Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 弱肉強食 View Post
    Шта жели боље? Исмева се Косовском боју као то је прошло? Он ће после 600 и кусур година да паметује? Нека ми се насиса курца. Ако он заигра проклињем ову нацију за свс времена.

    Нису људи вековима остављали животе да би слина смрдљива пљувала по некоме? Нек промени веру и држављанство ако му смета, немој он нама да паметује.

    То што је Вучића начепио био би ми херој да није срао по Србима. И то не по овим данас јер по овима и треба срати, него по прецима који су погинули да бих се ја данас звао Урош и да бих био хришћанин, а не не дај Боже, нешто друго. Ја их не смем седећи споменути а камоли ругати се њима мртвима тако што ћу се одрицати нечега за шта су они умрли.

    Али ја очигледно припадам 1880тим а не 1990тим генерацијама.
    Kakav Kosovski boj pobogu.
    To je mitomanija.
    Koliko validnih istorijskih činjenica imaš o tom događaju.

    Svi narodi su mitomani.
    Ameri su to pretočili u western filmove,
    a mi se trudimo da živimo nešto što ne znamo kako se zapravo odigralo
    i da li se uopšte odigralo sa sve akterima tog događaja.

    Miloš Obilić je mitska ličnost, a ne stvarna.
    Vuk Branković je izdajica jer je preživeo.

    Kad već voliš mitove i veruješ u njih,
    verujem da poznaš onaj mit gde navodno Lazar Hrebeljanović poziva
    u bitku i proklinje sve koji se ne odazovu.

    Proveri malo kroz neke istorijske podatke gde taj isti Lazar nije hteo
    da ode da pomogne sve u nadi da će dobiti veći kolač za sebe.

    Etc.. etc....

    Zbog takvih budalaština smo i gubili glave u ratovima,
    da bi opet dobili po gubici od moćnika i ućutali se na neko vreme.

    Pominjao sam ovde hiljadu puta.
    U maju 1992. sam ja na ratištu ostao bez 19 vojnih/ratnih drugova
    koji su imali 18-20 gidina tada, kao i ja.

    To ko preživi sa tako malo godina malo se zamisli na mitomaniju i nebeski narod
    i ostale šarene laže koje služe za zaglupljivanje svetine.
    Last edited by Jaqen Hghar; 12-09-19, 07:54.

    Comment


    • Zanimljivo je da toliko bode u oči Kalinićeva izjava o Kosovu, a i ovo tupavo lajkovanje nekih podrugljivih stranica, dok nikome, kao što neko pomenu, ne smeta to što su Bobi i Jokić išli i klanjali se Vučiću, iz ličnih uverenja, oni sigurno ne zavise od države pa su morali da budu poltroni.
      Nedovića mogu da pljuju samo zadojeni mržnjom. Dečko je stvarno pitao kada se igraju kvalifikacije, jer verujem da niko nije očekivao da ćemo proći kao bosi po trnju i bio je odgovor na Bogunov tweet.
      Last edited by Ulični basketaš; 12-09-19, 08:37.

      Comment


      • Da li je celavi prepotenko podneo ostavku?

        A sto se tice Kalinica...iako ne podrzavam neke njegove stavove(ali samo neke) ne vidim razlog da ne igra u reprezentaciji. Sta, smeta vam sto svinjac naziva svinjcem? Mene nije uvredio jer ja znam da nikako nisam odgovoran za ovaj svinjac.
        Kako bi vi nazvali ovo gde se mi trenutno nalazimo? Kako bi vi nazvali vecinu stanovnika ovog svinjca od "drzave"? Ko je kriv za vucice, vesice, jutke, covice, ostojice i ostalu bagru kojoj smo dozvolili da naprave svinjac od prostora na kom zivimo? Pa vecina stanovnika ovog prostora, jer im svinjac ne smeta. Da im smeta pocistili bi. Jesam li ja birao nekog od njih ikad? Nisam. Ali vecina jeste.
        Svojim velikim trudom sam uspeo da napravim neki svoj mikrokosmos za porodicu da me taj svinjac skoro uopste i ne dotice ali i dalje sam svestan da zivim u svinjcu. Sopstvenim primerom iznova i iznova pokusavam da pokazem kako se treba ponasati u svinjcu i kako treba cistiti ali pojedinac je nemocan protiv vecine.
        __________________________________________________ __________________________________________________ __________
        Ostavka!!! Hitno!

