Announcement

Collapse
No announcement yet.

SP Kina - reprezentacija Srbije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni bude zao kada ljudi ne mogu da skapiraju a lepo im objasnis. Zabole me za Aleksandra Sasu Djordjevica, nisam njegov navijac nego navijac reprezentacije Srbije.

    Da je Sale ostvario rezultat koji se ocekivao a to je opet minimum srebro s obzirom da smo bili jebeno jaki, dao bih mu ugovor ugovor na jos 4 godine.
    Toliko.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Kapiram ja tebe,ti bi posle prvog neuspeha sve rasterao a ja sam za kontinuitet u vodjenju reprezentacije,kao sto Terzic vodi odbojkasice 20 godina,bilo je i losijih rezultata ali zato sada dominiraju svetom odbojkasice. Ne bih da sad dodje neki Sasa Obradovic ili Kokoskov,Dzikic pa da ga posle prvog neuspeha smene jer ce se to onda pretvoriti u cirkus kao u FSS sto rade.

      Comment


      • Ја сам захвалан Александру Ђорђевићу на резултатима које је остварио. Имао је више успеха него неуспеха. Остаће мистерија шта се десило на утакмици са Шпанијом и Аргентином, у смислу зашто нисмо реаговали боље. Ово доста подсећа на наступ Југославије на Олимпијским играма у Сиднеју 2000. године. Тада смо добили прве 4 утакмице у групи (додуше не оволико убедљиво као на овом СП, мањи број тимова-већи квалитет), а онда је на ред дошла Канада са Стивом Нешом на челу. Победили су нас, и наши играчи су према каснијој изјави тадашњег селектора Жељка Обрадовића, били шокирани тим поразом. Емоције...Исто је тада прво место у групи ''гарантовало'' финале са Американцима, али смо овим поразом пали на друго место у групи. Уследио је четвртфинални меч са Литванијом, која нас је победила, и касније ''начела'' Американце, који се генерално нису прославили на овом турниру, иако су имали ''много талента''. Ми смо завршили као 6. са укупно четири победе и три пораза. Француска коју смо победили убедљиво у припремном периоду, одиграла је одлично финале са Американцима. Француска је завршила са 4 победе и 4 пораза.
        Као да се историја сада поновила. И сада исто. Прослављени тренер са резултатима иза себе, 4 центра (тада су играли Дробњак,Ребрача, Јестратијевић и Тарлаћ), а имали смо тада и веома искусне играче као што су Предраг Даниловић, Дејан Бодирога, Дејан Томашевић, и горе наведени Жељко Ребрача. Садашњи селектор Србије је тада отказао учешће на дан почетка припрема, а Владе Дивац је отказао раније. Жељко Обрадовић је био спреман да их сачека да се касније прикључе припремама, правећи изузетак од свог правила (ех, то су нека друга времена...). Можда је предосећао да без њих ништа неће бити исто. Припреме су почеле два месеца пре почетка Олимпијских игара. Два месеца.

        Пред почетак овог СП питао сам се како ће један систем игре, који је Душан Ивковић изградио на Милошу Теодосићу, сада да изврши ''транзицију'' где ће игра бити базирана на једном центру, једном крилном центру и беку шутеру. Ко ће да организује напад. Мислим да је мало људи приметило да смо отишли са само једним добрим плејмејкером, који је у нападу имао малу улогу. Као да су се наши новинари мало понашали као амерички новинари, и мислили да ће ''таленат'' све решити, и попунити све рупе у игри и неискуству. Можда смо зато форсирали ту бржу игру са доста контри и полуконтри. Моја идеја је била да се игра базира на Јокићу. Као што је Грег Поповић радио у Сан Антониу са Данканом. Лопта прво иде унутра. А Јокић је изванредан додавач. Али, као и у случају Поповића на овом СП (мада је и он делом крив за то), селектор Ђорђевић није имао времена да за 25 дана уигра тим око Јокића. Шта је значио онај изостанак Јокића у припремном мечу са Грчком? Можда је Душко Вујошевић у праву када је рекао да је на овом СП, у једном моменту дошло до борбе за место лидера. Да ли је изостанком Јокића селектор ''чувао мир у кући'' за време припрема?

