Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, nezgodno je kada ti se posvađaju dva ključna igrača [emoji16]

    Comment


    • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
      Negde sam pročitao skoro da su se Gudura i Raduljica posvađali pred četvrtfinale i Gaučose.
      Gde negde... Informer ili Telegraf?

      Comment


      • Originally posted by mmajstor View Post
        Gde negde... Informer ili Telegraf?
        Nisam rekao da je vest validna već sam stvarno negde nabasao na to.
        Ne čitam to smeće Informer. Na Telegraf bacim tu i tamo pogled al ih ne uzimam zdravo za gotovo.
        Doduše u Srbiji nikog ne cenim i nikome ne verujem. Nema više istinskog sportskog novinarstva.

        Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

        Comment


        • ma znam zato i pitam... jer ne znam ko bi drugi to objavio.

          Comment


          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
            Nisam rekao da je vest validna već sam stvarno negde nabasao na to.
            Ne čitam to smeće Informer. Na Telegraf bacim tu i tamo pogled al ih ne uzimam zdravo za gotovo.
            Doduše u Srbiji nikog ne cenim i nikome ne verujem. Nema više istinskog sportskog novinarstva.

            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
            Pa dobro napisi sta citas pa da pronademo tu informaciju posto si naglo zaboravio izvor ali nisi srž

            Comment


            • Nije bitno da li su odnosi među igračima bili dobri ili poremećeni, teško da ćemo ikada saznati i tu bih stavio .
              Bitnu rečenicu je sam Đorđević potencirao, parafraziraću: Ne pobeđuje reprezentacija sa najboljim pojedince/pojedincima, pobeđuje tim.
              I tu se slažem sa njim, čak i ta Bogdanova efikasnost pokazuje na drugu stranu da su nedostajali poeni još bar 5-6 igrača u kontinuitetu (u više utakmica). Zaista mi se javlja pitanje stanja jednog Gudurića koji se nije mogao sastaviti ni u odbrani ni u napadu, trojke su nam bile nekonstantne u napadu (Simon je uvek bio krut ali Lučić).
              Predstavlja mi enigmu da mi posle priprema izgledamo ovako, Jokić - možda mu uloga nije bila odgovarajuća ali je i istina da je on odmah uskočio u tim iz kakve "svadbarske" šatre, bez kondicije, bez treninga i strahovita enigma pozivanje Birčevića. Birčević je imao sam osećaj bio kao Alisa u zemlji čuda, nije znao šta ga je snašlo.
              Stručni štab je potpuno zakazao.
              Verovatno ima još toga ali od mene dosta.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • @Ganac sve si rekao kako treba
                Dao bi reputaciju ali ne mogu.

                Samo bi posvetio malo vise paznje Guduricu jer smatram da koliko ima gresaka kod Gudure toliko isto ima i kod Djordjevica. Sutera jednostavno ne mozes tako da tretiras. On mora da ima samopouzdanje i ne mozes ga izbacivati posle svake greske i apostrofirati njega kao "krivca" na konferenciji za stampu. To se jednostavno nikad ne radi. Slazem se da je Guduric odigrao prvenstvo ispod svakog nivoa ali morao je imati vise poverenja sad vec bivseg selektora. Kako Bogdan ima.
                (Naravno da ne skocite ne uporedjujem Guduru i Bogdana jer Bogdan radi vise stvari na terenu ali taj neki nivo podrske koji je selektor imao za Bogdana je falio i Guduricu)
                Gudura je odlican igrac, da nije ne bi ga birao Zeljko i ne bi zavrsio u NBA. Ali kao i svakom suteru treba mu poverenje trenera da oseti slobodu kod sutiranja. Procente on ima odlicne kroz karijeru i nije zaboravio da sutira.

                Comment


                • Originally posted by Ivan9 View Post
                  @Ganac sve si rekao kako treba
                  Dao bi reputaciju ali ne mogu.

