Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA liga

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primorska je dobro organizovan klub. Oni su i prosle godine placali igrace do 10k evra sto je veoma dobra mesecna plata. Uslovi dolicni, nema pritiska i pitanje je samo koliki im je limit. Ne znam sta im je neki visi cilj. Da li zele EC, tesko EL itd..

    Mornar solidan, Igokea anemicna za sad..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Das tolike pare i dodje jedva hiljadu ljudi. Ocekivao sam punu halu iskreno
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by LosmiSK View Post
        Pise se i ovako, ali dovoljno si pismen da to ne znas. Sto se pravis pametan, kada to sigurno nisi? Lepo preskoci i teraj dalje!!! Meni nije jasno sto se pravite pametni oko tako glupih stvari. Pametni, obrazovani i pre svega pismeni ljudi, nece da se smaraju s takvim stvarima. Ovako se vidi da si teski kompleksas.

        Ipak sam ga bacio malo u rebus
        Faliti ili hvaliti
        Mnogi u govoru i pisanju mešaju ove dve reči, iako one imaju potpuno različita značenja.

        Faliti znači nedostajati, pomanjkati, ne biti na raspolaganju: Falilo nam je danas muzike.

        Hvaliti znači pohvalno govoriti o nekome/nečemu, isticati nečije vrline: Hvalim Boga što ostadoh živ.

        Ranije su pojedini lingvisti zabranjivali upotrebu glagola faliti jer je reč o tuđici (potiče od nemačke reči fehlen, dijal. fahlen), koja se upotrebljavala u razgovornom stilu. Međutim, ovaj glagol je toliko duboko ušao u naš leksički sistem da se danas sasvim ravnopravno upotrebljava sa glagolom nedostajati ili sa drugim sinonimima kojima je ranije davana prednost.
        Da si iole pametan, prećutao bi, ispravio grešku i nastavio dalje. Ovako - zicer.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Originally posted by LosmiSK View Post
          Das tolike pare i dodje jedva hiljadu ljudi. Ocekivao sam punu halu iskreno
          Mornar? Posećeniji od Future.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Izbušiše ih.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • KK Kratko Ćebe [emoji41]

              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • mornar bez tecnosti u napadu, ali kad trojke pogadjas preko 50%, i to 17 puta..

                Comment


                • I posle prospavane noći sramota i bes su stanje koje me okružuje. Neverovatno loš ulazak u meč tipa "dovoljno samo istrčati" i protivnik će istaći belu zastavu. Neverovatno da niko nije bio u elementu,kadar da zategne i pogura tim ka mirnoj luci.

                  Nisu mi baš najjasnije ni pojedine Trinkinerijeve zamisli. Šta je tražio sa Mozlijem većim delom kada se od starta videlo da nije kadar ništa odbraniti niti biti kakva-takva napadačka opasnost. Parahuski se za najmanju sitnicu isterivao van igre.

                  Šamar ko šamar može biti delotvoran ako si pametan učiti na sopstvenim greškama i glupostima. Samo koliko je tim delotvoran isplivati na površinu videćemo vrlo brzo. Slede tri ozbiljna gostujuća testa gde u nijednom ogledu ne možemo reći kako smo favoriti.

                  Problemi u igri su evidentni. Videlo se i protiv Igokee, Tofaša i Venecije brojni nedostatci i promašaji u sklepanju tima. Samo su pobede poturale probleme pod tepih.

                  Comment


                  • Mi smo ih baš potcenili jer nismo znali kakvi su, ali vi ste znali da mogu da "ujedu" i opet ste onako ušli i meč.....ili su ovi naši umišljene glave ili su oni stvarno toliko dobri !?

                    Comment


                    • Samo sam čekao prvi pogodan trenutak kako ćemo se izvlačiti na stavku umora i brojnih putovanja. Što naravno ne pije vodu i nije olakšica za onako katastrofalno prikazanu igru.

                      Primorska i ako skinula dva velika sklapa i dalje prosečan tim sa prosečnim igračima i strancima. Al i takvi su sinoć za nas bili Čikago Bulsi iz Džordanove ere.

                      Comment


                      • Originally posted by Brajkula View Post
                        Mi smo ih baš potcenili jer nismo znali kakvi su, ali vi ste znali da mogu da "ujedu" i opet ste onako ušli i meč.....ili su ovi naši umišljene glave ili su oni stvarno toliko dobri !?
                        Mi smo tu utakmicu svesno tankovali kako se ne susreli sa Partizanom pre vremena, a njima je falio ključni igrač a i generalno su bez dovoljnog nivoa energije ušli u meč da bi mogli da očekuju rutinsku pobedu. Nije im to prvi put i prošle sezone su izgubili od Krke u Novom Mestu, pa su se janezi na kraju borili za opstanak a Partizan igrao PO. Tako će biti i ove sezone.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Pa i Zvezda je izgubila od Primorske sa uzasnom igrom, sto se onda utepujes? Primorskoj su utakmice sa Zvezdom i Partizanom vrhunac sezone.... dok su kod nasih klubova u ovom trenutku to ipak evropska takmicenja, a ABA ce se ionako resavati u plej ofu koja ce od ove sezone imati i manji znacaj jer prvak nece imati zagarantovano mesto u EL.

                          Comment


                          • Nije problem izgubiti. Biće toga poprilično, duga sezona, ali ne možeš ući onako u duel i ne vratiti se u igru svih 40 minuta. Zameram Trinkijeriju na pripremi pred Primorsku. Kad se uđe sa lakoćom u tekmu onda je uvek trener glavni krivac jer njegovo je da spreči bilo koji vid opuštanja i potcenjivanja.

                            Na sreću sam početak sezone pa će biti dosta prostora za ispravak.

                            Comment


                            • To je tacno. Mada koliko ukupno ima utakmica u toku sezone... nemoguce je da se spreci opustanje u svakoj od njih. Zvezdi je onaj poraz dobro doslo da se trgnu.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                To je tacno. Mada koliko ukupno ima utakmica u toku sezone... nemoguce je da se spreci opustanje u svakoj od njih. Zvezdi je onaj poraz dobro doslo da se trgnu.
                                Primorska reagovala na nokaut u Superkupu i pobedila kad je bilo važnije.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X