        Приликом избора селектора није само битно да ли он има ауторитет и да ли може да привуче играче да дођу да играју (ту се обично мисли на наше НБА играче). Битно је да ли он може да успостави такав систем игре да извуче најбоље из наших (најбољих) играча. Ја у имена не верујем, када је у питању репрезентација. Тренирање репрезентације и тренирање клуба су две различите ствари.
        Подсетимо се, рецимо, Лерија Брауна и америчког Олимпијског тима из 2004. године. После успешне игре на квалификационом турниру у Порторику 2003. године, када је састављен један потпуно нови тим, који је уз 20 дана припрема, био довољно добар да без пораза прође кроз Панамеричке квалификације за ОИ, и у тим квалификацијама их је једном намучила Аргентина (94:86 за САД), коју су Американци касније прегазили у финалу (106:73), пред Олимпијске игре у Атини дошло је до значајних промена. Само три играча из ове селекције (Данкан, Ајверсон и Џеферсон) су дошли у Атину. Тим је подмлађен новим звездама (свемогући ''краљ'', Двејн Вејд, Кармело Ентони, итд.) и било је ту већ доста неискусних играча који нису баш волели да играју одбрану. А сви знамо ко је, сада нажалост већ у овој ери ''напада и мале лопте'' заборављени, Лери Браун. Одличан тренер (један од најпотцењенијих), са погрешним тимом, на погрешном месту. Касније је испливало да већина играча нису нарочито волели његов систем рада и тактику. Одбрана, пре свега...Нису се прославили...Он би са овим тимом који су Американци довели на ово СП, верујем направио бољу игру него његов пулен са Универзитета Канзас, и тада (као и 2003.) његов помоћни тренер у Атини, велики стратег Грег Поповић.

        Наш кошаркашки савез мора много да буде опрезан при избору селектора (не искључујем Ђорђевића) за наредне квалификације за Токио, јер ово може бити прекретница једне генерације играча.




        ''I can't figure out how you can draft players for a coach that you know coaches in a certain style, and was successful doing that style, and get him to play a style you feel comfortable with''.
        - Larry Brown

        Comment


        • Vidi ti Marinkovica.... pa gde si bio do sada?

          Comment


          • Originally posted by LosmiSK View Post
            Evo..ja otvaram sampanjac... i to sve zbog Kalinica i Nede..Micova..Sadnekadodje trenerbez sujete i neka napravi sampionski tim za Olimpijadu..ajde to manje vise..nego za EP da dokazemo da smo bolji..bar od Slovenije...

            Ako nista ovde se zadrao najvise, imao je i uspehai to mora da se naglasi. Ipak mi smo sad Maserati,a on je da vozi Yuga..takoda molim lepo
            Trener bez sujete... buahah. Pa ne postoji nijedan covek na svetu bez sujete... mozda oni monasi na himalajima ili po manastirima.

            Comment


            • За ммајстора - Због посла сам био превише окупиран да пратим, а и пишем. Тренутно сам на дужем одмору.

              Comment


              • Originally posted by Marinkovic View Post
                Ја сам захвалан Александру Ђорђевићу на резултатима које је остварио. Имао је више успеха него неуспеха. Остаће мистерија шта се десило на утакмици са Шпанијом и Аргентином, у смислу зашто нисмо реаговали боље. Ово доста подсећа на наступ Југославије на Олимпијским играма у Сиднеју 2000. године. Тада смо добили прве 4 утакмице у групи (додуше не оволико убедљиво као на овом СП, мањи број тимова-већи квалитет), а онда је на ред дошла Канада са Стивом Нешом на челу. Победили су нас, и наши играчи су према каснијој изјави тадашњег селектора Жељка Обрадовића, били шокирани тим поразом. Емоције...Исто је тада прво место у групи ''гарантовало'' финале са Американцима, али смо овим поразом пали на друго место у групи. Уследио је четвртфинални меч са Литванијом, која нас је победила, и касније ''начела'' Американце, који се генерално нису прославили на овом турниру, иако су имали ''много талента''. Ми смо завршили као 6. са укупно четири победе и три пораза. Француска коју смо победили убедљиво у припремном периоду, одиграла је одлично финале са Американцима. Француска је завршила са 4 победе и 4 пораза.
                Као да се историја сада поновила. И сада исто. Прослављени тренер са резултатима иза себе, 4 центра (тада су играли Дробњак,Ребрача, Јестратијевић и Тарлаћ), а имали смо тада и веома искусне играче као што су Предраг Даниловић, Дејан Бодирога, Дејан Томашевић, и горе наведени Жељко Ребрача. Садашњи селектор Србије је тада отказао учешће на дан почетка припрема, а Владе Дивац је отказао раније. Жељко Обрадовић је био спреман да их сачека да се касније прикључе припремама, правећи изузетак од свог правила (ех, то су нека друга времена...). Можда је предосећао да без њих ништа неће бити исто. Припреме су почеле два месеца пре почетка Олимпијских игара. Два месеца.

                Пред почетак овог СП питао сам се како ће један систем игре, који је Душан Ивковић изградио на Милошу Теодосићу, сада да изврши ''транзицију'' где ће игра бити базирана на једном центру, једном крилном центру и беку шутеру. Ко ће да организује напад. Мислим да је мало људи приметило да смо отишли са само једним добрим плејмејкером, који је у нападу имао малу улогу. Као да су се наши новинари мало понашали као амерички новинари, и мислили да ће ''таленат'' све решити, и попунити све рупе у игри и неискуству. Можда смо зато форсирали ту бржу игру са доста контри и полуконтри. Моја идеја је била да се игра базира на Јокићу. Као што је Грег Поповић радио у Сан Антониу са Данканом. Лопта прво иде унутра. А Јокић је изванредан додавач. Али, као и у случају Поповића на овом СП (мада је и он делом крив за то), селектор Ђорђевић није имао времена да за 25 дана уигра тим око Јокића. Шта је значио онај изостанак Јокића у припремном мечу са Грчком? Можда је Душко Вујошевић у праву када је рекао да је на овом СП, у једном моменту дошло до борбе за место лидера. Да ли је изостанком Јокића селектор ''чувао мир у кући'' за време припрема?