                  Samo bi posvetio malo vise paznje Guduricu jer smatram da koliko ima gresaka kod Gudure toliko isto ima i kod Djordjevica. Sutera jednostavno ne mozes tako da tretiras. On mora da ima samopouzdanje i ne mozes ga izbacivati posle svake greske i apostrofirati njega kao "krivca" na konferenciji za stampu. To se jednostavno nikad ne radi. Slazem se da je Guduric odigrao prvenstvo ispod svakog nivoa ali morao je imati vise poverenja sad vec bivseg selektora. Kako Bogdan ima.
                  (Naravno da ne skocite ne uporedjujem Guduru i Bogdana jer Bogdan radi vise stvari na terenu ali taj neki nivo podrske koji je selektor imao za Bogdana je falio i Guduricu)
                  Gudura je odlican igrac, da nije ne bi ga birao Zeljko i ne bi zavrsio u NBA. Ali kao i svakom suteru treba mu poverenje trenera da oseti slobodu kod sutiranja. Procente on ima odlicne kroz karijeru i nije zaboravio da sutira.
                  Ovo je tacno. Pred samo prvenstvo Guduric izjavljuje da je on igrac zadatka?! Kog zadatka sine? Zna se ko su igraci zadatka tipa Lazic, Milosavljevic itd. Guduric je jedan od elitnih sutera Evrolige godinama unazad sa odlicnim pregledom igre. Ako ne umes da ga iskoristis nemoj ni da ga zoves. U odbrani je on tanak da bi mu usadjivao u glavu da je on igrac nekakvog zadatka.

                  Comment


                  • Guduric je najprecenjeniji igrac iz naseg sastava. Odigrao je on svuda ok, ali uvek za stepenicu manje, trebao je vise da bude u Zvezdi, da bude lider, tako i u Feneru..Svuda je igrao, a nigde nije bio lider..Najbolja sezona gde je imao progres mu je bila posle U20 titule..moras svaku stepenicu da predjes. Lucic je odigrao kriminalno isto kao i Simon, tu npr trojku nismo ni imali. Kalina bi tu legao samo tako, Simonovic bukvalno nije bio potreban..ta njegova jedna ili dve trojke su skroz nebitne kad imas ovako potentan ofanzivni sastav.

                    O cetiri centra da ne pricam i tu je Salo ispao glup, jednostavno Raduljica nepotreban, Bircevic isto..cak ovi iz Bona na jednom forumu nisu verovali da ide opet sa repkom...itd..totalni idotluk od strane Djordjevica.. ako ti jednom prodje da na srecu..na forune moze uvek...

                    Milutinov je morao da deli minutazu sa Jokicem, cak se i slazem sa tvrdjnjom da bi Simanic bio mnogo korisniji..od Bircevica..

                    Sala je pregazilo to sto sto npr Lucic, Micic nisu mogli da pogode nista iz drugog plana..Ti kad pogledas brojke naseg tima u 1/4 to je bilo ok..ali uloge lose..Jovic smesan u odbrani, Arg dala vise dvojki od nas i trojki..imali igru,imali protok..rezervisani Bjelica odjednom poceo da luduje i sutno 17puta!!!!!! Selektor ga je lose spremio posle 0-4 protiv Spanije...

                    Pre svega psihicki igraci su bili u daunu...vodja tima je bio Bogdan ali nije da se igralo samo na njega..Jokic je imao dva manje suta, a Bjelica 4 vise u 1/4..

                    Dzokej je isto bio nervozan od samog pocetka..takmicenja ,trener TO NIJE USPEO DA SMIRI u 1/4 I LIK IMAO 5AS I 5TO i bio prenervozan i ucinio ostale jos nervoznijim.. Na stranu sto sa drugim centrima nije mogao da skoci kako treba, tj ono najbintije..zastita obruca...

                    Tu se onda vracamo na Simainica..koji je tu 10x bolji od Bircevica..Jokic, Raduljica i Bobi nemaju zastitu obruca..Bobi i ako je ima..onda ce igrati strech...znaci ti imas 4 od 5 nesposbnih visokih igraca za bilo kakvu odbranu..

                    Sto se tice Bogdana i alavosti to pije samo protiv Italije u ostalim mecevima izuzetan..sa 55% za tri i dva..sa 1 izgubljenom loptom po mecu..uz dobru odbranu...Na prvenstvu su kiksnuli pre svega Bjelica i Jokic...i nasa dva PG su bila uzasna defanzivno kad je trebalo...zajahali su ih Rubio i Kampaco u piku ko majmune i tu opet dolazimo do pomoci nasih centara i strane pomoci..gde generalno imas samo Lucica..

                    Soft previse za onakvu odbranu Spanije i dan inspiracije Argentine..gde Salo nije razmisljao da ce mu opet isto ponoviti dobitnu kombinaciju Spanije..to je to kod trenera..On je uvek imao istu taktiku, sa tim da je bukvalno potcenio sve timova na SP...Mi nikakve specijale nismo imali, bar ne one koji bi u najbitnijim mecevima napravili bilo kakvu prevagu..

