj ucesnika u njoj nego igraju najbolji (po Djordijevim kriterijumima). Nema vise kupa sampiona. I da, najbolji iz ABA lige zasluzuje mesto, ne iz Sbije ili Hrvatske... tako je odluceno (za sad)
    Last edited by mmajstor; 04-03-21, 19:48.

    Comment


    • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
      To je to. Koji god princip da se uzme, treba voditi racuna i o buducem vremenu, zato mislim da je ipak pravednije ovakav princip kao sto si naveo. Jer vremena mogu i da se promijene. Tipa sta ako za 20 godina nasa kosarka bude u padu a necija u usponu? Ili za 5,7,10 godina. Ne mozemo samo gledati iz svog ugla tj trenutnog stanja.
      Ali to nema veze sa ligom. Ako je necija kosarka u padu igrace aba2 ligu. Da bi igrali aba1 ligu neophodno je da prvo ojacaju, drugim recima da nadju bolje sponzore. Jedino sto je nelogicno jeste da neko krene da ulaze u klub i da ne moze da igra u prvoj ligi obezbedivsi to na terenu samo zato sto postoji administrativni problem pa mora da igra neki drugi samo zato sto je iz "prave zemlje". Ovo nije liga drzava nego klubova iz svih tih drzava. Inace da jeste nacionalni savezi bi bili vlasnici i organizatori a ne klubovi.

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Ali to nema veze sa ligom. Ako je necija kosarka u padu igrace aba2 ligu. Da bi igrali aba1 ligu neophodno je da prvo ojacaju, drugim recima da nadju bolje sponzore. Jedino sto je nelogicno jeste da neko krene da ulaze u klub i da ne moze da igra u prvoj ligi obezbedivsi to na terenu samo zato sto postoji administrativni problem pa mora da igra neki drugi samo zato sto je iz "prave zemlje". Ovo nije liga drzava nego klubova iz svih tih drzava. Inace da jeste nacionalni savezi bi bili vlasnici i organizatori a ne klubovi.
        Druze,ne mogu se svake godine menjati zakoni igre...sad su i prosirili ligu na ustrb kvaliteta i razvodnili su ligu. Ostavili su primorsku namerno jer su znali da ce ispasti 101%...postuj pravila, pricao sam davno da treba placati nekog coveka iz Djordijeve ekipe da vodi ligu i da se drzi pravila i da ih postavi...

        Ovako je smejurija od lige, tu ne pricam za gornji deo, tu je problem samo PO4, treba PO8...ono dole je problem zadnjih 5-6 godina koje se kombinacije vrse , prvo za Olimpiju par puta pa i za ostale...oni su i uradili ustupak za cak tri ekipeove godine..uveli ekipea niko nije ispao...smejurija i samo su smanjili kvalitet kosarke...
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post
          Ali to nema veze sa ligom. Ako je necija kosarka u padu igrace aba2 ligu. Da bi igrali aba1 ligu neophodno je da prvo ojacaju, drugim recima da nadju bolje sponzore. Jedino sto je nelogicno jeste da neko krene da ulaze u klub i da ne moze da igra u prvoj ligi obezbedivsi to na terenu samo zato sto postoji administrativni problem pa mora da igra neki drugi samo zato sto je iz "prave zemlje". Ovo nije liga drzava nego klubova iz svih tih drzava. Inace da jeste nacionalni savezi bi bili vlasnici i organizatori a ne klubovi.
          ABA1 ligu moraš posmatrati kroz prizmu nacionalne (državne) zastupljenosti kako bi što kaže Smo Zvezda ABA liga bila istinski regionalna liga. Ulazak iz ABA2 lige može ali a se taj koeficijent ne narušava. Tako je i bilo, čak mislim da se sećam da su HR i RS mogle do maks4 predstavnia na osnovu učinka ABA ligaša tih država iz prethodne sezone, što mislim da je bio najpošteniji način popune lige.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Sjutra dvije potencijalno zanimljive utakmice za stanje na tabeli kako u vrhu tako i donjem dijelu. Igokea gostuje fmp-u a Cedoli Borcu

            Comment


            • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
              Sjutra dvije potencijalno zanimljive utakmice za stanje na tabeli kako u vrhu tako i donjem dijelu. Igokea gostuje fmp-u a Cedoli Borcu
              Neće biti dosadno ni u Splitu i Podgorici
              [emoji4]

              Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

              Comment


              • Nadam se.

                Comment


                • Cedevita nastavlja da seje strah.

                  Comment


                  • Seje strah protiv Borca
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Ja sam napisao NASTAVLJA.

                      U najboljoj su formi i ubedljivo najbolji napadački tim u ligi.

                      Comment


                      • Videcemo to vec u Laktasima,dobra ekipica, ali nije nemoguce da ni ne udju u F4...imaju nas x2 Laktas, Bar, Podgoricu..mislim svi imaju teske meceve, ali nista epohalno ne rade i ako mi se svidja tim,ali nemaju sampionski kod.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Partizan blizu da izgubi i od Cibone.

                          Comment


                          • I onda vijaju pobedu od 19 razlike protiv Pariza....Zamisljam da igraju protiv Virtusa...tj zamisljam kako igraju protiv Cibone,Krke, Zadra, Borca...xD....

                            Auuu,al najjace sto niko ne trazi smenu nesretnog Ostoje..kao ok je ovo jbga, trudi se covek...a on idiot najgore vrste...parazit.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Što Ostoje?
                              Čovek im obezbedio najveće pare od kad postoje,
                              nije on kriv što oni n'umu.

                              Comment


                              • U prvom momentu sam pomislio da su im poklonili pobedu kao braći, prijatelju, ali realno ko bi kome poklanjao kad je opstanak u pitanju.
                                Lojd da ode kod malog Nakića na edukaciju oko šuta.

                                Comment

                                Working...
                                X