        Comment


        • U slučaju izvinjenja i iskrenog pokajanja treba razmisliti o njegovom povratku.

          On u poslednje vreme deluje da nije vinklovan i da mu se mozak preobrnuo.

          Voli da se kočoperi ko seoski ćuran i da je u centru pažnje. Gde god da je igrao on je napravio neki skandalčić.

          Njemu je mesto u nekom rijalitiju. Tu bi se ukalupio samo tako.

          Danas u 13č igramo sa Amerikancima. Prenos na RTS1.

          Comment


          • Oprostite mi na mojoj neobaveštenosti, ali ja ne znam šta je taj Kalinić tako strašno rekao.
            Ja znam ono nešto od pre 3-4 meseca.
            Ne znam da li je to donelo neki nastavak. Ne pratim bulevarsku štampu i svinjoide.

            Koliko sam ja onda razumeo, parafraziraću, on smatra da mi kao narod imamo uobrazilju da smo značajniji nego što jesmo.
            Ako je to on rekao, to je nešto što ja pričam već par decenija unazad, i sa tim se u potpunosti slažem.

            Ukoliko ima još nešto za to ne znam, ali ako je ovo suština njegovog twitt razmišljanja,
            to je tačno pa je tačno.

            Comment


            • Ma Nedovic nije rekao nista strasno nego su nasi portali od toga napravili klik bajt vest. Covek je rekao da ce se odazvati na poziv Djordjevica ako bude ostao selektor ili nekog drugog jer igra za Srbiju. Sto se tice Kalinica on je posebna prica. Ima tu vise faktora za i protiv. Moguce da je odstranjen samo zato sto je problematicna licnost kao sto je moguce da je odstranjen zbog politickih razloga. On je protiv Vucica, podrzava proteste 1 od 5 miliona a sa druge strane imaju slican stav o Kosovu koji ja recimo ne delim. Ne znam da li ga je Sale odstranio iz reprezentacije zbog te izjave ali znam da je pre odlaska u Kinu Sale bio na Kosovu i obecao srpskom narodu dole da ce im doneti medalju. Ok, odstrani Kalinu zbog te izjave ali sta cemo sa Vucicem koji to isto govori, cak hvali Kalinica a pri tom je predsednik Srbije koga obavezuje ustav i zakletva za razliku od Kalinica. Krivo mi je sto nismo osvojili zlato samo da vidim da li bi u tom slucaju otisao takvom coveku na prijem i dao mu dres sa brojem 1 kao odbojkosice ili bi ga izbojkotovalo zbog njegovog stava o Kosovu kao sto to rade sportisti sa stavom u Americi.

              Comment


              • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                Oprostite mi na mojoj neobaveštenosti, ali ja ne znam šta je taj Kalinić tako strašno rekao.
                Ja znam ono nešto od pre 3-4 meseca.
                Ne znam da li je to donelo neki nastavak. Ne pratim bulevarsku štampu i svinjoide.

                Koliko sam ja onda razumeo, parafraziraću, on smatra da mi kao narod imamo uobrazilju da smo značajniji nego što jesmo.
                Ako je to on rekao, to je nešto što ja pričam već par decenija unazad, i sa tim se u potpunosti slažem.