                Приликом избора селектора није само битно да ли он има ауторитет и да ли може да привуче играче да дођу да играју (ту се обично мисли на наше НБА играче). Битно је да ли он може да успостави такав систем игре да извуче најбоље из наших (најбољих) играча. Ја у имена не верујем, када је у питању репрезентација. Тренирање репрезентације и тренирање клуба су две различите ствари.
                Подсетимо се, рецимо, Лерија Брауна и америчког Олимпијског тима из 2004. године. После успешне игре на квалификационом турниру у Порторику 2003. године, када је састављен један потпуно нови тим, који је уз 20 дана припрема, био довољно добар да без пораза прође кроз Панамеричке квалификације за ОИ, и у тим квалификацијама их је једном намучила Аргентина (94:86 за САД), коју су Американци касније прегазили у финалу (106:73), пред Олимпијске игре у Атини дошло је до значајних промена. Само три играча из ове селекције (Данкан, Ајверсон и Џеферсон) су дошли у Атину. Тим је подмлађен новим звездама (свемогући ''краљ'', Двејн Вејд, Кармело Ентони, итд.) и било је ту већ доста неискусних играча који нису баш волели да играју одбрану. А сви знамо ко је, сада нажалост већ у овој ери ''напада и мале лопте'' заборављени, Лери Браун. Одличан тренер (један од најпотцењенијих), са погрешним тимом, на погрешном месту. Касније је испливало да већина играча нису нарочито волели његов систем рада и тактику. Одбрана, пре свега...Нису се прославили...Он би са овим тимом који су Американци довели на ово СП, верујем направио бољу игру него његов пулен са Универзитета Канзас, и тада (као и 2003.) његов помоћни тренер у Атини, велики стратег Грег Поповић.

                Наш кошаркашки савез мора много да буде опрезан при избору селектора (не искључујем Ђорђевића) за наредне квалификације за Токио, јер ово може бити прекретница једне генерације играча.




                ''I can't figure out how you can draft players for a coach that you know coaches in a certain style, and was successful doing that style, and get him to play a style you feel comfortable with''.
                - Larry Brown
                Losmi nemoj da oteras i ovog sa foruma kao sto si druge poznavaoce. Duboko disi i kontrolisi se.

                Comment


                • Nisam ja oterao nikog, posebno ne poznavaoce..bio je jedan, bar dok nije napisao da je Soft elitni PG i da je Kalates bolji od Kampaca istina pre ili kasnije izadje na videlo

                  Ima kvalitetnih ljudi ovde, ali vecinski su navijaci i to fudbalski..tkz since 2011 Volimja da citam ovakve tekstove,pratim ja brdo foruma sirom Evrope..volim uvek kvalitetan tekst da procitam..

                  Marinkovic je odlican, meni se zavrtelo u glavi od ovog teksta, svaka cast za napisano,minus mu je u startu sto je izgleda prijatelj od mmajstora
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Ko sme da se kladi da je Gurović SNS jedan od kandidata za selektora?

                    Comment


                    • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                      Ko sme da se kladi da je Gurović SNS jedan od kandidata za selektora?
                      Hahah... naravno da nije.

                      Comment


                      • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                        Ko sme da se kladi da je Gurović SNS jedan od kandidata za selektora?
                        Nadam se da nije i da bar toliko ima pameti da se on i ne razmatra.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Nadam se da ce biti sns Kokoskov, ili sns Trinkijeri... i sa sns Obradovicem bih bio zadovoljan.

                          Comment


                          • Razum kaže svakako isto kao i kod vas, ali možda je Vučić pozvao Gurovića telefonom...

                            Comment


                            • Originally posted by Ulični basketaš View Post
                              Razum kaže svakako isto kao i kod vas, ali možda je Vučić pozvao Gurovića telefonom...
                              Možda su bile smetnje na vezama pa je umesto +381 okrenuo +001....i počeo da mu tepa "Pile moje ti si naša buduća uzdanica na mestu selektora"...
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Negde sam pročitao skoro da su se Gudura i Raduljica posvađali pred četvrtfinale i Gaučose.
                                Ko zna jel to samo nagađanja ili ima istine. Svakako će biti raznih teorija zavera i zaraćenih strana i klanova. Pitanje samo šta je tu istina, šta nije.

                                Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                                Comment

                                Working...
                                X