                    Najgore je kad nekog potcenis, a taj neko ima vise medalja nego ti..Od kada ga je Skariolo naceo, Salo je bio nokautiran i gotov..i sve je preslO u ruke igraca..jasno se videlo da su bili previse nervozni..strucni stab to nije skrpio i mi smo izgubili. Taktika 0 i Igraci spremljeni za mec0...dve ogromne nule koje nisu mogle proci ovaj put.

                    Hvala Saleza tri medalje, prijatno i srece u nastavku karijere..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • cak ovi iz Bona na jednom forumu nisu verovali da ide opet sa repkom..
                      Sve sve, ali nije smeo da dozvoli da mu se kosarkaski bogovi iz Bona iscudjavaju.

                      Comment


                      • Originally posted by mmajstor View Post
                        Sve sve, ali nije smeo da dozvoli da mu se kosarkaski bogovi iz Bona iscudjavaju.
                        Aj' što su se ti "bogovi" iz Bona isčuđavali ali ja sam se zabrinuo jer sam se krstio i prezvezdavao svaki put kada je on bio na terenu a nije da je bez razloga.
                        Meni deluje kao da je on taj egzampl basketbal bezmozgaša ili ti slabog BBIQ.
                        I nije mi jasno zašto ga je Nacionale poveo.
                        Last edited by nebitan; 16-09-19, 18:34.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Aj' što su se ti "bogovi" iz Bona isčuđavali ali ja sam se zabrinuo jer sam se krstio i prezvezdavao svaki put kada je on bio na terenu a nije da je bez razloga.
                          Meni deluje kao da je on taj egzampl basketbal bezmozgaša ili ti slabog BBIQ.
                          I nije mi jasno zašto ga je Nacionale poveo.
                          Uravnotezenje i smanjivanje pritiska na sujete glavnih igraca koji su trebali da budu nosioci igre, sto 11i12 igrac u rotaciji svakako nisu.
                          Da su Bjelica, Jokic, Vasa (opravdano), Lucic, Guduric, Bobi, bili na visini zadatka... Birca i Radulja ne verujem da bi toliko smetali navijacima.

                          Comment


                          • Originally posted by mmajstor View Post
                            Uravnotezenje i smanjivanje pritiska na sujete glavnih igraca koji su trebali da budu nosioci igre, sto 11i12 igrac u rotaciji svakako nisu.
                            Da su Bjelica, Jokic, Vasa (opravdano), Lucic, Guduric, Bobi, bili na visini zadatka... Birca i Radulja ne verujem da bi toliko smetali navijacima.
                            Smetali su i pre polaska, pogotovo Raduljica koji nije kao ni Teo odigrao takmičarsku utakmicu od prošle zime.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Skariolu i die hard armadi svaka čast jer dobili bi nas 4 od narednih 5 tekmi...dve četvrtine nam prodaju box zonu 4 plus 1 u kombinaciji sa presingom a mi šokirani dal to sme tako.
                              Ali Argentinu sa 5 no-name igrača i selekcijom duplo jeftinijom od naše smo morali da dobijemo...makar i preokretom u tesnoj završnici...ali da ih dobijemo.
                              Profesor poneo u Kinu diplomu sa Megatrenda, Gudura sa 61% za tri pre plej-ofa stigao na 3%, dežmekastog Jokića na četvorci školuju Ernangomezi...odigrasmo dva ili tri krštena p'n'r-ola sa argentincima uz jedan pick and pop za celo prvenstvo i NULA specijala nakon tajm auta za Bogdana ili Guduru.
                              Stigli smo u Kinu jašući na talasu kvota kladionica, nikad povoljnijem FIBA rejtingu i trpanju sirotinje dok se nisu pojavili veliki momci, a potpuno nespremni za reakciju kad zaigra mečka.
                              Najmanje zameram Simonoviću i Lučiću...više očekivao nisam, jače od toga i ne mogu.
                              Bogdan će u svakom dresu biti Bogdan...drugačije ne ume. Lider - ne lider, dečko je zasebna klasa i ubica u majicu na bratele.

                              Bogdan je sinonim sportiste i rol modela koga je najlakše zavoleti.
                              Talentovan, ambiciozan, vredan kao mrav, vaspitan i lep ko lutka.
                              Last edited by Wingwalker; 16-09-19, 22:02.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Smetali su i pre polaska, pogotovo Raduljica koji nije kao ni Teo odigrao takmičarsku utakmicu od prošle zime.
                                mislis da su smetali ostalim igracima?

                                Comment

                                Working...
                                X