                Ukoliko ima još nešto za to ne znam, ali ako je ovo suština njegovog twitt razmišljanja,
                to je tačno pa je tačno.
                Apsolutno se slažem sa tobom, a i sa Kalinićem. Samo što ta izjava mnogo smeta nacionalistima. Da se razumemo, i ja sam umereni nacionalista, volim svoju zemlju, ali treba biti i realan i videti dalje od svog nosa. Mi nikada nećemo oprostiti što su nam oteli Kosovo, vekovnu teritoriju naše zemlje, ali je realnost da su Vučići i njemu slični davno prodali tu istu zemlju i sada filozofiraju kako se bore za to isto prodato Kosovo.

                Comment


                • Ma jasno je meni zašto nije pozvan.
                  I iskreno, pamtim ja i kada mnogo bolji košarkaši nisu bili pozivani,
                  pa nikom ništa.
                  Evo sada je najzad bio tripl - dabl NBA mašina Nikola Jokić, pa eto nas u borbi od 5 do 8. mesta.

                  Nego ovako čisto sam znatiželjan,
                  šta ovdašnjio svet i uvaženi forumaši zameraju Kaliniću, na kojoj tačno izjavi.

                  Ako je to ono što sam malopre rekao, pa to je nešto što svaki dan čujem od mojih kolega i drugova
                  i sa čime se i ja u krajnjoj liniji u potpunosti slažem.
                  Last edited by Jaqen Hghar; 12-09-19, 10:28.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan9 View Post
                    Da li je celavi prepotenko podneo ostavku?
                    __________________________________________________ __________________________________________________ __________
                    Ostavka!!! Hitno!
                    Reci kao sto su celavi prepotenko govore o tvom sklopu, pogotovo ako se uzme i taj svinjac na koji se zalis, a ne postujes one koje pokusavaju da manifestuju neke prave vrednosti.
                    Sa druge strane govori i o neinformisanosti. Ugovor mu istice za nekoliko dana a ti pricas o ostavci, i to hitnoj?

                    Comment


                    • Kao prvo, kao ortodoksni Grobar prvi sam u divanu sa drugarima ciganima istakao neki vid nezadovoljstva, ne kažem ljutnje, što Kalina nije uvršten na spisak putnika za Kinu. Iskreno, iznenadilo me ko grom iz vedrog neba.

                      Priču oko Kosova i sve što je tada izucnuo ne bih mu uzimao za zlo kao što i nisam. Jer, priznali mi ili ne, čovek rekao istinu i stav većinskog dela mnjenja.

                      Drkica i njegovo samozadovoljavanje je samo njegov i isključivo njegov vid zabavljanja i sa tim delom je snosio posledice podrugljivanja jednog dela javnosti / naroda.

                      Njegov veliki greh je kočoperno likovanje na sudbinu dojučerašnjih saigrača sa kojima je delio toliko toga, dobrog i zlog. Dal je tim lajkovanjem pucao sebi u kolena, zatvorio jedno vreme reprezentacije, zavisi najviše od ostanka Đorđevića. Znamo da ćelavi ne prašta velike propuste. U sećanju mi još navire Micov i njegovo odstranjivanje za vjeki vjekova iz nacionalnog dresa.

                      U interesu srpske košarke nije da se lični sukobi produbljuju i prave priče. Treba sesti, popričati i po mogućnosti preokrenuti tok stvari na pozitivnu vodenicu.

                      Pre svega Kalina treba neke svoje grehove iz prošlosti ostaviti po strani. Prestati sa istupima u javnosti gde se očito ne snalazi najbolje. Njegov posao je teren a ne bavljenje spoljnom politikom ili glumeći Roka Sifredija.
                      Last edited by Ruzni Prljavi Zli; 12-09-19, 10:25.

                      Comment


                      • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                        mi kao narod.
                        Ovo ne postoji. 'Mi kao narod' je metafizicka kategorija. Mi nismo svi isti, iako razni svinjoidi i mediji pokusavaju da nas nivelisu.
                        Svako ko padne tu podmetacinu i pokusava da pravi slicne generalizacije je prilicno iskljuciv i ogranicen.

                        Comment


                        • On smatra da smo mi lopovski narod. I da za razliku od Srbina on nikada nije video Amerikanca, Engleza, Nemca kako kradu, urlaju kad piju.

                          Za razliku od njega ja sam to video, video sam čak i njihove bombe kako doleću sa neba. Al to ne znači da ću zbog pojedinaca misliti da je ceo narod takav.

                          Imao je još idiotskih izjava u nizu.

                          Ja sebe ne smatram nacionalistom, nego rodoljubom. Lepše mi tako zvuči.

                          Comment


                          • Originally posted by Stojanče View Post

                            Ja sebe ne smatram nacionalistom, nego rodoljubom. Lepše mi tako zvuči.
                            Takodje.

                            Inace, ta pojava u nasem drustvu koja se pojavila nakon svih ovih sranja koja su nam se desavala u proslosti se zove ksenofilija kao potpuno drugi ekstrem ksenofobiji, a sa podjednakom stetnoscu. I ja bih tretirao ksenofiliju podjednako kao ksenofobiju.....Losmi da izgugla znacenje ove reci.

                            Comment


                            • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                              Kao prvo, kao ortodoksni Grobar prvi sam u divanu sa drugarima ciganima istakao neki vid nezadovoljstva, ne kažem ljutnje, što Kalina nije uvršten na spisak putnika za Kinu. Iskreno, iznenadilo me ko grom iz vedrog neba.

                              Priču oko Kosova i sve što je tada izucnuo ne bih mu uzimao za zlo kao što i nisam. Jer, priznali mi ili ne, čovek rekao istinu i stav većinskog dela mnjenja.

                              Drkica i njegovo samozadovoljavanje je samo njegov i isključivo njegov vid zabavljanja i sa tim delom je snosio posledice podrugljivanja jednog dela javnosti / naroda.

                              Njegov veliki greh je kočoperno likovanje na sudbinu dojučerašnjih saigrača sa kojima je delio toliko toga, dobrog i zlog. Dal je tim lajkovanjem pucao sebi u kolena, zatvorio jedno vreme reprezentacije, zavisi najviše od ostanka Đorđevića. Znamo da ćelavi ne prašta velike propuste. U sećanju mi još navire Micov i njegovo odstranjivanje za vjeki vjekova iz nacionalnog dresa.

                              U interesu srpske košarke nije da se lični sukobi produbljuju i prave priče. Treba sesti, popričati i po mogućnosti preokrenuti tok stvari na pozitivnu vodenicu.

                              Pre svega Kalina treba neke svoje grehove iz prošlosti ostaviti po strani. Prestati sa istupima u javnosti gde se očito ne snalazi najbolje. Njegov posao je teren a ne bavljenje spoljnom politikom ili glumeći Roka Sifredija.
                              Čekaj, je l' to ovo što je sad pre neki dan kao svaki sujetan čovek,
                              lajkovao ona spradanja na nekoj iG stranici.
                              To mu svakako nije mudro i pametno.
                              Ali mogao je i poštenije bi bilo da je javno izrazio negodovanje svojim nepozivanjem.

                              Mada je i to možda neki deo dogovora da dok traje Mundobasket nema talasanja.

                              Comment


                              • Originally posted by mmajstor View Post
                                Takodje.

                                Inace, ta pojava u nasem drustvu koja se pojavila nakon svih ovih sranja koja su nam se desavala u proslosti se zove ksenofilija kao potpuno drugi ekstrem ksenofobiji, a sa podjednakom stetnoscu. I ja bih tretirao ksenofiliju podjednako kao ksenofobiju.....Losmi da izgugla znacenje ove reci.
                                Evo jednog odlicnog teksta na TU i na ove teme:
                                http://www.novosti.rs/dodatni_sadrza...B8%D1%9B%D0%B0

                                Comment

                                Working...
                                X